William A. Tycer


Map Collection


TYCER, WILLIAM A., MAP COLLECTION

DRAWER 1

These maps are in the wooden map case on West Wall in front of the windows

1. Map showing survey of property in Section 48, T1S-R6E, G.L.D., Parish of St. Helena Louisiana, For Glen Allen, April 6, 1979 (76.2 Acres)

2. Map showing survey of property in Section 48, T1S-R6E, G.L.D., Parish of St. Helena Louisiana, For Glen Allen, April 6, 1979. (73.77 Acres)

3. Map showing property locations and changes of Amite River in Sections 39 and 59, T4S- R3E and Section 40, T4S-R4E, G.L.D., Parish of St. Helena, Louisiana, For Sewell Bahm, July 15, 1966

4. Map showing the survey of the E.L. Knighton Property in Sections 72, 73, and 37, T2S- R4E, Greensburg Land District, Parish of St. Helena, Louisiana and Section 46, T2S-R3E, For W.L. Billups, March 11, 1960

5. Map showing survey of property in Section 58, T3S-R5E, G.L.D., Parish of St. Helena, Louisiana, For Charles Collins, June 1, 1979

6. Map showing survey of property in Sections 1, 12, and 55, T1S-R5E, G.L.D., Parish of St. Helena, Louisiana, For Bob Davis, August 19, 1965

7. Map showing survey of property in Sections 43 and 16, T2S-R6E, G.L.D., Parish of St. Helena, Louisiana, For Heirs of O.L. Grice, January 23, 1979

8. Map showing Tall Timber Estates: A subdivision of Property in Sections 35 and 59, T2S and Sections 2 and 60, T3S-R5E, G.L.D., Town of Greensburg, Parish of St. Helena, Louisiana, For Greensburg Development Corporation, n.d.

9. Map showing survey of property in Section 51 and 59, T4S-R4 and 5E, G.L.D., Parish of St. Helena, Louisiana, For M.L. Harvey, n.d.

10. Map showing actual ground survey and subdivision of property in Section 34, T2S-R5E, and Section 3, T3S-R5E, G.L.D., Parish of St. Helena, Louisiana, For Eunice Paddio- Johnson, October 29, 1986

11. Map showing survey of property in Section 42 and 46, T4S-R6E, G.L.D., Parish of St. Helena, Louisiana, For Kemp Heirs, June 22, 1988

12. Map showing survey of property in Section 3, T1S-R5E, G.L.D., Parish of St. Helena, Louisiana, For J.B. Lee, June 7, 1979

13. Map showing survey of property in Section 57 and 13, T1S-R5E, Section 39 and 18, T1S- R6E., G.L.D., Parish of St. Helena, Louisiana, For Gerald Mc Millan, March 2, 1984

14. Map showing survey of property in Section 36, T3S-R5E, G.L.D., parish of St. Helena, Louisiana, For L.B. Ponder, Jr., Et. Al., June 22, 1979 (Not in drawer)

15. Map showing survey and subdivision of property in Section 79 and 81, T2S-R4E, G.L.D., Parish of St. Helena, Louisiana, For J. Preston Strickland, Estate, July 26, 1979

16. Map showing survey of property in Sections 61, 1 & 68, T2S-R5E, Sections 38, 39, 40 & 6, T2S-R6E, G.L.D., Parish of St. Helena, Louisiana, For Estate of T.R. Travis, September 21, 1964

17. Map showing property in Section 49, T3S-R6E and Section 55, T4S-R6E, G.L.D., Parish of St. Helena, Louisiana, For James H. and Billie D. Tycer, November 28, 1978

18. Map showing property in Section 57, T4S-R5E, Parish of St. Helena, Louisiana, For John B. Watson Estate.

 

TYCER, WILLIAM A., MAP COLLECTION

DRAWER 1 Continued

These maps are in the wooden map case on West Wall in front of the windows

19. Map showing survey of property in Sections 27 and 42, T1S-R6E, G.L.D., Parish of St. Helena, Louisiana, For Mr. and Mrs. L. J. Welch, August 30, 1979

20. Map showing the location of a tract of road to be transferred by Leslie T. Ponder to the Hollaway Grarel Co. in Section 49, T3S-R7E, Greensburg District, Louisiana, May 19, 1930

21. Map showing the present location of the Flint Sand and Gravel Company's railroad through Sections 33 and 50, T3S-R7E Greensburg District Louisiana and a proposed location into Section 49 same township and range, March 31, 1937

22. Map showing the location of a portion of the Flint Gravel Company's property in Sections 49 and 50, T3S-R7E, Greensburg District Louisiana, March 5, 1936

23. Map showing locations of properties of D.H. Sanders, Jr. 7.80 Acres, Mrs. Annaise Mauvezin 3 Acres, John Mauvezin 86.35 Acres in Sections 9, 10, and 54, T4S-R7E, Greensburg District, Louisiana, December 28, 1934

24. Map showing the location and subdivision of the Est. of Paul and Agnes Tuckerson in Section 28, T4S-R7E, Greensburg District, Louisiana, May 31, 1929

25. Map showing the subdivision of the Estate of Golda Jones in Headright 43, and Section 34, T4S-R7E, Greensburg District, Louisiana, March 18, 1955

26. Plan showing existing and proposed location of the east right of way line U. S. Highway No. 51 and existing and desired location of improvement of Anthony Lascaro in Section 9, T4S-R7E, Greensburg District, Louisiana, February 4, 1957

27. Map showing Section T5S-R7E, Greensburg District, Louisiana. August 5, 1845

28. Map showing subdivision of the Estate of Andrew Stevens C.O.B. 58, P. 325 in Section 10, T5S-R7E, Greensburg District, Louisiana. October 18, 1953

29. Plat showing the location and subdivision of the Estate of George and Giovanna Grovanna Alessi in Sections 9 & 16, T5S-R7E, Greensburg District, Louisiana, n.d.

30. Map showing the subdivision of the land of Salvatore Levatino in sections 13 and 14 T. 5S. R. 7E, Greensburg District, Louisiana, June 20, 1931

31. Map showing the location of a 21.90 Acre tract of land in Sections 9, 10 & 15, T5S-R7E, Greensburg District Louisiana a survey of which was made June 23, 1930 at the request of Brown Whittington, June 20, 1930

32. Map showing the property of Millard F. Tucker being part of E 1/2 of E 1/2 of Section 37, T7S-R7E, Greensburg District of Louisiana, September 9, 1921

33. Map showing the location of the Moorehead land in Sections 33 and 43 T5S-R8E, Greensburg District Louisiana, May 10, 1943

34. Map showing locations of properties of D.H. Sanders, Jr. 407.80 Acres, Mrs. Annaise Mauvezin 3 Acres, John Mauvezin 86.35 Acres in Sections 9, 10, and 54, T4S-R7E, Greensburg District, Louisiana, December 28, 1934

35. Map showing the partition of the Mittie Muse Estate Sections 2 and 43, T3S, R5E, St. Helena Parish, Louisiana, June 18, 1979

36. Map showing the location of Mrs. John Mauvezin's land in Sections 9 and 54, T4S-R7E, Greensburg District, Louisiana, November 12, 1943

37. Map showing the location of a tract of land to be transferred by Dr. C.G. Foulks to the Holloway Grarel Co. in Section 49, T3S-R7E, Greensburg District, Louisiana, October 10, 1930

 

TYCER, WILLIAM A., MAP COLLECTION

DRAWER 1 Continued

These maps are in the wooden map case on West Wall in front of the windows

38. Plan showing locations in Section 1, 2, and 11, T5S-R6E being the property of the Independence Strawberry Farms Realty Company and others, July 16, 1942

39. Plat showing the location of Mrs. M. T. Spiller's land in Sections 2, 11, and 53, T4S-R6E, Greensburg Land District, Louisiana n.d.

40. Map showing locations in Sections 26, 33, 34, and 3S, T2S-R7E and Sections 2 and 54, T3S-R7E, Greensburg District, Louisiana, being the property of Tongipalioa Bank and Trust Company In Liq, n.d.

41. Map showing Green Bros. Sections 13, 23, 24, and 40, T2S-R7E, Greensburg District, Louisiana, May 18, 1953

42. Map showing the locations of the land of Leon Simmons in Section 50, T1S-R6E and Section T1S-R7E, Greensburg District, Louisiana, April 15, 1950

43. Map showing Eastern portion of Section 38, T1S-R7E, Greensburg District, Louisiana, n.d.

44. Map showing the location of Mrs. Rosa Martin's 15 acre tract in Section T1S-R7E, Greensburg District, Louisiana, July 17, 1941

45. Map showing the location of Mrs. Rosa Martin's 15 acre tract in Section T1S-R7E, Greensburg District, Louisiana, July 17, 1941

46. Map showing the location and subdivision of the Estate of W. P. Russell in Sections 40 and 45, T3S-R7E, Greensburg District, Louisiana, December 26, 1949

47. Map showing the location of a tract of land to be transferred by Dr. C.G. Foulks to the Holloway Grarel Co. in Section 49, T3S-R7E, Greensburg District, Louisiana, October 10, 1930

48. Plan showing the location of the Amite Bank & Trust Co.'s Land in Sections 32 & 33, T3S- R7E, Greensburg Land District, Louisiana n.d. (Not in Drawer)

49. Plat showing locations in T3S-R7E Greensburg Land District, Louisiana, n.d.

50. Map showing Section T3S-R5E Greensburg District Louisiana, July 27, 1948

51. Map showing Section T4S-R5E Greensburg District Louisiana, December 12, 1860

52. Map showing Section T3S-R7E Greensburg District Louisiana February 13, 1849

53. Map showing Section T3S-R5E Greensburg District Louisiana September 28, 1860

54. Map showing Section T3R-6E Greensburg District LA, July 3, 1848

55. Map showing Section T3S-R6E Greensburg District Louisiana, December 12, 1860 (Not in Drawer)

56. Map showing survey of property in Section 11, T2S-R6E, G.L.D., Parish of St. Helena Louisiana, July 11, 1979

57. Map showing property in Section 49, T3S-R6E and Section 55, T4S-R6E, G.L.D., Parish of St. Helena, Louisiana, May 4, 1979

58. Map showing property in Sections 35 and 50, T3S and Sections 2, 52, and 53, T4S-R6E, G.L.D., Parish of St. Helena, Louisiana, August 22, 1977

59. Map showing Section T2S-R7E Greensburg District Louisiana, n.d. (Not in Drawer)

60. Map showing Section T3S-R7E and T4S-R7E Greensburg District Louisiana, December 17, 1892

61. Map showing the location of a tract of land in the northwest portion of Section 58, T3S-R7E and Section 40, T3S-R8E Greensburg District, May 7, 1930

 

TYCER, WILLIAM A., MAP COLLECTION

DRAWER 1 Continued

These maps are in the wooden map case on West Wall in front of the windows

62. Locations in Section 29, T4S-R7E Greensburg District Louisiana November 1, 1914

63. Locations in Section 4, T5S-R7E Greensburg District Louisiana, June 1914
64. Copy of a subdivision of Section 39, T5S-R7E Greensburg District November 30, 1942
65. Map showing locations in the north east quarter of section 21, T5S-R7E, Greensburg District, Louisiana, May 23, 1930

66. Map showing locations in the east half of the Northwest quarter of Section 21, T5S-R7E, Greensburg District, Louisiana, May 23, 1930

67. Map showing locations in the north half of Section 17, T5S-R7E, Greensburg District, Louisiana, April 29, 1930

68. Plat showing locations in Sections 13, 14, 23, 24, T5S-R7E, Greensburg, Louisiana

69. Map showing W.E. Mount's property which is all of Section 56 east of Yellow Water Creek, four acres in S. W. Corner of section 57 and all that portion of Section 57 east of Davignon's and south of the Springfield and Madisonville Road, T7SR7E June-July 1914- February 25-March 25, 1915

70. Map showing Section 25, T5S-R7E, Greensburg land District, Louisiana, For Miss Annie Hill, Sylvester Stevens, February 1914.

71. Plat showing subdivisions in Section 36, T6S-R7E, Greensburg District, Louisiana, April 17, 1916

72. Map showing Section T7 and 8-R10E, Greensburg District, Louisiana, September 30, 1847

73. Map showing property locations in Sections 37, 21, 22, 27, and 34, T7S-R10E, Greensburg District, Louisiana, May 24, 1953

74. Map showing Section T1S-R9E, Greensburg District, Louisiana, July 26, 1850

75. Map showing locations in S.W. 1/4 of Section 9, T4S-R9E, Greensburg District, Louisiana, November 22, 1954

76. Map showing Section T1S-R8E, Greensburg District, Louisiana

77. Map showing locations in Section 39, T4S-R9E, Greensburg District, Louisiana, July 24, 1939

78. Map showing property locations in Sections 15 and 37, T1S-R8E, Greensburg District, Louisiana, May 30, 1951

79. Map showing locations in Sections 20, 21, 28, 29, and 33, T3S-R9E, Greensburg District, Louisiana, March 1940

80. Plan of Traverse in Section 32, T8S-R6E and Section 5, T9S-R6E G.L.D., Parish of Livingston, Louisiana, For James J. Manson, III, December 8, 1978

81. Plan showing L. Young's subdivisions and locations of lines in the L.H. Moore claim being Section 56, T4S-R5E, Section 48, T4S-R6E, Section 37, T5S-R5E, and Section 47, T5S- R6E

82. Plan showing L. Young's subdivisions and locations of lines in the L.H. Moore claim being Section 56, T4S-R5E, Section 48, T4S-R6E, Section 37, T5S-R5E, and section 47, T5S- R6E

83. Map showing Section 39, T6S-R5E, Greensburg District, Louisiana.

 

TYCER, WILLIAM A., MAP COLLECTION

DRAWER 2

These maps are in the wooden map case on West Wall in front of the windows

84. Map showing Livingston Parish, Louisiana

85. Map showing position of lines around H. R. 46, T8S-R5E, Greensburg District, Louisiana, September and October 1951

86. Map showing the property in Section 42, T1S-R7E, Town of Kentwood, Louisiana, For Agri Trading Corporation, August 17, 1972

87. Map showing survey of property in Section 28, 29, and 38, T6S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For American Creosote Works', January 9, 1968

88. Map showing property location in Section 51, T3S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Amite Kiwanis Club, March 20, 1969

89. Map showing survey of property in Sections 32 and 33, T3S-R7E, Town of Amite City, Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Amite Oyster Board, Incorporated, January 3, 1986

90. Map showing survey of property in Section 17, 38, 39, 41, T1S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Estate of Angus O. Ott, April 27, 1964

91. Map showing survey of the partition of the I.B. and Helen Floyd Bankston Tract into tract `A', `B', `C', and `D' located in Section 37, T4S-R7E, Greensburg Parish, Louisiana, For I.B and Helen Bankston Heirs, February 27, 1980

92. Map showing survey of property in Section 37, T5S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Estate of Isaac Barnett, January 3, 1979

93. Map showing property location in Section 5, T4S-R7E, G.L.D. Town of Amite City and Parish of Tangipahoa, Louisiana, For N. Cefalu Co., Inc., June 10, 1966

94. Map showing property location in Section 5, T4S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For N. Cefalu Co., May 17, 1966

95. Map showing locations in block 19, Town of Amite City, Louisiana. For Commercial Properties, August 8, 1988

96. Map showing plant locations in Section 9, T4S-R7E, G.L.D., and Town of Amite City, Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Continental Gin Co., September 16, 1964

97. Map showing property in Section 52, T3S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Lester Cutrer

98. Map showing survey of property in Sections 33 and 49, T3S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Dibert, Bancroft and Ross, April 10, 1966

99. Map showing survey of E 1/2 and SW 1/4 of the N.E.1/4 of Section 32, T3S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Dibert, Bancroft and Ross, February 24, 1967

100. Map showing property locations in Section 33, T3S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Dibert, Bancroft and Ross, February 28, 1966

101. Map showing property location in Section 49, T3S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Dibert, Bancroft and Ross, February 28, 1966

102. Map showing property location in Section 33, T3S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Dibert,Bancroft and Ross, February 28, 1966

 

TYCER, WILLIAM A., MAP COLLECTION

DRAWER 2 Continued

These maps are in the wooden map case on West Wall in front of the windows

103. Map showing property location in Sections 33 and 49, T3S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Dibert, Bancroft and Ross, February 28, 1966

104. Map showing property location in Section 33, T3S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Dibert, Bancroft and Ross, February 28, 1966

105. Map showing property location in Sections 33 and 49, T3S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Dibert, Bancroft and Ross, February 27 - April 10, 1966

106. Map showing acquisitions and sales of property in Sections 17, 18, 40 and 41, T1S-R7E, G.L.D., For Mrs. Mary Kent Ellis, September 10, 1966

107. Map showing improvements in Square 9, Town of Amite City, Parish of Tangipahoa, Louisiana, For First Guaranty Bank, June 5, 1972

108. Map showing survey and subdivision of property in Section 51, T3S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Heirs of Nick Frazier, August 31, 1984

109. Map showing survey of property in Sections 19, 20, 30, T3S-R8E, Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Pete Fritzgerald, June 13, 1979

110. Map showing the survey and subdivision of the property of L.L. Russell estate in Sections 14, 45, and 48, T3S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Una R. Goodbee and Glenn D. Russell, December 4, 1959

111. Map showing survey of property in Sections 17 and 18, T3S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, State of Louisiana, For Eleanor Goynes, August 22, 1985

112. Map showing survey of property in Section 24, T2S-R7E, Sections 19 and 40, T2S-R8E, G.L.D., Parish of Tangipahoa,Louisiana, For Stanley D. Guy February 25, 1983

113. Map showing survey of property in Section 4, T5S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Tecla Dibuono Guzzardo, April 27, 1966

114. Map showing topographical survey of lots 1-8 and 77-79, Happywood subdivision--phase I, Section 3, T7S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Happywoods Apartments, April 12, 1979

115. Map showing survey of property in Section 46, T2S-R8E, Tangipahoa, Louisiana, For Harold Forrest, Cade Williams, July 15, 1986

116. Map showing Independence Industrial Park, Independence, Louisiana, For Independence Industrial Board, June 20, 1973

117. Map showing survey of property in Sections 13, 24, and 40, T1S-R6E, Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Hilda Draugnon Inman and J. Donald Draughon, March 1, 1965

118. Map of a survey of property in Sections 30, 41, and 42, T2S-R8E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, State of Louisiana, For Kent Enterprises, June 20, 1986

119. Map showing location of property in Section 47, T1S-R7E, G.L.D., Town of Kentwood and Section 51, T2S-R7E, Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Kentwood Brick and Tile Manufacturing Co., Inc., January 5, 1965

120. Map showing survey of property in Sections 51 and 54, T2S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Kentwood Brick and tile Manufacturing Co., November 21, 1965

 

TYCER, WILLIAM A., MAP COLLECTION

DRAWER 2 Continued

These maps are in the wooden map case on West Wall in front of the windows

121. Map showing survey of property in Sections 43 and 28, T1S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Kentwood Farm Center, November 10, 1978

122. Map showing survey of property in Sections 41 and 42, T1S-R8E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Kermit Brumfield Est., June 6, 1988

123. Survey and topographic map of lots 12 and 13, block 18, Section 4, of Tycer park, Section 5, T4S-R7E, Town of Amite City, Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Vincent LaBarbera, January 16, 1979

124. Map showing survey of property in Sections 25 and 36, T1S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Michael Lambert, February 6, 1979

125. Map showing survey of a 150 acre tract from the South side of the property of the estate of R.L. Easley in Sections 39 and 60, T2S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Louisiana Industries, September 21, 1964

126. Map showing property locations in Sections 39, 41, and 60, T2S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Louisiana Industries, December 16, 1964

127. Map showing survey of NE 1/4 of the NE 1/4 of Section 11, T5S-R8E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Lucus Baham Estate, January 12, 1979

128. Map showing actual ground survey of property in Section 30, T4S-R9E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, State of Louisiana, For Mae Husser Estate, June 20, 1987

129. Map showing John W. McElveen Property in Section 50, T1S-R8E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana. For Heirs John W. McElveen, November 2, 1968

130. Map showing acquisitions and sales of Newman property in Section 32, 33, 34, 46, and 47, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Nyme J. Newman, December 19, 1968

131. Map showing acquisitions and sales of Newman property in Sections 51 and 54, T2S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Nyme J. Newman, December 19, 1968

132. Map showing survey of property in H.R. 42 and 43, T1S-R7E, Town of Kentwood, Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Estate of Angus O. Ott, March 31, 1964

133. Topographic map of property in Section 5, T4S-R7E, Town of Amite City, Tangipahoa Parish, Louisiana, For Peoples Bank, August 13, 1984

134. Topographic and survey map of the East 185' of lots 7 and 8, and the East 185' of the South 10' of lot 6, square 26, Town of Ponchatoula, Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Dr. M. L. Pittman, October 15, 1968

135. Survey and topographic map of lot 13 and portions of lots 4, 5, and 12, block 8, Town of Amite City, Parish of Tangipahoa, Louisiana, For South Central Bell Telephone Co., May 17, 1977

136. Map showing survey of property in Sections 23 and 42, T4S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Southeast Louisiana Girl Scout Council, September 5, 1967

137. Map showing the survey of a 54 Acre tract in Section 38, T3S-R7E and Section 46, T3S- R8E, G.L.D., Tangipahoa Parish, Louisiana, For Alton Spring, May 22, 1958

138. Map showing survey of property in Sections 38, 39, and 58, T7S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Edward Steidman Heirs August 20, 1987.

 

TYCER, WILLIAM A., MAP COLLECTION

DRAWER 2 Continued

These maps are in the wooden map case on West Wall in front of the windows

139. Map showing survey and partition of property in Sections 32 and 46, T1S-R7E, G.L.D., Town of Kentwood and Parish of Tangipahoa, La., For Heirs of J. Wirt Strickland, June 26, 1979

140. Map showing survey of property West of interstate 55 in Sections 9 and 58, T1S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Est. of J. L. Swearingen, March 1, 1965

141. Map showing survey of property in Sections 13 and 24, T6S-R7E, G.L.D., Ward 6 and City of Hammond, Parish of Tangipahoa, LA, For Tangipahoa Parish School Board, January 4, 1967

142. Map showing survey of property in Section 50, T1S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Warren Thomas, February 21, 1979

143. Map showing survey in block 18, Town of Amite City, For The Town of Amite City, January 5, 1979

144. Map showing property location in Sections 33 and 49, T3S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana. For Town of Amite City, February 28, 1966

145. Map showing location of roadway dedication by Wilson Estate and its relationship to the "Old Reid Road" and property of Various Owners in Section 49, T3S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Town of Amite City, Louisiana, For Town of Amite City, July 28, 1986

146. Town of Roseland, Tangipahoa Parish, Louisiana, April 9, 1976

147. Map showing property in blocks 3 and 4, Town of Roseland, Parish of Tangipahoa, Louisiana, For The Town of Roseland, February 10, 1977

148. Survey of boundaries in the NW 1/4 of SW 1/4 of Section 33, T4S-R9E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Twenty-First District Court, Division A, May 16-17, 1986

149. Map showing survey of boundary line in Sections 45, T3S-R6E and 43, T3S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana. In suit No. 19795, "John F. McMichael, Et Al Vs. Roy Williams, Et Al", ForTwenty-First District Court, Division A, March 31, 1960

150. Map showing actual ground survey and subdivision of property in Section 10, T. 5S. R. 7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Bernice Young, February 11, 1987

151. Map showing the location of a 2209.29 Acre tract of land located in Sections 35, 36, 40, and 41, T4S-R8E, Section 31, T4S-R9E, Sections 1, 2, 37, 38, and 47, T5S-R8E, and Sections 5, 6, and 38, T5S-R9E, Greensburg Land District, Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Samuel Zemurray, January 2, 1959

152. Map showing location of South line of Incorporation limits of Amite, Louisiana, with reference to Gullett Gin Factory, May 3, 1924

153. Map showing location of an 18' reservation of land stated to be dedicated for a road in COB 230, Pg. 15 in deed to Paul Gregoire, in Section 50, T7S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa. No formal act of dedication was found on record, August 9, 1976

154. Map showing the location of an area in Section 51, T3S-R7E, Greensburg District, Louisiana

155. Map showing the subdivision of Block 6 Independence, Louisiana (the shaded area), July 7, 1939

156. Map showing the location of and the position of the improvements on a lot in Block 62, Hammond, Louisiana, having a frontage of 25 feet on Thomas Street and a frontage of 100 feet on Cypress Street, January 26, 1940

 

TYCER, WILLIAM A., MAP COLLECTION

DRAWER 2 Continued

These maps are in the wooden map case on West Wall in front of the windows

157. Plat showing locations in square 23 Amite, Louisiana, August 1927

158. Map showing the location of the property of Ms. Maude Amacker and Irma Amacker Hyde in Amite, Louisiana, November 4, 1950

159. Map showing locations along highway north of Pass Manchac, July 5, 1944

160. Map??

161. Residence area of Neola Farm, section 33, T3S-R7E, September 1, 1952

162. Copied from original map of subdivisions made by J. B. Ogle, August 15, 1916

163. Subdivision of blocks 36 and 37, Roseland, Louisiana, May 28, 1912

164. Map showing the location of the residence of the late Judge Clay Elliott on Duncan Avenue Amite, Louisiana, March 1, 1943

165. Plat of Central Louisiana Power Company's property in square 15 Amite, Louisiana, January 22, 1927

166. Plan showing location of S. C. Bankston's Land in Ssections 10, 11, 14, 15, 40, and 57, T3S-R7E, Greensburg Land District, Louisiana, June 7, 1924

167. The Joseph Rathborne Lumber Co., Inc., Layout of Sewer- Connections and Water-Main, August 8, 1921

168. Map showing the area included by the proposed extension of the width of the right of way of the Jefferson Davis Highway across J. Y. Ware's property in the town of Independence, Louisiana, August 8, 1929

169. General Soil Map, Tangipahoa Parish, Louisiana, 1971

170. Map of Tangipahoa Parish, Louisiana

171. Map of Tangipahoa Parish (South Section), Louisiana

172. Map showing survey of east 100' of lots 6, 7, and 8 block 5, Town of Amite City, Louisiana, March 23, 1989

173. Map showing survey of properties in lots 6, 7, 8, Block 5, Town of Amite City, Parish of Tangipahoa, Louisiana, June 16, 1989

174. Map showing lands of Ivy L., Fred and Leslie T. Hoover in Sections 4, 5, 38, and 45, T5S- R7E, July 1915

175. Plan showing land owned by parties opposite island in Tangipahoa River, T2S-R7E, Greensburg District, Louisiana.

176. Plat of survey of the D.H. Sanders Realty Co. subdivision lying East of the City limits of Amite, Louisiana in Section 50, T4S-R7E in Tangipahoa Parish, Louisiana, April 27, 1960

177. Location lots fronting railroad, No. 14 and 20, Block 24, No. 1 and 2 Block 33 and Simon Grechman's Lot Independence, Louisiana, August 1913

178. Map showing the location and subdivision ... in Amite, Louisiana, November 1928

179. ??

180. Map showing blocks 1 and 2 of old Gullett Gin Company.

181. Map showing the location of Samuel LeMurray's land in T 3, 4, and 5 S-R9E, Greensburg District Louisiana. July 19, 1940

182. Map showing Northeast addition to the Town of Amite City, Louisiana. Comprising 346.35 Acres in Sections 28, 33, 49, and 50, T3S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, November 12, 1963

 

TYCER, WILLIAM A., MAP COLLECTION

DRAWER 2 Continued

These maps are in the wooden map case on West Wall in front of the windows

183. Map showing locations in fractional Sections 1 and 2 T5S-R7E Greensburg District Louisiana, survey east ½ and lot 23, August, 1937

184. Map showing the location of the Roger property in Section 41, T3S-R7E Greensburg District Louisiana, August 29, 1931

185. Plat of Sections 37 and 15, T6S-R8E, n.d.

186. Plat showing locations in Northeast Fraction and Northern portion Section 50, T4S-R7E Greensburg District Louisiana fronting Duncan Avenue Amite, Louisiana, April 7, 1926

187. Locations in Section 44, T3S-R7E Greensburg District Louisiana, n.d.

188. Plan showing Sub-Divisions of Headrights 56 and 57, T7S-R7E., n.d.

189. Map showing locations of objects along the south half of Commercial Street between Tangipahoa and North Avenue, Roseland, Louisiana, October 29, 1916

190. Map showing location of property in Section 43, T1S-R7E Greensburg District Louisiana, Town of Kentwood, December 29, 1954

191. Map showing locations in Sections 1, 2, 11, 12, 13, 14, and 23, T4S-R8E Greensburg District, Louisiana, May 25, 1937

192. Map showing Sections 2, 3 and 4, T8S-R10E, Greensburg District, Louisiana, April 1921

193. Map of Vaccard Park in NW 1/4 Section 26, T6S-R7E, Hammond, Louisiana, August 17, 1949

194. Preliminary plan, Magnolia Estates, Phase I, Lot Layout

195. Final plan, Magnolia Estates, Phase I, Drainage Plan

196. Map showing survey of boundaries in Section 31, T3S-R9E, G.L.D., ordered by the Twenty-First Judicial District Court, Parish of Tangipahoa, Louisiana, July 5, 1988

197. Map showing resubdivision of lots 48 - 52 of Potter subdivision Section 28 and 33, T8S- R8E, G.L.D., Louisiana

198. Map showing the property of Frank Pettito, March 28, 1985

199. Map showing the description of Tickfaw Corporation Limits in Section 27, 26, 35, and 34, T5S-R7E, Tangipahoa Parish, Louisiana, May 1968

200. Map of Neola Farm Section 32 and 33, T3S-R7E, G.L.D, Louisiana, June 8, 1964

201. Topographic map of Camp Moore Confederate Cemetery located in Section 59, T2S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, August 4, 1961

202. Map of Galva, Milnes Grant in T9S-R8E, Southeastern District, Louisiana, Parish of St. John the Baptist

203. Map showing survey and subdivision of property in sections 47, 48, and 49, T2S-R2E, G.L.D., Parish of East Feliciana, for estate of J. S. Norwood, April 29, 1964

204. Map showing survey of property in Sections 37 and 38, T1S-R2E, G.L.D., Parish of East Feliciana, For International Paper Company, June 23, 1965

205. Copy of a survey of a portion of the east half of Section 20, T4S-R7E Greensburg District, April 11, 1924

206. Proposed addition to D.H. Sanders Realty Company Subdivision. Section 50 T4S-R7E, Amite, Louisiana, November 14, 1967

207. Map showing the location of a 682 acre tract of land in Sections 19, 20, 21, 28, 42, and 44, T2S-R9E Greensburg District, March and April 1942

 

TYCER, WILLIAM A., MAP COLLECTION

DRAWER 2

These maps are in the wooden map case on West Wall in front of the windows

208. A Topographical Map of property in the parish of St. Helena Louisiana belonging to B.L. Mann and Others as surveyed and laid out into lots for Villa Sites, situate on Section 17 and fractional Section 20, T3S-R7E Greensburg District near Arcola Station, December 3, 1879 (3)

 

TYCER, WILLIAM A., MAP COLLECTION

DRAWER 3

These maps are in the wooden map case on West Wall in front of the windows

209. Right of Way Maps, I-55 Pontchatoula-Natalbany Highway, 17 Maps, May 24, 1963

210. Maps showing various sections Greensburg District, LA, 10 Maps

T3S-R8E - December 18, 1849 T8S-R4E - n.d.

T3S-R9E - March 15, 1850 T8S-R5E - n.d.

T3S-R10E - April 2, 1852 T8S-R6E - n.d

T3S-R12E - April 6, 1849 T9S-R4E - n.d.

T3S-R13E - November 19, 1849 T9S-R5E - n.d.

211. Maps showing various sections Greensburg District, LA, 20 Maps

T1S-R8E - March 15, 1850 T3S-R6E - December 12, 1860

T2S-R1E - March 10, 1849 T3S-R5E - April 26, 1845

T2S-R8E - March 18, 1850 T4S-R7E - May 4, 1850

T1S-R9E - November 27, 1849 T4S-R8E - January 29, 1848

T3S-R10E - February 10, 1879 T4S-R9E - January 11, 1851

T3S-R10E - March 12, 1852 T4S-R10E - December 15, 1852

T3S-R10E - October 27, 1850 T4S-R10E - February 25, 1879

T3S-R9E - February 28, 1850 T5S-R7E - August 5, 1845

T3S-R8E - January 11, 1851 T5S-R13E - November 5, 1851

T3S-R7E - February 13, 1849 T5S-R14E - December 6, 1851

 

TYCER, WILLIAM A., MAP COLLECTION

DRAWER 4

These maps are in the wooden map case on West Wall in front of the windows

212. Maps showing various sections Greensburg District, LA, 21 Maps

T7S-R1E - April 11, 1853 T8S-R3E - June, 18..

T7S-R2E - April 10, 1856 T8S-R4E - December 21, 185.

T7S-R3E - July 29, 18.. T8S-R4E - December 21, 185.

T7S-R3E - July 29, 18.. T8 & 9-R5E - September 7, 1846

T7S-R5E - August 4, 1846 T8 & 9-R5E - September 7, 1846

T7S-R8E - February 28, 1848 T8 & 9S-R9E - December 29, 1854

T7S-R8E - January 27, 184. T8 & 9S-R9E - December 29, 1854

T7 & 8-R10E - September 30, 1847 T8 & 9S-R9E - n.d.

T7 & 8-R10E - September, 1847 n/a - February 15, 1837

T8S-R2E - October 22, 1852 n/a - April 3, 1860

T8S-R3E - June, 18..

213. Maps showing South Eastern District of Louisiana, 20 Maps

T7S-R10E - March 29, 1831 T9S-R5E - August 25, 1881

T7S-R12E - September 2, 1837 T10S-R2E - August 17, 1844

T7S-R12E - May 10, 1847 T10 & 11S-R2E - April 14, 1851

T7S-R12E - June 14, 1898 T10S-R2E - February 12, 1892

T7S-R12E - May 10, 1847 T10S-R4E - July 24, 1890

T8S-R9E - February 15, 1831 T10S-R5E - September 13, 1882

T8S-R12E - October 13, 1896 T10S-R5E - April 19, 1893

T8S-R12 & 13E - October 12, 1842 T10S-R6E - May 12, 1892

T9S-R4E - November 8, 1881 T11S-R3E - August 5, 1834

T9S-R3E - July 31, 1891 T12S-R13E - March 11, 1897

214. Maps showing various sections Greensburg District, LA, 32 Maps

T4S-R3E - December 20, 1849 T6S-R8E - November 8, 1845

T4S-R4E - March 20, 1848 T6S-R9E - August 26, 1845

T4S-R4E - March 20, 1848 T7S-R3E - July 29, 1852

T4S-R6E - September 11, 1847 T7S-R5E - September 2, 1872

T4S-R6E - June 1, 1827 T7S-R6E - July 21, 1846

T4S-R8E - January 29, 1848 T7S-R7E - March 11, 1847

T4S-R9E - January 29, 1848 T7S-R8E - January 29, 1848

T5S-R6E - April 26, 1847 T7S-R9E - January 11, 1851

T5S-R6E - August 7, 1845 T8S-R4E - December 6, 1853

T5S-R7E - August 5, 1845 T8S-R5E - July 7, 1856

T5S-R8E - October 10, 1845 T8S-R5E - December 6, 1853

T5S-R9E - August 8, 1845 T9S-R5E - September 2, 1872

T6S-R5E - July 2, 1846 T8&9S-R5E - September 7, 1846

T6S-R6E - September 6, 1845 T8&9S-R9E - April 9, 1860

T6S-R7E - September 3, 1845 T8&9S-R9E - December 19, 1854

T6S-R8E - December 11, 1858 T9S-R8&9E - January 20, 1873

 

TYCER, WILLIAM A., MAP COLLECTION

DRAWER 5

These maps are in the wooden map case on West Wall in front of the windows

215. Maps showing various sections Greensburg District, LA, 53 Maps

T4S-R3E - December 20, 1849 T7S-R8E - January 18, 1848

T4S-R4E - 1851 T6S-R1E - June 29, 1853

T4S-R5E - August 21, 1847 T6S-R.E - June 19, 1852

T4S-R5E - ? T6S-R3E - June 19, 1852

T4S-R6E - January 11, 1851 T6S-R3E - June 19, 1852

T5S-R1E - September 28, 1853 T6S-R4E - August 16, 1833

T5S-R3E - July 19, 1851 T6S-R4E - August 16, 1833

T5S-R3E - July 19, 1851 T6S-R5E - July 27, 18..

T5S-R3E - n.d. T6S-R5E - July 27, 18..

T5S-R5E - ? T6S-R5E - n.d.

T5S-R5E - ? T6S-R7E - August 7, 1845

T5S-R6E - n.d. T6S-R6E - August 7, 1845

T5S-R6E - August 7, 1845 T6S-R7E - ?

T5S-R6E - August 7, 1845 T6S-R8E - n.d.

T5S-R8E - October 11, 1845 T6S-R9E - 1845

T5S-R3E - July 19, 1851 T6S-R9E - 1845

T5S-R4E - October 4, 1853 T6S-R9E - 1845

T5S-R4E - October 4, 1853 T6S-R9E - 1845

T5S-R5E - 1847 T7 & 8S-R10E - September 30, 1847

T5S-R6E - August 7, 1845 T7 & 8S-R10E - September 30, 1847

T5S-R13E - n.d. T8S-R1W - November 6, 1858

T6S-R2E - September 17, 1851 T8S-R2E - March 15, 1852

T6S-R2E - September 17, 1851 T8S-R2E - March 15, 1852

T6S-R3E - June 19, 1852 T8S-R3E - June 3, 1852

T7S-R1W - February 10, 1858 T8S-R3E - June 3, 1852

T7S-R2E - ? T8 & 9S-R9E - December 29, 1854

T7S-R2E - ?

216. Maps showing various sections Greensburg District, LA, 14 Maps

T2S-R3E - January 25, 1850 T2S-R6E - January 13, 1849

T2S-R4W - n.d. T2S-R7E - February 13, 1849

T2S-R4E - April 6, 1888 T2S-R8E - July 19, 1849

T2S-R4E - January 25, 1845 T2S-R9E - November 15, 1849

T2S-R4E - November 3, 1852 T2S-R9E - November 15, 1849

T2S-R5E - October 20, 1858 T2S-R10E - January 3, 1852

T2S-R6E - January 13, 1849 T2S-R13E - March 4, 1873

 

217. Right of Way Maps, I-55 Pontchatoula-Natalbany Highway, 19 Maps

 

TYCER, WILLIAM A., MAP COLLECTION

DRAWER 6

These maps are in the wooden map case on West Wall in front of the windows

218. Right of Way Maps, I-55 Independence-Amite Highway, 17 Maps

219. Right of Way Property Maps, I-12 Holden-Hammond Interstate Highway, 15 Maps

220. Right of Way Property Maps, I-12 Holden-Hammond Interstate Highway, 17 Maps

 

TYCER, WILLIAM A., MAP COLLECTION

DRAWER 7

These maps are in the wooden map case on West Wall in front of the windows

221. Right of Way Maps, I-55 Amite - Tangipahoa Highway, 22 Maps

222. Right of Way Maps, I-12 Baton Rouge-Walker Highway, 14 Maps

223. Right of Way Property Maps, I-12 Walker-Holden Interstate Highway, 13 Maps

 

TYCER, WILLIAM A., MAP COLLECTION

DRAWER 8

These maps are in the wooden map case on West Wall in front of the windows

224. Right of Way Property Maps, I-12 Walker-Holden Interstate Highway, 24 Maps

225. Right of Way Maps, I-12 Baton Rouge-Walker Highway, 7 Maps

226. Right of Way Maps, I-55 Ponchatoula-Natalbany Interstate Highway, 21 Maps

 

TYCER, WILLIAM A., MAP COLLECTION

DRAWER 9

These maps are in the wooden map case on West Wall in front of the windows

227. Tangipahoa River Bridge and Approaches, 35 Maps

228. Right of Way Maps, I-55 Ponchatoula-Natalbany Interstate Highway, 20 Maps

229. Right of Way Maps, I-55 Amite Tangipahoa Highway, 28 Maps

230. Map showing Section T8 and 9S-R9E, Greensburg District, Louisiana

231. Map showing Section T6S-R8E, Greensburg District, Louisiana

232. Map showing section T6S-R6E, Greensburg District, Louisiana

233. Map showing Section T6S-R5E, Greensburg District, Louisiana

234. Map showing Section T5S-R13E, Greensburg District, Louisiana

235. Map showing Section T5S-R5E, Greensburg District, Louisiana

236. Map showing Section T4S-R10E, Greensburg District, Louisiana

237. Map showing Section T4S-R9E, Greensburg District, Louisiana

238. Map showing Section T4S-R5E, Greensburg District, Louisiana

239. Map showing Section T4S-R1W, Greensburg District, Louisiana

 

TYCER, WILLIAM A., MAP COLLECTION

DRAWER 10

These maps are in the wooden map case on West Wall in front of the windows

240. Map showing Section T3S-R10E, Greensburg District, Louisiana

241. Map showing Section T3S-R9E, Greensburg District, Louisiana

242. Map showing Section T3S-R8E, Greensburg District, Louisiana

243. Map showing Section T3S-R7E, Greensburg District, Louisiana

244. Map showing Section T3S-R6E, Greensburg District, Louisiana

245. Map showing Section T2S-R6E, Greensburg District, Louisiana

246. Map showing Section T2S-R9E, Greensburg District, Louisiana

247. Map showing Section T4S-R4E, Greensburg District, Louisiana

248. Map showing Section T2S-R5E, Greensburg District, Louisiana

249. Map showing Section T1S-R12E, Greensburg District, Louisiana

250. Map showing Section T1S-R9E, Greensburg District, Louisiana

251. Map showing Section T1S-R9E, Greensburg District, Louisiana

252. Map showing Section T1S-R8E, Greensburg District, Louisiana (Not in drawer)

253. Map showing Section T1S-R8E, Greensburg District, Louisiana (Not in drawer)

254. Map showing Section T1S-R7E, Greensburg District, Louisiana (Not in drawer)

255. Map showing Section T1S-R7E, Greensburg District, Louisiana

256. Map showing Section T1S-R6E, Greensburg District, Louisiana

257. Map showing Section T1S-R8E, Greensburg District, Louisiana

258. Map showing Section T1S-R5E, Greensburg District, Louisiana

259. Map showing Section T1S-R7E, Greensburg District, Louisiana

260. Map showing Section T1S-R3E, Greensburg District, Louisiana

261. Map showing Section T1S-R6E, Greensburg District, Louisiana

262. Map showing Section T8 & 9S-R6E, Greensburg District, Louisiana

263. Map showing Section T8 & 9S-R6E, Greensburg District, Louisiana

264. Map showing Section T7S-R6E, Greensburg District, Louisiana

265. Map showing Section T7S-R6E, Greensburg District, Louisiana

266. Map showing Section T5S-R10W, Greensburg District, Louisiana

267. Map showing Section T4S-R2E, Greensburg District, Louisiana

268. Map showing Section T1N-R4E, Greensburg District, Louisiana

269. Map showing Section T1N-R3E, Greensburg District, Louisiana

270. Map showing survey of property in Sections 32 and 33, T1S-R5E, G.L.D., Parish of St. Helena, Louisiana, For Estate of W. E. Allen, March 10, 1964

 

TYCER, WILLIAM A., MAP COLLECTION

DRAWER 10 Continued

These maps are in the wooden map case on West Wall in front of the windows

271. Map showing survey of property in Sections 67, 38, and 11, T2S-R5E, G.L.D., Parish of St. Helena, Louisiana, For Amos Brabham, October 29, 1962

272. Map showing survey of property in Sections 2, 11, and 67, T2S-R5E, G.L.D., Parish of St. Helena, Louisiana, For J. Wilson Cole and H. Ben Myers, December 1, 1970

 

TYCER, WILLIAM A., MAP COLLECTION

DRAWER 10 Continued

These maps are in the wooden map case on West Wall in front of the windows

273. Map showing survey of property in Section 36, T3S-R5E, G.L.D., Parish of St. Helena, Louisiana, For John Cooper, October 30, 1979

274. Map showing property location in Sections 12 and 57, T1S-R5E, G.L.D., Parish of St. Helena, Louisiana, Bob Davis, December 29, 1966

275. Map showing survey of property in Section 48, T4S-R5E, G.L.D., Parish of St. Helena, Louisiana, For E. C. Schilling, Jr. and Heirs of W. L. Grace, Jr., May 29, 1979

276. Map showing the survey of an 0.80 acre tract of land in Section 59, T2S-R5E, G.L.D., Town of Greensburg, Parish of St. Helena, Louisiana, For Greensburg Cemetary Ass'n., October 12, 1958

277. Map showing survey of property in Section 67, T2S-R5E, G.L.D., Parish of St. Helena, Louisiana, For Heirs of Nathan Guy, July 11, 1979

278. Map showing survey of property in Section 44, T1S-R5E, G.L.D., Parish of St. Helena, Louisiana, For Horace Lee, August 19, 1967

279. Map showing the survey of a tract in Section 42, T3S-R5E, G.L.D., Louisiana, For Glenn Melville, Sr., January 5, 1959

280. Map showing survey of property in Section 33, T3S-R5E, Parish of St. Helena, Louisiana, For Thomas Ousley, May 2, 1979

281. Map showing survey of property in Section 49, T3S-R5E, G.L.D., Parish of St. Helena, Louisiana, For Joe Rohner, January 8, 1993

282. Map showing properties in Section 50, T4S-R7E, G.L.D., Town of Amite City, Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Yellow Chair Dev. Co., June 11, 1976

283. Map of Greenville Park Add. in Section 26, T6S-R7E, Hammond, Louisiana, March 7, 1923

284. Map of Square 72 in Section 18, T7S-R8E, Town of Ponchatoula, Louisiana, November 10, 1926.

285. Map showing properties in Section 26, T6S-R7E, G.L.D., Louisiana, September 28, 1910

286. Map showing 6 Acres in Section 39, T1S-R4E, G.L.D., St. Helena Parish, Louisiana, November 1, 1965

287. Map of Sections 8 and 17, T7S-R8E,.....?, Louisiana, June 23, 1924

288. Map of Section 59, T3S-R4E and in section 37 T. 3S-R5E,.....?, Louisiana, December 18, 1952

289. Map of Diamond Subdivision in Section 45, T7S-R 8E,.....?, Louisiana, October 24, 1924

290. Map showing subdivision of C. M. Yates property in Sections 6 and 38, T4S-R10E, Greensburg District, Louisiana, September 15, 1957

291. Map showing the location of a 6.46 Acre tract of land in Section 51, T2S-R10E, Greensburg District, Louisiana, October 21, 1945

292. Map showing the location of live oak trees adjoining La. U. S. Highway 190 on the property of Dr. C.W. Mattingly in Section 37, T7S-R10E, St. Tammany Parish, Louisiana, July 28, 1958

 

TYCER, WILLIAM A., MAP COLLECTION

DRAWER 10 Continued

These maps are in the wooden map case on West Wall in front of the windows

293. Map showing the location of Mrs. V.E. Settoon's land in Section 2, T9S-R5E, Greensburg District, Louisiana, August 16, 1937

294. Map showing the part of Rinney territory in Section 63 in T3S-R4E,.....?, Louisiana, April 23, 19...

295. Map showing the property in Section 39, T1S-R4E,...... Louisiana, July 8, 1971

296. Map of lands in Sections 23, 26, and 44, T4S-R5E, Greensburg District, Louisiana, November 11, 1951

297. Map showing W. L. Stone and J. Johnson property in Sections 55, T3S-R5E, Greensburg District, Louisiana, February 2, 1954

298. Map showing actual ground survey of property in Section 47, T8S-R6E, G.L.D., Parish of Livingston, Louisiana, For McClendon, Griffin, et. al. 17 September 1986

299. Map showing property locations in fractional southeast 4 of Section 33, T3S-R7E, G.L.D., Town of Amite, Parish of Tangipahoa Louisiana, 20 August 1962

300. Map showing the subdivision of square 39 and a portion of H.R. 39, T5S-R7E, Town of Independence, Parish of Tangipahoa, Louisiana, 29 August 1969

301. Map showing property locations in Sections 3 and 4, T5S-R7E, G.L.D., parish of Tangipahoa, Louisiana, n.d.

302. Map showing survey of line between Section 23 and 24, T5S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, RE: Sam L. Zabbia, et al VS Richard Williams, et ux No. 67939, 13 March 1984

303. Map showing survey of property in Section 9 and 10, T5S-R7E, Town of Independence, Parish of Tangipahoa, Louisiana, 29 March 1973

304. Topographic map and subdivision of the south 128 feet of the N 1/2 of block 28, Town of Independence, Louisiana, For Dr. Paul J. Lamarca, 13 January 1970

305. Map showing proposed rights of way in Sections 4 and 9, T5S-R7E, G.L.D., Town of Independence, Tangipahoa Parish, Louisiana, For Town of Independence, 15 April 1980

306. Map of Whistler-Edgerton property taken from COB 25, p. 317. Property is in Sections 9, 10, 15, and 16, T5S-R7E, G.L.D. Town of Independence, Louisiana, n.d.

307. Map showing the survey of the fractional SW 1/4 of SW 1/4 of section 12, and Lot 1 of section 11, T.5 S.R. 7E., G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Jerome Ingold, 27 December 1979

308. Map showing survey and subdivision of property in blocks 3 and 14, Section 9, T5S-R7E, G.L.D., Town of Independence, Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Estate of Joe Mannino, August 27, 1979

309. Map showing survey of property in Section 13, T5S-R6E, and Section 18, T5S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Overmier Estate, April 23, 1979

310. Map showing survey of property in Section 1, T1S-R6E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Robert J. Monroe, March 24, 1986

311. Map showing survey of property in Section 49, T3S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Fred F. Johnson, July 28, 1967

312. Map showing survey of lots 36 & 37 in Section 17, T3S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Ward C. Pevey, Jr., June 28, 1978

 

TYCER, WILLIAM A., MAP COLLECTION

DRAWER 10 Continued

These maps are in the wooden map case on West Wall in front of the windows

313. Map showing survey of property in Sections 20, 41, and 44, T3S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Henry L. Vernon, Heirs, January 31, 1978

314. Map showing survey and improvements of property in section 44, T3S-R7E, Town of Roseland, Parish of Tangipahoa, Louisiana. For Thomas Enmon, October 27, 1978

315. Map showing survey of property in Section 44, T3S-R7E, Parish of Tangipahoa, Town of Roseland, Louisiana, For Jahncke Service, Inc., December 8, 1969

316. Map showing survey of property in Section 1, T4S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Maize Hayden, Russell S. Hayden, Stanley Hayden, August 17, 1984.

317. Map showing limits of incorporation of the Sanders subdivision in Section 50, T4S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For D. H. Sanders Realty Co., November 27, 1964

318. Map showing survey and property locations in Section 5, T4S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Emile J. Courtney, July 3, 1967

319. Map showing property locations in Section 5, T4S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, September 10, 1971

320. Map showing survey of property in Section 20, T4S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Edward C. Faust, Jo Ann S. Faust, September 17, 1986

321. Map showing survey of property locations in Sections 5 and 8, T4S-R7E, Town of Amite City, Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Estate of Dr. J.H. McClendon, June 17, 1967

322. Map showing survey and plot plan of property in Section 51, T4S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Thomas and Kathryn Polk, June 17, 1980

323. Map showing location of property in Section 5, T4S-R7E, G.L.D., Town of Amite City, Parish of Tangipahoa, Louisiana, For N. Cefalu Co. Inc., November 23, 1966

324. Map showing Guzzardo Improvements Section 6, T4S-R7E, Tangipahoa Parish, Louisiana, January 26, 1966

325. Map of Su-Nan Farms located in Sections 16 and 37, T4S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For A. E. Hood. Jr. March 5, 1968

326. Map showing topograph of property in Block 24, Lots 11 and 14, T4S-R7E, G.L.D., Town of Amite City, Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Roy Wood, November 20, 1972

327. Map showing survey of property in Section 6, T4S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Sam Genco, November 11, 1965

328. Topographic Map of L.P.& L. Property Square 15, Amite, Louisiana, For Town of Amite City, n.d.

329. Survey and Topographic Map of Property in Section 4, T4S-R7E, G.L.D., Town of Amite City, Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Charles M. Reid, February 6, 1978.

330. Map showing survey of property in Section 37, T5S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, February 18, 1988

331. Map showing ground survey and subdivision of property in Section 15, T5S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Heirs of Anthony Giambrone, September 9, 1986

 

TYCER, WILLIAM A., MAP COLLECTION

DRAWER 10 Continued

These maps are in the wooden map case on West Wall in front of the windows

332. Map showing actual ground survey of lot 26, the west 45 feet of lot 27, lot 36, lot 37 and lot from Old Clay Street, For Dean Joseph Waltzer, Jr. and Charlene Polito Waltzer,August 10, 1987

333. Map showing properties in Section 9, T6S-R7E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Wilbert T. Robertson, Jr., October 10, 1970

334. Map showing survey of lots 6 thru 15, Section 28, T8S-R, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, April 12, 1971

335. Map showing the subdivision of a 9.47 acre tract in Sections 42 and 43, T1S-R7E, Greensburg Land District, Town of Kentwood, Parish of Tangipahoa Louisiana, For Herbert Lea, June 10, 1960

336. Map showing tracts A, B, and C, in Sections 53 and 54, T2S-R4E, G.L.D., calculated from survey by C.G. Webb, U.S. field notes and maps recorded C.O.B. 6, P. 262 Parish of St. Helena, Louisisana, October 1, 1968

337. Map showing survey of section line around Sections 62 and 63, T2S-R4E, G.L.D., Parish of St. Helena, Louisiana, For Dowling Wales, June 29, 1970

338. Map showing location of old railroad bed in Section 26 and 27, T3S-R4E, G.L.D., Parish of St. Helena, Louisiana, For International Paper Company, August 19, 1965

339. Map showing location of old railroad bed in Section 26 and 27, T3S-R4E, G.L.D., Parish of St. Helena, Louisiana, For International Paper Company, February 10, 1969

340. Map showing Louisiana Forest Products Corporation Smith Tract Sections 27, 46, and 50 T4S-R4E, Parish of St. Helena, Louisiana, August 22, 1966

341. Map showing property in section 20, 21, 28 and 43, T1S-R6E, G.L.D., Parish of St. Helena, Louisiana, For Heirs of William L. Travis, September 18, 1987

342. Map showing survey and subdivision of property in Section 42, T4S-R6E, G.L.D., Parish of St. Helena, Louisiana, For Harmon E. Forshag and Elmer P. Forshag, January 20, 1981

343. Map showing subdivision and ground survey of the west 20 acres of lot 2 of Section 25, T3S-R6E, G.L.D., Parish of Tangipahoa, Louisiana, For Heirs of Felix H. Singleton August 4, 1986

344. Map showing survey of property in Section 8, T1S-R6E, G.L.D., Parish of St. Helena, Louisiana, April 10, 1984

345. Map showing survey of property in Sections 35, 36, and 50, T3S-R6E, G.L.D., Parish of St. Helena, Tangipahoa, Louisiana, For Earle Cefalu, September 9, 1971

346. ???????

347. Map showing survey of property in section 48, T1S-R6E, G.L.D., Parish of St. Helena, Louisiana, For Glen Allen, April 6, 1979

348. Map showing survey and plot plan of property in Section 50, T4S-R6E, G.L.D., Parish of St. Helena, Louisiana, For Hydro-Farms, Products, Inc., June 26, 1979

349. Map showing survey of property in Sections 11 and 53, T4S-R6E, G.L.D., Parish of St. Helena, Louisiana, For Buddy Harper, November 3, 1977

350. Map showing survey of property in Sections 28 and 33, T1S-R6E, G.L.D., Parish of St. Helena, Louisiana, For Estate of Elmer Hughes, April 22, 1980

351. Plan of roof, For St. Helena Parish Courthouse Greensburg, Louisiana, May 1982

 

TYCER, WILLIAM A., MAP COLLECTION

DRAWER 10 Continued

These maps are in the wooden map case on West Wall in front of the windows

352. Map showing survey of property in Section 32, T1S-R5E, G.L.D., Parish of St. Helena, Louisiana, For Cavenham St. Helena Parish Police Jury Louisiana Foresty Department, n.d.

353. Map showing location Musso Bros. Land in section 17, T5S-R7E

354. Map showing river location in Section 40, T5S-R7E, August 14, 1972

355. Map showing location and subdivision survey of property of Leon and Joseph Giaccone in Sections 5 and 8, T5S-R7E, G.L.D., Louisiana, February 15, 1952

356. Map showing locations in section 8, T5S-R7E, G.L.D., Louisiana, July 1919-March 1922

357. Map showing location of property of Judge Robert S. Ellis, Jr. in Sections 51 and 36, T3S- R7E, G.L.D., Louisiana, May 20, 1952

358. Map showing location of Mathew Pierre's land in Section 31 T5S-R9E, G.L.D., Louisiana, August 1947

359. Plat showing locations in Sq. 2 of the J. S. Adams subdivision of the town of Hammond, Louisiana, September 19, 1925

360. Map of Ferrin subdivision Ponchatoula, Louisiana in Sections 24 and 45, T7S-R7 & 8E, Greensburg District, Louisiana, October 1, 1920

361. Map of Mc Clellan subdivision Ponchatoula, Louisiana in sections 45 T7S-R8E, Greensburg District, Louisiana, May 14, 1921

362. Map showing locations in block 3 Mooney addition Hammond, Louisiana, September 10, 1941

363. Map showing the approximate location of Jake Sanders and Charles Short's improvements in Sq. 79 of the town of Ponchatoula, Louisiana

364. Map showing the location of the property of estate of W. I. Addison in section 37, T5S- R7E, Greensburg District, Louisiana, April 29, 1955

365. Map showing subdivision of property of Mrs. Alma Dyson in Section 39, T1S-R8E, Greensburg District, Louisiana, March 11, 1955 (back side)

Map showing the location of the property of estate of W.I. Addison in Section 37, T5S- R7E, Greensburg District, Louisiana, April 29, 1955 (front side)

366. Map showing improvements in section 4, T4S-R7E, Town of Amite, Louisiana, August 1, 1976

367. Map showing locations in Block G Amite Louisiana, August 4, 1940

368. Map showing the subdivision of blocks 49 and 62 Roseland Louisiana, March 1947

369. Map showing locations in Section 49, T1S-R6E Greensburg District, Louisiana, September 20, 1945

370. Map showing property of J. J. Manson in Sections 32 and 33, T8S-R6E and Sections 4 and 5, T9S-R6E, Southeastern District, Louisiana, July 10, 1954

371. Map showing T5S-R7E, January 11, 1924

372. Plan showing locations in Sections 4 and 9, T5S-R7E, Greensburg Land District, Louisiana, May 1924

373. Map showing locations in Section 15, T5S-R7E, June 8, 1915

374. Map showing the subdivision of Section 22, T5S-R7E August 1915

 

TYCER, WILLIAM A., MAP COLLECTION

DRAWER 10 Continued

These maps are in the wooden map case on West Wall in front of the windows

375. Map showing Right-of-Way and Track Map of Illinois Central Railroad, June 30, 1915, Revised August 15, 1951

376. Department of Highways Map, St. Helena Parish, 1967

377. Map showing the Location in Which D.L. Calmes Was Killed in the Town of Independence, Louisiana, June 16, 1921

378. Unidentified map

379. Unidentified map

380. Unidentified map

381. Unidentified map

382. Unidentified map

383. 11" x 17" Plats, R7E

384. 11" x 17" Plats, R8E

 

TYCER, WILLIAM A., MAP COLLECTION

BOX 1

INDEXES TO 8.5 X 11 BOUND PLATS

1. Index to Townships 1 and 2

2. Index to Township 3

3. Index to Township 4

4. Index to Townships 5 and 6

5. Index to Townships 7, 8, 9, and 12

6. Index to Municipalities (Tangipahoa Parish)

 

TYCER, WILLIAM A., MAP COLLECTION

BOX 2

8.5 X 11 BOUND PLATS

1. Plats numbered 1 to 100

2. Plats numbered 101 to 200

3. Plats numbered 201 to 300

4. Plats numbered 301 to 400

5. Plats numbered 401 to 500

6. Plats numbered 501 to 600

7. Plats numbered 601 to 700

8. Plats numbered 701 to 800

9. Plats numbered 801 to 900

10. Plats numbered 901 to 1000

11. Plats numbered 1001 to 1100

12. Plats numbered 1101 to 1200

 

TYCER, WILLIAM A., MAP COLLECTION

BOX 2 Cont

8.5 X 11 BOUND PLATS 13. Plats numbered 1201 to 1300

14. Plats numbered 1301 to 1400

15. Plats numbered 1401 to 1500

16. Plats numbered 1501 to 1600

 

TYCER, WILLIAM A., MAP COLLECTION

BOX 3

8.5 X 11 BOUND PLATS

1. Plats numbered 1601 to 1700

2. Plats numbered 1701 to 1800

3. Plats numbered 1801 to 1900

4. Plats numbered 1901 to 2000

5. Plats numbered 2001 to 2100

6. Plats numbered 2101 to 2200

7. Plats numbered 2201 to 2300

8. Plats numbered 2301 to 2400

9. Plats numbered 2401 to 2500

10. Plats numbered 2501 to 2600

11. Plats numbered 2601 to 2700

12. Plats numbered 2701 to 2800

13. Plats numbered 2801 to 2900

14. Plats numbered 2901 to 3000

15. Plats numbered 3001 to 3100

16. Plats numbered 3101 to 3200

17. Plats numbered 3201 to 3300

18. Plats numbered 3301 to 3400

19. Plats numbered 3401 to 3500

 

TYCER, WILLIAM A., MAP COLLECTION

FIELD BOOKS AND INDEXES

BOX 4

1. 3 Indexes to Field Books and Field Books 1 - 33 (2 different copies of number 1)

 

TYCER, WILLIAM A., MAP COLLECTION

FIELD BOOKS AND INDEXES

BOX 5

1. Field Books 34 - 63, Field books to Project EDA. 08-51-020305, 08-51-020306, 08-51- 02037 (3), Field Book labeled Kentwood, Field Book labeled Livingston Lumber, Field Book labeled Court Surveys, Field Book labeled S.M. Cutrer #1 Field, Field Book labeled T.A. Tycer 3-7, Field Book (unmarked), Field Book (unmarked) First heading reads 6-8-78 Richard Davis Property

 

TYCER, WILLIAM A., MAP COLLECTION

FIELD NOTES

BOX 6

1. T1S-R2E

2. T1S-R4E and 5E

3. T1S-R5E

4. T1S-R6E

5. T1S-R7E

6. T1S-R7E

7. T1S-R9E

8. T2S-R3E

9. T2S-R4E

10. T2S-R6E

11. T2S-R7E

12. T3S-R3E

13. T3S-R4E

14. T3S-R5E

15. T3S-R6E

16. T3S-R7E

17. T3S-R7E

18. T4S-R3 & 4E

19. T4S-R5E

20. T4S-R6E

21. T4S-R7E

22. T5S-R1E

23. T5S-R3E

24. T5S-R4E

25. T5S-R6E

26. T5S-R7E

27. T6S-R4 and 5E

28. T6S-R5E

29. T6S-R6E

30. T6S-R7E

31. T7S-R5 and 6E

32. T7S-R7E

 

TYCER, WILLIAM A., MAP COLLECTION

FIELD NOTES

BOX 7

33. T8S-R3E

34. T8S-R4E

35. T8S-R5E

36. T8S-R6E

37. T9S-R4E

38. T9S-R6E

39. Folder labeled Independence copies in 5-7

40. Folder labeled originals 1-9, 2-9, 3-9, 4-9, 5-9

41. Folder unmarked contains miscellaneous maps

42. Folder labeled Independence

43. Folder unmarked contains miscellaneous maps

44. Northeast Sewerage

45. Tangipahoa Parish Police Jury

46. Folder unmarked contains miscellaneous maps, one labelled 43, T4S-R7E

47. Folder unmarked contains miscellaneous maps

48. T3S-R9E, 1847-1848-1849

49. T1S-R10E, 1850-1845

50. T3S-R10E, 1851-1820-1845-1847

51. T3S-R12E, 1848-1849

52. T4S-R10E, 1852-1849

53. T7S-R10E, 1847

54. T2S-R11E, 1851-1850

55. T1S-R12W, 1845-1851

56. T2S-R12E, 1849-1851-1820

57. ?

58. T2S-R6E, 1845-1848

59. T3S-R8E, 1848-1849-1820

60. T2S-R8E, 1820-1849

61. T1S-R8E

62. T7S-R8E

63. T6S-R8E, 1845-1844

64. T8 & 9S-R9E, 1853-1847-1872

65. T8S-R9E, 1821-1847

66. T4S-R8E, 1846-1847

67. T5S-R8E, 1844-1847

68. T8 & 9S-R8E, 1858-1859

69. T4S-R9E, 1847

70. T2S-R9E, 1849

71. T6S-R9E, 1845

72. T5S-R9E

73. T5S-R9E, 1845

T. 1 S., R. 1 E.

Location Name Page
Clinton Pullig Property 2514

T. 1 S., R. 4 E.


Location Name Page 

Sec. 68 Joe Hurst 1901
Sec. 43, 72 Bryant A. Bateman 2698

T. 1 S., R. 5 E.

Location Name Page 

Sec. 15, 38 Est. E.W. Newsom 012
Sec. 44 15.06 A in St. Helena 018
L. 3, S. 8, 9 A.B. Lee Subdivision 019
Sec. 33, 50 P.A. Allen 026
Sec. 15, 38 Est. E.W. Newsom 027
Sec. 56 Locations E. of Tickfaw River 030
Sec. 56 A.L. Lea 031
Sec. 1, 55 Locations 032
Sec. 1, 12, 55 Bates, Davidson, others 033
Sec. 1, 12, 55 Bates, Davidson, others 034
Sec. 8, 17 Est. Allen Q. Smith 035
Sec. 12, 57 J.B. McNabb 036
Sec. 16 Carruth, Lee, Callahan 037
Sec. 37 Hugh G/Frazier 038
Sec. 46 Easley Property 039
Sec. 50 C.T. Allen 040
Sec. 52 Hollis Case 041
Sec. 56 John D. Felker near Tickfaw River 063
Sec. 12, 56 103 Acres—Winfred Travis 851
Sec. 54 Winfred Travis 852
Sec. 38, 58 Clemons Bros. 1868
L. 4, S. 13 Inez Bridges Tate/James S. Bridges 1893
Sec. 13 James S. Bridges 2005
Sec. 57 St. Helena Parish Police Jury 2356
Sec. 56 Roger Martin 2360
Sec. 56 Frances Robbins 2453
Sec. 12 40 acres (Bob Davis) 2420


T. 1 S., R. 1 E.

Name Location Page 

Location Name Page

Clinton Pullig Property 2514

T. 1 S., R. 4 E

Name Location Page 

Sec. 43, 72 Bryant A. Bateman 2698
Sec. 68 Joe Hurst 1901

T. 1 S., R. 1 E.

Name Location Page 

Location Name Page

Clinton Pullig Property 2514

T. 1 S., R. 4 E.

Location Name Page

Sec. 43, 72 Bateman, Bryant A. 2698
Sec. 68 Hurst, Joe 1901
Sec. 39 McClendon, Ruth 3287

T. 1 S., R 5 E.

Location Name Page

Sec. 1, 12, 55 Bates, Davidson, others 33
Sec. 1, 12, 55 Bates, Davidson, others 34
Sec. 1, 55 Locations 32
Sec. 8, 9 L. 3 A.B. Lee Subdivision 19
Sec. 8, 17 Est. Allen Q. Smith 35
Sec. 12 40 Acres (Bob Davis) 2420
Sec. 12, 56 102 Acres—Winfred Travis 851
Sec. 12, 57 J.B. McNabb 36
Sec. 13 James S. Bridges 2005
Sec. 13 L. 4 Inez Bridges Tate/James S. Bridges 1893

T. 1 S., R. 5 E.

Location Name Page

Sec. 15, 38 Estate of E.W. Newsom 12
Sec. 15, 38 Estate of E.W. Newsom 27
Sec. 16 Carruth, Lee Callahan 37
Sec. 33 P.A. Allen 26
Sec. 37 Hugh F/Grazier 38

T. 1 S., R. 5 E.

Location Name Page
Sec. 38, 58 Clemons Brothers 1868
Sec. 44 15.06 A. in St. Helena 18
Sec. 46 Easley Property 39
Sec. 50 C.T. Allen 40
Sec. 52 Hollis Case 41
Sec. 54 Winfred Travis 852
Sec. 56 Location E. of Tickfaw River 30
Sec. 56 A.L. Lea 31
Sec. 56 John D. Felker near Tickfaw River 63
Sec. 56 Roger Martin 1/2360
Sec. 56 Frances Robbins 2543

T. 1 S., R. 5 E.

Location Name Page

Sec. 57 St. Helena Parish Police Jury 2356

T. 1 S., E. 5 E.

Location Name Page

Sec. 50 Allen, C.T. 40
Sec. 33, 50 Allen, P.A. 26
Sec. 1, 12, 55 Bates, Davidson, others 33
Sec. 1, 12, 55 Bates, Davidson, others 34
Sec. 13 Bridges, James S. 2005
L. 4, S. 13 Bridges, James S./Tate, Inez Bridges 1893
Sec. 57 Blades, Luther 3157
Sec. 16 Carruth, Lee, Callahan 37
Sec. 52 Case, Hollis 41
Sec. 38, 58 Clemons Bros. 1868
Sec. 1, 12, 55 Davidson, Bates, others 33
Sec. 1, 12, 55 Davidson, Bates, others 34
Sec. 12 Davis, Bob (40 Acres) 2420
Sec. 46 Easley Property 39
Sec. 56 Felker, John D. (near Tickfaw River) 63
Sec. 37 G/Frazier, Hugh 38

T. 1 S., R. 5 E.

Location Name Page

Sec. 56 Location E. of Tickfaw River 30
Sec. 56 Lea, A.L. 31
L. 3, S. 8,9 Lee, A.B. Subdivision 19
Sec. 1, 55 Locations 32
Sec. 16 Lee, Carruth, Callahan 37
Sec. 56 Martin, Roger 2360
Sec. 12, 57 McNabb, J.B. 36
Sec. 15, 38 Newsom, E.W., Estate of 12
Sec. 15, 38 Newsom, E.W., Estate of 27
Sec. 56 Robbins, Frances 2453
Sec. 8, 17 Smith, Allen Q., Estate of 35
Sec. 44 St. Helena, 15.06 A in 35
Sec. 57 St. Helena Parish Police Jury 2356
L. 4, S. 13 Tate, Inez Bridges/Bridges, James S. 1893
Sec. 12, 56 Travis, Winfred—103 A 851
Sec. 54 Travis, Winfred 852
Sec. 46 Terrell, Matthew & Louise 3162

T. 1 S., R. 6 E.

Location Name Page

Sec. 5, 6, 37 Location 032
Sec. 19, 20, 29, 30, 43 J.B. McNabb 067
Sec. 27 Jim Walter Corporation 068
Sec. 36 Est. of Mattie B. Allen 069
Sec. 38 Willie Mewman, Jr. 070
Sec. 37 Hugh G/Frazier 071
Sec. 49 Bridges 072
Sec. 49 Scwartz to Birch 073
Sec. 49 Leon Zeigler 074
Sec. 48 62.50 & 62.56 A. along Beaver Cr. 075
L. 3, S. 48 Est. of Ernest Dillon 076
Sec. 38 Travis & Newman 077
Sec. 37 Hugh G/Frazier 078
Sec. 28, 33 Locations 079
Sec. 25 Jules Hurst 080
Sec. 25 Jules W. Hurst 081
Sec. 21, 22, 28 Clyde C. Colvin 082
Sec. 1 Miller, Wall, others 083
Sec. 8 L.J Frazier (E.T. Tate Est.) 084
Sec. 8 Tate. T. Frazier 085
Sec. 37 Hugh G/Frazier 086
Sec. 1 Est. of P.W. Dean 805
Sec. 45 Winfred Travis 852
Sec. 8 Anderson, Steel, others 1870
Sec. 17, 38 Lee Allen Pounds 1890
Sec. 17 Freddie Gatlin 1891
Sec. 17 Elva Mae Varnado 1892
Sec. 36, 49 Est. George Schwartz 1925
Sec. 1, 51 E.P. Miller 1967
Sec. 51 Hollis/William Hilburn 2100
Sec. 49 Charles Schwartz 2258
Sec. 19 Alva C. Bates 2794
Sec. 20, 43 W.L. Travis S
Sec. 38 Newman to Williams X
Sec. 41 Shelby Miller 2389
Sec. 27 & 42 John F. Needham 2409

T. 1 S., R. 6 E.

Location Name Page

Sec. 27 & 42 Mrs. Mae Needham 2408
Sec. 27 & 42 Mrs. Lumae Copeland 2406
Sec. 27 & 42 John F. Needham 2407
Sec. 44 Diane Smith 2930
Sec. 36 Glen Allen 2973
Sec. 48 Milton Johnson 3006
Sec. 27 George Wills 3009
Sec. 27 & 42 Will, Lula Mae 3242
Sec. 27 & 42 Maurice & Judy Bridges 3243
Sec. 41 Williams, Mickey 3358
Sec. 30 Chadwick, Alan R. 3474

T. 1 S., R. 6 E.

Location Name Page

Sec. 36 Allen, Percy 3246
Sec. 36 Allen, Mattie Bl, Estate of 69
Sec. 8 Anderson, Steel, others 1870
Sec. 19 Bates, Alva C. 2794
Sec. 48 Beaver Cr., 62.5 & 12.56 A along 75
Sec. 49 Birch from Schwartz 73
Sec. 49 Bridges 72
Sec. 36 Allen, Glen 2973
Sec. 27 Bridges, Maurice (Map only no survey) 3043
Sec. 27 & 42 Bridges, Maurice & Judy 3243
Sec. 1 Bergeron, Maggie 228
Sec. 29 Bates, John W. 3333
Sec. 21, 22, 28 Colvin, Clyde C. 82
Sec.27, 42 Copeland, Mrs. Lumae 2406
Sec. 30 Chadwick, Alan R. 3474
Sec. 1 Dean, P.W., Estate of 805
L. 3, S. 48 Dilon, Ernest, Estate of 76
Sec. 48 Dillon, I.V. 3013
Sec. 37 Frazier, Hugh 71
Sec. 37 Frazier, Hugh 78
Sec. 37 Frazier, Hugh 86
Sec. 8 Frazier, L.J. (E.T. Tate Estate) 84
Sec. 8 Frazier, Tate. T. 85
Sec. 28 Frazier Estate 3373
Sec. 17 Gatlin, Freddie 1891
Sec. 51 Hilburn, William/Hollis 2100
Sec. 51 Hollis/ Hilburn, William 2100
Sec. 25 Hurst, Jules 80
Sec. 25 Hurst, Jules W. 81
Sec. 48 Johnson, Milton 3006

T. 1 S., R. 6 E.

Location Name Page
Sec. 5, 6, 37 Location 32
Sec. 28, 33 Locations 79
Sec. 34 Kennedy, Tommy L. 3382
Sec. 19, 20, 29, 30, 43 McNabb, J.B 67
Sec. 1 Miller, Wall, others 83
Sec. 1, 51 Miller, E.P. 1967
Sec. 41 Miller, Shelby 2389
Sec. 49 & 43 McGregor 3334
Sec. 27, 42 Needham, John F. 2409
Sec. 27, 42 Needham, John F. 2407
Sec. 27, 42 Needham, Mrs. Mae 2408
Sec. 38 Newman, Willie Jr. 70
Sec. 38 Newman & Travis 77
Sec. 38 Newman to Williams X
Sec. 38 Newman, Billie 3015
Sec. 17, 38 Pounds, Lee Allen 1890
Sec. 49 Schwartz, Charles 2258
Sec. 36, 49 Schwartz, George, Estate of 1925
Sec. 49 Schwartz to Birch 73
Sec. 44 Smith, Diane 2930
Sec. 8 Steel, Anderson, others 1870
Sec. 1 Sullivan, Virgil 2228
Sec. 49 Schwartz, Charlie 3133
Sec. 38 Travis & Newman 77
Sec. 45 Travis, Winfred 852
Sec. 20, 43 Travis, W.L. S
Sec. 27, 42 Will, Lula Mae 3242

T. 1 S., R. 6 E.

Location Name Page

Sec. 17 Varnado, Elva Mae 1892
Sec. 27 Walter, Jim Walter Corporation 67
Sec. 27 Wills, George 3009
Sec. 27, 42 Will, Lula Mae 3242
Sec. 41 Williams, Mickey A. 3358
Sec. 49 Zeigler, Leon 74

T. 1 S., R. 6 E.

Location Name Page
Sec. 1 Miller, Wall, others 83
Sec. 1 Estate of P.W. Dean 805
Sec. 1, 51 E.P. Miller 1967
Sec. 1 & 50-1-7 Virgil Sullivan 2228
Sec. 5, 6, 37 Location 32
Sec. 8 Tate T. Frazier 85
Sec. 8 L.J. Frazier (E.T. Tate Est.) 84
Sec. 8 Anderson, Steel, others 1870
Sec. 17 Freddie Gatlin 1891
Sec. 17 Elva Mae Varnado 1892
Sec. 17, 38 Lee Allen Pounds 1890
Sec. 19 Alva C. Bates 2794
Sec. 19, 20, 29, 30, 43 J.B. McNabb 67

T. 1 S., R. 6 E.

Location Name Page

Sec. 20, 43 W.L. Travis S
Sec. 21, 22, 28 Clyde C. Colvin 82
Sec. 25 Jules Hurst 80
Sec. 25 Jules W. Hurst 81
Sec. 27 Jim Walter Corporation 68
Sec. 27, 42 John F. Needham 2409
Sec. 27, 42 Mrs. Mae Needham 2408
Sec. 27, 42 Mrs. Lumae Copeland 2406
Sec. 27, 42 John F. Needham 2407
Sec. 27 George Wills 3009
Sec. 27 Maurice Bridges 3043
Sec. 27, 42 Lula Mae Will 3242
Sec. 27, 42 Bridges, Maurice & Judy 3243
Sec. 28, 33 Location 79
Sec. 28 Frazier Estate 3373
Sec. 29 Bates, John W. 3333
Sec . 29 & 43 McGregor, Mark H. 3334
Sec. 34 Kennedy, Tommy L. 3382
Sec. 36 Estate of Mattie B. Allen 69
Sec. 36 Percy Allen 3246
Sec. 37 Hugh Frazier 71
Sec. 37 Hugh Frazier 78
Sec. 37 Hugh Frazier 86

T. 1 S., R. 6 E.

Location Name Page
Sec. 38 Willie Newman, Jr. 70
Sec. 38 Newman to Williams X
Sec. 38 Travis & Newman 77
Sec. 38 Billie Newman 3015
Sec. 41 Williams, Mickey A. 3358
Sec. 41 Shelby Miller 2389
Sec. 42 Lula Mae Will 3242
Sec. 42 Bridges, Maurice & Judy 3243
Sec. 44 Diane Smith 2930
Sec. 45 Winfred Travis 852
Sec. 48 62.50 & 62.56 A along Beaver Cr. 75
Sec. 48 L. 3 Estate of Ernest Dillon 76
Sec. 48 Milton Johnson 3006
Sec. 48 I.V. Dillon 3013
Sec. 49 Bridges 72
Sec. 49 Schwartz to Birch 73
Sec. 49 Leon Zeigler 74
Sec. 49 Charles Schwartz 2258
Sec. 51 Hollis/William Hilburn 2100

T. 1 S., R. 7 E.

Location Name Page

Sec. 26, 45 Jeff L. Matthews 219
Sec. 30 Peterson property 220
Sec. 26, 45 Matthews, Cutrer 221
Sec. 45 Pierce, Lambert, others 222
Sec. 6, 50 Virgil & Avis L. Sullivan 228
Sec. 2 Irvin A. Coulon 229
Sec. 3 Anders, others 230
Sec. 10 Greenlaw Church 231
Sec. 10 Earl Simpson 232
Sec. 13, 56 Leonard Newland, Robert McDaniel, Jr. 233
Sec. 30 Varnado 240
Sec. 30 Percy Hyde 241
Sec. 39 W.O. Toney 245
Sec. 40 Arthur Hilburn 246
Sec. 43 Newman property 251
Sec. 43 Mrs. W.L. Philips 252
Sec. 44 Hollis Yarbrough 253
Sec. 46 William Womack property 254
Sec. 46 C.B. Temple property 255
Sec. 3 Mississippi/Louisiana line 256
Sec. 49 Mrs. Minnie Dupre (Mrs. I.E. McDaniel) 257
Sec. 24, 44 Samuel R. Cutrer 258
Sec. 36 E/2 of SE/4 259
Sec. 39 24.68 acre Tract 260
Sec. 2, 3, 10, 11, 55 Location along ICRR 261
Sec. 9 Anna Vest 262
Sec. 2, 3 Locations along State line, Jeff Davis Hwy. 263
Sec. 2 S.M. Cutrer 264
Sec. 44 Richard Strickland 265
Sec. 42 W.J. Lea 266
Sec. 39, 37 N.R. Jennings 267
Sec. 3 Elijah Shedrick 268
Sec. 46 Joe Newman 269
Robert Rix succession 270
Sec. 25, 36 A.N. McDaniel 271
Sec. 46 Mrs. Jas. McCallum 272
Sec. 46 Geo. J. Mattingly 273
Sec. 37, 55 I.G. Womack/A.M. Dyson tract 274
Sec. 48 W.E. Simmons 275
Sec. 41, 42 Mr. Price 276
Sec. 48 Simmons/Varnado 277
Sec. 2, 3 Locations 278
Sec. 39 Locations 279
Sec. 2, 3, 10, 11, 55 Locations 280
Sec. 26 6.08 Acres 281
Sec. 44, 45 A.B. Morris 282
Sec. 58 Subdivision 283
Sec. 36 Location 284
Sec. 26, 35 Roy Cutrer 285
Sec. 49 Harrell & Dewitt Varnado 286
Sec. 10 T.G. Womack 288
Sec. 50 Line Creek Baptist Church 289
Sec. 26 Location 291
Sec. 29 Fochia Wilson 292
Sec. 49 Mrs. I. N. Harrell/Dewitt Varnado 294
B.W. Morris 295

T. 1 S., R. 7 E.

Location Name Page

Sec. 31 Jessie Carpenter 296
Sec. 43 Kentwood Co-operative 300
Sec. 43 F.L. Swindle 304
Butler, Chaney, others 305
Oak Grove AME Church 307
L 18, 20 B1.39 Mrs. Wilma Cutrer Smith 312
Sec. 46 Ebony Citizens' Rec. Center 313
Sec. 33 Clarence Hookfin 317
Sec. 42 Talmadge E. Andrews 318
L 7, B1.7 J. Devon Sanders 319
L 11, B1.3 Drury E. Smith 320
Sec. 3 Hugh C. Snell 323
L 5, B1.C Est. of David L. White, Sr. 327
Sec. 42 Dr. M.B. Small 328
L 11, B1.2 Dr. John I. Pike 329
Sec. 40 Mrs. M.K. Ellis 330
Sec. 41 Albert Harris 331
L 29, 39 Bl. D Est. of Archie Naul 333
L6, Bl. F Fred Simmons 334
L 2, Bl. 5 Velma Walker 335
L 21, 23 Sq. 23 Mrs. Bertie W. Hano 336
L 3, Bl. E Annie Mae Taylor 337
L 8, Bl. 12 Dana L. Cutrer 339
L 1, 3 Sq. 32 Mavalee Corporation 340
L 1, 2 Bl. 8 Fred Lambert 341
Sec. 28 Nyme Newman 348
L 28, Bl. E Bennie Castello 349
L 5 7 Bl. 5 Unknown 352
L 5 7 Bl. 5 Warren A. Hurst 353
Sec. 47 Effluent line along Illinois Central RR 360
Sec. 49 property 393
Sec. 32 Emmett Hookfin 401
Sec. 32, 33, 46 P.A. Fidele 778
Sec. 48 Jake Bass, Jr. 780
Sec. 45 Odom McDaniel 779
Sec. 45 Raymond J. Martin 781
Sec. 47 Gulf Milk Assoc. 783
Sec. 17, 8, 40, 41 Mrs. Mary Kent Ellis 784
Sec. 31 Willie Wright 785
Sec. 43 Kentwood Co-Operative 788
Sec. 29 John Wilson 790
Sec. 29 David L. White, Sr. 791
Sec. 43 Joe Terry, Jr. 792
Sec. 46 Iverson Lard 793
Sec. 32 Emmett Hookfin 794
Sec. 29 Leon Thomas 795
Sec. 10 Forrest Thibodeaux 796
Sec. 43 Rogers Gro. Co. 797
Sec. 29, 90 Lee William Walter Travis 798
Sec. 48 Charles A. Kent, Jr. 799

T. 1 S., R. 7 E.
Location Name Page

Sec. 43 Consolidated Farm Center, Inc. 800
Sec. 41, 42 Richard Prescott 801
Sec. 31 Richard A. Kent, Jr. vs Est. of Albert Womack 802
Sec. 33 Frank Reedy 803
Sec. 18 Roy Lea 804
Sec. 6 P.W. Dean 805
Sec. 54 R. Omer Simmons 1461
Sec. 29, 30 Sold to Travis 1618
Sec. 45 Valley Forge Academy 1689
Sec. 40 Est. W.C. Sanders 1811
Sec. 31 Est. Will Hookfin 1854
Sec. 32 Lagran Coleman 1937
Sec. 32 James Kinzy 1938
Sec. 32 Jessie James 1939
Sec. 32 Merlin Dyson 1940
Sec. 2 Willie Branch 2021
Sec. 15, 16, 39, 58 205 Acres 2024
Sec. 41 Theodore Dunn plot plan 2035
Sec. 31 Albertha Cage 2063
Sec. 45 Sherman Cutrer 2065
Sec. 45 Location 2079
Sec. 45 Lambert, Strickland, others 2127 & 2127A
Sec. 31 Tangi Parish Police Jury 2199
Sec. 42 Douglas Spring 2215
L 26, 28 Sq. 30 Town of Kentwood 2216
Sec. 28, 29, 21 Charles Kent Property 2227
Sec. 45 Marlin Lambert 2268
L 1, 3, 5, 7, 9 Bl. 33 Herbert Lea 2162
Sec. 31 Tangi Parish Police Jury 2199
Sec. 32 L12, 13, 14 Bl.5 Heirs of Louis Wall 2349
Sec. 36 Dalton McMillan 2369
Sec. 29 Edwin Wilson 2444
Sec. 45 Henry Rufus Williams 2681
Sec. 46 Ebony Citizens' Rec. Center 2787
Sec. 45 Larry & Lavelle Cannon 2805
Sec. 39 Dr. Derry Magee (KMR Enterprises) 2375
Sec. 29 L1, 2, 3 David L. White, Sr. Subdivision/Kentwood Nursing Home 2388
Sec. 35 Clifford Titus 2379
Sec. 45 Wayne Frazier 2417
Sec. 25 Stanley Guy 2659
Sec. 42 Louis and Mary Moore 2671
Sec. 45 J.D. Miller 2684
Sec. 47 Nelson Simmons, Jr. 2706
Sec. 31 Obie Hookfin 2710
Sec. 28 Ozone Motor Freight 2730
Sec .48 Dwayne A. Roberts 2744
Sec. 42 or 43 Paul Miller et al 2758
Sec. 29 Anthony Brumfield 2835
Sec. 45 Rodric Lea 2843
Sec. 44 Melvin Howell 2844
Sec. 2 H.B. Cutrer 2859

T. 1 S., R. 7 E.

Location Name Page

Sec. 29 Kentwood Spring Water (Harrell) 2871
Sec. 31 Helen Imes 2910
Sec. 17 Porter Bentley 2912
Sec. 48 Vincent Calderone 2922
H.R. 46 Ralph Jones 2925
Sec. 31 Hookfin Estate 2926
Sec. 29 Gorman Gill 2928
Sec. 32 Leo Andrews 2947
Sec. 24 Donald Garner 3031
Sec. 27 Maurice Bridges 3043
Sec. 31 Irving, Fate & Marguerite 3084-A (re-visited)
Sec. 31 Irving, Fate 3088
Sec. 24 Luther Ray Black 3091
Sec. 48 Hubert Yarborough, Jr. 3106
Sec. 30 Denny Roy Strickland 3113
Sec. 43 J.P. Morris 3118
Sec. 41 Keith Irving 3129
Sec. 31 & 46 Jess W. Naul, Jr. Kentwood & Wd. L 3138
Sec. 26, 48 Bass, Jake 3152
Sec. 17 & 41 Charles A. Sher 3212
Sec. 29 Ella Givens 3228
Sec. 45 James R. Tolar 3401
Sec. 45 James C. Tolar 3402
Sec. 38 Claude Alford 3403
Sec. 42 Margie Lea 3424
Sec. 25, 26 Richard G. Brooks 3430
Sec. 56 James Bailey 3432
Sec. 47 Nelson Simmons 3465
Sec. 18 Everette W. Hilbun, Jr. 3466
Sec. 26 Lance Shaw 3471-A
Sec. 45 Ted Jordan 3425
Sec. 45 Dwayne Roberts 3486
Sec. 45 Bruce Harrell 3492
Sec. 48 Anthony G. Calderone 3487

T. 1 S., R. 7 E.

Location Name Page

Kentwood Adams, Troy J. 2416
Sec. 3 Anders, others 230
? AME Church, Oak Grove 307
L. 7, 8, BL. 6 Amos Kent Realty Co. 309
Sec. 42 Andrews, Talmadge E. 318
Sec. 32 Andrews, Leo 2947
Sec. 31 Armstrong, John 3354
Sec. 38 Alford Claude O. 3403
Sec. 48 Bass, Jake, Jr. 780
Bl. 46, KW Bateman, James 306
L. 1, B1. 9 KW Bates, Earl 2438
B. 13, AKR Add KW Bates, Hugh C. 2257
B. 23, L. 21 & 23 Benjamin, Walter 2736
Sec. 17 Bentley, Porter 2912
Sec. 17, 18, 40, 41 Bentley, Porter 1798
Sec. 2 Branch, Williw 2021
L. 7, B. D or GR, KW Brown Title Corp 2141
L. 11-19, B. 23 Brown, Frank 1699
Sec. 29 Brumfield, Anthony 2835
L. 4, 2, 10, B. 2 Brumfield, John C. 2575
L. 21, 23 B.D. or GR Subd Brumfield, Wallace 1638
B. 33 Bryan, Steve Dr. 2273
L. 2, 4, 6, B. 6 Bunch, George 2260
? Butler, Chaney, others 305
1. 15, 17, 19, 21, 23, 25, B. 1 Beatty, Richard E. 234
Sec. 24 Black, Luther Ray 3091
Sec.26 & 48 Bass, Jake, Jr. 3154
Sec. 31 Broomfield & Womack 3342
Sec. 25, 26 Brooks, Richard G. 3430
Sec. 56 Bailey, Jim 3432
Sec. 31 Cage, Albertha 2063
Sec. 48 Calderone, Vincent 2922
Sec. 45 Cannon, Larry & Lavelle 2805
Sec. 31 Carpenter, Jessie 296
Sec. 29, 32 Castello, Bennie 236
L. 28 B E Castello, Bennie 349
L. 22, 24, 26 B. 4 Carloss, Rembert 347
? Chaney, Butler, others 305
L. 27, B. D. or GR Church of God of Prophecy 2364
Sec. 41 Cobb, Ruby 2195
Sec. 32 Coleman, Lagran 1937

T. 1 S., R. 7 E.
Location Name Page
Kentwood Coleman, Raymond 2423
Sec. 10 Cooksey, Elder Ray 2572
L. 14 & 16, B. 29 Covington, Grover L. 2136
Sec. 2 Coulon, Irvin A. 229
L. 7, 9, 11, 13 B. 1 Cutrer, Amos 227
L. 8 B. 12 Cutrer, Dana 339
Sec. 2 Cutrer, H.B. 2859
B. 48 Cutrer, Hugh D. 2151
Sec. 26, 45 Cutrer, Mathews 221
Sec. 26, 35 Cutrer, Roy 285
Sec. 24, 44 Cutrer, Samual R. 258
Sec. 2 Cutrer, S.M. 264
Sec. 45 Cutrer, Sherman 2065
L. 5, 7 B. 1 Cutrer 2800
Sec. 43 Consolidated Farm Center, Inc 800
Sec. 24 Calhoun, Richard A. 3383
Sec. 3 Cutrer, Bobby O. 3375
Sec. 26 Cutrer, Ernest E. 3315
Sec. 46 Church, Sweet Home Baptist 3377
Sec. 45 Calderone, Anthony G. 3487
Sec. 29, 32 Dancer, Jessie J. 1629
Sec. 6 Dean, P.W. 805
L. 28 B. E. 10 A add Dunn, Theodore 2377
Sec. 41 Dunn, Theodore 2035
Sec. 49 Dupre, Mrs. Minnie 257
Sec. 37, 55 Dyson, A.M./Womack/I.G. 274
Sec. 32 Dyson, Merlin 1940
Sec. 41 Doty, W. Estate 3388
Sec. 41 Doty, Richard P. 3390
Sec. 41 Doty, Thomas J. 3389

T. 1 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 46 Ebony Citizens Rec Center 313
Sec. 46 Ebony Citizens Rec Center 2787
Sec. 47 Effluent Line Along Illinois Central RR 260
Sec. 17, 18, 40, 41 Ellis, Mrs. Mary Kent 784
Sec. 40 Ellis, Mrs. M.K. 330
Sec. 32, 33, 46 Fidele, P.A. 778
L. 30 B.D. Fluker, Percy 1941
L. 10, 12, W. 34 France, Ralph Jumel 654
Sec. 45 Frazier, Wayne 2417
Sec. 29 Gibson, Reggie 2695
L. 6KW Gill, Claude 2158
Sec. 29 Gill, Gorman 2928
Town of Kentwood Gin Road & Hwy 16 2165
L. 26 B. E. or GR Gordon, Alvin R. 2378
B. 46 Grace, Pluribus B. 2584
Sec. 10 Greenlaw Church 231
L. 8, 10 B1 20 Grice, John Wayne 2765
Sec. 47 Gulf Milk Association 783
Sec. 25 Guy, Stanley 2659
Sec. 24 Garner, Donald 3031
Sec. 25 Gay, France M. 3193
Sec. 29 Givens, Ella 3228

T. 1 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 45 Harrell, Bruce 2293
Sec. 41 Harris, Albert 331
L. 21, 23 B. 22 Hatcher, William E. 2363
Sec. 29 Hawkins, Leo Rev. 239
Sec. 40 Hilburn, Arthur 246
L. 1 B. 9 Holloway, Linton 2440
Sec. 44 Howell, Melvin 2844
Sec. 31 Hookfin Estate 2926
Sec. 33 Hookfin, Clarence 317
Sec. 32 Hookfin, Emmett 794
Sec. 31 Hookfin, Obie 2710
Sec. 31 Hookfin, Will, Estate of 1854
L. 5, 7 B.5 Hurst, Warren A. 353
Sec. 30 Hyde, Percy 241
L. 21, 23 S. 23 Hano, Bertie W., Mrs. 336
Sec. 32 Hookfin, Emmett 401
Sec. 45 Harrell, Bruce 3297
Sec. 32 Hookfin, Emmitt 3299
Sec. 18 Hilbun, Everret O., Jr. 3466
Sec. 18 3466
Sec. 45 Harrell, Bruce 3492
Sec. 31 Imes, Helen 2910
Sec. 31 Irving, Fate & Marguerite 3084-A
Sec. 31 Irving, Fate 3088
Sec. 41 Irving, Keith 3129
L. 11, B.D. Jackson, Anthony & Naomi 226
Sec. 41 Jackson, James G. 2703
Sec. 32 James, Jessie 1939
Sec. 2, 3 Jeff Davis Hwy Locations along St. line 263
Sec. 39, 37 Jennings, N.R. 267
H.R. 46 Jones, Ralph 2925
Sec. 45 Jordan, Ted 3425/75?

T. 1 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 28, 29, 32 Kent, Charles 2245
Sec. 48 Kent, Charles A. Jr. 799
L. 2, 4, 6, 8, 10 B. 29 Kentwood, Town of 388
Sec. 47 Kentwood, Chamber of Commerce 354
Sec. 29 Kentwood, Town of 342
Sec. 43 Kentwood Co-operative 300
L. 2 & 4 Kentwood—Sq. 33 310
L. 24 B. 2 Kentwood School grounds 315
Sec. 29 Kentwood Spring Water 2871
Sec. 29 Kentwood Nursing Home 2388
L. 26, 28 S. 30 Kentwood, Town of 2216
Sec. 43 Kentwood Co-operative 788
Sec. 28 Kentwood, Town of 1872
Sec. 31 Kent, Richard A. vs Est. of A. Womack 802
Sec. 32 Kinzy, James 1938
L. 29, 31 B. 30 Knights of Pythias, KW Lodge 321
B. 38 Kuss, Charles & Nyme Newman 303
Sec. 42 Lea, Margie 3424
Sec. 45 Lambert, Pierce, others 222
Sec. 45 Lambert, Marlin 2268
Sec. 45 Lambert, Strickland, others 2127 & 2127A
L. 1, 2 B. 8 Lambert, Fred 341
Sec. 46 Lard, Iverson 793
Sec. 18 Lea, Roy 804
L. 1, 3, 5, 7, 9 B. 33 Lea, Herbert 2162
Sec. 42 Lea, W.J. 266
Sec. 45 Lea, Rodric 2843
10-A Addition Lewis, Davis D. 2811
Lillard, KW Lewis, James R. 346
Lillard, KW Lewis, Ralph E. 345
Sec. 50 Line Creek Baptist Church 289
L. c B. 4 Lindsey, Charlie, Heirs of 2774A
Sec. 45 Location 2079
Sec. 2, 3, 10, 11, 55 Locations along ICRR 261
Sec. 2, 3 Locations 278
Sec. 39 Locations 279
Sec. 2, 3, 10, 11, 55 Locations 280
Sec. 26 Location 291
Sec. 36 Location 284
Sec. 3 Louisiana/Mississippi Line 256
L. 4, 6 B. 27 Lewis, Mr. & Mrs. T.C. Jr. 314
Sec. 45 Lambert, Marlin S. & Sylvia Wilson 3197
Sec. 3 Lee 3307


T. 1 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 39 Magee, Derry Dr. 2375
Sec. 45 Martin, Raymond, J. 781
? Martin, Mrs. Rosa 225
Sec. 26, 45 Matthews, Jeff L. 219
Sec. 26, 45 Matthews, Cutrer, others 222
Sec. 46 Mattingly, George J. 273
L. 1, 3 S. 32 Mavalee Corporation 340
Sec. 46 McCallum, Jas., Mrs. 272
Sec. 25, 36 McDaniel, A.N. 271
Sec. 45 McDaniel, Odom 779
Sec. 13, 56 McDaniel, Robert Jr./Newland, Leonard 233
Sec. 36 McMillan, Dalton 2369
Sec. 45 Miller, J.D. 2784
Sec. 42 or 43 Miller, Paul et al 2758
Kentwood Miller, J.H. 324
L. 2, 4 B. 11 Milton, Freida & Mr. and Mrs. Leroy Milton 344
L. 8 B. 8 AKR Sub. Moak, Evie 2781
Sec. 42 Moore, Louis and Mary 2671
B. 38 Morris Store, B. 2214
B. 37 Morris, William A. & Velta 2269
B. 28, BR SCAN Add Morris, J.P. Jr.—Sanders, Kramer 1871
Sec. 44, 45 Morris, A.B. 282
? Morris, B.W. 295
Sec. 36 McMillan, Ronald 3014
Sec. 25 McElveen, Elaine Hart 3112
Sec. 43 Morris, J.P. 3118
Sec. 41 JcCray, James 3178
Sec. 33 Menard, Lionel & Donna 3289
Sec. 17 & 41 Magee, Derry 1798
Sec. 17 & 41 Magee, Derry D. 3379
L. 29, 30 B. D Naul, Archie, Estate of 333
B. 38 Naul, J.W. Jr. 2106
L. 23, 25 B. 1 Navarrow, Mrs. Marguerite 2393
B. 38 Newman, Nyme & Kuss, Charles 303
Sec. 43 Newman Property 251
Sec. 46 Newman, Joe 269
Sec. 28 Newman, Nyme 348
Sec. 31 & 46 Naul, Jr., Jess W. 3138
Lot in Lillard Sub. Neal, Calvin & Anneliese 3174
Town of Kentwood

T. 1 S., R. 7 E.
Location Name Page
? Oak Grove AME Church 307
Sec. 28 Ozone Motor Freight 2730
Sec. 45 Parker, Harry 1-7 Map drawer
Lillard Subd, KW Philon, Robert 2312
Sec. 43 Philips, W.L. Mrs. 252
Sec. 30 Peterson Property 220
Sec. 45 Pierce, Lambert, others 222
L. 11, B. 2 Pike, John I. Dr. 329
B. 39 Pierson, Margaret Mrs. 1792
L. H, H-1 Pec Hgts Pledger, Hal 2764
L. O Pec Hgts Pope, Nelson 2763
Sec. 41, 42 Prescott, Richard 801
Sec. 49 Property 393
Sec. 41, 42 Price, Mr. 276
Sec. 41 Raborn, Bobby 2549
L. 1, B.b Raybourn, J.H. 316
L. 1 KW Reagan, Joe B. 2160
Sec. 33 Reedy, Frank 803
Sec. 28, 33 Ricks, Luther Layton 301
L.A, B.5 BR SCAN ADD Rocheforte, Robin 2799
Sec. 43 Rogers Grocery Co. 797
L. 1 B. 9 Robbins, Spencer 2439
Sec. 29 Robertson, Nettie & Walker, Juanita 2666
Sec. 48 Roberts, Dwayne A. 2744
Sec. 45 Roberts, Dwayne A. 3486

T. 1 S., R. 7 E.
Location Name Page
L. 10, 12 B. 29 Saladino, Nicholas 2249
L. 7 B. 3 Saladino, Nicholas 2571
Sec. 40 Sanders, W.C., Estate of 1811
L. 7 B. 7 Sanders, J. Devon 319
Sec. 42 Sanders, Young, others—Locations 332
Lillard KW Shaw, Elton 350
Sec. 29 Sheffield, Charles 2245
L. 2 B. 4 Sheffield, Charles 2783
L. 2, 4 B. 17 Sheffield, Charles 2784
L. 3 B.B Sheffield, Charles 2785
Sec. 3 Shedrick, Elijah 268
Sec. 29 Schmidt, James 237 & 238
Sec. 47 Simmons, Nelson Jr. 2706
Sec. 48 Simmons, W.E. 275
Sec. 48 Simmons/Varnado 277
L. 6 B.F Simmons Subdivision, Fred 308
Sec. 54 Simmons, R. Omer 1461
L. 6 B.F. Simmons, Fred 334
Sec. 10 Simpson, Earl 232
Sec. 28 Simpson, Randy 2323
Kentwood Singleton, Flemon, Estate o 322
L. 2 B. 6 Slaven, James 2232
Sec. 42 Small, M.B. Dr. 328
L. 11 B. 3 Smith, Drury E. 320
L. 18, 20 B. 39 Smith, Wilma Cutrer 312
Sec. 42 Spring, Douglas 2215
Sec. 42 State Route 1053, 5.20 A along 2146
Sec. 45 Strickland, Lambert, others 2127 & 2127 A
Sec. 44 Strickland, Richard 265
L. 10, 12 B. 14 Strickland, Sidney Leo 311
Sec. 58 Subdivision 283
Sec. 6, 50 Sullivan, Virgil and Avis L. 228
Sec. 43 Swindle, F.L. 304
Sec. 3 Snell, Hugh C. 323
Lot A, Blk. 5 Jamie Spears 3151
Sec. 46 Sweet Home Baptist Church 3377
Sec. 44 Stinson, Earl 3351
Sec. 44 Stinson Earl 3352
Sec. 26 Shaw, Lance A. 34714-A
Sec. 41 (Kentwood) Simmons, Nelson W. 3465

T. 1 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 31 Tangipahoa Parish Police Jury 2199
L. 3 B. E Taylor, Annie Mae 337
L. 1, 3 B. 3 Terry, Amelia 2256
Sec. 43 Terry, Joe Jr. 792
Sec. 46 Temple, C.B. 255
Sec. 10 Thibodeaux, Forrest 796
Singleton, KW Thibodeaux, Forrest 343
Sec. 29 Thomas, Leon 295
B. 42 Thornton, Harold 2376
Sec. 35 Titus, Clifford 2379
L. 17, 19 Tobias 326
Singleton, KW Tolar, James C. 351
Sec. 39 Toney, W.O. 245
Sec. 29, 30 Travis 1618
Sec. 29, 30 Travis, Lee William Walter 798
Sec. 48 Tate, Briand D., Sr. 3380
Sec. 45 Tolar, James R. 3401
Sec. 45 Tolar, James C. 3402
L. 5, 7 B. 5 Unknown 352
L. 4, 6 B. 27 Unknown 1945
Sec. 41 Unknown 1946
L. 5, 7, 9, 11, 13 B. 1 Unknown 302
B. 35 Valery 2272
Sec. 45 Valley Forge Academy 1689
Sec. 48 Varnado/Simmons 277
Sec. 49 Varnado, Harrell & Dewitt 286
Sec. 49 Varnado, Dewitt/Harrell, Mrs. I.N. 294

T. 1 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 30 Varnado 240
Sec. 9 Vest, Anna 262
L. 2 B. 5 Walker, Velma 335
Sec. 29 Walker, Juanita/Robertson, Nettie 2666
AKR Subd Wales, Henry C. 2350
Sec. 32 Wall, Louis, Heirs of 2349
Sec. 29 White, David L. Sr. 791
L. 5 B. C White, David L. Sr., Estate of 327
Sec. 29 Wilson, Edwin 2444
L. 14, 16 S 23 Wickham, Harold J. 2553
Sec. 45 Williams, Henry Rufus 2681
L. 4 B.C Wilson, Lowell 1956

L. 17, 19, 21, 23, B. 22 Wilson, Douglas L. 2217
L. 2 B. 2 Wilson, Douglas 2253
Sec. 45 Wilson, Lowell 2279
Sec. 29 Wilson, Fochia 292
Sec. 29 Wilson, John 790
Sec. 29 Winters, Sewer Line R-of W for KW 2931
Sec. 29 Womack, Sewer Line R-of-W for KW 2832
Sec. 29 Womack, Sewer line R-of-W for KW 2833
B. S, B, C KW Womack, Frank, Estate of 325
? Womack, J.B. 270
Sec. 10 Womack, T.G. 288
Sec. 46 Womack, William 254
Sec. 31 Wright, Willie 785
Sec. 45 Williams, Henry Rufus 3170
Sec. 31 Womack & Broomfield 3342
Sec. 44 Yarbrough, Hollis 253
Sec. 42 Young, Sanders, others—Locations 332
Sec. 48 Yarborough, Hubert, Jr. 3106

T. 1 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 2 Irvin A. Coulan 229
Sec. 2 S.M. Cutrer 264
Sec. 2 Willie Branch 2021
Sec. 2 H.B. Cutrer 2859
Sec. 2, 3 Locations along St. Line, Jeff Davis Hwy 263
Sec. 2, 3, 10, 11, 55 Locations along ICRR 261
Sec. 2, 3 Locations 278
Sec. 2, 3, 10, 11, 55 Locations 280
Sec. 3 Anders, others 230
Sec. 3 Miss./LA Line 256
Sec. 3 Elijah Shedrick 268
Sec. 3 Hugh C. Snell 323
Sec. 3 Bobby O. Cutrer 3315
Sec. 6 P.W. Dean 805
Sec. 6, 50 Virgil & Avis L. Sullivan 228
Sec. 9 Anna West 262

T. 1 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 10 Greenlaw Church 321
Sec. 10 Earl Simpson 232
Sec. 10 T.G. Womack 288
Sec. 10 Forrest Thibodeaux 796
Sec. 10 Elder Ray Cooksey 2572
Sec. 10 Lee 3307
Sec. 13, 56 Leonard Newland, Rbt. McDaniel, Jr. 233
Sec. 15, 16, 39, 58 205 Acres 2024
Sec. 17, 18, 40, 41 Mrs. Mary Kent Ellis 784
Sec. 17, 18, 40, 41 Porter Bentley 1798
Sec. 17 & 41 Derry D. Magee 3379
Sec. 18 Everette W. Hilbun, Jr. 3466
Sec. 18 Roy Lea 804

T. 1 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 24, 44 Samuel R. Cutrer 258
Sec. 24 Donald Garner 3031A
Sec. 24 Luther Ray Black 3091
Sec. 24 Richard A. Calhoun 3383
Sec. 25 Stanley Guy 2659
Sec. 25, 36 A.N. McDaniel 271
Sec. 25 Elaine Hart McElveen 3112
Sec. 25, 26 Richard G. Brooks 3430
Sec. 26 6.08 Acres 281
Sec. 26 Location 291
Sec. 26, 45 Jeff L. Mathews 219
Sec. 26, 45 Mathews, Cutrer 221
Sec. 26, 35 Roy Cutrer 285
Sec. 26 Ernest E. Cutrer 3315
Sec. 26, 48 Jake Bass, Jr. 3154
Sec. 26 Lance Shaw 343471-A
Sec. 26 6.08 Ac.Tract 281
Sec. 28 1.03 Acre Tract 235
Sec. 28 Nyme Newman 348
Sec. 28 Town of Kentwood 1872
Sec. 28 Randy Simpson 2323
Sec. 28 Ozone Motor Freight 2730
Sec. 28, 33 Luther Layton Ricks 301
Sec. 28, 29, 32 Charles Kent Property 2227
Sec. 29, 15, 16, 58 205 Ac.Tract 2024

T. 1 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 29 Rev. Leo Hawkins 239
Sec. 29 Fochia Wilson 292
Sec. 29, 32 Bennie Castello 236
Sec. 29 Town of Kentwood 342
Sec. 29 John Wilson 790
Sec. 29 David L. White, Sr. 791
Sec. 29 Leon Thomas 795
Sec. 29 Charles Sheffield 2245
Sec. 29 Edwin Wilson 2444
Sec. 29 Kentwood Nursing Home 2388
Sec. 29 Juanita Walker/Nettie Robertson 2666
Sec. 29 Reggie Gibson 2695
Sec. 29 Sewer Line Right of Way/Robert Winters
For Town of Kentwood 2831
Sec. 29 Sewer Line Right of Way/Womack & Wall
For Town of Kentwood 2832
Sec. 29 Sewer Line Right of Way/Womack Heirs
For Town of Kentwood 2833
Sec. 29 Anthony Brumfield 2835
Sec. 29 Kentwood Spring Water (Harrell) 2871
Sec. 29, 30 Lee William Walter Travis 798
Sec. 29, 30 Sold to Travis 1618
Sec. 29, 32 Jessie J. Dancer 1629
Sec. 30 Denny Roy Strickland
Sec. 29 Ella Givens 3228
Sec. 30 Peterson Property 220
Sec. 30 Varnado 240
Sec. 30 Percy Hyde 241
Sec. 30 Jenny Roy Strickland

T. 1 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 31 Hessie Carpenter 296
Sec. 31 Willie Wright 785
Sec. 31 Richard A. Kent, Jr., vs.
Estate of Albert Womack 802
Sec. 31 Estate of Will Hookfin 1854
Sec. 31 Albertha Cage 2063
Sec. 31 Tangipahoa Parish Police Jury 2199
Sec. 31 Tangipahoa Parish Police Jury 2199
Sec. 31 Helen Imes 2910
Sec. 31 Obie Hookfin 2710
Sec. 31 Hookfin Estate 2926
Sec. 31 Irving, Fate & Marguerite 3084A
Sec. 31 Irving, Fate 3088
Sec. 31 & 46 Naul,, Jr., Jess W. 3138
Sec. 31 Broomfield & Womack 3342
Sec. 31 John Armstrong 3354
Sec. 32 Emmett Hookfin 401
Sec. 32 Emmett Hookfin 794
Sec. 32 Lagran Coleman 1937
Sec. 32 Hames Kinzy 1938
Sec. 32 Jessie James 1939
Sec. 32 Merlin Dyson 1940
Sec. 32 Heirs of Louis Wall 2349
Sec. 32, 22, 46 P.A. Fidele 778
Sec. 32 Leo Andrews 2947
Sec. 33 Clarence Hookfin 317
Sec. 33 Frank Reedy 803
Sec. 33 Lionel & Donna Menard 3289

T. 1 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 35 Clifford Titus 2379
Sec. 36 E/2 of SE/4 259
Sec. 36 Location 284
Sec. 36 Dalton McMillan 2369
Sec. 36 Ronald McMillan 3014
Sec. 37 I.G. Womack/ A.M. Dyson 274
Sec. 38 Claude O. Alford 3403
Sec. 39 W.O. Toney 245
Sec. 39 24.68 Acre Tract 260
Sec. 39 Locations 279
Sec. 39 Dr. Derry Magee (KMR Enterprises) 2375
Sec. 39,37 N.R. Jennigs 267
Sec. 40 Arthur Hilburn 246
Sec. 40 Mrs. M.K. Ellis 330
Sec. 40 Estate of W.C. Sanders 1811

T. 1 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 41 Albert Harris 331
Sec. 41 Unknown (Theo Dunn?) 1946
Sec. 41 Theodore Dunn Plot Plan 2035
Sec. 41 Ruby Cobb 2196
Sec. 41 Bobby Raborn 2549
Sec. 41 James G. Jackson 2703
Sec. 41, 42 Mr. Price 276
Sec. 41, 42 Richard Prescott 801
Sec. 41 Keith Irving 3129
Sec. 41 & 17 Derry D. Magee 3379
Sec. 41 W. Doty Estate 3388
Sec. 41 Thomas J. Doty 3389
Sec. 41 Richard P. Doty 3390
Sec. 42 W.J. Lea 266
Sec. 42 Talmadge E. Andrews 318
Sec. 42 Dr. M. B. Small 328
Sec. 42 Locations Sanders, Young, others 332
Sec. 42 Douglas Spring 2215
Sec. 42 5.20 Acres Along St. Rt. 1053 2146
Sec. 42 Louis and Mary Moore 2671
Sec. 42 or 43 Paul Miller et al 2758
Sec. 42 Margie Lea 3424
Sec. 43 Newman Property 251
Sec. 43 Mrs. W.L. Phillips 252
Sec. 43 Kentwood Co-Operative 300
Sec. 43 F.L. Swindle 304
Sec. 43 Kentwood Co-Operative 788
Sec. 43 Joe Terry, Jr. 792
Sec. 43 Rogers Gro. Company 797
Sec. 43 Consolidated Farm Center, Inc. 800
Sec. 43 J.P. Morris 3118

T 1 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 44 Hollis Yarbrough 253
Sec. 44 Richard Strickland 265
Sec. 44 Melvin Howell 2844
Sec. 44, 45 A.B. Morris 282
Sec. 44 Earl Stinson 3351
Sec. 44 Earl Stinson 3352
Sec. 45 Ted Jordan 3475
Sec. 45 Pierce, Lambert, others 222
Sec. 45 Odom McDaniel 779
Sec. 45 Raymond J. Martin 781
Sec. 45 Valley Forge Academy 1689
Sec. 45 Sherman Cutrer 2065
Sec. 45 Location 2079
Sec. 45 Lambert, Strickland, others 2127, 2127A
Sec. 45 Marlin Lambert 2268
Sec. 45 Lowell Wilson 2279
Sec. 45 Bruce Harrell 2293
Sec. 45 Henry Rufus Williams 2681
Sec. 45 Larry and Lavelle Cannon 2805
Sec. 45 Wayne Frazier 2417
Sec. 45 J.D. Miller 2684
Sec. 45 Rodric Lea 2843
Sec. 45 Bruce Harrell 3297 or 2080
Sec. 45 James R. Tolar 3401 or 2080
Sec. 45 James C. Tolar 3402
Sec. 45 Bruce Harrell 3492
Sec. 45 Ted Jordan 3475
Sec. 45 Dwayne A. Roberts 3486
Sec. 46 William Womack Property 254
Sec. 46 C.B. Temple Property 255
Sec. 46 Joe Newman 269
Sec. 46 Mrs. Jas. McCallum 272
Sec. 46 George J. Mattingly 273
Sec. 46 Ebony Citizens Rec. Center 313
Sec. 46 Iverson Lard 793
Sec. 46 Ebony Citizens Rec. Center 2787
H.R. 46 Ralph Jones 2925
Sec. 46 Sweet Home Baptist Church 3377


T 1 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 47 Kentwood Chamber of Commerce 354
Sec. 47 Effluent Line Along ICRR 360
Sec. 47 Gulf Milk Association 783
Sec. 47 Nelson Simmons, Jr. 2706
Sec. 48 W.E. Simmons 275
Sec. 48 Simmons/Varnado 277
Sec. 48 Jake Bass, Jr. 780
Sec. 48 Vincent Calderone 2922
Sec. 48 Charles A. Kent, Jr. 799
Sec. 48 Dwayne A. Roberts 2744
Sec. 48 Hubert Yarborough, Jr. 3106
Sec. 48 Jake Bass, Jr. 3154
Sec. 48 Brian D. Tate, Sr. 3380
Sec. 48 Anthony G. Calderon 3487
Sec. 49 Mrs. Minnie Dupre (Mrs. I.E. McDaniel) 257
Sec. 49 Mrs. I.N. Harrell/Dewitt Varnado 294
Sec. 49 Harrell and Dewitt Varnado 286
Sec. 49 Property 393
Sec. 50 Line Creek Baptist Church 389

T 1 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 54 R. Omer Simmons 1461
Sec. 56 Jim Bailey 3432
Sec. 58 Subdivision 283
? Mrs. Rosa Martin 225
? B.W. Morris 295
? Butler, Chaney, others 305
? Oak Grove AME Church 307

T 1 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 5,51 Dr. Clinton H. Sharp 653
Sec. 4,5,8,9 Matt Creed 806
Sec.8 Mr. & Mrs. Paul Morris 807
Sec. 31, 47 Elvis Conerly 808
Sec. 14, 37 Est. of Erastus V. Dykes 809
Sec. 42 W.A. & J.D. Blades 810
Sec. 9 Est. of J.W. Varnado 811
Sec. 47 Morris Varnado 812
Sec. 51 Est. of Hattie Strickland 813
Sec. 28 R. Dale Forrest/Mrs. Clarence 813
R. Letteer 814
Sec. 13 Webster Butler 815
Sec. 38, 58 Locations 847
Sec.4, 5 Sam Dykes 1457
Sec. 21, 28, 41 C.F. Dean, Geo. Lewis, C.J. Molgard 1458
Sec. 31, 47 T.R.Stickland 1459
Sec. 31 NW Corner of Sec. 31 1460
Sec. 52 R. Omer Simmons 1461
Sec. 48 W.A. Hall 1462
Sec. 14 N/2 of NE/4 1463
Sec. 41, 42 J.C. Blade 1464
Sec. 1, 48 K.I. Simmons 1465
Sec. 42 6.22 A. of Land 1466
Sec. 34 Tincie M. Hayden 1467
Sec. 19, 20 Norma Miller 1468
Sec. 17 S/2 of NW/4 for Floyd McGehee 1469
Sec. 28 J.L. Bourdette 1470
Sec. 32 F.B. Ayer 1471
Sec. 20, 29 A.H. Varnado 1472
Sec. 14, 37 Ott to Wheat 1473
Sec. 31, 47 Locations 1474
Sec. 40 Eulas Finch Ory 1475
Sec. 11 Property Owners 1476
Sec. 58 Dr. Clinton H. Sharp 1477
Sec. 14, 37 NE/2 of NE/4, others 1478
Sec. 46 H.E. Forest 1479
Sec. 17, 20 J.P. Morgan 1480
Sec. 50 Locations 1481
Sec. 52 Locations 1482
? Lee Magee 1483
? Locations 1484
Sec. 8 Mrs. Cutrer & others 1485

T 1 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 39 Alma E. Dyson 1487
Sec. 41 Lewis, Molgard, Dean 1488
Sec. 48 Hall, Simmons, Brumfield 1489
Sec. 20, 29 Ralph Lewis 1490
Sec. 3, 49 Marcus M. Strickland 1491
Sec. 15, 22, 37, 40 E.M. Walker 1492
Sec. 36 L.B. Ponder, Jr. 1493
Sec. 46 Paul Miller 1494
Sec. 19, 38, 39 Mary Dyson 1495
Sec. 42 Locations 1496
Sec. 33 O.D. Ricks 1523
Sec. 45 Cade Williams 1552
Sec. 45 W.S. Connelly 1553
Sec. 18 Dallas Strickland, Jr. 1928
Sec. 13 Willie Brumfield 1929
Sec. 51 Rodric Dykes 1963
Sec. 5, 51 Clemons Bros. 1997
Sec. 5, 50, 51 Lots 3, 5 2004
Sec. 28 Kathy Dale Forrest 2267
Sec. 12 Heirs of Ebby James 2278
Sec. 38 Mary Ann Smith Gardner 2290
Sec. 28 Kathy Dale Forrest 2339
Sec. 50 Heirs of W.C. Bacot 2346
Sec. 7 Timothy Lee & Charlotte Faye Alford 2426
Sec. 8 Paul Morris 2454
Sec. 21, 28, 41 C.J. Molgard E
Sec. 15, 37 Location on St. Rt. 313-Wilson Branch F
Sec. 8 Penelope Morris Martens
Sherrill Morris Daigle 2454
Sec. 38 George Butler 2749
Sec. 17, 18 Paul Fussell 2802
Sec. 17 Harrell Alford 2182
Sec. 3 William Schilling 2411
Sec. 2 Heirs of Gabriel Carter and
Cora Lee Carter Walker 2390
Sec. 30 Stanley Guy 2659
Sec. 17 Paul Fussell 2676
Sec. 8 Tate Property 2712

T 1 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 20 Ruth Stoudenmier 2875
Sec. 46 Albert J. Ricouard 2729
Sec. 18 Paul Fussell 2742
Sec. 38 Charlie Butler 2757
Sec. 8 Bobby Smith 2865
Sec. 13 Elnora Perry 2919
Sec. 20 Joseph Baudoin 2966
Sec. 20, 29 Lewsiton Baptist Church 2988
Sec. 2 Brumfield, Rosalie 3027
Sec. 30 Norman Stuart 3055
Sec. 33 Cathy Dale Forrest 3057
Sec. 7 East Fork Baptist Church 3084
Sec. 40 2nd Ward, Water District
(Tangipahoa Parish) 3095
Sec. 25 Elaine Hart McElveen 3112
Sec. 51 Ernest Guy 3124
Sec. 2 David Schenk 3134
Sec. 4 Carl & Louise Lee 3135
Sec. 20 Second Ward Water District 3166
Sec. 47 Luther & Annette Hano 3205
Sec. 13 Dickerson Cemetery 3234
Sec. 10 Second Ward Water District 3253
Sec. 10 Fred Lee 3254
Sec. 2 Cloteal Imes Coon 3277
Sec. 30 Holland LaGraize 3369
Sec. 42 Joyce Forrest 3344
Sec. 48 David James 3363
Sec .17 Randy Blanchard 3426
Sec. 11 Jasper Gatlin 3431
Sec. 42 Bobby L. Blades 3441
Sec. 33 Gordon Peters 3442
Sec. 33 Norman C. Forrest 3445
Sec. 49 Eddie Joe Blanchard 3464
Sec. 18 Jodie F. Newsom 3468
Sec. 7 Paul Fussell 3472
Sec. 7 T.C. Slaven 3473
Sec. 51 Anthony G. Calderone 3489
Sec. 7 Layne M. Sanders 3491


T 1 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 7 Alford, Charlotte Faye & Lee, T. 2426
Sec. 17 Alford, Harrell 2182
Sec. 32 Ayer, A.H. 1472
Sec. 20 Baudoin, Joseph 2966
Sec. 50 Bacot, W.C., Heirs of 2346
Sec. 43 Blades, W.A. & J.D. 810
Sec. 41, 42 Blade, J.C. (Kermit Brumfield) 1464
Sec. 38 Bourdette, J.L. 1470
Sec. 48 Brumfield, Hall, Simmons 2489
Sec. 13 Brumfield, Willie 1929
Sec. 38 Butler, George 2749
Sec. 13 Butler, Webster 815
Sec. 38 Butler, Charlie 2757
Sec. 13 Brookshire, Warren 3022
Also Janie Tate and Mary L. Gardner
Sec. 2 Brumfield, Rosalie 3027
Sec. 34 & 42 Blades, Forrest & Denise 3280
Sec. 17 Blanchard, Randie L. 3426
Sec. 42 Blades, Bobby L. 3441
Sec. 49 Blanchard, Eddie Joe 3465
Sec. 2 Carter, Gabriel & Cora Lee Carter Walker,
Heirs of 2390
Sec. 5, 51 Clemons Brothers 1997
Sec. 45 Connelly, W.S. 1553
Sec. 31, 47 Conerly, Elvis 808
Sec. 4, 5, 8, 9 Creed, Matt 806
Sec. 8 Cutrer, Mrs. & others 1485
Sec. 2 Coon, Cloteal Imes 3277
Sec. 51 Calderone, Anthony G. 3489

T 1 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 8 Daigle, Sherrill Morris
Martens, Penelope Morris 2454
Sec. 41 Dean, Molgard, Lewis 1488
Sec. 21, 28, 41 Dean, Leis, Molgard 1458
Sec. 14, 37 Dykes, Erastus, Estate of 809
Sec. 4, 5 Dykes, Sam 1457
Sec. 39 Dyson, Alma E. 1487
Sec. 19, 38, 39 Dyson, Mary 1495
Sec. 51 Dykes, Rodric 1963
Sec. 20 Day, Frederick 2876
Sec. 7 East Fork Baptist Church 3084
Sec. 33 Forrest, Norman C. 3445
Sec. 18 Fussell, Paul 3472
Sec. 28 Forrest, Kathy Dale 2267
Sec. 28 Forrest, Kathy Dale 2339
Sec. 28 Forrest, R. Dale/Mrs. Clarence
R. Letteer 814
Sec. 46 Forest, H.E. 1479
Sec. 17, 18 Fussell, Paul 2802
Sec. 17 Fussell, Paul 2676
Sec. 18 Fussell, Paul 2742
Sec. 17 Fussell, Paul 3021
Sec. 33 Forrest, Cathy Dale 3057
Sec. 32 Ferdinand, James C. 3155
Sec. 33 Forrest, Craig 3445
Sec. 17 Fussell, Paul 3237
Sec. 42 Forrest, Joyce 3344
Sec. 7 3473
Sec. 11 Gatlin, Jasper 3431
Sec. 13 Gardner, Mary Lee 3022
Also Warren Brookshire & Janie Tate
Sec. 38 Gardner, Mary Ann Smith 2290
Sec. 30 Guy, Stanley 2659
Sec. 51 Guy, Ernest 3124
Sec. 47 Gill, Fernie Ray 3180
Sec. 11 Gatlin, Ranada & Jasper 3431

T 1 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 48 Hall, Simmons, Brumfield 1489
Sec. 48 Hall, W.A. 1462
Sec. 34 Hayden, Tincie M. 1467
Sec. 47 Hano, Luther & Annette 3205
Sec. 12 James, Ebby, Heirs of 2278
Sec. 20 Johnson, Kenneth J. & Kathleen Posey 3198
Sec. 20 Johnson, Kenneth J. & Jean Vines 3260
Sec. 48 James, David 3363
Sec. 28 Letteer, Mrs. Clarence R./
Forrest, R. Dale 814
Sec. 41 Lewis, Molgard, Dean 1488
Sec. 20, 29 Lewis, Ralph 1490
Sec. 21, 28, 41 Lewis, Molgard, Dean 1458
Sec. 38, 58 Locations 847
Sec. 50 Locations 1481
Sec. 52 Locations 1482
Sec. ? Locations 1484
Sec. 42 Locations 1496
Sec. 31, 47 Locations 1474
Sec. 20, 29 Lewiston Baptist Church 2988
Sec. 4 Lee, Carl & Louise 3135
Sec. 10 Lee, Fred 3254
Sec. 30 La Graize, Holland 3369

T 1 S., R. 8 E.
Location Name Page
? Magee, Lee 1483
Sec. 8 Martens, Penelope Morris
Daigle, Sherrill Morris 2454
Sec. 17 McGehee, S/2 of NW/4 for 1469
Sec. 19, 20 Miller, Norma 1468
Sec. 46 Miller, Paul 1494
Sec. 21, 28, 41 Molgard, C.J. E
Sec. 21, 28, 41 Molgard, Dean, Lewis 1458
Sec. 8 Morris, Paul 2454
Sec. 41 Molgard, Dean, Lewis 1488
Sec. 17, 20 Morgan, J.P. 1480
Sec. 18 Newsom, Jodie F. 3468
Sec. 14, 47 Ott to Wheat 1473
Sec. 40 Ory, Eulas Finch 1475
Sec. 33 Peters, Gordon L. 3443
Sec. 13 Perry, Elnora 2919
Sec. 11 Property Owners 1476
Sec. 36 Ponder, L.B. Jr. 1493

T 1 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 33 Ricks, O.D. 1523
Sec. 46 Ricouard, Albert J. 2729
Sec. 7 Slaven, T.C. 3473
Sec. 3 Schilling, William 2411
Sec. 58 Sharp, Dr. Clinton H. 1477
Sec. 48 Simmons, Hall, Brumfield 1489
Sec. 5, 51 Sharp, Dr. Clinton H. 653
Sec. 52 Simmons, R. Omer 1461
Sec. 1, 48 Simmons, K.I. 1465
Sec. 8 Smith, Bobby 2865
Sec. 15, 37 State Route 313-Wilson Branch-Location F
Sec. 3, 49 Strickland, Marcus M. 1491
Sec. 18 Strickland, Dallas Jr. 1928
Sec. 51 Strickland, Hattie, Estate of 813
Sec. 31, 47 Strickland, T.R. 1459
Sec. 20 Stoudenmier, Ruth 2875
Sec. 30 Stuart, Norman 3055
Sec. 30 Strickland, Denny Roy 3113
Sec. 2 Schenk, David 3134
Sec. 20 Second Ward Water District 3166
Sec. 46 Second Ward Water District 3095
Sec. 10 Second Ward Water District 3253
Sec. 26-1-7 Shaw, Lance 3471-A
Sec. 7 Sanders, Layne M. 3491
Sec. 8 Tate Property 2712
Sec. 13 Tate, Janie
Also Warren Brookshire & Mary L. Gardner 3022
Sec. 13 Tate, Novella 3023

T 1 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 9 Varnado, J.W., Estate of 811
Sec. 47 Varnado, Morris 812
Sec. 20, 29 Varnado, A.H. 1472
Sec. 15, 22, 37, 40 Walker, E.M. 1492
Sec. 14, 37 Wheat, from Ott 1473
Sec. 45 Williams, Cade 1552
Sec. 46 2nd Ward, Water District (Tangipahoa Parish) 3095
Sec. 5, 50, 51 Lots 3, 5 2004
Sec. 31 NW Corner of Sec. 31 1460
Sec. 14 N/2 of NE/4 1463
Sec. 42 6.22 A of land 1466
Sec. 14, 37 NE/2 of NE/4, others 1478

T 1 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 1, 48 K.I. Simmons 1465
Sec. 2 Heirs of Gabriel Carter and
Cora Lee Carter Walker 2390
Sec. 2 Rosalee Brumfield 3027
Sec. 2 David Schenk 3134
Sec. 3 William Schilling 2411
Sec. 3, 49 Marcus M. Strickland 1491
Sec. 4, 5 Sam Dykes 1457
Sec. 4, 5, 8, 9 Matt Creed 806
Sec. 4 Carl & Louis Lee 3135
Sec. 5, 51 Dr. Clinton H. Sharp 653
Sec. 5, 51 Clemons Brothers 1997
Sec. 5, 50, 51 Lots 3, 5 2004
Sec. 7 Timothy Lee & Charlotte Taye Alford 2426
Sec. 7 East Fork Baptist Church 3084
Sec. 7 Paul Fussell 3472
Sec. 7 T.C. Slaven 3473
Sec. 7 Layne M. Sauders 3491

T 1 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 8 Mr. & Mrs. Paul Morris 807
Sec. 8 Mrs. Cutrer & others 1485
Sec. 8 Paul Morris 2454
Sec. 8 Penelope Morris Martens
Sherrill Morris Daigle 2454
Sec. 8 Tate Property 2712
Sec. 8 Bobby Smith 2865
Sec. 9 Estate of J.W. Varnado 811
Sec. 11 Property Owners 1476
Sec. 11 Jasper Gatlin 3431
Sec. 12 Heirs of Ebby James 2278
Sec. 13 Webster Butler 815
Sec. 13 Willie Brumfield 1929
Sec. 13 Warren Brookshire 3022
Also Janie Tate and Mary L. Gardner
Sec. 13 Novella Tate 3023
Sec. 13 Dickerson Cemetery 3234

T 1 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 14 N/2 of NE/4 1463
Sec. 14, 37 Ott to Wheat 1473
Sec. 14, 37 NE/2 of NE/4, others 1478
Sec. 14, 37 Estate of Erastus V. Dykes 809
Sec. 15, 22, 37, 40 E.M. Walker 1492
Sec. 15, 37 Location on St. Rt. 313 Wilson Brance F
Sec. 17 S/2 of NW/4 for Floyd McGehee 1469
Sec. 17, 20 J.P. Morgan 1480
Sec. 17, 18 Paul Fussell 2802
Sec. 17 Harrell Alford 2182
Sec. 17 Paul Fussell 2672
Sec. 17 Paul Fussell 3021
Sec. 17 Paul Fussell 3237
Sec. 17 Randy Blanchard 3426
Sec. 18 Dallas Strickland, Jr. 1928
Sec. 18 Paul Fussell 3742
Sec. 18 Jodie Newsom 3468

T 1 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 19, 20 Norma Miller 1468
Sec. 19, 38, 39 Mary Dyson 1495
Sec. 20 Kenneth Johnson & Kathleen Posey 3198
Sec. 20 Ruth Stoudenmier 2875
Sec. 20, 29 A.H. Varnado 1472
Sec. 20, 29 Ralph Lewis 1490
Sec. 20 Joseph Baudoin 2966
Sec. 20, 29 Lewiston Baptist Church 2988
Sec. 20 Second Ward Water District 3166
Sec. 20 Kenneth Johnson & Jean Vines 3260
Sec. 21, 28, 41 C.F. Dean, Geo. Lewis, C.J. Molgard 1458
Sec. 21, 28, 41 C.J. Molgard E
Sec. 28 R. Dale Forrest/Mrs. Clarence R. Letteer 814
Sec. 28 J.L. Bourdette 1470
Sec. 28 Kathy Dale Forrest 2339
Sec. 28 Kathy Dale Forrest 2267
Sec. 29, 20 Lewiston Baptist Church 2988
Sec. 30 Stanley Guy 2659
Sec. 30 Norman Stewart 3055
Sec. 30 Denny Roy Strickland 3113
Sec. 30 Holland LaGraize 3369

T 1 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 31, 47 Elvis Conerly 808
Sec. 31, 47 T.R. Strickland 1459
Sec. 31 NW corner of Sec. 31 1460
Sec. 31, 47 Locations 1474
Sec. 32 F.B. Ayer 11471
Sec. 33 Forrest, Cathy Dale 3057
Sec. 33 Forrest, Norman C. 3445
Sec. 33 Peters, Gordon 3445
Sec. 33 Ricks, O.D. 1523
? Lee Magee 1483
? Locations 1484

T 1 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 34 Tincie M. Hayden 1467
Sec. 36 L.B. Ponder, Jr. 1493
Sec. 38, 58 Location 847
Sec. 38 Mary Ann Smith Gardner 2290
Sec. 38 George Butler 2749
Sec. 38 Charlie Butler 2757
Sec. 39 Alma E. Dyson 1487
Sec. 40 Eulas Finch Ory 1475
Sec. 41, 42 J.C. Blade 1464
Sec. 41 Lewis, Molgard, Dean 1488
Sec. 42 W.A. & J.D. Blades 810
Sec. 42 6.22 Acres of land 1466
Sec. 42 Locations 1496
Sec. 42 Joyce Forrest 3344
Sec. 42 Bobby Lynn Blades 3441
Sec. 45 Cade Williams 1552
Sec. 45 W.S. Connelly 1553
Sec. 46 Paul Miller 1494
Sec. 46 Albert J. Ricouard 2729
Sec. 46 H.E. Forest 1479
Sec. 46 2nd Ward, water District (Tangipahoa Parish) 3095
Sec. 47 Morris Varnado 812
Sec. 47 Luther & Annette Hano 3205
Sec. 48 W.A. Hall 1462
Sec. 48 Hall, Simmons, Brumfield 1489
Sec. 48 David James 3363
Sec. 49 Eddie Joe Blanchard 3464
Sec. 50 Locations 1481
Sec. 50 Heirs of W.C. Bacot 2346

T 1 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 51 Anthony G. Calderone 2489
Sec. 51 Est. of Hattie Strickland 813
Sec. 51 Rodric Dykes 1963
Sec. 51 Ernest Guy 3124
Sec. 52 R. Omer Simmons 1461
Sec. 52 Locations 1484
Sec. 13 Elnora Perry 2919
Sec. 58 Dr. Clinton H. Sharp 1477

T 1 S., R. 9 E.
Location Name Page
Sec. 7, 18 Schilling 1819
Sec. 28 Mt. Olive Baptist Church 1821
Sec. 17 Bickham Oil Company 1822

T 1 S., R. 9 E.
Location Name Page
Sec. 7, 18 Schilling 1819
Sec. 17 Bickham Oil Company 1822
Sec. 28 Mr. Olive Baptist Church 1821


T 1 S., R. 9 E.
Location Name Page
Sec. 17 Bickham Oil Company 1822
Sec. 28 Mt. Olive Baptist Church 1821
Sec. 7, 18 Schilling 1819

T. 2 S., R. 4 E
Location Name Page
Sec. 37 Proposed Road Change 045
Sec. 29 Joe L. Taylor 670
Sec. 53, 54 Bessie McKnight 671
Sec. 79, 81 Est. of Eugene Allen 676
Sec. 81 Locations 677
Sec. 53 Mrs. Mary Naul Dykes 678
Sec. 45 J.B. Newman 1624
Sec. 80 12.95 A. on St. Rt. 1043 1960
Sec. 42 Crown-Zellerback (St. Hel Jury) 2194
Sec. 43, 45 Locations on Greasy, Darlington
Creeks Y
Sec. 63 Joseph Coleman 2573

T. 2 S., R. 5 E
Location Name Page
Sec. 33 Prentiss Carter, Jr. 009
Sec. 57 Murdock Davis 010
Sec. 49 Carter-Meadow 011
Sec. 59 Henry Ben Myers 021
L. 4, S. 34 Mrs. Eunice Reed 022
Sec. 57 Mrs. T.C. Lindsey 029
Sec. 6 Locations 042
Sec. 29, 54, 55 Morris Property & others 043
Sec. 34 Norrell & Violet Terrell 044
Sec. 39, 67 Tom Bankston 046
Sec. 62 Sibley 047
Sec. 67, 68 E.S. Pike 048
Sec. 68 Womack & others 049
Sec. 65 Locations 050
Sec. 60 Carter Realty 060
Sec. 41 Mr. & Mrs. I.O. Wesley 097
L. 28, 41 GR Schilling Bros. After 060
L. 28, 41, GR Schilling Bros. 836
L. 24, GR Charles J. Cole, Jr. 837
L. 40, GR St. Helena Parish School Board 838
? Rose B. Webb 839
Sec. 59 Lynn Singleton 849
Sec. 81 Locations 677

T. 2 S., R. 4 E
Location Name Page
Sec. 62 David and Linda Esteve 2391
Sec. 62, 63 Redmond, others 2392
Sec. 74 Sara Fugler 2949
Sec. 63 Joseph Coleman 3303

T. 2 S., R. 4 E
Location Name Page
Sec. 29 Joe L. Taylor 670
Sec. 37 Proposed Road Change 45
Sec. 42 Crown-Zellerback (St. Helena P.P.J.) 2194
Sec. 43, 45 Locations on Greasy, Darlington Creek Y
Sec. 45 J.B. Newman 1624
Sec. 53 Mrs. Mary Naul Dykes 687
Sec. 53, 54 Bessie McKnight 671
Sec. 62 David and Linda Esteve 2391
Sec. 62, 63 Redmond, others 2392
Sec. 63 Joseph Coleman 2573
Sec. 63 Joseph Coleman 3303

T. 2 S., R. 4 E
Location Name Page
Sec. 74 Sara Fugler 2949

T. 2 S., R. 4 E
Location Name Page
Sec. 79, 81 Est. of Eugene Allen 676
Sec. 80 12.95 acres on St. Rt. 1043 1960
Sec. 81 Locations 677

T. 2 S., R. 4 E
Location Name Page
Sec. 79, 81 Allen, Eugene, Estate of 676
Sec. 63 Coleman, Joseph 2573
Sec. 42 Crown-Zellerback (St. Helena P.P.J.) 2194
Sec. 63 Coleman Estate 3303
Sec .53 Dykes, Mrs, Mary Naul 678
Sec. 62 Esteve, David and Linda 3281
Sec. 74 Fugler, Sara 2949
Sec. 81 Locations 677
Sec. 43, 45 Locations on Greasy, Darlington Creeks Y

T. 2 S., R. 4 E
Location Name Page
Sec. 53.54 McKnight, Bessie 671
Sec. 45 Newman, J.B. 1624
Sec. 62, 63 Redmond, others 2392
Sec. 37 Road Change, Proposed 45
Sec. 80 State Route 1043, 12.95 a 1960
Sec. 29 Taylor, Joe L. 670

T. 2 S., R. 5 E
Location Name Page
Sec. 57 Prentiss Carter, Jr. 1633
Sec. 2, 67 Columbus T. Sibley 1790
Sec. 9 32.27 A. W of CCC Road 1942
Sec. 57 Heirs of H.C. Carter 2125
Sec. 57 St. Helena Parish Police Jury 2233
Sec. 67 Mr. & Mrs. Chaney Phillips 2244
Sec. 28 Nathaniel Harrison, Sr. 2566
Sec. 67 Mr. & Mrs. Chaney Phillips 2768
Sec. 67 Mr. & Mrs. Chaney Phillips 2771
Sec. 58 St. Helena Parish Police Jury 2384
Sec. 32 St. Helena Parish Police Jury 2687
Sec. 27 James P. Avery 2734
Sec. 34 Ora Lee Hurst Avery
Eunice P. Reed 2841
Sec. 32 Versie Scott 2968
Sec. 2 Joey Guzzardo 3076
Sec. 2 Henry Knight 3079
Sec. 57 St. Helena Parish Police Jury 3150
Sec. 34 Mrs. Charles Overton 3250

T. 2 S., R. 5 E
Location Name Page
Sec. 2, 67 Columbus T. Sibley 1790
Sec. 2 Joey Guzzardo 3076
Sec. 6 Locations 42
Rose B. Webb 839
Sec. 9 32.27 acres West of CCC Road 1942
Sec. 27 James P. Avery 2734
Sec. 28 Nathaniel Harrison, Sr. 2566
Sec. 29, 54, 55 Morris Property & others 043
Sec. 32 St. Helena Parish Police Jury 2687
Sec. 32 Versie Scott 2968
Sec. 33 Prentiss Carter, Jr. 9
Sec. 34 Norrell & Violet Terrell 44
Sec. 34 Eunice P. Reed 2841
Sec. 34 Mrs. Charles Overton 3250
Sec. 39, 67 Tom Bankston 46
Sec. 41 Mr. & Mrs. I.O. Wesley 97
Sec. 49 Carter-Meadow 11

T. 2 S., R. 5 E
Location Name Page
Sec. 27 Avery, James P., 2734
Avery, Ora Lee Hurst
Sec. 57 Carter, H.S., Heirs of 2125
Sec. 57 Carter, Prentiss Jr. 1633
Sec. 9 CCC Road, 32137 A West of 1942
Sec. 10 & 38 Chaney, Leroy 3265
Sec. 28 Harrison, Nathaniel Sr. 2566
Sec. 67 Phillips, Mr. & Mrs. Chaney 2768
Sec. 67 Phillips, Mr. & Mrs. Chaney 2771
Sec. 67 Phillips, Mr. & Mrs. Chaney 2244

T. 2 S., R. 5 E
Location Name Page
Sec. 39, 67 Bankston, Tom 46
Sec. 33 Carter, Prentiss Jr. 9
Sec. 49 Carter-Meadow 11
Sec. 60 Carter Realty 60
L. 24 GR Cole, Charles J. Jr 837

Sec. 57 Davis, Murdock 10
Sec. 2 Guzzardo, Joey 3076
Sec. 59 Henry Knight 3079
Sec. 6 Locations 42
Sec. 65 Locations 50
Sec. 81 Locations 677
Sec. 57 Lindsey, Mrs. T.C. 29

T. 2 S., R. 5 E
Location Name Page
Sec. 59 Myers, Henry Ben 21
Sec. 29, 54, 55 Morris Property & others 43
Sec. 34 Overton, Mrs. Charles 3284
Sec. 67, 68 Pike, E.S. 48
L. 4 S. 34 Reed, Mrs. Eunice 22
Sec. 62 Sibley 47
L. 28, 41 FR Schilling Bros After 60
L. 28, 41 GR Schilling Bros 836
L. 40 GR St. Helena Parish School Board 838
Sec. 59 Singleton, Lynn 849
Sec. 57 St. Helena Parish Police Jury 3150
Sec. 34 Terrell, Norrell & Violet 44
? Webb, Rose B. 839
Sec. 68 Womack & others 49
Sec. 49 Wesley, Mr. & Mrs. I.O. 97

T. 2 S., R. 5 E
Location Name Page
Sec. 34 Reed, Eunice P. 2841
Sec. 32 Scott, Versie 2968
Sec. 2, 67 Sibley, Columbus T. 1790
Sec. 57 St. Helena Parish Police Jury 2233
Sec. 58 St. Helena Parish Police Jury 2384
Sec. 32 St. Helena Parish Police Jury 2687

T. 2 S., R. 5 E
Location Name Page
Sec. 57 Murdock Davis 10
Sec. 57 Mrs. T. C. Lindsey 29
Sec .57 Prentiss Carter, Jr. 1633
Sec. 57 St. Helena Parish Police Jury 2233
Sec. 57 St. Helena Parish Police Jury 3150
Sec. 58 St. Helena Parish Police Jury 2384
Sec. 59 Lynn Singleton 849
Sec. 59 Henry Ben Myers 21
Sec. 59 Henry Knight 3079
Sec. 60 Carter Realty 60
Sec. 62 Sibley 47
Sec. 65 Locations 50
Sec. 67, 68 E.S. Pike 48
Sec. 67 Mr. & Mrs. Chaney Phillips 2244
Sec. 67 Mr. & Mrs. Chaney Phillips 2768
Sec. 67 Mr. & Mrs. Chaney Phillips 2771
Sec. 81 Locations 677

T. 2 S., R. 6 E
Location Name Page
Sec. 47 Carter-Meadow 011
Sec. 5, 6, 40 E.S. Pike 048
Sec. 40 Womack & others 049
Sec. 37 Bridges 072
Sec. 4, 9 John I. Phillips 087
Sec. 4 J.T. Newman Loan #26138 088
Sec. 43 W.T. Phillips 089
Sec. 4 J.T. Newman Loan #26138 090
Sec. 12 C.C. Harrell 091
Sec. 13, 45 Riggs 092
Sec. 12 Division Line-Waller & Bridges 093
Sec. 17 Idella Topps Armstrong 094
Locations 095
Brumfield, others 096
Sec. 46 Mr. & Mrs. I.O. Wesley 097
Brumfield, others 098
Sec. 45 John M. Venable 099
Sec. 55, 56 Mrs. George Tullos 100
Sec. 45 P.E. Crittendon 101
Sec. 56 Elisha Waller 102
Sec. 56 Elisha Waller 103
Sec. 36 Andrew J. Sceroler 116
Sec. 45 Shelby Young 223
Sec. 44 Est. of H.H. Waller, Sr. 355
Sec. 45 Locations 665
Sec. 54 J.T. Allen 841
Sec. 13 R.E. Garner 1813
Sec. 36 SW/2 of SW/4 on St. Rt. 10 1861
Sec. 36 Andrew Sceroler, Jr. & Ronald
Sceroler 1990
Sec. 49 Cleon Knighton 2001
Sec. 8 Benjamin T. & Irene Rogers 2084
Sec. 36 Ronnie Sceroler 2168
Sec. 34 Timothy R. Kirby 2735
Sec. 8 Dennis Phillips 2857
Sec. 34 Cline Bridges 2892
Sec. 43 Miller, Larry & Phyllis 3040
Sec. 46 Carter, Yolanda W. & Wm. R., Jr. 3190

T. 2 S., R. 6 E
Location Name Page
Sec. 54 Allen, J.T. 841
Sec. 17 Armstrong, Idella Topps 94
Sec. 34 Bridges, Cline 2892
? Brumfield, others 96
? Brumfield, others 98
Sec. 37 Bridges 72
Sec. 12 Bridges & Waller = Division Line 93
Sec. 49 Chaney, Leroy 3362
Sec. 46 Carter, Yolanda & Wm. R. Carter, Jr. 3190
Sec. 47 Carter-Meadow 11
Sec. 45 Crittendon, P.E. 101
Sec. 13 Garner, R.E. 1813
Sec. 12 Harrell, C.C. 91
Sec. 49 Knighten, Cleon 2001
Sec. 34 Kirby, Timothy R. 2735
Sec. 45 Locations 665

T. 2 S., R. 6 E
Location Name Page
? Location 95
Sec. 43 Miller, Larry & Phyllis 3040
Sec. 43 Miller, Larry & Phyllis 3167
Sec. 4 Newman, J.T. Loan #26138 88
Sec. 4 Newman, J.T. Loan #26138 90
Sec. 5, 6, 40 Pike, E.S. 48
Sec. 4, 9 Phillips, John I. 87
Sec. 43 Phillips, W.T. 89
Sec. 8 Phillips, Dennis 2857
Sec. 13, 45 Riggs 92
Sec. 8 Rogers, Benjamin T. & Irene 2084

T. 2 S., R. 6 E
Location Name Page
Sec. 36 Sceroler, Andrew J. 116
Sec. 36 Sceroler, Andres Jr. & Ronald 1990
Sec. 36 Sceroler, Ronnie 2168
Sec. 36 State Route 10, SW/2 of SW/4 on 1861
Sec. 55,56 Tullos. Mrs. George 100
Sec. 45 Venable, John M. 99
Sec. 40 Womack and others 49
Sec. 12 Waller and Bridges-Division Line 93
Sec. 46 Wesley, Mr. *Mrs. I.O. 97
Sec. 56 Waller, Elisha 102
Sec. 56 Waller, Elisha 103
Sec. 44 Waller, H.H. Sr., Estate of 355

T. 2 S., R. 6 E
Location Name Page
Sec. 45 Young, Shelby 223
Sec. 15 Young, William Clayton 3281

T. 2 S., R. 6 E
Location Name Page
Sec. 4 J.T. Newman Loan #26138 88
Sec. 4 J.T. Newman Loan #26138 90
Sec. 4,9 John I. Phillips 87
Sec. 5,6,40 E.S. Pike 48
Sec. 8 Benjamin T. and Irene Rogers 2084
Sec. 8 Dennis Phillips 2857
Sec. 12 C.C. Harrell 91
Sec. 12 Division Line-Waller and Bridges 93
Sec. 13, 45 Riggs 92
Sec. 13 R.E. Garner 1813
Sec. 17 Idella Topps Armstrong 94

T. 2 S., R. 6 E
Location Name Page
Sec. 34 Timothy R. Kirby 2735
Sec. 34 Cline Bridges 2892
Sec. 36 Andrew J. Sceroler 116
Sec. 36 SW/2 of SW/4 on St. Rt. 10 1861
Sec. 36 Andrew Sceroler, Jr. and Ronald Sceroler 1990
Sec. 37 Bridges 72
Sec. 40 Womack and others 49
Sec. 43 W.T. Phillips 49
Sec. 43 Larry and Phyllis Miller 3040
Sec. 44 Est. of H.H. Waller, Sr. 355
Sec. 45 P.E. Crittendon 101
Sec. 45 Shelby Young 223
Sec. 45 Locations 665
Sec. 46 Mr. and Mrs. I.O. Wesley 97
Sec. 46 Yolanda W. Carter and Wm. R., Jr. 3190
Sec. 47 Carter-Meadow 11
Sec. 49 Cleon Knighton 2001
Sec. 49 Chaney, Leroy 3362
Sec. 54 J.T. Allen 841
Sec. 55,56 Mrs. George Tullos 100
Sec. 56 Elisha Waller 102
Sec. 56 Elisha Waller 103

T. 2 S., R. 6 E
Location Name Page
Locations 95
Brumfield, others 96

T. 2 S., R. 7 E
Location Name Page
Sec. 52 Elisha Waller 102
Sec. 52 Elisha Waller 103
Sec. 38 Shelby Young 223
Sec. 53 Est. of H.H. Waller, Sr. 355
Sec. 38 Locations 356
Sec. 8 E.H. Welch 357
Sec. 37 Locations 358
Sec. 50 Proposed Effluent Line 360
Sec. 39 Mrs. Bertha Lyon/Willie Newsom 361
? Unknown 362
Sec. 34, 35, 47 Davis Simms/Irene Pennington 363
Sec. 58 Est. of Mrs. A. Mixon 364/364A
Sec. 39, 60 Mrs. Bessie Simms 365
Sec. 36 Willie G. Hyde 366
Sec. 36 Willie G. Hyde 367
Sec. 36 Willie G. Hyde after 367
Sec. 61 Benson L. Davis 368
Sec. 10, 58 E.J. Milton 369
Sec. 25 Orin E. Hyde 370
Sec. 59 Bennie Caldwell 371
Sec. 39 Felix McKnight 372
Sec. 56 George Lanier 373
Sec. 61 Location 374
Sec. 24, 25 Dedric Gill 375
Sec. 12, 56, 57 Janies R. Gill 376
Sec. 37 Est. Henry and Julio Langford 378
Sec. 59 Locations 379
Sec. 47 C.C. Graham 380
Sec. 8 Bankston/Smith 381
Sec. 56 E.B. McDaniels 382
Sec. 39, 41 Locations 383
Sec. 54, 59 Mrs. Adeline M. Kennon 384
Sec. 61 K.K. Kennedy 385
Sec. 36 Willie G. Hyde 386
Sec. 41 B.E. Kemp, Jr. 387
Sec. 54, 49 Mrs. Adeline M.Kennon 388
Sec. 7 Property Locations 389
Sec. 37, 61 Jeff Newsom 390
Sec. 37 Division Line of Heirs of Nat. P
Hutchinson and Milton P. Young 391
Sec. 58 Gill vs. Gill 392
Sec. 50 Property 393
Sec. 11, 55, 56 George Lanier 394
Sec. 57 Homer G. Spears 395
Sec. 51 M.A. Bridges 396
Sec. 58 Layton Gill to Ivy Wall 397
Sec. 46 Mrs. M.C. Watson 398

T. 2 S., R. 7 E
Location Name Page
Sec. 39-2-8 Amite Bank and Trust Company 400
Sec. 5 Emmett Hookfin 401
Sec. 26 Reginald and Roy Anderson 402
Sec. 61 Easley Property 403
Sec. 51 Nyme J. Newman 404
Sec. 13 John D. Smith 405
L. 128, B. 14, TAN Dalton Bridges 406
Sec. 10, 11, 55, 56 Hilda and Charles Crawford 407
Sec. 2, 11, 56 George A. Lanier 408
Sec. 61 T.L. James and Co. 409
L. 173, B. 14, TAN Dalton Bridges 410
? Est. of Samuel Hyde 411
Sec. 58, 59 Sanders, Addison 425
Sec. 38 Locations 665
Sec. 36 C.A. Hyde 782
Sec. 51 Gulf Milk Association 783
Sec. 5 Emmett Hookfin 794
Sec. 54 Estate of Nyme Association 1628
Sec. 41 Village of Tangipahoa 1683
L. 26, 27, 34, 35 B6TAN Ike Baudoin 1684
Sec. 5, 51 Est. of Nyme Newman 1696
Sec. 61 H.R. Bond 1833
Sec. 37 Harvey Hutchinson and Limmie Hampton 1851
Sec. 37, 38 James Kennedy 1853
Sec. 5 Lula Mary Hookfin 1894
Sec. 16 Paul Miceli 1895
? Hutchinson-Young 1921
Sec. 5 Emmett Hookfin 1992
Sec. 39 Breeland-Raborn 2031
Sec. 5 Larry Wall 2094
Sec. 5 Emmitt Hookfin 3299
Sec. 14 Tang. Par. School Bd. 2248
Sec. 8 Nick Smith 2265
Sec. 61 Easley and Colwet 2280-A
Sec. 37, Tangipahoa Juanita Scott 2282
Sec. 35 Marion Rushing 2294
Sec. 35 Leona Brumfield 2320
Tangipahoa Mack Hurst 2320
L. 76-78, Sq. 9 Arnold Pezant 2344
Sec. 61 Jim and Linda Leblanc 2347
Sec. 60 Dalton Bridges 2578
Sec. 8 Nick Smith 2591
??/?/ Varnado, Smith, Gill J
Sec. 13, 14 L.D. Morgan Estate K
Sec. 61 Tang. Par. School. Bd. 2403
Sec. 59 Allen to Clark 2692
Pl. Lot 1, Tang. Kerry Thomas 2720
Sec. 14 Ernest Spears 2720
Sec. 27 Lee Duplantis 2901
Sec. 20 Gus Pinckney 2903
Sec. 42 Nell Rose Gill Morris 2980
Sec. 36 Dave Walker 2994
Sec. 13, 24 Tony Vogt 3000
Sec. 25 Timothy Moneyhun 3051
Sec. 56 Willie Carl Milton 3107
Sec. 43 Dedric Gill, Jr. 3140
Sec. 19 Nell Rose Gill Morris 3147
Sec. 43 D.H. Gill, Jr. 3229
Sec. 43 D.H. Gill, Jr. 3252
Sec. 39 D.H. Gill, Jr. 3256
Sec. 39 Margie Geisler 3415
Sec. 10 Willie K. Milton 3443
Sec. 24 Pat Hendry 3471
Sec. 24 Patrick Hammons 3448
Sec. 37 Michael Alford 3457
Sec. 23 Ernest D. Milton 3480
Sec. 23 Emmit D. Milton 3481
Sec. 23, 24, 26 Johnnie Schexnayder 3482
Sec. 39 I. E. Ballard 3421
Sec. 57 Calderone 3436
Sec. 60, Tangipahoa Jerry Fairburn 3425

T. 2 S., R. 7 E
Location Name Page
Sec. 59 Allen to Clark 0.22 2692
Sec. 49 Amite Bank & Trust Company 400
Sec. 26 Anderson, Roy & Reginald 402
Sec. 37 Alford, Michael M. 3457
Sec. 8 Bankston/Smith 381
L. 26, 27, 34, 35B6 Tan Baudoin, Ike 1684
Sec. 61 Bond, H.R. 1833
Sec. 39 Breeland-Raborn 2031
L. 128, B. 14 TAN Bridges, Dalton 406
L. 173 B. 14 Bridges, Dalton 410
Sec. 60 Bridges, Dalton 2578
Sec. 51 Bridges, M.A. 396
Sec. 35 Brumfield, Leona 2314
Sec. 39 Brown & Ballard 3316
Sec. 39 Ballard, I.E. 3421
Sec. 59 Caldwell, Bennie 371
Sec. 10, 11, 55, 56 Crawford, Hilda & Charles 407
Sec. 57 Calderone 3436
Sec. 61 Davis, Benson L. 368
Sec. 27 Duplantis, Lee 2901

T. 2 S., R. 7 E
Location Name Page
Sec. 61 Easley Property 403
Sec. 61 Easley and Colwet 2280
Sec. 50 Effluent Line (Proposed) 360
Sec. 61 Williams, Leon 3215
Sec. 60 Fairburn, Jerry 3425
Sec. 24, 25 Gill, Dedric 375
Sec. 12, 56, 57 Gill, Janies R. 376
Sec. 58 Gill, Layton to Ivy Wall 397
Sec. 58 Gill vs. Gill 392
Sec. 47 Graham, C.C. 380
Sec. 51 Gulf Milk Association 783
Sec. 39, 20 Gill, D.H. Jr. 3012
Sec. 43 Gill, Dedric H., Jr. 3140
Sec. 43 Gill, D.H., Jr. 3229
Sec. 43 Gill, D.H., Jr. 3252
Sec. 39 Gill, D.H. Jr. 3256
Sec. 41 Gill, D. H., Jr. 3293-A
Sec. 41 Gill, Nell Rose 3370
Sec. 39 Geisler, Margie 3386
Sec. 39 Geisler & Todd 3415
Sec. 5 Hookfin, Emmett 794
Sec. 5 Hookfin, Emmett 1992
Sec. 5 Hookfin, Emmett 401
Sec. 5 Hookfin, Lula Mary 1894
Tangipahoa Mack Hurst 2320
? Hutchinson-Young 1921
Sec. 37 Hutchinson, Nat P. and Milton P. Young/
Division Line of Heirs of 391
Sec. 37 Hutchinson, Harvey & Limmie Hampton 1851
Sec. 36 Hyde, C.A. 782
Sec. 25 Hyde, Orin E. 370
? Hyde, Samuel, Estate of 411
Sec. 36 Hyde, Willie G. 367
Sec. 36 Hyde, Willie G. after 367
Sec. 36 Hyde, Willie G. 386
Sec. 36 Hyde, Willie G. 366
Sec. 37 Hutchinson, Robert 3330
Sec. 5 Hookfin, Emmitt 3299
Sec. 24 Hendry, Pat 3471
Sec. 24 Hammons, Patrick 3448

T. 2 S., R. 7 E
Location Name Page
Sec. 32 International Paper Co. 3017

T. 2 S., R. 7 E
Location Name Page
Sec. 61 James, T.L & Co 409
Sec. 39 & 60 Johnson, Larry 3314
Sec. 41 Kemp, B.E. Jr. 387
Sec. 54, 59 Kennon, Mrs. Adeline M. 384
Sec. 54, 59 Kennon, Mrs. Adeline M. 388
Sec. 37, 38 Kennedy, James 1853
Sec. 61 Kennedy, K.K. 385
Sec. 37 Langford, Henry and Julio, Estate of 378
Sec. 2, 11, 56 Lanier, George A. 408
Sec. 56 Lanier, George 373
Sec. 11, 55, 56 Lanier, George 394
Sec. 61 LeBlanc, Jim & Linda 2347
Sec. 38 Locations 665
Sec. 39, 41 Locations 383
Sec. 38 Locations 356
Sec. 7 Locations 389
Sec. 61 Locations 374
Sec. 37 Locations 358
Sec. 59 Locations 379
Sec. 39 Lyon, Mrs. Bertha/Newsom, Willie 361
Sec. 61 Lewis, Robert 3222
Sec. 61 Lewis, Robert 3294

T. 2 S., R. 7 E
Location Name Page
Sec. 56 McDaniels, E.B. 382
Sec. 39 McKnight, Felix 372
Sec. 16 Miceli, Paul 1895
Sec. 10, 58 Milton, E.J. 369
Sec. 58 Mixon, Mrs. A., Estate of 364 & 364A
Sec. 13, 24 Morgan, Louis Duncan, Estate of K
Sec. 42 Morris, Nell Rose Gill 2980
Sec. 41 Morris, Nell Rose Gill 3010
Sec. 39, 20 Morris, Nell Rose Gill Morris 3010
Sec. 25 Moneyhun, Timothy 3051
Sec. 56 Milton, Willie Carl 3107
Sec. 19 Morris, Nell Rose Gill 3147
Sec. 41 Morris, Nell Rose Gill 3273
Sec. 41 Morris, Nell Rose Gill 3370
Sec. 10 Milton, Willie K. 3443
Sec. 24 Milton, Ernest D. 3480
Sec. 24 Milton, Emmit D. 3481
Sec. 51 Newman, Nyme J. 404
Sec. 54 Newman, Nyme , Estate of 1628
Sec. 5, 51 Newman, Nyme, Estate of 1696
Sec. 37, 61 Newsom, Jeff 390
Sec. 39 Newsom, Willie/Lyon, Mrs. Bertha 361
Sec. 41 Newsom, Willie, Jr., Heirs of 3010
Sec. 39, 20 Newsom, Willie, Jr., Heirs of 3012
Sec. 39 Newsom, Helen 3323
L. 76, 77, 78, S.9 Pezant, Arnold 2344
Sec. 20 Pinkney, Gus 2903
Sec. 50 Property 393
Sec. 14 Patterson, Andrew 3317
Sec. 35 Rushing, Marion 2294

T. 2 S., R. 7 E
Location Name Page
Sec. 58, 59 Sanders/Addison 425
Sec. 37 TAN Scott, Juanita 2282
Sec. 13 Smith, John D. 405
Sec. 39, 60 Simms, Mrs. Bessie 365
Sec. 34, 35, 47 Simms, Davis/Pennington, Irene 363
Sec. 8 Smith, Nick 2591
Sec. 8 Smith, Nick 2265
Sec. 14 Spears, Ernest 2720
Sec. 57 Spears, Homer G. 395
Sec. 56 Swearingen, Betty Dees 3343
Sec. 23, 24, 26 Schexnayder, Johnnie 3482
Sec. 14 Tangipahoa Parish School Board 2248
Sec. 61 Tangipahoa Parish School Board 2403
Sec. 41 Tangipahoa, Village of 1683
Plantation Lot 1 Tan Thomas, Kerry 2693
Sec. 61 Tangipahoa Cemetery (Colored) 3201
Sec. 39 Todd, Barry & James 3324
Sec. 39 Todd & Geisler 3415
? Unknown 362

T. 2 S., R. 7 E
Location Name Page
Sec. 13, 24 Vogt, Tony 3000
Sec. 58 Wall, Ivy from Gill Layton 397
Sec. 5 Wall, Larry 2094
Sec. 52 Waller, Elisha 102
Sec. 52 Waller, Elisha 103
Sec. 53 Waller, Estate of H.H. Sr. 355
Sec. 46 Watson, Mrs. M.C. 398
Sec. 8 Welch, E.H. 357
Sec. 36 Walker, Dave 2994
Sec. 5 Woodard, Inez Hoofin 3195
Sec. 6 Wall, Mike & Paula 3213
Sec. 61 Williams, Leon 3215
Sec. 37 Young, Milton P./Hutchinston, Nat P.
Division Line of Heirs of 391
Sec. ? Young-Hutchinson 1921
Sec. 38 Young, Shelby 223

T. 2 S., R. 7 E
Location Name Page
Many sections First National Bank of Wichita 362
? 35, 36, Etc. Est. of Samuel Hyde 411
? 37 Hutchinson-Young 1921
Sec. 2, 11, 56 George A. Lanier 408
Sec. 5 Emmett Hookfin 401
Sec. 5 Emmett Hookfin 794
Sec. 5, 51 Est. of Nyme Newman 1697
Sec. 5 Lula Mary Hookfin 1894
Sec. 5 Emmett Hookfin 1992
Sec. 5 Larry Wall 2094
Sec. 7 Property Locations 389
Sec. 8 Nick Smith 2265
Sec. 8 E.H. Welch 357
Sec. 8 Bankston/Smith 381
Sec. 8 Nick Smith 2591
Sec. 10, 58 E.J. Milton 369
Sec. 10, 11, 55, 56 Hilda & Charles Crawford 407
Sec. 10 Willie K. Milton 3443
Sec. 11, 55, 56 George Lanier 394
Sec. 12, 56, 57 Janies R. Gill 376
Sec. 13 John D. Smith 405
Sec. 13, 24 Louis Duncan Morgan Estate K
Sec. 13, 24 Tony Vogt 3000
Sec. 14 Tangipahoa Parish School Board 2248
Sec. 14 Ernest Spears 2720
Sec. 14 Andrew Patterson 3317
Sec. 16 Paul Miceli 1895
Sec. 19 Nell Rose Gill Morris 3147

T. 2 S., R. 7 E
Location Name Page
Sec. 20 Gus Pinckney 2903
Sec. 23 Ernest D. Milton 3480
Sec. 23, 24 Emmit D. Milton 3481
Sec. 23, 24, 26 Johnnie Schexnayder 3482
Sec. 24 Tony Vogt 3000
Sec. 24 Pat Hendry 3471
Sec. 24 Patrick Hammons 3448
Sec. 25 Orin E. Hyde 370
Sec. 25 Timothy Moneyhun 3051
Sec. 26 Reginald & Roy Anderson 402
Sec. 27 Lee Duplantis 2901
Sec. 32 International Paper 3017
Sec. 34, 35, 37 David Simms, Pennington 363
Sec. 35 Marion Rushing 2294
Sec. 35 Leona Brumfield 2314
Sec. 36 Willie G. Hyde 286
Sec. 36 Willie G. Hyde 366
Sec. 36 Willie G. Hyde 367
Sec. 36 Willie G. Hyde 367-A
Sec. 36 C.A. Hyde 782
Sec. 36 Dave Walker 2994
Sec. 37 Michael M. Alford 3457
Sec. 37 Robert Hutchinson 3330
Sec. 37 Locations 358
Sec. 37 Est. Henry & Julia Lanford 378
Sec. 37 Jeff Newsom 390
Sec. 37 Hrs. N.P. Hutchinson/M.P. Young 391
Sec. 37 Juanita Scott 2282
Sec. 37 James Kennedy 1853

T. 2 S., R. 7 E
Location Name Page
Sec. 38 Shelby Young 223
Sec. 38 Locations 356
Sec. 38 Locations 665
Sec. 39 Brown & Ballard 3316
Sec. 39 Helen Newsom 3323
Sec. 39 James & Barry Todd 3324
Sec. 39 Margie Geisler 3386
Sec. 39 Mrs. Bertha Lyon/Willie Newsom 361
Sec. 39, 60 Mrs. Bessie Simms 365
Sec. 39 Felix McKnight 372
Sec. 39, 41 Locations 383
Sec. 39 Amite Bank & Trust Company 400
Sec. 39 Breeland-Raborn 2031
Sec. 39, 20 Nell Rose Gill Morris/D.H. Gill. Jr. 3010
Sec. 39, 20 Heirs of Willie Newsom, Jr. 3012
Sec. 39 & 60 Larry Johnson 3314
Sec. 39 Margie Geisler 3415
Sec. 39 I.E. Ballard 3421
Sec. 41 B.E. Kemp, Jr. 387
Sec. 41 Village of Tangipahoa 1683
Sec. 41 Nell Rose Gill Morris 3010
Sec. 41 Willie Newsom, Jr. 3010
Sec. 41 D.H. Gill, Jr. 3293- A
Sec. 42 Nell Rose Morris 2980
Sec. 41 Nell Rose Morris 3370
Sec. 43 Dedric H. Gill, Jr. 3140
Sec. 43 D.H. Gill, Jr. 3229
Sec. 43 D.H. Gill, Jr. 3552
Sec. 46 Mrs. M.C. Watson 398
Sec. 47 C.C. Graham 380
Sec. 50 Proposed Effluent Line 360
Sec. 50 Property 393

T. 2 S., R. 7 E
Location Name Page
Sec. 51 Nyme J. Newman 404
SEc. 51 Gulf Milk Association 783
Sec. 51 M.A. Bridges 396
Sec. 52 Elisha Waller 102
Sec. 52 Elisha Waller 102
Sec. 53 Est. of H.H. Waller, Sr. 355
Sec. 54, 59 Mrs. Adeline M. Kennon 384
Sec. 54, 49 Mrs. Adeline M. Kennon 388
Sec. 54 Estate of Nyme Newman 1628
Sec. 56 George Lanier 373
Sec. 56 E.B. McDaniels 382
Sec. 56 Willie Carl Milton 3107
Sec. 56 Betty Dees Swearingen 3343
Sec. 57 Homer G. Spears 395
Sec. 57 Anthony Calderone 3436
Sec. 58 Est. of Mrs. A. Mixon 364 & 364A
Sec. 58 Gill vs. Gill 392
Sec. 58 Layton Gill to Ivy Wall 397
Sec. 58, 59 Sanders, Addison 425

T. 2 S., R. 7 E
Location Name Page
Sec .59 Bennie Caldwell 371
Sec. 59 Locations 379
Sec. 59 (Allen to Clark 0.22 acre) 2692
Sec. 60 Dalton Bridges (Tangipahoa) 2578
Sec. 60 Jerry Fairburn (Tangipahoa) 3425
Sec. 61 Benson L. Davis 268
Sec. 61 Location 374
Sec. 61 K.K. Kennedy 385
Sec. 61 Easley Property 403
Sec. 61 T.L. James & Co. 409
Sec. 61 H.R. Bond 1833
Sec. 61 Easley Property 2104
Sec. 61 Easley and Colwet 2277
Sec. 61 Easley and Colwet 2280
Sec. 61 Jim & Linda LeBlanc 2347
Sec. 61 Tangipahoa Parish School Board 2403
Sec. 61 Robert Lewis 3294

T. 2 S., R. 8 E
Location Name Page
Sec. 42, 39, 31, 32 Est. Samuel Hyde 377
Print of 377 Est. Samuel Hyde 411
Sec. 40, 41, 42 Addison, Legan, others 425
Sec. 6, 47 Elvis Conerly 808
Sec. 47 Morris Varnado 812
Sec. 6, 47 Property Owners 1474
Sec. 11, 49 Darrell G. Blades 1497
Sec. 26 John Dykes 1498
? Locations 1499
Sec. 11 Est. Eugene Grace 1500
Sec. 48 Mrs. Edith Vernon 1501
Sec. 7, 17, 48 R.D. Rowley 1502
Sec. 6 H.A. Schilling 1503
Sec. 8 G.A. Brooks 1504
Sec. 1 Locations 1505
Sec. 38 Leo Ricks and M.L. Varnado 1506
Sec. 8, 17 W.M. & J.E. Crawford 1507
Sec. 41 Sieb Hart 1508
Sec. 41 Hines and Sieb Hart 1509
Sec. 41 Hart 1510
Sec. 47 Luther McDaniels (Joanna M.
Cutrer succession) 1511
Sec. 11, 15, 49 Locations 1512
Sec. 44 Location 1513
Sec. 41 Hart, Brown 1514
Sec. 8 Mrs. Lena B. Crawford 1515
Sec. 49 115 A. tract 1516
Sec. 30 Frac. Section 1517
Sec. 35 Location of St. Rt. 407 1518
Sec. 35, 36 Miss Pearl Stevens 1519
Sec. 38 SW/4 1520
Sec. 42 Otis A. Varnado 1521
Sec. 43, 51 Along St. Rt. 1109 1522
Sec. 2, 3, 4, 11, 46, 49 O.D. Ricks 1523
Sec. 4, 46 Pierce to Huffman 1524
Sec. 48 E.M. Gill 1525
Sec. 1, 11, 12 Ricks to Green 1526
Sec. 32, 44 P.E. & C.S. Ballard 1527
Sec. 26 Mr. & Mrs. Ben H. Dykes 1528
Sec. 26 Mr. & Mrs. Ben H. Dykes 1529
Sec. 42 Lem Hoggatt 1530

T. 2 S., R. 8 E
Location Name Page
Sec. 42 L.D. Hoggatt 1531
Sec. 2 Location of a road 1532
Sec. 9 Varnado and others 1533
Sec. 41 Isaac C. Hyde 1534
Sec. 38 Forest Griffin 1535
Sec. 49 C.N. Crawford 1536
Sec. 20, 39 S.G. Corkern 1537
Sec. 48 Boyd Simmons 1538
Sec. 15 Doyle Bankston 1539
Sec. 8, 17 Willie Crawford & George Brooks 1540
Sec. 14, 50 Aubrey J. Graham 1541
Sec. 23 Charles Tate 1542
Sec. 6 Homer G. Spears 1543
Sec. 15 Locations 1544
Sec. 8, 17 W.E. Mixon 1545
Sec. 39 H.M. Westholz 1546
Sec. 37 Ab Walker 1547
Sec. 5 Kennedy 1548
Sec. 4, 46 Cade Williams & Harold Forest 1549
Sec. 50 Dorothy Lee Hodges 1550
Sec. 5 Mrs. Lorese Hyde 1551
Sec. 4, 46 Cade Williams 1552
Sec. 4, 46 W.S. Connelly 1553
Sec. 46 Bobby L. Blades 1554
Sec. 44 T. Ivy Davidson 1588
Sec. 38 Thomas E. Dykes 1899
Sec. 15 Leon Crawford 1900
Sec. 17 Arthur Gates 1922
Sec. 8, 17 Arthur Gates 1923
Sec. 8 2.00 A on St. Rt. 1057 1950
Sec. 43 Wayne Addison 1968
Sec. 11 Cecil Graham 2022
Sec. 34 Clifford Pierre 2198
Sec. 26 Bruner & Fidele 2226
Sec. 25, 36 T.J. Seale, III 2595A
Sec. 20, 21 Danny Brabham 2596
Sec. 39 Phillip German 2675
Sec. 27 Washington-St. Tammany Electric Coop. 2754
Sec. 16, 21 Jamie Crawford 2790
Sec. 17, 18, 19, 40
20, 39, 41, 43 Louis Duncan Morgan Estate K

T. 2 S., R. 8 E
Location Name Page
Sec. 11 Wilda Fay Grace 2419
Sec. 11 Julia Ann Still 2654
Sec. 20 Ruth Stoudenmier 2875
Sec. 20 Frederick Day 2876
Sec. 2 Wilmer Neighborhood Council, Inc. 2902
Sec. 39 Amite Bank & Trust Co. 400
Sec. 13 Warren Brookshire 3022
Also Janie Tate and Mary L. Gardner
Sec. 13 Novella Tate 3023
Sec. 47 Randy Hart 3032
Sec. 26 Miller, Mike & Barbara 3064
Sec. 17 & 39 Herman C. Ricks 3070
Sec. 41 Mrs. Ruth Engels 3089
Sec. 16 Davey Walker 3094
Sec. 16 Sidney Simmons 3143
Sec. 50 Hugh & Carolyn McGee 3219
Sec. 38 Charles Hudspeth 3338
Sec. 38 T.E. Dykes Estate 3359
Sec. 32 Ted A. Simmons 3372
Sec. 43 Ted Simmons 3398
Sec. 43 Simmons 3376
Sec. 43 John H. Simmons, Jr. 3488

T. 2 S., R. 8 E
Location Name Page
Sec. 40, 41, 42 Addison, Legan , others 425
Sec. 43 Addison ,Wayne 1968
Sec. 32, 44 Ballard, P.E. & C.S. 1527
Sec. 15 Bankston, Doyle 1539
Sec. 46 Blades, Bobby L. 1554
Sec. 11, 49 Blades, Darrell G. 1497
Sec. 20, 21 Brabham, Danny 2596
Sec. 8 Brooks, G.A. 1504
Sec. 8, 17 Brooks, George & Crawford, Willie 1540
Sec. 41 Brosn, Hart 1514
Sec. 26 Bruner & Fidele 2226
Sec. 48 Succession of Frank Bedwell 3153
Sec. 46 Booty, Blanch Dyson 3189
Sec. 46 Blades, Winsel E. 3189
Sec. 6 Booty, W. Lee 3266
Sec. 6, 47 Conerly, Elvis 808
Sec. 4, 46 Connelly, W.S. 1553
Sec. 20, 39 Corkern, S.G. 1537
Sec. 49 Crawford, C.N. 1536
Sec. 16, 21 Crawford Jamie 2790
Sec. 8 Crawford, Mrs. Lena B. 1515
Sec. 15 Crawford, Leon 1900
Sec. 8, 17 Crawford, Willie & Brooks, George 1540
Sec. 8, 17 Crawford, W.M. & J.E. 1507

T. 2 S., R. 8 E
Location Name Page
Sec. 44 Davidson, T. Ivy 1588
Sec. 26 Dykes, Mr. & Mrs. Ben H. 1528
Sec. 26 Dykes, Mr. & Mrs. Ben H. 1529
Sec. 26 Dykes, John 1498
Sec. 38 Dykes, Thomas E. 1899
Sec. 41 Engels, Mrs. Ruth 3089
Sec. 43 Federline, Dr. Michael 3411
Sec. 26 Fidele & Bruner 2226
Sec. 4, 46 Forest, Harold & Williams, Cade 1549
Sec. 8, 17 Gates, Arthur 1923
Sec. 17 Gates, Arthur 1922
Sec. 39 German, Phillip 2675
Sec. 48 Gill, E.M. 1525
Sec. 11 Grace, Eugene, Estate of 1500
Sec. 11 Grace, Wilda Fay 2419
Sec. 14, 50 Graham, Aubrey J. 1541
Sec. 11 Graham, Cecil 2022
Sec. 1, 11, 12 Green, Ricks to 1526
Sec. 38 Griffin, Forest 1535

T. 2 S., R. 8 E
Location Name Page
Sec. 41 Hart 1510
Sec. 41 Hart, Brown 1514
Sec. 41 Hart, Sieb 1508
Sec. 41 Hart Sieb & Hines 1509
Sec. 50 Hodges, Dorothy Lee 1550
Sec. 42 Hoggatt, Lem 1530
Sec. 42 Hoggatt, L.D. 1531
Sec. 4, 46 Huffman, Pierce to 1524
Sec. 41 Hyde, Isaac C. 1534
Sec. 5 Hyde, Mrs. Lorese 1551
Sec. 44 Hyde, Samuel, Estate of 411
Sec. 44 Hyde, Samuel, Estate of 377
Sec. 47 Hart, Randy 3032
Sec. 38 Hudspeth, Charles 3338
Sec. 5 Kennedy 1548
Sec. 40, 41, 42 Legan, Addison, others 425
Sec. 15 Locations 1544
? Locations 1499
Sec. 1 Locations 1505
Sec. 11, 15, 49 Locations 1512
Sec. 2 Location of a road 1532
Sec. 44 Locations 1513

T. 2 S., R. 8 E
Location Name Page
Sec. 47 McDaniels, Luther (Joanna M. Cutrer
Succession) 1511
Sec. 8, 17 Mixon, W.E. 1545
Sec. 17, 18, 19, 40, 20, 39,
43, 41 Morgan, Louis Duncan, Estate of K
Sec. 26 Miller, Mike & Barbara 3064
Sec. 50 McGee, Hugh & Carolyn 3219
Sec. 4, 46 Pierce to Huffman 1524
Sec. 34 Pierre, Clifford 2198
Sec. 6, 47 Property Owners 1474
Sec. 1, 11, 12 Ricks to Green 1526
Sec. 38 Ricks, Leo and Varnado, M.L. 1506
Sec. 2, 3, 4, 11, 46, 49 Ricks, O.D. 1523
Sec. 7, 17, 48 Rowley, R.D. 1502
Sec. 17 & 39 Ricks, Herman C. 3070
Sec. 6 Schilling, H.A. 1503
Sec. 25, 36 Seale, T.J. III 2595A
Sec. 48 Simmons, Boyd 1538
Sec. 6 Spears, Homer G. 1543
Sec. 35 State Route 407, Location of 1518
Sec. 8 State Route 1057, 2.00 A on 1950
Sec. 43, 51 State Route 1109, Along 1522
Sec. 35, 36 Stevens, Miss Pearl 1519
Sec. 11 Still, Julia Ann 2645
Sec. 16 Sidney Simmons 3143
Sec. 31 Sterns 400
Sec. 32 Simmons, Ted A. 3372
Sec. 43 Simmons 3376
Sec. 43 Simmons, Ted 3398
Sec. 43 Simmons, John H., Jr. 3488

T. 2 S., R. 8 E
Location Name Page
Sec. 23 Tate, Charles 1542
Sec. 47 Varnado, Morris 812
Sec. 42 Varnado, Otis A. 1521
Sec. 9 Varnado and others 1523
Sec. 48 Vernon, Mrs. Edith 1501
Sec. 37 Walker, Ab 1547
Sec. 27 Washington-St. Tammany Electric Coop 2754
Sec. 39 Westholz, H.M. 1546
Sec. 4, 46 Williams, Cade 1552
Sec. 2 Wilmer Neighborhood Council, Inc. 2902
Sec. 16 Walker, Davey 3094
Sec. 38 SW/4 1520
Sec. 49 115 A. Tract 1516
Sec. 30 Frac Section 1517

T. 2 S., R. 8 E
Location Name Page
Sec. 1 Locations 1505
Sec. 1, 11, 12 Ricks to Green 1526
Sec. 2, 3, 4, 11, 46, 49 O.D. Ricks 1523
Sec. 2 Location of a road 1532
Sec. 2 Wilmer Neighborhood Council, Inc. 2902
Sec. 4, 46 Pierce to Huffman 1524
Sec. 4, 46 Cade Williams 1552
Sec. 4, 46 W.S. Connelly 1553
Sec. 4, 46 Cade Williams & Harold Forest 1549
Sec. 5 Kennedy 1548
Sec. 5 Mrs. Lorence Hyde 1551
Sec. 6, 47 Elvis Conerly 808
Sec. 6, 47 Property Owners 1474
Sec. 6 H.A. Schilling 1503
Sec. 6 Homer G. Spears 1543
Sec. 7, 17, 48 R.D. Rowley 1502
Sec. 8 G.A. Brooks 1504
Sec. 8, 17 W.M. & J.E. Crawford 1507
Sec. 8 Mrs. Lena B. Crawford 1515
Sec. 8, 17 Willie Crawford & George Brooks 1540
Sec. 8, 17 W.E. Mixon 1545
Sec. 8, 17 Arthur Gates 1723
Sec. 8 2.00 acres on St. Rt. 1057 1950

T. 2 S., R. 8 E
Location Name Page
Sec. 9 Varnado and others 1523
Sec. 11, 49 Darrell G. Blades 1497
Sec. 11 Est. Eugene Grace 1500
Sec. 11, 15, 49 Location 1512
Sec. 11 Cecil Graham 2022
Sec. 11 Wilda Fay Grace 2419
Sec. 11 Julia Ann Still 2654
Sec. 14, 50 Aubrey J. Graham 1541
Sec. 15 Doyle Bankston 1539
Sec. 15 Locations 1544
Sec. 15 Leon Crawford 1900
Sec. 16, 21 Jamie Crawford 2790
Sec. 16 Davey Walker 3094
Sec. 16 Sidney Simmons 3143
Sec. 17 Arthur Gates 1922
Sec. 17, 18, 19, 40,
20, 39, 41, 43 Louis Duncan Morgan Estate K
Sec. 17 & 39 Herman C. Ricks 3070
Sec. 20, 39 S.G. Corkern 1537
Sec. 20, 21 Danny Brabham 2596
Sec. 20 Frederick Day 2876
Sec. 23 Charles Tate 1542

T. 2 S., R. 8 E
Location Name Page
Sec. 25, 36 T.J. Seale, III 2595A
Sec. 26 John Dykes 1498
Sec. 26 Mr. & Mrs. Ben H. Dykes 1528
Sec. 26 Mr. & Mrs. Ben H. Dykes 1529
Sec. 26 Bruner & Fidele 2226
Sec. 26 Mike & Barbara Miller 3064
Sec. 27 Washington-St. Tammany Electric Coop 2754
Sec. 30 Frac. Section 1517
Sec. 32, 44 P.E. & C.S. Ballard 1527
Sec. 32 Simmons, Ted A. 3372
Sec. 34 Clifford Pierre 2198
Sec. 35 Location of St. Rt. 407 1518
Sec. 35, 36 Miss Pearl Stevens 1515
Sec. 37 Ab Walker 1547
Sec. 38 Leo Ricks and M.L. Varnado 1506
Sec. 38 Forest Griffin 1535
Sec. 38 Thomas E. Dykes 1899
Sec. 38 SW/4 1520
Sec. 38 T.E. Dykes 3359
Sec. 38 Charles Hudspeth 3338

T. 2 S., R. 8 E
Location Name Page
Sec. 39 H.M. Westholz 1546
Sec. 39 Philip German 2675
Sec. 17 & 39 Herman C. Ricks 3070
Sec. 40, 41, 42 Addison, Legan, others 425
Sec. 41 Sieb Hart 1508
Sec. 41 Hines and Sieb Hart 1509
Sec. 41 Hart 1510
Sec. 41 Hart, Brown 1514
Sec. 41 Isaac C. Hyde 1534
Sec. 41 Mrs. Ruth Engels 3089
Sec. 42 Otis A. Varnado 1521
Sec. 42 Lem Hoggatt 1530
Sec. 43 Dr. Michael Federline 3411
Sec. 43, 51 Along St. Rt. 1109 1522
Sec. 43 Wayne Addison 1968
Sec. 43 Ted Simmons 3398
Sec. 43 Simmons 3376
Sec. 43 John H. Simmons, Jr. 3488
Sec. 44 Est. Samuel Hyde 411
Sec. 44 Est. Samuel Hyde 377
Sec. 44 Location 1513
Sec. 44 T. Ivy Davidson 1588
Sec. 46 Bobby L. Blades 1554
Sec. 47 Morris Varnado 812
Sec. 47 Luther McDaniels (Joanna N. Cutrer succession) 1511
Sec. 47 Randy Hart 3032

T. 2 S., R. 8 E
Location Name Page
Sec. 48 Mrs. Edith Vernon 1501
Sec. 418 E.M. Gill 1525
Sec. 48 Boyd Simmons 1538
Sec. 49 115 acre tract 1516
Sec. 49 C.N. Crawford 1536
Sec. 50 Dorothy Lee Hodges 1550
Sec. 50 Hugh & Carolyn McGee 3219
? Locations 1499

T. 2 S., R. 9 E
Location Name Page
Sec. 20, 21, 28, 42 Cecil Painter 1795
Sec. 41 Bickham Oil Company 1820
Sec. 18 Charles W. Gay 1825
Sec. 18 Stanley Anderson 1837
Sec. 6 Louis Powell 1838
Sec. 33 Property Owners (McDaniel, others) 1839
Sec. 8, 9, 16, 17, 41 Errol X. Bankston 1840
Sec. 18 R. Thomas 1841
Sec. 18 Ophelia James 1842
Sec. 17, 41 W.W. Parker 1843
Sec. 44 Thos. W. McDaniel 1844
Sec. 18, 19 Pettito, others on St. Rt. 973 1845
Sec. 19 Green 1846
Sec. 29, 33, 46 Dr. M.B. Varnado 1847
Sec. 3, 38 Alfred A. Jones 1848
Sec. 9 Del Brumfield 1849
Sec. 5, 40 W.I. Alford 1850
Sec. 33, 46 Mrs. Lula Walker 1883
Sec. 33 I-acre tract 1933
Sec. 7 Oscar Briggs 1952
Sec. 33 Ted McElveen 2091
Sec. 33 Kennell Cox 2319
Sec. 6 Edward Blackburn 2810
Sec. 18 Dyson 2696
Sec. 19 John Brumfield 3029
Sec. 41 Don Lewis Drawer
Sec. 4 & 5 Mike Varnado 3296

T. 2 S., R. 9 E
Location Name Page
Sec. 5, 40 Alford, W.I. 1850
Sec. 18 Anderson, Stanley 1937
Sec. 8, 9, 16, 17, 41 Bankston, Errol X. 1840
Sec. 41 Bickham Oil Company 1820
Sec. 7 Briggs, Oscar 1952
Sec. 6 Blackburn, Edward 2810
Sec. 9 Brumfield, Del 1849
Sec. 19 Brumfield, John 3029
Sec. 33 Cox, Kennell 2319
Sec. 18 Dyson 2696
Sec. 18 Gay, Charles W. 1825
Sec. 19 Green 1846

T. 2 S., R. 9 E
Location Name Page
Sec. 18 James, Ophelia 1842
Sec. 3, 38 Jones, Alfred A. 1848
Lewis, Don Drawer
Sec. 44 McDaniel, Thomas W. 1844
Sec. 33 McElveen, Ted 2091
Sec. 33 McDaniel, others 1839
Sec. 20, 21, 28, 42 Painter, Cecil 1795
Sec. 17, 41 Parker, W.W. 1843
Sec. 18, 19 Pettito, others on St. Rt. 973 1845
Sec. 6 Powell, Louis 1838
Sec. 33 Property Owners (McDaniel, others) 1839
Sec. 18 Thomas, R. 1841
Sec. 4 & 5 Mike Varnado 3296
Sec. 29, 33, 46 Varnado, Dr. M.B. 1847

T. 2 S., R. 9 E
Location Name Page
Sec. 33, 46 Walker, Mrs. Lula 1883
Sec. 33 1 A Tract 1933

T. 2 S., R. 9 E
Location Name Page
Sec. 3, 38 Alfred A. Jones 1848
Sec. 5, 40 W.I. Alford 1850
Sec. 6 Louis Powell 1838
Sec. 6 Edward Blackburn 2810
Sec. 7 Oscar Briggs 1952
Sec. 8, 9, 16, 17, 41 Errol X. Bankston 1840
Sec. 9 Del Brumfield 1840
Sec. 17, 41 W.W. Parker 1843
Sec. 18 Charles W. Gay 1825
Sec. 18 Stanley Anderson 1837
Sec. 18 R. Thomas 1841
Sec. 18 Ophelia James 1842
Sec. 18, 19 Pettito, others on St. Rt. 937
Sec. 18 Dyson 2696
Sec. 19 Green 1846
Sec. 19 John Brumfield 3029

T. 2 S., R. 9 E
Location Name Page
Sec. 20, 21, 28, 42 Cecil Painter 1795
Sec. 29, 33, 46 Dr. M.B. Varnado 1847
Sec. 33 Property Owners (McDaniel, others) 1839
Sec. 33, 46 Mrs. Lula Walker 1883
Sec. 33 1 acre tract 1933
Sec. 33 Ted McElveen 2091
Sec. 33 Kennell Cox 2319
Sec. 41 Bickham Oil Company 1820
Sec. 41 Don Lewis drawer
Sec. 44 Thomas W. McDaniel 1844

T. 2 S., R. 10 E
Location Name Page
60 Robert Miller 1818
60 Robert Miller 1829

T. 3 S., R. 2 E.
Location Name Page
Sec. 66, 75 Marion Hopper 002
Sec. 66, 75 Locations 002
Sec. 66, 75 Marion Hopper & Edith Schullingkamp 2139

T. 3 S., R. 3 E.
Location Name Page
Sec. 28 Robert Capen & Floyd Rector 001
Sec. 46 Mrs. Albert E. Tolle 004

T. 3 S., R. 4 E.
Location Name Page
Sec. 15 Estate of W.C. Harvell 675
Sec. 13, 14 F.M. Hurst, Jr. 840
Sec. 63 Burrell Carter 846
Sec. 46, 54 Arthur Green 1828
Sec. 60 Watson & others 2124
Sec. 1, 2 Ebbie Stewart vs. Int. Paper 2634
Sec. 16 St. Helena Parish 2358
Sec. 59 Mevaline Jackson 2789

T. 3 S., R. 2 E.
Location Name Page
Sec. 66, 75 Marion Hopper 2
Sec. 66, 75 Locations 3
Sec. 66, 75 Marion Hopper & Edith Schullingkamp 2139


T. 3 S., R. 2 E.
Location Name Page
Sec. 66, 75 Hopper, Marion 2
Sec. 66, 75 Hopper, Marion & Schullingkamp, Edith 2139
Sec. 66, 75 Locations 3

T. 3 S., R. 3 E.
Location Name Page
Sec. 28 Robert Capen & Floyd Rector 1
Sec. 46 Mrs. Albert E. Tolle 4

T. 3 S., R. 3 E.
Location Name Page
Sec. 28 Capen, Robert & Tector, Floyd 1
Sec. 46 Tolle, Albert E. Mrs. 4

T. 3 S., R. 4 E.
Location Name Page
Sec. 63 Carter, Burrell 846
Sec. 46, 54 Green, Arthur 1828
Sec. 15 Harvell, W.C., Estate of 675
Sec. 13, 14 Hurst, F.M. Jr. 840
Sec. 59 Jackson, Mevaline 2789
Sec. 1, 2 Stewart, Ebbie vs. Int. Paper 2734
Sec. 16 St. Helena Parish Police Jury 2358
Sec. 60 Watson & others 2134

T. 3 S., R. 4 E.
Location Name Page
Sec. 1, 2 Ebbie Stewart vs. Int. Paper 2634
Sec. 13, 14 F.M. Hurst, Jr. 840
Sec. 15 Estate of W.C. Harvell 675
Sec. 16 St. Helena Parish Police Jury 2358
Sec. 46, 54 Arthur Green 1828
Sec. 59 Mevaline Jackson 2789
Sec. 60 Watson & others 2124
Sec. 63 Burrell Carter 846

T. 3 S., R. 5 E.
Location Name Page
Sec. 4 Prentiss Carter, Jr. 009
Sec. 44 Mrs. Mahlon S. Womack 013
Sec. 41 30.16 A. Tract 015
Sec. 37 Charles J. Cole, Jr. &
Willie Overton 016
Sec. 61 Eugene Holland 017
Sec. 58 St. Helena Parish 84.05 A. 020
Sec. 3 Mrs. Eunice Reed 022
Sec. 1, 2, 50 Mrs. Ola Lee Nettles 024
Sec. 32, 33, 55 Mr. James Bond 051
P. 1, W. 3, Sec. 47 St. Helena Parish Police Jury 052
Sec. 49 Andrew J. Rohner 053
Sec. 51 St. Helena Parish Police Jury 054
Sec. 57 Ernest Edwards 057
? Reeves, Wms., others 056
Sec. 57 Ronaldson to Reimers 057
Sec. 58 Mrs. Levy S. Easterly 062
Sec. 13 Burrell J. Carter 659
Sec. 11 Burrell J. Carter 660
Sec. 44 Burrell J. Carter 844
Sec. 63 Willie Overton 845
Sec. 60 Lynn Singleton 849
Sec. 28 Est. of Thomas Frazier 1800
Sec. 46, 54 Arthur Green 1828
Sec. 60 Watson and others 2124
Sec. 11 Emmett Muse 2223
Sec. 64 Edward James 2308
Sec. 64 Willie Overton 2326
Sec. 49 Clarence Rohner 2577
Sec. 3 Eunice P. Reed 2841
Sec. 5 Linda James 2893
Sec. 50 Dupree Torrence 2918
Sec. 31 Clara Scott 2957
Sec. 2 Industrial Park No. 3 3478
Sec. 25 Alfred Franklin 2974
Sec. 2 St. Helena Parish Police Jury 3483

T. 3 S., R. 5 E.
Location Name Page
? Reeves, Wms., others 56
Sec. 1,2,60 Mrs. Ola Lee Nettles 24
Sec. 2 Joey Guzzardo 3076
Sec. 2 St. Helena Parish Police Jury 3483
Sec. 2 Industrial Park No. 3 2478
Sec. 3 Mrs. Eunice Reed 22
Sec. 3 Eunice P. Reed 2841
Sec. 4 Prentiss Carter, Jr. 9
Sec. 5 Linda James 2893
Sec. 11 Burrell J. Carter 660
Sec. 11 Emmett Muse 2223
Sec. 13 Burrell J. Carter 659
Sec. 25 Alfred Franklin 2974
Sec. 28 Est. of Thomas Frazier 1800
Sec. 31 Clara Scott 2957

T. 3 S., R. 5 E.
Location Name Page
Sec. 32, 33, 55 Mr. James Bond 51
Sec. 37 Charles J. Cole, Jr. and Willie Overton 16
Sec. 41 30.16 acre tract 15
Sec. 44 Mrs. Mahlon S. Womack 13
Sec. 44 Burrell J. Carter 844
Sec. 46, 54 Arthur Green 1828
Sec. 47 St. Helena Parish Police Jury 52
Sec. 49 Andrew J. Rohner 53
Sec. 49 Clarence Rohner 2577
Sec. 50 Dupree Torrence 2918
Sec. 51 St. Helena Parish Police Jury 54
Sec. 57 Ernest Edwards 55
Sec. 57 Ronaldson to Reimers 57

T. 3 S., R. 5 E.
Location Name Page
Sec. 58 St. Helena Parish 84.05 Acres 20
Sec. 58 Mrs. Levy S. Easterly 62
Sec. 60 Lynn Singleton 849
Sec. 60 Watson and others 2124
Sec. 1,2, and 60 Olla Lee Nettles 24
Sec. 61 Eugene Holland 17
Sec. 63 Willie Overton 845
Sec. 64 Edward James 2308
Sec. 64 Willie Overton 2326

T. 3 S., R. 5 E.
Location Name Page
Sec. 3 Reed, Eunice P. 2841
Sec. 3 Reed, Eunice Mrs. 22
Sec. ? Reeves, Wms., others 56
Sec. 49 Rohner, Andrew J. 53
Sec. 49 Rohner, Clarence 2577
Sec. 57 Ronaldson to Reimers 57
Sec. 31 Scott, Clara 2957
Sec. 60 Singleton, Lynn 849
Sec. 47 P. 1 W. 3 St. Helena Parish Police Jury 52
Sec. 51 St. Helena Parish Police Jury 54
Sec. 58 St. Helena Parish Police Jury 20
Sec. 2 St. Helena Parish Police Jury 3483
Sec. 2 Industrial Park No. 3 3478
Sec. 50 Torrence, Dupree 2918
Sec. 60 Watson and others 2124
Sec. ? Williams, Reeves, others 56
Sec. 44 Womack, Mahlon S. Mrs. 13
Sec. 14 30.16 A. Tract 15

T. 3 S., R. 5 E.
Location Name Page
Sec. 32, 33, 55 Bond, James Mr. 51
Sec. 44 Carter, Burrell J. 844
Sec. 11 Carter, Burrell J. 660
Sec. 13 Carter, Burrell J. 659
Sec. 4 Carter, Prentiss Jr. 9
Sec. 37 Cole, Charles J. Jr. and Overton, Willie 16
Sec. 58 Easterly, Levy S. Mrs. 62
Sec. 28 Frazier, Thomas, Estate of 1800
Sec. 25 Franklin, Alfred 2974
Sec. 46, 54 Green, Arthur 1828

T. 3 S., R. 5 E.
Location Name Page
Sec. 61 Holland, Eugene 17
Sec. 64 James, Edward 2308
Sec. 5 James, Linda 2893
Sec. 11 Muse, Emmett 2223
Sec. 1,2,60 Nettles, Ola Lee Mrs. 24
Sec. 63 Overton, Willie 845
Sec. 64 Overton, Willie 2326
Sec. 37 Overton, Willie, and Cole, Charles J. Jr 16

T. 3 S., R. 6 E.
Location Name Page
Sec. 28 Mrs. Frances Thomas 104
Sec. 3 Denver Lewis 105
Sec. 2,3 Eugene Forbes 106
Sec. 45 Est. Enoch Williams 107
? Courtney, Cefalu 108
Sec. 58 George D. Harpole 109
Sec. 3 Victor J. Fox 110
Sec. 3 Willie C. Conleay 111
Sec. 3 Victor J. Fox 112
Sec. 3 Victor J. Fox 113
Sod Pit E.J. Courtney 114
Sec. 9 Locations 115
? Andrew J. Sceroler 116
Sec. 10 Grannison S. Watson 117
Sec. 10 Ferguson 118
Sec. 40 Harpole-Frierson 119
Sec. 13, 24 Harpole-Frierson 120
Sec. 13 United Gas Line 121
Sec. 23, 26, 39 Louis Hendry and Elbert Davis 122
Sec. 11, 14 Est. of Scott Watson 123
Sec. 13, 14, 39 Elmer W. Forshag 124
Sec. 15, 23, 39 Lloyd A. Vice 125
Sec. 14, 39 Louis Winfred Watson 126
Sec. 15 Emile C. Courtney 127
Sec. 16, 39 Bobby Miller 128
Sec. 23, 39 Vesta O. Hendry 129
Sec. 24 Locations 130
Sec. 36 John Wheat 131
Sec. 36 Est. of Sol Wheat 132
Sec. 44 E/2 Subd. 133
Sec. 44 E.W. Miller 134
Sec. 45 Chas. Seibert 135
Sec. 41 Norman Durnim 136
Sec. 43 Mrs. Amaker and Son 137
Sec. 26, 27 St. Helena Parish Police Jury 138
Sec. 26, 27 Oddo and Vullo 139
Sec. 27 A.F. Warren 140
Sec. 28 Thompson-Woodland School 141
Sec. 33, 49 Philmore M. Miller 142
Sec. 34 Alton Morris 143
Sec. 26, 27, 34, 35 Shook Lbr. Co. 144
Sec. 45 Subd. 145
Sec. 40 Edith Turner 146
Sec. 35, 46 Anthony Girgenti 147
Sec. 36 John Ruffino 148
Sec. 46 Miss M.E. Cross 149
Sec. 46 H.B. Sprole 150

T. 3 S., R. 6 E.
Location Name Page
? Courtney-Cefalu 151
Sec. 46 Amite Bank and Trust Co. 152
Sec. 50 Junie Sharky 153
Sec. 49 Hillsdale School 154
Sec. 34 Locations 182
Sec. 2, 3, 10, 11 Dendinger, Inc. 490
Sec. 3,9,10 Glen Hendry 652
Sec. 45 Houye Estate 663
Sec. 14, 23, 29 Lloyd A. Vice and Charles Lee 854
Sec. 36 Est. John Wheat 1620
Sec. 28 Mrs. Frances Thomas
Jimmie Thompson 1809
Sec. 5,51 SW/4 of SW/ 4 on St. Rt. 10 1861
Sec. 45 Thomas Williams, Jr. 2007
Sec. 36 Wheat-Miller 2126
Sec. 21 Hubert McCoy 2153
Sec. 51 Ronnie Sceroler 2129
Sec. 3 Richard Dunn 2200
Sec. 4 Dunn and others 2201
Sec. 45 Alvin Williams 2240
Sec. 36 Varry Francois 2296
Sec. 36 Harrison and others 2297
Sec. 36 Mary Parker 2318
Sec. 36 Christin and Ronald Hart 2321
Sec. 36 Joe Gaeta 2600
Sec. 28 St. Helena Parish Police Jury 2752A
Sec. 36 Ronald Hart 2795
Sec. 45 Robin S. Murphy 2804
? Dendinger, Inc. U

T. 3 S., R. 6 E.
Location Name Page
Sec. 36 Subdivisions in Sec. 36 2385
Sec. 4 V.R. Blades 2394
Sec. 21 St. Helena Parish Police Jury 2688
Sec. 36, 46 The Harrell Heirs 2701
Sec. 23 & 39 Dennis and Sharon Hutchinson 2718
Sec. 39 Dennis and Sharon Hutchinson 2723
Sec. 3 Eula Jenkins 2737
Sec. 3 Timothy R. Kirby 2735
Sec. 36 L.B. Ponder, Jr. 2839
Sec. 13, 14 Clarence "Buck" Robertson 2942
Sec. 3 Linda V. Breeland 2948
Sec. 9 & 10 Dimicelli 2976
Sec. 9 & 10 Dimicelli 2977
Sec. 9 Dimicelli 2975
Sec. 3 Mark Gennaro 2985
Sec. 44 Andy Miller 2986
Sec. 36 Ernest Wheat 3024
Sec. 36 J.A. Gergenti 3060
Sec. 43 Philip H. Abel 3071
Sec. 33 Rick's Chapel Church 3080
Sec. 34 Bill and Norma Ehret 3348
Sec. 33 Claude Ricks and Percy Green 3396
Sec. 36 Mary H. Brown 3368
Sec. 3 Hillsdale Volunteer Fire Dept. 3406

T. 3 S., R. 6 E.
Location Name Page
? Courtney, Cefalu 108
? Andrew J. Sceroler 116
? Courtney, Cefalu 151
? Dendinger, Inc. U
Sec. 2,3 Eugene Forbes 106
Sec. 2,3,10,11 Dendinger, Inc. 490
Sec. 3 Denver Lewis 105
Sec. 3 Victor J. Fox 110
Sec. 3 Willie C. Conleay 111
Sec. 3 Victor J. Fox 112
Sec. 3 Victor J. Fox 113
Sec. 3,9,10 Glen Hendry 652
Sec. 3 Richard Dunn 2200
Sec. 3 Eula Jenkins 2737
Sec. 3 Timothy R. Kirby 2725
Sec. 3 Linda V. Breeland 2948
Sec. 3 Mark Gennaro 2985
Sec. 3 Hillsdale Volunteer Fire Dept. 3406
Sec. 4 Dunn and others 2201
Sec. 4 V.R. Blades 2394
Sec. 5, 51 SW/4 of SW/4 on St. Rt. 10 1861
Sec. 9 Locations 115
Sec. 9,10 Dimicelli 2976
Sec. 9,l0 Dimicelli 2977
Sec. 9 Dimicelli 2975

T. 3 S., R. 6 E.
Location Name Page
Sec. 10 Grannison S. Watson 117
Sec. 10 Ferguson 118
Sec. 10,9 Dimicelli 2977
Sec. 10,9 Dimicelli 2976
Sec. 11,14 Est. of Scott Watson 123
Sec. 13, 24 Harpole-Frierson 120
Sec. 13 United Gas Line 121
Sec. 13, 14, 39 Elmer W. Forschag 124
Sec. 13, 24 Clarence "Buck" Robertson 2942
Sec. 14, 39 Louis Winfred Watson 126
Sec. 14, 23, 39 Lloyd A. Vice and Charles Lee 854
Sec. 15, 23, 29 Lloyd A. Vice 125
Sec. 15 Emile C. Courtney 127
Sec. 16, 39 Bobby Miller 128
Sec. 21 St. Helena Parish Police Jury 2688
Sec. 21 Hubert McCoy 2153
Sec. 23, 26, 39 Louis Hendry & Elbert Davis 122
Sec. 23, 39 Vesta O. Hendry 129

T. 3 S., R. 6 E.
Location Name Page
Sec. 24 Locations 130
Sec. 24 Richard Fairburn 2446
Sec. 24, 43 Willie Mae Marshall 2595
Sec. 26, 27 St. Helena Parish Police Jury 138
Sec. 26, 27 Oddo and Vullo 139
Sec. 26, 27, 34, 35 Shook Lbr. Co. 144
Sec. 27 A.F. Warren 140
Sec. 27 Estate of Z.E. Stevens 3018
Sec. 27 Estate of Z.E. Stevens 3019
Sec. 28 Mrs. Frances Thomas 104
Sec. 28 Thompson-Woodland School 141
Sec. 28 Mrs. Frances Thomas, Jimmie Thompson 1809
Sec. 28 St. Helena Parish Police Jury 2752A
Sec. 33, 49 Philmore M. Miller 142
Sec. 33 Rick's Chapel Church 3080
Sec. 33 Percry Green and Claude Ricks 3396
Sec. 34 Alton Morris 143
Sec. 34 Locations; W.R. Finch 182
Sec. 34 Old W.R. Finch place; Bill & Norma Ehret 3348
Sec. 35, 46 Anthony Girgenti 147
Sec. 36 Mary H. Brown 3368
Sec. 36 John Wheat 131
Sec. 36 Est. of Sol Wheat 132
Sec. 36 John Ruffino 148
Sec. 36 Est. John Wheat 1620
Sec. 36 Wheat-Miller 2126
Sec. 36 Varry Francois 2296
Sec. 36 Harrison and others 2297
Sec. 36 Mary Parker 2318


T. 3 S., R. 6 E.
Location Name Page
Sec. 36 Christin and Ronald Hart 2321
Sec. 36 Joe Gaeta 2441
Sec. 36 Joe Gaeta 2600
Sec. 36 Subdivisions in Sec. 36 2385
Sec. 36,46 The Harrell Heirs 2701
Sec. 36 L.B. Ponder, Jr. 2839
Sec. 36 Ronald Hart 2795
Sec. 36 Ernest Wheat 3024
Sec. 36 J.A. Girgenti 3060
Sec. 39 Dennis & Sharon Hutchinson 2723
Sec. 39, 23 Dennis & Sharon Hutchinson 2718
Sec. 40 Harpole Frierson 119
Sec. 40 Edith Turner 146
Sec. 41 Norman Durnim 136
Sec. 43 Mrs. Amacker & Son 137
Sec. 43 Philip H. Abel 3071
Sec. 44 E/2 Subd. 133
Sec. 44 E. W. Miller 134
Sec. 44 Andy Miller 2986
Sec. 45 Est. Enoch Williams 107
Sec. 45 Charles Seibert 135
Sec. 45 Subdivision 145
Sec. 45 Houye Estate 663
Sec. 45 Thomas Williams, Jr. 2007
Sec. 45 Alvin Williams 2240
Sec. 45 Robin S. Murphy 2804

T. 3 S., R. 6 E.
Location Name Page
Sec. 46 H.B. Sprole 150
Sec. 46 Miss M.E. Cross 149
Sec. 46 Amite Bank and Trust Co. 152
Sec. 49 Hillsdale School 154
Sec. 50 Junie Sharky 153
Sec. 51 Ronnie Sceroler 2168
Sec. 58 George D. Harpole 109
Sod Pit E. J. Courtney 114

T. 3 S., R. 6 E.
Location Name Page
Sec. 43 Amaker, Mrs. & Son 137
Sec. 46 Amite Bank & Trust Co. 152
Sec. 43 Abel, Philip H. 3071
Sec. 36 Brown, Mary H. 3368
Sec. 4 Blades, V.R. 2394
Sec. 3 Breeland, Linda V. 2945
Sec. 8 Burton, Gertrude W. 3204
Sec. ? Courtney-Cefalu 151
Sec. ? Courtney-Cefalu 108
Sec. 15 Courtney, Emile C. 127
Sod Pit Courtney, E.J. 114
Sec. 3 Conleay, Willie C. 111
Sec. 46 Cross, M.E. Miss 149
Sec. 23, 26, 39 Davis, Elbert & Hendry, Louis 122
Sec. 2, 3, 10, 11 Dendinger, Inc. 490
Sec. ? Dendinger, Inc. U
Sec. 3 Dunn, Richard 2200
Sec. 4 Dunn & others 2201
Sec. 41 Durnim, Norman 136
Sec. 9, 10 Dimicelli 2976
Sec. 9, 10 Dimicelli 2977
Sec. 9 Dimicelli 2975
Sec. 34 Ehret, William & Norma 3348

T. 3 S., R. 6 E.
Location Name Page
Sec. 24 Fairburn, Richard 2446
Sec. 10 Ferguson 118
Sec. 2, 3 Forbes, Eugene 106
Sec. 13, 14, 39 Forshag, Elmer W. 124
Sec. 3 Fox, Victor J. 113
Sec. 3 Fox, Victor J. 112
Sec. 3 Fox, Victor J. 110
Sec. 13, 24 Frierson-Harpole 119
Sec. 40 Frierson-Harpole 119
Sec. 34 Finch, W.R. 182
Sec. 34 Finch, W.R. (Resurvey) 3348
Sec. 36 Gaeta, Joe 2600
Sec. 36 Gaeta, Joe 2441
Sec. 35, 46 Girgenti, Anthony 147
Sec. 3 Gennaro, Mark 2985
Sec. 36 Girgenti, J.A. 3060
Sec. 33 Green, Percy 3396
Sec. 58 Harpole, George D. 109
Sec. 40 Harpole-Frierson 119
Sec. 13, 24 Harpole-Frierson 120
Sec. 36, 46 Harrell Heirs 2701
Sec. 36 Harrison & others 2297
Sec. 36 Hart, Christin & Ronald 2321
Sec. 36 Hart, Ronald 2795
Sec. 3, 9, 10 Hendry, Glen 652
Sec. 23, 26, 39 Hendry, Louis & Davis, Elbert 122
Sec. 23, 39 Hendy, Vesta O. 129
Sec. 49 Hillsdale School 154
Sec. 45 Houye Estate 663
Sec. 23, 39 Hutchinson, Dennis & Sharon 2718
Sec. 39 Hutchinson, Dennis & Sharon 2723
Sec. 3 Hillsdale Vol. Fire Dept. 3406

T. 3 S., R. 6 E.
Location Name Page
Sec. 3 Jenkins, Eula 2737
Sec. 3 Kirby, Timothy R. 2735
Sec. 14, 23, 29 Lee, Charles & Vice, Lloyd A. 854
Sec. 3 Lewis, Denver 105
Sec. 9 Location 115
Sec. 24 Locations 130
Sec. 34 Locations 182
Sec. 24, 43 Marshall, Willie Mae 2595
Sec. 21 McCoy, Hubert 2153
Sec. 16, 39 Miller, Bobby 128
Sec. 44 Miller, E.W. 134
Sec. 33, 49 Miller, Philmore M. 142
Sec. 36 Miller-Wheat 2126
Sec. 43 Morris, Alton 143
Sec. 45 Murphy, Robin S. 2804
Sec. 44 Miller, Andy 2986

T. 3 S., R. 6 E.
Location Name Page
Sec. 26, 27 Oddo & Vullo 139
Sec. 36 Parker, Mary 2318
Sec. 36 Ponder, L.B. Jr. 2839
Sec. 13, 14 Robertson, Clarence "Buck" 2942
Sec. 36 Ruffino, John 148
Sec. 33 Rick's Chapel Church 3080
Sec. 33 Ricks, Claude 3396
? Sceroler, Andrew J. 116
Sec. 51 Sceroler, Ronnie 2168
Sec. 45 Seibert, Charles 135
Sec. 50 Sharky, Junie 153
Sec. 26, 27, 34, 35 Shook Lbr. Co. 144
Sec. 46 Sprole, H.B. 150
Sec. 5, 51 SW/4 of SW/4 of State Route 10 1861
Sec. 28 St. Helena Parish Police Jury 2752A
Sec. 21 St. Helena Parish Police Jury 2688
Sec. 26, 27 St. Helena Parish Police Jury 138
Sec. 44 E/2 of Subdivision 133
Sec. 45 Subdivision 145
Sec. 36 Subdivision in Sec. 36
Sec. 27 Stevens, Estate of Z.E. 3018
Sec. 27 Stevens, Estate of Z.E. 3019

T. 3 S., R. 6 E.
Location Name Page
Sec. 28 Thomas, Mrs. Frances/Thompson, Jimmie 1809
Sec. 28 Thomas, Frances Mrs. 104
Sec. 40 Turner, Edith 146
Sec. 13 United Gas Line 121
Sec. 15, 23, 39 Vice, Lloyd A. 125
Sec. 14, 23, 29 Vice, Lloyd A. & Lee, Charles 854
Sec. 26, 27 Vullo & Oddo 139
Sec. 27 Warren, A.F. 140
Sec. 10 Watson, Grannison S. 117
Sec. 14, 39 Watson, Louis Winfred 126
Sec. 11, 14 Watson, Scott, Estate of 123
Sec. 36 Wheat, John 131
Sec. 36 Wheat, John, Estate of 1620
Sec. 36 Wheat-Miller 2126
Sec. 36 Wheat, Sol, Estate of 132
Sec. 45 Williams, Alvin 2240
Sec. 45 Williams, Enoch, Estate of 107
Sec. 45 Williams, Thomas, Jr. 2007
Sec. 36 Wheat, Ernest 3024
Sec. 36 Wheat, Est. Clifford 3156

T. 3 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 42 Harpole-Frierson 119
Sec. 43 Mrs. Amaker & Son 137
Sec. 42 Edith Turner 146
Sec. 47 David Robertson 412
Sec. 41 Stanley Hall 413
Sec. 11 Jordon Denome 414
Sec. 48 Plat of Lands 415
Sec. 45 J.D. Carpenter 416
Sec. 41 Eula M. & J.L. Farmer 417
Sec. 5 SE/4 of NE/4 of SW/4 418
Sec. 46 40 Acres 420
Sec. 16, 17, 61 Clyde Branch & others 421
? Locations 425
Sec. 57 Montegut 426
Sec. 59 Gill, Stevens, others 427
Sec. 41 Raymond C. Carpenter 428
Sec. 25 Myra Waller Hyde 429
Sec. 44 Watson property 431
Sec. 44 6-Acre tract 432
Sec. 51 6.05-Acre tract 433
Sec. 57 Vernon & Cohn 434
Sec. 48 Wm. Monroe Schilling 435
Sec. 51, L. 1, 2, 5, 6 Along State Route 1261 437
Sec. 51 Locations/Big Creek & Tangi R. 438
Sec. 1 S.A. Hyde Estate 440
Sec. 17 Seymour & Walnut Streets 444
Sec. 16 Judge Ellis, Dombourian, others 445
Sec. 39 H.I., D.N. Sanders 446
Sec. 25, 47 D.C. & Jeff Bankston 447
Sec. 25 Goldman, Leslie, others 448
Sec. 31 NE/4, SW/4, Center, SW/4, NE/4 449
Sec. 16, 17 Ellis, others 450
Sec. 18, 19 Lots 5 & 6, locations 451
Sec. 51 71.62 Acres 452
Sec. 14 8.60 Acres 453
Sec. 17 C.K. Dunn 455
Sec. 16 E.E. Meyers 456
Sec. 41 Joe. K. Whittington 457
Sec. 41 J.K. Whittington 458
Sec. 42 B.B. McFarland, Peters 459
Sec. 58 Paul Butler 460
Sec. 24, 25, 47 David Robinson & others 461
Sec. 20 W.E. Palmer 462
Sec. 41 Raymond C. Carpenter 464
Sec. 37 Joseph L. Rick 465
Sec. 17 Charles Anderson 466
Sec. 10, 11, 57 S.C. Bankston 467
Sec. 41 Stanley Hall (original) 468
? Lots 4, 5 Bankston, Purcell, others 470
Sec. 44 Herwig to Jahncke Realty 472
Sec. 30, Lot 112 Vivian Klienpeter 3239

T. 3 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 1, 2, 12 Luther Bankston 476
Sec. 10, 11, 14, 15, 40, 57 S.C. Bankston 477
Sec. 7 Elmo O. Hendry 478
Sec. 15, 40 S.C. Bankston 479
Sec. 11 James Vernon 480
Sec. 20 Mrs. Sarah Cooke 481
Sec. 31 B.E. Kemp 482
Sec. 41 Eula M. & J.L. Farmer 485
Sec. 44 Mrs. Ida C. Watson & Jahncke Realty 486
Sec. 47 Mrs. Jennie Vernon 487
Sec. 52 S.A. Hayden 488
Sec. 15, 40 Jourdan Lamkin 489
Sec. 6, 56 Dendinger, Inc. 490
Sec. 51 Robert S. Ellis, Jr. 491
Sec. 16, 17 Dombourian Realty Co. 492
Sec. 41 J.J. Manson 493
Sec. 16 Tangi Parish School Board 494
Sec. 41 J.J. Manson, Jr., et al 495
Sec. 52 Alfred Hayden 497
Sec. 44 Village of Roseland 500
Sec. 8, 17, 18 Herman & Lawrence Braase 502
Sec. 37 Mrs. Martha B. Coney 503
Sec. 5 Herman James 504
Sec. 52 Dr. J.H. McClendon, Sr. 505
Sec. 45 Est. of M.J. Goodbee 506
Sec. 50 Banjo Sanders 508
Sec. 46 D.H. Bankston Est. 510
Sec. 41 Property 511
Lots 49, 62 Herbert F. Freiler 513
Sec. 52 Bill Irwin 514
Sec. 51 Ashford B. Pierce 515
Sec. 31 S. Charles Byrd 516
Sec. 25 Earl Larue Morgan 517
Sec. 25 Conley A. Russell 518
Bl. 1, Arcola Guaranty Bank & Trust Co. 520
Sec. 14, 15, 40 S.C. Bankston, J. Lampkin (R. Little) 521
Sec. 11 Willie Cutrer 523
Sec. 11 Ivy Cutrer 525
Sec. 55 J.H. Dickenson 526
Lot 67, Roseland Milton Badon 527
Sec. 48 Subdivision 528
Sec. 25, 46, 47 Jeff Bankson 530
Sec. 48 E.V. Russell Estate 532
Lot 4, Bl. 6, Roseland Frank S. Schumacher 533
Sec. 16 Est. Alvie Leonard 540
Sec. 47 Mrs. Jennie Vernon 541
Sec. 18 5.581 Acres 542
Sec. 48 Holloway Gravel Co. 545
Sec. 44 Anderson Gravel Co. 546
Sec. 48 "Brittingham Tract" Dr. C.G. Foulkes 548
Sec. 41 Est. of Marshall N. Sauls &
Est. of Effie M. Sauls 549

T. 3 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 41 Katherine Lanphier 550
Sec. 48 George T. Anderson 551
Roseland Colony Minnie Buchanan 553
Sec. 37 Willis & Ada Broom 555
Sec. 18 R.P. Norwood 557
Sec. 25 Leslie Cleveland 558
Sec. 52 Est. Louis B. Gonzales, Sr. 560
Sec. 40, 58 Davis G. & Evelyn H. Reid 561
Sec. 51 Stewart Carrier 563
? Robert S. Ellis 655
Sec. 46, 51 Dr. Neiset 712
Sec. 29, 32 Patsy Jones 773
Sq. 23, Sq. 24, Sq. 7 Ricks & Garon 775
Roseland Colony Stennis B. Hatcher 777
Sec. 58 Paul Butler, et al 855
Sec. 29, 32 Est. of Arthur Jones 856
Sec. 51 Harold H. Wedig 857
Sec. 58 Lena B. Lawrence 1561
Sec. 1, 2, 12 M.L. Bankston 1562
Sec. 59, 41 Jenkins and others 1569
Sec. 59 Vernon, Tuckerson, others 1581
Sec. 39, 24 Claire Brownell 1582
Sec. 31 George McCoy 1614
Sec. 30, Lot 106 Roseland Kingsley Garrison 1616
Sec. 17 Harry Joynton 1619
Bl. 63, Roseland Big Zion Church 1622
Sec. 14, 15 J.W. Varnado 1625
Sec. 48 L.L. Russell 1709
Sec. 25 F.M. Edwards 1710
Sec. 51 Lloyd Ellis 1712
Sq. 65, Roseland Myrtle Leonard 1713
Lot 50, 60 Roseland Roy Spears 1787
Lot 63, Roseland Tangipahoa Parish School Board 1794
Sec. 52 Tony Hogan 1810
Bl. 6, 8 Roseland Edward Carroll 1832
Lot 51 Roseland Roy Spears 1856
Lot 33, Sq. 20 Roseland Property 1857
Sec. 16, 17 Joynton & Ricks 1880
Sec. 20 Percy Henry, Jr. 1881
Sec. 45 William Johnson 1882
? R. Bankston Homestead & others 1886
Sec. 31 Willie J. Joseph 1887
Sec. 50, 53 Central Gravel Co. after 1921
Lot 3, Bl. 8 Roseland M. Bennett 1926
Sec. 31 T.D. Johnson 1975
Sec. 16 Subdivisions—Hyer 1993

T. 3 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 31 Daniel Muse 2009
Sec. 41 Charles Hudspeth 2030
Sec. 31 Will McCoy 2060
Sec. 31 Will McCoy 2069
Sec. 20 Somisco Station 2070
? Albertha Cage 2072
Sec. 51 E. Mason 2073
Sec. 40 W.P. Russell 2083
Sec. 8, 17 Harry C. Joynton 2086
Sec. 8 H. Joynton & others 2129
Sec. 41 Dombourian & Manson 2130
Sec. 6, 31 Locations 2131
Sec. 47 Marion Pierson 2137
Sec. 31 Leslie Mabry, Jr. 2138
Sec. 10, 20, Lot 10 Mrs. Beulah G. Kleinpeter 2140
Sec. 31 Leslie Mabry, Jr. 2172
Sec. 33 Town of Roseland 2173
Sec. 33, Bl. 10 Roseland Town of Roseland 2174
Sec. 16, 17 Joynton & Ricks 2175
Sec. 51 Mr. & Mrs. George Jenkins 2192
Sec. 51, 52 Florida Parishes Skeet & Gun Club 2225
Sec. 18 W.C. Porter 2229
Sec. 52 Lester Cutrer 2234
Sec. 14 Enoch Williams 2247
Sec. 31 Governor Hutton, Jr. 2263
Sec. 14, 37 North of Enoch Williams 2274
Sec. 37 Church of God 2275
Sec. 14, 37 144 A. 2276 in front of 2101 A
Sec. 43 Tangi Construction Co. 2309
Sec. 43 Tangi Construction Co. 2310
Sec. 28 Billy Corkern 2313
Sec. 44 Thomas Enmon 2317
Lot 21, Roseland Louise Gordon 2322
Sec. 11 Blanch White 2324
Bl. 25, Roseland Ora Lee Briggs 2325-2325A
Lot 126, Roseland Florence Lott & Addie Bond 2328
Bl. 82, Roseland Manuel Zanders 2345
Sec. 50 Elmer Lewis 2352
Sec. 51 Michael Dane Letard 2366
Sec. 51 Nick Frazier, Jr. 2367
Bl. 10, Roseland Robbin H. & Kelly A. Ritter 2368
Sec. 41 James Ballard 2372
Sec. 44, Roseland Viet-Anh K. Nguyen, Tuyet-Thi
Nguyen & Mung T. Bui 2450
Sec. 20 Chris Bruce 2451
Sec. 20 Tom Enmon 2452
Sec. 44 Robert G. Barrilleaux 2456

T. 3 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 28 Billy Corkern 2513
Sec. 30 Barton Bankston 2594
Sec. 20, 41, 44 Tom Enmon 2621
Sec. 41 Louis Kairdolf, Jr. 2622
Sec. 41 Birchenough 2623
Sec. 44 Ron Theriot 2624
Sec. 44 Tom Enmon 2625
Sec. 44 Tom Enmon 2627
Sec. 41, 44 Tom Enmon 2628
Frank A. Berry Sub. Troy Evans 2756
Sec. 52 Lester Cutrer 2762
Sec. 43, Lot 123 Lawrence Cutrer (Roseland) 2769
Sec. 52 John Alario, Jr. 2782
Sec. 44 Alton Taylor 2786
Sec. 14 Reginald Green 2791
Lot 123 Roseland M.J. Cutrer 2797
Lot 123 Roseland W.R. Cutrer 2798
Sec. 12, 59 Samuel J. & Bremenda B. Arthur 2800-A
Sec. 43 Robin S. Murphy 2804
Sec. 37 Field Notes HR 37 Q
? Dendinger, Inc. U
Lot 11, Wand's Add. Frank & Genell Fleming (Roseland) 2387
Sec. 41 Danny Heller 2405
Sec. 41 4.35 Acres on Live Oak Avenue 2430
Sec. 41 1.51 Acres on Live Oak Avenue 2431
Sec. 19. Lot 4 of Willie Blackwell Estate
in Lots 1 & 2 Clara Mahoney 2432
Sec. 25 Parker Gabriel, Jr. 2604
Sec. 31, Lot 36 Varry Francois (Roseland) 2619
Lot 5, Bl. 9 David McConnell (Roseland) 2636
50 (R/W) Elmer Lewis & Mrs. A.D. Buquet 2433
Sec. 14 & 36 144 Acres 2631
Sec. 25 Parker Gabriel 2603
Lot 6, Bl. 1 Louis Ruffino 2660
Sec. 19, Lots 1 & 2 Willie Blackwell Estate 2644
Sec. 25 Parker Gabriel 2673
Sec. 18 Heirs of R.P. Norwood 2702
Lots 12 & 13 Eldridge Smith (Wands Addition/Roseland) 2808
Sec. 16 Various Subdivisions 2809
Sec. 16 Wands Sales 2809A
? Town of Tangipahoa 2813
Bl. 126 Roseland Minor Harrison 2815
Bl. 7, Lot 1 Home Owners Loan Corp. through R.C. Fitzgerald 2816
Bl. 9 Roseland A lot in the S.W. corner 2817
Bl. 17 Locations—Wands Addition, Roseland 2818
Bl. 44 Subdivision—Roseland 2819
Lots 49 & 62 Joe Spitale—Roseland 2820
Sec. 44, Lot 10, Sq3 Charles & Richard Dunn 2829

T. 3 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 51 Harold M. Sumrall 2837
Sec. 52 Johnny S. Carter 2867
Sec. 8 & 61 Harry Joynton 2874
Sec. 8 Harry Joynton 2882
Sec. 46 Jeff Bankston 2943
Sec. 30 Navarre Hart 2935
Sec. 5 Alonzo Coleman (Irene Lee Prop.) 2979
Sec. 28 D.D. Strong Heirs 2998
Sec. 31 Noah Fisher 2999
Sec. 29 Roseland, town of 3038
Sec. 16 Patrick J. Kelley 3086
Sec. 5 Archie McClendon (McClinton) 3101
Sec. 59 Alvin B. Stevens 3115
Sec. 15 Larry Johnson 3117
Sec. 43 Lawrence Cutrer 3122
Sec. 41 & 44 Estate John & Gertrude Brumfield 3141
Sec. 33 Wayne C., Jr. & Deborah M. Forshag 3146
Sec. 49 Town of Amite (Wilson R/W) 2171
Sec. 29, L. 82 Clarence & Irma Boyle from Manuel Zanders 3202
Sec. 51 Joyce Watson 3211
Sec. 11 Ruth Buchanan Cutrer 3217
Sec. 15 Leslie Bankston 3223
Sec. 8 Mike Delatte 3235
Sec. 59 Benny Reine 3258
Sec. 50 Diane & Maurice Roberts 3274
Sec. 33 Tycer W.A. & Charles & Sherry Thompson 3301
Sec. 31 Bolkum 3322
Sec. 29 & 32 Ensign 3326
Sec. 30 Lot 109RTC Barton R. Bankston 3331
Sec. 55 Steve Saints 3387
Sec. 45 Howard Robertson 3391
Sec. 55 Kent 3404
Sec. 55 Duke Kent 3405
Sec. 53 Dr. Michael Federline 3411
Sec. 5 Isabel Scarle 3423
Sec. 53 Vol. Fire Dept. 3422
Sec. 49 Joe Foulkes Est. (Amite) 3427
Sec. 28 Joe Foulkes Est. (Amite) 3428
Sec. 49 Mildred L. Hyde (Amite) 3446
Sec. 50 Arnold Roberts 3447
Sec. 44 Evelyn Duplechain 3449
Sec. 8 Michael Braase 3459
Sec. 33 Arthur Harrall 3417

T. 3 S., R. 7 E.
Location Name Page
? Locations 425
? Bankston, Perkins, others 471
? Ellis Cemetary 496
? Robert S. Ellis 655
? R. Bankston Homestead & others 1886
? Albertha Cage 2072
? Ellis & Painting 2128
? Warren D. Kent, Jr. 2574
? Dendinger, Inc. U
? Town of Tangipahoa 2813
Sec. 1 S.A. Hyde Estate 440
Sec. 1, 2, 12 Luther Bankston 476
Sec. 1, 2, 12 M.L. Bankston 1562
Sec. 4, 5 Joynton, others 469
Sec. 2, B.E. AM L. 11 Frank and Genell Fleming 2387
Sec. 5 SE/4 of NE/4 of SE/4 418
Sec. 5 Herman James 504
Sec. 5 Alonzo Coleman (Irene Lee Property) 2979
Sec. 5 Archie McClendon (McClinton) 3101
Sec. 5 Isabel Scarle 3422
Sec. 6, 56 Dendinger, Inc. 490
Sec. 6, 31 Locations 2131
Sec. 7 Elmo O. Hendry 478

T. 3 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 8, 17, 18 Herman & Lawrence Braase 502
Sec. 8, 17 Harry c. Joynton 2086
Sec. 8 H. Joynton & others 2129
Sec. 8, 61 Harry Joynton 2882
Sec. 8 Michael Braase 3459
Sec. 10, 11, 57 S.C. Bankston 467
Sec. 10, 11, 14, 15, 40, 57 S.C. Bankston 477
Sec. 10, 20, L. 10 Mrs. Beulah G. Kleinpeter 2140
Sec. 11 James Vernon 480
Sec. 11 Willie Cutrer 523
Sec. 11 Ivy Cutrer 525
Sec. 11 Blanch White 2324
Sec. 11 Jordon Denome 414
Sec. 12, 59 Samuel J. and Bremenda B. Arthur 2800A
Sec. 14 8.60 acres 453
Sec. 14, 15 J.W. Varnado 1625
Sec. 14 Enoch Williams 2247
Sec. 14, 37 North of Enoch Williams 2274
Sec. 14, 37 144 acres 2276 in front
Of 2101A
Sec. 14 Reginald Green 2791
Sec. 14, 36 144 acres 2631
Sec. 14, 15, 40 S.C. Bankston, J. Lampkin (R. Little) 521
Sec. 14 James Anderson & Floretta Anderson 3298
Sec. 15, 40 S.C. Bankston 479
Sec. 15, 40 Jourdan Lamkin 489
Sec. 15 Johnson, Larry 3117
Sec. 15 Leslie Bankston 3223
Sec. 15 3420

T. 3 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 16, 17, 61 Clyde Branch & others 421
Sec. 16 Judge Ellis, Dombourian, others 445
Sec. 16, 17 Ellis, others 450
Sec. 16 E.E. Meyers 456
Sec. 16, 17 Dombourian Realty Co. 492
Sec. 16 Tangipahoa Parish School Board 494
Sec. 16 Est. Alvie Leonard 540
Sec. 16, 17 Joynton & Ricks 1880
Sec. 16 Subdivisions-Hyer 1993
Sec. 16, 17 Joynton & Ricks 2175
Sec. 16 Various Subdivisions 2809
Sec.16 Wands Sales 2809A
Sec. 16 Patrick J. Kelley 3086
Sec. 17 Seymour & Walnut Sts. 444
Sec. 17 C.K. Dunn 455
Sec. 17 Charles Anderson 466
Sec. 17 Harry Joynton 1619
Sec. 18, 19 L.5, L. 6 Locations 451
Sec. 18 5.581 acres 543
Sec. 18 R.P. Norwood 557
Sec. 18 W.C. Porter 2229
Sec. 18 Heirs of R.P. Norwood 2702

Sec. 19, L.4 of the
Willie Blackwell
Est. in L k & 2 Clara Mahoney 2432
Sec. 169 L. 1 & 2 Willie Blackwell Estate 2644

T. 3 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 20 W.E. Palmer 462
Sec. 20 Mrs. Sarah Cooke 481
Sec. 20 Percy Henry, Jr. 1881
Sec. 20 Somisco Station 2070
Sec. 20 Chris Bruce 2451
Sec. 20 Tom Enmon 2452
Sec. 20, 41, 44 Tom Enmon 2621
Sec. 24, 25, 47 David Robinson & others 461
Sec. 25 Myra Waller Hyde 429
Sec. 25, 47 D.C. & Jeff Bankston 447
Sec. 25 Goldman, Leslie, others 448
Sec. 25 Earl Larue Morgan 517
Sec. 25 Conley A. Russell 518
Sec. 25, 46, 47 Jeff Bankston 530
Sec. 25 Leslie Cleveland 558
Sec. 25 F.M. Edwards 1710
Sec. 25 Parker Gabriel, Jr. 2604
Sec. 25 Parker Gabriel 2603
Sec. 25 Parker Gabriel 2673
Sec. 28, 49 Johnson, others 430
Sec. 28, 49 Morse & Ory 522
Sec. 28, 33, 49 Joseph M. Foulk 1711
Sec. 28 Billy Corkern 2313
Sec. 28 Billy Corkern 2513
Sec. 28 D.D. Strong Heirs 2998
Sec. 28, 33, 49 Joseph M. Foulkes Est. (Amite) 3428
Sec. 29 & L 51 Town of Roseland 3038
Sec. 29, 32 Patsy Jones 773
Sec. 29, 32 Est. of Arthur Jones 856
Sec. 29 Manuel Zanders 3038
Sec. 29 & 32 Ensign Estate 3326
Sec. 29, Lot 82 Clarence & Irma Boyle from Manuel Zanders 3202

T. 3 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 30, Lot 106 Roseland Kingsley Garrison 1616
Sec. 50 Mae Weathersby 1954
Sec. 30 Navarrow Hart 2935
Sec. 30 (L109RTC) Barton R. Bankston 3331
Sec. 31 NE/4, SW/4, Center, SW/4, NE/4 449
Sec. 31 B.E. Kemp 482
Sec. 31 S. Charles Byrd 516
Sec. 31 George McCoy 1614
Sec. 31 Willie J. Joseph 1887
Sec. 31 T.D. Johnson 1975
Sec. 31 Daniel Muse 2009
Sec. 31 Will McCoy 2069
Sec. 31 Will McCoy 2060
Sec. 31 Leslie Mabry, Jr. 2138
Sec. 31 Leslie Mabry, Jr. 2172
Sec. 31 Varry Francois 2619
Sec. 31 Governor Hutton, Jr. 2263
Sec. 31 Noah Fisher 2999
Sec. 31 Clarence & Irene Daniel 3224
Sec. 31 Bolkum 3322
Sec. 32 Dibert, Bancroft, & Ross 498
Sec. 32, 33 Ed Carroll 538
Sec. 32 Arcena Huff McCall 547
Sec. 32, 33 Property Owners 554
Sec. 32 Alma Giles 2284
Sec. 32 Robert S. McClendon 531
Sec. 32, 33 T.A. Tycer Heirs 2686
Sec. 33 Forrest, C.G. (Dr.) (Duncan Ave.) 3058
Sec. 33 Hugh H. Engler 419
Sec. 33 B.E. Kemp, others 443
Sec. 33 Thos. E. Tycer 454
Sec. 33, 50 B.E. Kemp 484
Sec. 33, 49 Dibert Bancroft & Ross 499
Sec. 33 Right-of-Way 509
Sec. 33, 49 Fitz, Brumfield, others 512
Sec. 33 Tangi Bank & Trust Co. 529
Sec. 33, 49 Dibert, Bancroft & Ross 534
Sec. 33, 49 Dibert, Bancroft & Ross 535
Sec. 33 Topography along North Line 537
Sec. 33 Capdau 539
Sec. 33 Town of Roseland 2173
Sec. 33, B. 40 Town of Roseland 2174
Sec. 33 W.A. Tycer & Tangi Parish Assessor 2189
Sec. 33 Capdau Subdivision—Harry D. Joynton 2748

T. 3 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 33 Wayne C., Jr. & Deborah M. Forshag 3146
Sec. 33 Charles & Sherry Thompson 3301
Sec. 33 Joseph Foulkes Est. (Amite) 3428
Sec. 33 Arthur Harrell (Amite) 3417

T. 3 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 37 Joseph L. Rick 465
Sec. 37 Mrs. Martha B. Coney 503
Sec. 37 Willis & Ada Broom 555
Sec. 37 Church of God 2275
Sec. 37 Field Notes HR 37
Sec. 39 H.I., D.M. Sanders 446
Sec. 39, 24 Claire Brownell 1528
Sec. 40, 58 Davis G. & Evelyn H. Reid 561
Sec. 40 W.P. Russell 2083
Sec. 41 Stanley Hall 413
Sec. 41 Eula M. & J.L. Farmer 417
Sec. 41 Raymond C. Carpenter 428
Sec. 41 Joe K. Whittington 457
Sec. 41 J.K. Whittington 458
Sec. 41 Raymond C. Carpenter 464
Sec. 41 Stanlley Hall (orginal) 468
Sec. 41 Eula M. & J.L. Farmer 485
Sec. 41 J.J. Manson 493
Sec. 41 J.J. Manson, Jr., et al 495
Sec. 41 Property 511
Sec. 41 Est. of Marshall N. Sauls &
Est. of Effie M. Sauls 549
Sec. 41 Katherine Lanphier 550
Sec. 41 Charles Hudspeth 2030
Sec. 41 Dombourian & Manson 2130
Sec. 41 James Ballard 2372
Sec. 41 Louis Kairdolf, Jr. 2622
Sec. 41 Birchenogh 2623
Sec. 41 Tom Enmon 2628
Sec. 41 Danny Heller 2405
Sec. 41 4. 35 acres on Live Oak Avenue 2430
Sec. 41 1.51 acres on Live Oak Avenue 2431
Sec. 41 2.08 and 2.07 acres on Live Oak Avenue 2430

T. 3 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 41, 44 Estate John & Gertrude Brumfield 3141

T. 3 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 42 Harpole-Frierson 119
Sec. 42 Edith Turner 146
Sec. 42 B.B. McFarland, Peters 459
Sec. 43 Mrs. Amaker & Son 137
Sec. 43 Tangi Construction Co. 2309
Sec. 43 Tangi Construction Co. 2310
Sec. 43 Lawrence Cutrer 2769
Sec. 43 Robin S. Murphy 2804
Sec. 43 Lawrence Cutrer 3122
Sec. 44 Watson property 431
Sec. 44 6-acre tract 432
Sec. 44 Herwig to Jahncke Realty 472
Sec. 44 Mrs. Ida C. Watson & Jahncke Realty 486
Sec. 44 Village of Roseland 500
Sec. 44 Anderson Gravel Co. 546
Sec. 44 Thomas Enmon 2317
Sec. 44 Viet-Anh K. Nguyen, Tuyet-Thi
Nguyen & Mung T. Bui 2450
Sec. 44 Ron Theriot 2624
Sec. 44 Tom Enmon 2625
Sec. 44 Tom Enmon 2627
Sec. 44 Alton Taylor 2786
Sec. 44, L. 10 Charles Brister & Richard Dunn 2829
Sec. 44 Robert G. Barrilleaux 2456
Sec. 44, 41 Estate John & Gertrude Brumfield 3141
Sec. 44 Hezzie Baham 3171
Sec. 44 Evelyn Duplechain 3449


T. 3 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 45 J.D. Carpenter 416
Sec. 45 Est. of M.J. Goodbee 506
Sec. 45 William Johnson 1882
Sec. 45 Howard Robertson 3391
Sec. 46 40 acres 420
Sec. 46 D. H. Bankston Est. 510
Sec. 46, 51 Dr. Neiset 712
Sec. 46 Jeff Bankston 2943
Sec. 47 David Robertson 412
Sec. 47 Mrs. Jennie Vernon 487
Sec. 47 Mrs. Jennie Vernon 541
Sec. 47 Marion Pierson 2137
Sec. 48 Plat of Lands 415
Sec. 48 Wm. Monroe Schilling 435
Sec. 48 Subdivision 528
Sec. 48 E.V. Russell Estate 532
Sec. 48 Holloway Gravel Co. 545
Sec. 48 "Brittingham Tract" Dr. C.G. Foulkes 548
Sec. 48 George T. Anderson 551
Sec. 48 L. L. Russell 1709
Sec. 49 L. 1, Boulding, L. 2 Eager 441
Sec. 49 C.J. Johnson 442
Sec. 49 Mrs. E.D. Johnson 463
Sec. 49 ,50 Adams 519
Sec. 49 J.M. Foulkes 524
Sec. 49 Martina Buck, et al 536
Sec. 49 Joe Foulkes, Jr. 544
Sec. 49 Glenn Wilson 559
Sec. 49 Edward W. Crim 562
Sec. 49 ,50 C. G. Folkes Subd. Lot 27 2167
Sec. 49 Harry D. Wilson (Town of Amite City) 2171
Sec. 49,50 Gerald Baham 2563
Sec. 49 Jerry Paul Cutrer 2773
Sec. 49 Ernest Christmas 2642

T. 3 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 49 Lake & Mildred Johnson Story 2855
Sec. 49 Mary Loui Ardillo Bell (for Richard Dunn) 2889
Sec. 49 ? 2890
Sec. 49,50 C.G. Foulks 2897
Sec. 49 J.M. Foulks 2898
Sec. 49 Joseph M. Foulkes Est. (Amite) 3427
Sec. 49 Mildred L. Hyde 3446
Sec. 50 J.W. Gaines, Jr. 439
Sec. 50 18.08 acres off Duncan 471
Sec. 50 1.95 acres off Duncan behind Letard 473
Sec. 50 Central Gravel Co. 475
Sec. 50 Unknowns 556
Sec. 50 Neil Mixon 743
Sec. 50 James D. Crawford 744
Sec. 50 Central Gravel Co. after 1921
Sec. 50 Elmer Lewis 2352
Sec. 50 Robert Calvin McPherson 2455
Sec. 50 Barton Bankston 2594
Sec. 50 Banjo Sanders 508
Sec. 50 Mae Weathersby 1954
Sec. 50 Arnold Roberts (Amite) 3447
Sec. 51 6.05 acres tract 433
Sec. 51 Along St. Rt. 1261 437
Sec. 51 Locations on Big Creek & Tangi R. 438
Sec. 51 72.62 Acres 452
Sec. 51 Robert S. Ellis, Jr. 491
Sec. 51 Ashford B. Pierce 515
Sec. 51 Stewart Carrier 563
Sec. 51 Harold H. Wedwig 857
Sec. 51 Lloyd Ellis 1712
Sec. 51 E. Mason 2073
Sec. 51 Mr. & Mrs. George Jenkins 2192
Sec. 51, 52 Florida Parishes Skeet & Gun Club 2225
Sec. 51 Michael Dane Letard 2366
Sec. 51 Nick Frazier, Jr. 2367
Sec. 51 Harold M. Sumrall 2937
Sec. 51 Alex Purcell 470
Sec. 51 Joyce Watson 3211


T. 3 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 52 S. A. Hayden 488
Sec. 52 Alfred Hayden 497
Sec. 52 Dr. J.H. McClendon, Sr. 505
Sec. 52 Bill Irwin 514
Sec. 52 Tony Hogan 1810
Sec. 52 Lester Cutrer 2234
Sec. 52 John Alario, Jr. 2782
Sec. 52 Johnny S. Carter 2967
Sec. 52 Louis B. Gonzales, Sr. 560
Sec. 52 Lester Cutrer 2762
Sec. 52 Guy Spitale 3244
Sec. 53 Dr. Michael Federline 3411
Sec. 53 Vol. Fire Dept. 3423
Sec. 53 Kent 3404
Sec. 53 J. H. Dickenson 526
Sec. 53 Steve Saint 3387
Sec. 53 Duke R. Kent 3405
Sec. 57 Montegut 426
Sec. 57 Vernon & Cohn 434
Sec. 58 Paul Butler 460
Sec. 58 Paul Butler, et al 855
Sec. 58 Lena B. Lawrence 1561
Sec. 59 Benny Reine 3258
Sec. 59 Gill, Stevens, others 427
Sec. 59,41 Jenkins and others 1569
Sec. 59 Vernon, Tuckerson, others 1581
Sec. 59 Alvin B. Stevens 3115
Sec. 59 Alvin B. Stevens 3282

T. 3 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 49, 50 Adams 519
Sec. 33 Amite Bank & Trust Co. 422
Sec. 52 Alario, John Jr. 2782
Sec. 43 Amaker, Mrs. & Son 137
Traffic Detour Amite City 2772
Sec. 17 Anderson, Charles 466
Sec. 48 Anderson, George T. 551
Sec. 44 Anderson Gravel Co. 546
Sec. 12, 59 Arthur, Samuel J. Bremenda B. 2800A
Servitude Adjustments
of Hardy St. between East
Oak & Mulberry Amite City 3203
Section 14 Anderson, James & Floretta 3298

T. 3 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 49, 50 Baham, Gerald 2563
L. 67 RO Badon, Milton 527
Sec. 41 Ballard, James 2372
Sec. 50 Bankston, Barton 2594
Sec. 25, 47 Bankston, D.C. & Jeff 447
Sec. 46 Bankston, D.H., Estate of 510
Sec. 46 Bankston, Jeff 2943
Sec. 25, 46, 47 Bankston, Jeff 530
Sec. 1, 2, 12 Bankston, Luther 476
Sec. 1, 2, 12 Bankston, M.L. 1562
? Bankston, R., Homestead 1886
Sec. 10, 11, 14, 15, 40, 57 Bankston, S.C. 477
Sec. 10, 11, 57 Bankston, S.C. 467
Sec. 14, 15, 40 Bankston, S.C. & Lampkin, Jr. 521
Sec. 15, 40 Bankston, S.C. 479
Sec. ? Bankston, Purcell, others 470
Sec. 44 Barrilleaux, Robert F. 2456
Sec. 49 Bell, Mary Louis Ardillo (For Richard Dunn) 2889
L. 3 B. 8 RO Bennet, M 1926
B. 63 RO Big Zion Church 1622
Sec. 41 Birchenogh 2623
Sec. 19, Lots 1, 2 Blackwell, Willie, Estate of 2644
L. 126 RO COL Bond, Addie & Lott, Florence 2328
Sec. 49 Boulding, L. 1 L. 2 Eager 441
Sec. 8, 17, 18 Braase, Herman & Lawrence 502
Sec. 16, 17, 61 Branch, Clyde & others 421
B. 25 RO Briggs, Ora Lee 2325-2325A
Sec. 44 L 10 S 3 Brister, Charles & Dunn, Richard 2829
Sec. 48 "Brittingham Tract" Dr. C. G. Foulkes 548
L. 15, 16, 14 S.46 AM Brocato, Eunice Mrs. 2753
Sec. 37 Broom, Willis & Ada 555
Sec. 39, 24 Brownell, Claire 1582
Sec. 20 Bruce, Chris 2451
Sec. 33, 49 Brumfield, Fitz, others 512
RO Colony Buchanan, Minnie 553
Sec. 49 Buck, Martina, et al 436
Sec.50 R/W Buquet, A.D. Mrs. & Lewis, Elmer 2433
Sec. 58 Butler, Paul 460
Sec. 58 Butler, Paul 460
Sec. 31 Byrd, Charles S. 516
Sec. 41 & 44 Brumfield, Estate John & Gertrude 3141
Sec. 20 Ballard, John & Lana 3160
H.R. 44 Baham, Hezzie 3171
Sec. 29, L. 82 Boyle, Clarence & Irma from Manuel Zanders 3202-3202A
Sec. 15 Bankston, Leslie 3223
Sec. 31 Bolkum 3322
Sec. 30 (L109RTC) Bankston, Barton R. 3331
Sec. 8 Braase, Michael H. Sr. 3459

T. 3 S., R. 7 E.
Location Name Page
? Cage, Albertha 2072
Sec. 33 Capdau 539
Sec. 33, Lot 1 Capdau Subdivision—Harry D. Joynton 2748
Sec. 45 Carpenter, J.D. 216
Sec. 41 Carpenter, Raymond C. 428
Sec. 41 Carpenter, Raymond C. 464
Sec. 51 Carrier, Stewart 563
B. 6.8 RO Carroll, Edward 1832
Sec. 32, 33 Carroll, Ed 538
Sec. 52 Carter, Johnny S. 2867
Sec. 50 Central Gravel Company 475
Sec. 50, 53 Central Gravel Company after 1921
Sec. 37 Church of God 2275
Sec. 25 Cleveland, Leslie 558
Sec. 57 Cohn & Vernon 434
Sec. 37 Coney, Martha B. Mrs. 503
Sec. 20 Cooke, Sarah Mrs. 481
Sec. 28 Corkern, Billy 2513
Sec. 28 Corkern, Billy 2313
Sec. 50 Crawford, James D. 744
Sec. 49 Crim. Edward W. 562
Sec. 49, Fou. Subd. Christmas, Ernest 2642
Sec. 11 Cutrer, Ivy 525
Sec. 49 Cutrer, Jerry Paul 2773
Sec. 43, L. 123 RO CO Cutrer, Lawrence 2769
Sec. 52 Cutrer, Lester 2762
Sec. 52 Cutrer, Lester 2234
Sec. 123 RO CO Cutrer, M.J. 2797
Sec. 11 Cutrer, Willie 523
L. 123 RO CO Cutrer, W.R. 2798
Sec. 5 Coleman, Alonzo (Irene Lee Property) 2979
Sec. 43 Cutrer, Lawrence 3122
Sec. 11 Cutrer, Ruth Buchanan 3217
Sec. 37 Creel, Randy 3268

T. 3 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. ? Dendinger, Inc. U
Sec. 6, 56 Dendinger, Inc. 490
Sec. 11 Denome, Jordon 414
Sec. 55 Dickenson, J.H. 526
Sec. 33, 49 Dibert, Bancroft, & Ross 499
Sec. 33, 49 Dibert, Bancroft, & Ross 535
Sec. 32 Dibert, Bancroft, & Ross 498
Sec. 33, 49 Dibert, Bancroft, & Ross 534
Sec. 41 Dombourian & Manson 2130
Sec. 16 Domborian, Judge Ellis, others 445
Sec. 16, 17 Dombourian Realty Co. 492
Sec. 50 AM Duncan Ave., 1.95 A 473
Sec. 50 Duncan, 18.08 A off 471
Sec. 17 Dunn, C.K. 455
Sec. 49 Dunn, Richard (Mary Louis Ardillo Bell) 2889
Sec. 44 L. 10 S 3 Dunn, Richard & Brister, Charles 2829
Sec. 31, Lot 105 Daniels, Clarence & Irene 3224
Sec. 8 Delatte, Mike 3235
Sec. 44 Duplechain, Evelyn 3449

T. 3 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 25 Edwards, F.M. 1710
? Ellis Cemetery 496
Sec. 16 Ellis, Judge, Dombourian, others 445
Sec. 51 Ellis, Lloyd 1712
L. 21, 22, 23, 24 Ellzey, Jerry Lynn 1879
? Ellis & Painting 2128
? Ellis, Robert S. 665
Sec. 51 Ellis, Robert S. Jr. 491
Sec. 16, 17 Ellis, others 450
Sec. 33 Engler, Hugh H. 419
Sec. 44 Enmon, Tom 2625
Sec. 20 Enmon, Tom 2452
Sec. 44 Enmon, Thomas 2317
Sec. 44 Enmon, Tom 2627
Sec. 20, 41, 44 Enmon, Tom 2621
Sec. 41, 44 Enmon, Tom 2628
L. 5, 6 F.A. Berry Sub AM Evans, Troy 2756
Lots 15, 16, & 68 Ellzey, Jerry & Ann (Mildred Newton 2923
Sec. 29 & 32 Ensign Estate 3326

T. 3 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 41 Farmer, Eula M. & J.L. 417
Sec. 33, 49 Fitz, Brumfield, others 512
Sec. 51, 52 Florida Parishes Skeet & Gun Club 2225
L. 11 WAND'S ADD RO Fleming, Frank and Genell 2387
Sq. 23 AM Forshag, Mildred Mrs. 745
Sec. 28, 33, 49 AM Foulk, Joseph M. 1711
Sec. 48 Foulkes, C.G. Dr. "Brittingham Tract" 548
Sec. 49, 50 Foulkes, Subd., C.G. Lot 27 2167
Sec. 50 Lea, Vivian 2879
Sec. 49 Foulkes, Joe Jr. 544
Sec. 49 Foulkes, J.M. 2898
Sec. 49 Foulkes, J.M. 524
Sec. 51 Frazier, Nick Jr. 2367
Sec. 42 Frierson-Harpole 119
L. 49, 62 AM Freiler, Herbert F. 513
L. 106, RO COL Sec. 31 Francois, Varry 2619
Sec. 41 Farmer, Eula J. & J.L. 485
Sec. 31 Fisher, Noah 2999
Sec. 33 Forrest, Dr. C.G. (Duncan Ave.) 3058
Sec. 33 Forshag, Wayne C., J. & Deborah M. 3146
Sec. 49 Foulkes, Est. J.M. 3427
Sec. 28, 33, 49 Foulkes, Est. J.M. 3428
Sec. 53 Federline, Dr. Michael 3411


T. 3 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 25 Gabriel, Parker 2973
Sec. 25 Gabriel, Parker Jr. 2604
Sec. 25 Gabriel, Parker 2603
Sec. 30 Gaines, J.W. Jr. 439
Sec. 23 S. 21 S. 7 Garon & Ricks 775
Sec. 32 Giles, Alma 2284
Sec. 59 Gill, Stevens, others 427
Sec. 30 Lot 106 ROCOL Grarrison, Kingsley 1616
Sec. 25 Goldman, Leslie, others 448
Sec. 52 Gonzales, Louis B. Sr., Estate of 560
Sec. 45 Goodbee, M.J. Estate of 506
Lot 21 RO Grodon, Louise 2322
Sec. 14 Green, Reginald 2791
B. 1 ARcola Guaranty Bank & Trust Co 520


T. 3 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 41 Hall, Stanley 413
Sec. 41 Hall, Stanley 468
Sec. 42 Harpole-Frierson 119
B. 126 RO CO Harrison, Minor 2815
Sec. 30 Hart, Navarrow L. 2935
Sec. 52 Hayden, Alfred 497
RO Colony Hatcher, Stennis B. 777
Sec. 52 Hayden, S. A. 488
Sec. 41 Heller, Danny 2405
Sec. 7 Hendry, Elmo O. 478
Sec. 20 Henry, Percy Jr. 1881
Sec. 44 Herwig to Jahncke Realty 472
Sec. 52 Hogan, Tony 1810
Sec. 48 Holloway Gravel Co. 545
L. 1,3,5 AM Home Lbr & Hdwr Co., Inc. 2101
B. 7 Lot 1 RO Home Owners Loan Corp through
Mr. R. C. Fitzgerald 2816
Sec. 41 Hudspeth, Charles 2030
Sec. 30 Hutton, Governor Jr. 2263
Sec. 25 Hyde, Myra Waller 429
Sec. 1 Hyde, S. A. Estate of 440
Sec. 16 Hyer-Subdivision 1993
Sec. 49 Hyde, Mildred A. (Amite) 3446
Sec. 33 Harrell, Arthur (Amite) 3417
Sec. 52 Irwin , Bill 514

T. 3 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 44 Jahncke Realty & Mrs. Ida C. Watson 486
Sec. 44 Jahncke Realty from Herwig 472
Sec. 5 James Herman 504
Sec. 51 Jenkins, Mr. & Mrs. Georgs 2192
Sec. 59, 41 Jenkins and others 1569
Sec. 49 Johnson, C. J. 442
Sec. 49 Johnson, Mrs. E.D. 463
Sec. 31 Johnson, T.D. 1975
Sec. 45 Johnson, William 1882
Sec. 28, 49 Johnson, others 430
Sec. 29, 32 Jones, Arthur, Estate of 856
Sec. 31 Joseph, Willie J. 1887
Sec. 8, 17 Joynton, Harry C. 2086
Sec. 16, 17 Joynton & Ricks 2175
Sec. 16,17 Joynton & Ricks 1880
Sec. 33, L. 1 Joynton, Harry D.- Capdau Sub 2748
Sec. 17 Joynton, Harry 1619
Sec. 8,61 Joynton, Harry 2874
Sec. 8 Joynton, Harry 2882
Sec. 4,5 Joynton, Harry 469
Sec. 8 Joynton, H. & others 2129
Sec. 29,32 Jones, Patsy 773
Sec. 15 Johnson, Larry 3117
Sec.
Sec. 41 Kairdolf, Louis Jr. 2622
Sec. 33, 50 Kemp, B.E. 484
Sec. 31 Kemp, B.E. 482
Sec. 33 Kemp, B.E. & others 443
L. 6 B. 14 TP AM Kent, Douglas Sr. 2750
Sec. 49 Kent, Warren D. Jr. 2574
Sec. 10, 20 L. 10 Kleinpeter, Meulah G. Mrs. 2140
Sec. 16 Kelley, Patrick J. 3086
Sec. 49 Kent, Warren Douglas, Jr. 3184
Sec. 30, Lot 112
Roseland Colony Klienpeter, Vivian 3239
Sec. 55 Kent, Duke R. 3405
Sec. 49 Kent, Warren D. 2574
Sec. 55 Kent 3404

T. 3 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 15,40 Lamkin, Jourdan 489
Sec. 14, 15, 40 Lampkin, J./Bankston. S.C. 521
Sec. 41 Lanphier, Katherine 550
Sec. 58 Lawrence, Lena B. 1561
Sec. 16 Leonard, Alvie, Estate of 540
Sq. 65 RO Leonard, Myrtle 1713
Sec. 51 Letard, Goldman, others 448
Sec. 50 Lewis, Michael Dane 2366
Sec. 41 Lewis, Elmer 2352
Sec. 41 Live Oak Avenue 2.08 and (R. 2430
Walker) 2.07 A on
Sec. 41 Live Oak Avenue, 1.51 A on 2431
Sec. 41 Live Oak Avenue, 4.35 A on 2430
Sec. 51 Locations on Big Creek and Tangi R. 438
Sec. 18,19 Locations L5 L6 451
Sec. ? Locations 425
B. 17 Wands Add RO Locations 2818
B. 26 AM Locations 2131
Sec. 6, 31 Lee, Irene Property 2973 or 2979
Sec. 5 Lea, Vivian 2879

T. 3 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 31 Mabry, Leslie Jr. 2172
Sec. 31 Mabry, Leslie Jr. 2138
Sec. 19 L 4 of Willie Blackwell
Estate L. 1,2 Mahoney, Clara 2432
Sec. 41 Manson, J.J. Jr, et al 495
Sec. 41 Manson, J.J. 493
Sec. 41 Manson & Dombourian 2103
Sec. 51 Mason, E. 2073
Sec. 32 McCall, Arcena Huff 547
Sec. 52 McClendon, Dr. J.J. Sr. 505
Sec. 32 McClendon, Robert S. 531
L. 5 B. 9 RO McConnell, David 2636
Sec. 31 McCoy, George 1614
Sec. 31 McCoy, Will 2060
Sec. 31 McCoy,Will 2069
Sec. 42 McFarland, B.B. & Peters 459
Sec. 50 McPherson, Robert Calvin 2455
Sec. 16 Meyers, E.E. 456
Sec. 50 Mixon, Neil 743
Sec. 57 Montegut 426
Sec. 25 Morgan, Earl Larue 517
Sec. 28, 49 Morse & Ory 522
Sec. 43 Murphy, Robin S. 2804
Sec. 31 Muse, Daniel 2009
Sec. 5 Archie McClendon (McClinton) 3101

T. 3 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 46, 51 Neiset, Dr. 712
Sec. 44 RO Nguyen, Biet-Ahn K., Tuyet-Thi
Nguyen & Mung T. Bui 2450
Sec. 18 Norwood, R.P 557
Sec. 18 Norwood, R.P. Heirs of 2702
Lots 15, 16, 68 Newton, Mildred (Jerry & Ann
Ellzey) 2923
Sec. 50 Ogden, C.H. Mrs. 474
Sec. 28, 49 Ory & Morse 522
Sec. 20 Palmer, W.E. 462
Sq. 53 AM Passman, H.D. 2105
Sec. 42 Peters/McFarland, B.B. 459
Sec. 51 Pierce, Ashford B. 515
Sec. 47 Pierson, Marion 2137
Sec. 48 Plat of Lands 415
Sec. 18 Porter, W.C. 2229
Sec. 41 Property 511
L. 33 Sq. 20 RO Property 1857
Sec. 32, 33 Property Owners 554
Sec. 51 Purcell, Bankston, others 470

T. 3 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 40, 58 Reid, Evelyn H. & Davis G. 561
Sec. 37 Rick, Joseph L. 465
Sq. 23, 21, 7 Ricks & Garon 775
Sec. 16, 17 Ricks & Joynton 1880
Sec. 33 Right-of-way 509
B. 10 RO CO Ritter, Robbin H. & Kelly A. 2376
Sec. 47 Robertson, Davis 412
Sec. 24, 25, 47 Rovinson, David and others 461
Sec. 44 Roseland, Village of 500
Sec. 33, B. 10 RO Roseland, Town of 2174
Sec. 33 Roseland, Town of 2173
L. 6 B. 1 Amite (RO?) Ruffino, Louis 2660
Sec. 25 Russell, Conley A. 518
Sec. 48 Russell, E. V., Estate of 532
Sec. 48 Russell, L.L. 1709
Sec. 40 Russell, W.P. 2083
Lot 6, Blk. 1 Ruffino, Louis 3158
Town of Roseland
Sec. 50 (Amite) Roberts, G. Arnold & Maurice 3447
Sec. 59 Reine, Benny 3258
Sec. 50 (Amite) Roberts, Maurice & Dianne
Roberts (Amite) 3274
Sec. 45 Robertson, Howard 3391

T. 3 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 16 Sales, Wands 2809A
Sec. 50 Sanders, Banjo 508
Sec. 39 Sanders, D.M. & H.I. 446
Sec. 41 Sauls, Marshall N., Estate of &
Sauls, Effie M., Estate of 549
Sec. 48 Schilling, William Monroe 435
L. 4 B. 6 RO Schumacher, Frank S. 533
Sec. 17 Seymour & Walnut Streets 444
Lots 12, 13 Wands Add Smith, Eldridge 2808
Sec. 20 Somisco Station 2070
L. 51 RO Spears, Roy 1856
L. 50, 60, RO Spears, Roy 1787
Lots 49, 62, RO CO Spitale, Joe 2820
Sec. 51 L. 1, 2, 5, 6 State Route 1261, along 437
Sec. 59 Stevens, Gill, others 427
Sec. 49 Story, Lake & Mildred Johnson 2855
B. 44 RO CO Subdivision 2819
Sec. 48 Subdivision 528
Sec. 16 Subdivisions 2809
Sec. 51 Sumrall, Harold M. 2837
Sec. 28 Strong, D. D. Heirs of 2998
Sec. 59 Stevens, Alvin B. 3115
Sec. 59 Stevens, Alvin B. 3161
Sec. 52 Spitale, Guy 3244
Sec. 59 Stevens, Alvin B. 3282
Sec. 55 Saint, Steve 3387
Sec. 5 Scarle, Isabel 3423

T. 3 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 33 Tangi Bank & Trust Co. 529
Sec. 43 Tangi Construction Co. 2309
Sec. 43 Tangi Construction Co. 2310
? Tangipahoa, Town of 2813
L. 63 RO Tangipahoa Parish School Board 1794
Sec. 16 Tangipahoa Parish School Board 494
Sec. 44 Taylor, Alton 2786
Sec. 44 Theriot, Ron 2624
Sec. 33 Topography along North Lina 537
Sec. 59 Tuckerson, Vernon, others 1581
Sec. 42 Turner, Edith 146
Sec. 5 Tycer, T.A., Heirs of 2686
Sec. 33 Tycer, Thomas E. 454
Sec. 33 Tycer, W.A. & Tangi Parish 2189
Assessor
Sec. 49 Town of Amite (Wilson R/W) 2171
Sec. 33 Thompson, Charles & Sherry
(William Tycer) 3301
Sec. 50 unknown 556

T. 3 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 14, 15 Varnado, J.W. 1625
Sec. 57 Vernon & Cohn 434
Sec. 11 Vernon, James 480
Sec. 47 Vernon, Jennie Mrs. 487
Sec. 47 Vernon, Jennie Mrs. 541
Sec. 59 Vernon, Tuckerson, others 1581
Sec. 53 Volunteer Fire Dept. 3422
Sec. 44 Watson, Ida C. Mrs. &
Jahncke Realty 486
Sec. 44 Watson Property 431
Sec. 30 Weathersby, Mae 1954
Sec. 51 Wedig, Harold H. 857
Sec. 11 White, Blanch 2324
Sec. 41 Whittington 457
Sec. 41 Whittington, J.K. 458
Sec. 14 Williams, Enoch 2247
Sec. 14,37 Williams, Enoch, North of 2274
Sec. 49 Wilson, Glenn 559
Sec. 49 Wilson, Harry D. (Town of
Amite City) 2171
Sec. 51 Watson, Joyce 3211
Sec. 41 Walker, Roy 2430
B. 82 RO CO Zanders, Manuel 2345

T. 3 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 51 6.05 Acre Tract 433
Sec. 4 B. E. AM ? W
Bk. 9 RO CO A lot in the S.W. corner 2817
Sec. 49 ? 2890
Sec. 31 NE/4, SW/4, Center, SW/4, NE/4 449
Sec. 44 6 Acre tract 432
Sec. 5 SE/4 of NE/4 of SW/4 418
Sec. 18 5.581 Acres 543
Sec. 46 40 acres 420
Sec. 51 72.62 acres 452
Sec. 37 Field notes HR 37 Q
Sec. 14, 37 144 A 2276 in front of 2101A
Sec. 14, 36 144 acres 2631
Sec. 14 8, 60 acres 453

T. 3 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 42 Locations in NW Corner 1583
Sec. 32, 33 George I. Adams 1584
Sec. 9,10 Watson, Dees, others 1585
Sec. 5, 38 Mr. G.W. Bentley & Amite Bank
& Trust Co. 1586
Sec. 37 David Location 1587
Sec. 38 Davidson, Williams, others 1588
Sec. 9 Hayden Dees 1589
Sec. 23 Leroy Seal 1590
Sec. 45 Mt. Nebo Baptist Church 1612
Sec. 20, 21 Valley Forge Academy 1637
Sec. 2 Fletcher Williams 1804
Sec. 1 Oliver L. Stevens 1805
Sec. 3 Evans 1902
Sec. 27 S.F. Knight 1951
Sec. 46 Douglas Springs 1978
Sec. 42 George Dees 1989
Sec. 26 Peter L. Walsh 2008
Sec. 34 J. McKean 2074
Anchorage Tung Oil Farm 2112
Sec. 19 Annette Brown 2304
Sec. 35, 36 Keegan & Marie Grace Zachary 2316
Sec. 13 Timothy Lynn Smith 2333
Daniel Edwards, Jr. A6
Sec. 32 Richard & Sandra Diggs 2801
Sec. 26 Wash/St. Tam. Co-op Power line R/W 2399, 2400, 2401, 2398
Sec. 43 Wash/St. Tam Co-op R/W 2418
Sec. 27 Paul Harrison 2616
Sec. 26 Wash/St. Tam. Co-op R/W 5418
Sec. 30 Mid-State Homes, R/W 2617
Sec. 36,35 Melissa Ann Dunn 2655
Sec. 30 Lynn Ponder 2705
Sec. 25 Marion Boutian 2834
Sec. 9 Margaret Pellerin 2828
Sec. 46 James A. and Lenora L. Patterson 2887
Sec. 16 Gerald Reeves 2906
Sec. 32, 5 Hulon Simmons 2958

T. 3 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 38 Est. of Samuel C. Hyde 377
Sec. 38 Est. of Samuel C. Hyde 411
Sec. 45 J.D. Carpenter 416
? Eddy, Addison, others 425
Sec. 17, 18,19
45 Lewis J. Alford 816
Sec. 9,10 M.B. Murff, Charles Wall 818
Sec. 42 Jimmy Leo Kysar 819
Sec. 42 Joseph A. Flaherty 820
Sec. 3,43 Billy N. Hayden 821
Sec. 3,43 Est. of W.A. Grace 822
Sec. 37 Carl Edwards 823
Sec. 39,40 Shelton Ballard 824
Sec. 38 Eddie Davidson 825
Sec. 46 E. Horace Hayden 826
Sec. 44 Hayden 827
Sec. 44 Hayden 827
Sec. 37 Tangipahoa Parish Police Jury 828
Sec. 19 Glenn & Jerry Cutrer 829
Sec. 41 Leeds Homes, Inc. 830
Sec. 12 Valley Forge Academy 832
Sec. 20,21 Valley Forge Academy 833
Sec. 32 Hebert Addison 834
Sec. 3,43 Locations 1555
Sec. 8 Location 1556
Sec. 8 10-22- and 3-acre lots 1557
Sec. 2 Fletcher Williams 1558
Sec. 19,46 Lake Superior Piling Company 1559
Sec. 27 Frank Kraft 1560
Sec. 40 Lena B. Lawrence 1561
Sec. 37 A.L. Edwards 1563
Sec. 31 Hansford Farm 1564
Sec. 40 Placide Anthony 1565
Sec. 16,17,20,44 Enclosed Area-580 acres 1566
Sec. 12, 37 Clyde Branch 1568
Sec. 41, 59 Jenkins and others 1569
Sec. 44 John W. Hogue 1570
Sec. 42 Locations 1571
Sec. 42 Celia S. Lawrence 1572
Sec. 12 Ernie Edwards & Wilmer Bapt Ch 1573
Sec. 1,12,37 Ernie Edwards 1574
Sec. 5 Mrs. J.T. Hayden 1575
Sec. 28,29 Gullett Gin Co. 1576
Sec. 39 Ballard 1577
Sec. 49 Daniel Edwards, Jr. 1578
Sec. 4 Mrs. H.E. Warren & Roy O. Allen 1579
Sec. 37 Anderson Property 1580
Sec. 41 Vernon, Jenkins, others 1581
Sec. 19,47 Claire Brownell 1582

T. 3 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 35 Dwight Casanova 2970
Sec. 4 John Holden 3025
Sec. 32 & 5 Ted Diepenbrock (Bought survey
From Hulon Simmons) 3048
Sec. 37 M.L. Wall 3065
Sec. 36 Cotton, Johnnie Mae 3067
Sec. 32 Jo Ann Clark Watson 3097
Sec. 32 Mobley, Mike 3130
Sec. 35 Adrian Hicks 3148
Sec. 46 Patterson, James A. & Lenora L. 3187
Sec. 20 Kelly Easley 3226
Sec. 19 Mike Sumrall 3325
Sec. 20 J.H. McClendon, Jr. 3381
Sec. 32 Maurice Spears 3302
Sec. 46 Larry Spring 3397
Sec. 36 Stevens Cemetery 3410
Sec. 43 Noah Buchanan 3476
Sec. 48 Kirk Russell 3484

T. 3 S., R. 8 E.
Location Name Page
? Eddy, Addison, others 425
? Amite Bank & Trust Co. 1586
? Anchorage Tung Oil Farm 2112
? Daniel Edwards, Jr. A6
Sec. 1,12,37 Ernie Edwards 1574
Sec. 1 Oliver L. Stevens 1805
Sec. 2 Fletcher Williams 1558
Sec. 2 Fletcher Williams 1804
Sec. 3,43 Billy N. Hayden 821
Sec. 3,43 Est. of W.A. Grace 822
Sec. 3,43 Locations 1555
Sec. 3 Evans 1902
Sec. 4 Mrs. H.E. Warren & Roy O. Allen 1579
Sec. 4 John Holden 3025
Sec. 5 Mrs. J.T. Hayden 1575
Sec. 5,38 Mr. G.W. Bentley & Amite 1585
Trust Co.
Sec. 5,32 Hulon Simmons 2958
Sec. 5 & 6 Sterns 430
Sec. 8 Location 1556
Sec. 8 10-22- and 3-acre lots 1557

T. 3 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 9,10 J.B. Jurff, Charles Wall 818
Sec. 9,10 Watson, Dees, others 1585
Sec. 9 Hayden Dees 1589
Sec. 9 Margaret Pellerin 2828
Sec. 12 Valley Forge Academy 832
Sec. 12,37 Clyde Branch 1568
Sec. 12 Ernie Edwards & Wilmer Bapt Ch. 1573
Sec. 13 Timothy Lynn Smith 2333
Sec. 16,17,20,44 Enclosed area-580 acres 1566
Sec. 16 Gerald Reeves 2906
Sec. 17,18,19,45 Lewis J. Alford 816
Sec. 19 Glenn & Jerry Cutrer 829
Sec. 19,46 Lake Superior Piling Company 1559
Sec. 19,47 Claire Brownell 1582
Sec. 19 Annette Brown 2304
Sec. 19 Mike Sumrall 3325
Sec. 20,21 Valley Forge Academy 833
Sec. 20,46 Elmer Lewis 1637
Sec. 20 Easley, Kelly 3226
Sec. 20 J.H. McClendon 3381

T. 3 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 23 Leroy Seal 1590
Sec. 25 Marion Boutain 2834
Sec. 25 Jeff & Tammy Alford 3264
Sec. 26 Peter L.Walsh 2008
Sec. 26 Wash/St. Tam. Co-op Power
line R/W 2399,2400,2401,2398
Sec. 26 Wash/St. Tam. Co-op-R/W 2418
Sec. 27 Frank Kraft 1560
Sec. 27 S.F. Knight 1951
Sec. 27 Paul Harrison 2616
Sec. 28,29 Gullet Gin Co. 1576
Sec. 30 Mid-state homes, Inc. 2656,2657
Sec. 30 Lynn Ponder 2705
Sec. 31 Hansford Farm 1564
Sec. 32 Maurice & Susan Spiers 3302
Sec. 32 Mike Mobley 3130
Sec. 32 Hebert Addison 834
Sec. 32,33 George I. Addison 1584
Sec. 32 Richard & Sandra Diggs 2801
Sec. 32 Hulon Simmons 2958
Sec. 32 Ted Diepenbrock (Hulon Simmons) 3048
Sec. 32 Jo Ann Clark Watson 3097
Sec. 32 Maurice Spears 3367

T. 3 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 34 J. McKean 2074
Sec. 34 Ronald Holton 3276
Sec. 35,36 Keegan & Marie Grace Zachary 2316
Sec. 35 Dwight Casanova 2970
Sec. 35 Adrian Hicks 3148
Sec. 36,35 Melissa Ann Dunn 2655
Sec. 36 Stevens Cemetery 3410
Sec. 37 Carl Edwards 823
Sec. 37 Tangipahoa Parish Police Jury 828
Sec. 37 A.L. Edwards 1563
Sec. 37 Anderson Property 1580
Sec. 37 David Location 1587
Sec. 37 M.L. Wall 3065
Sec. 39,5 Est. of Samuel C. Hyde 377
Sec. (38) print of 377 Est. of Samuel C. Hyde 411
Sec. 38 Eddie Davidson 825
Sec. 38 Davidson, Williams, others 1588
Sec. 39 Ballard 1577
Sec. 39,40 Shelton Ballard 824
Sec. 39 Sterns 400
Sec. 39 Federline, Dr. Michael 3411
Sec. 40 Lena B. Lawrence 1561
Sec. 40 Placide Anthony 1565

T. 3 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 41 Leeds Homes, Inc. 830
Sec. 41,59 Jenkins & others 1569
Sec. 41 Vernon, Jenkins, others 1581
Sec. 42 Jimmy Leo Kysar 819
Sec. 42 Joseph A. Flaherty 820
Sec. 42 Locations 1571
Sec. 42 Celia S. Lawrence 1572
Sec. 42 Locations in NW Corner 1583
Sec. 42 George Dees 1989
Sec. 43 Wash/St. Tam Co-op R/W 2418
Sec. 43 Noah Buchanan 3476
Sec. 44 Hayden 827
Sec. 44 Hayden 827
Sec. 44 John W. Hogue 1570
Sec. 45 J.D. Carpenter 416
Sec. 45 Mr. Nebo Baptist Church 1612
Sec. 46 E. Horace Hayden 826
Sec. 46 Douglas Springs 1978
Sec. 46 James A. and Lenora L. Patterson 2887
Sec. 46 Patterson, James A. & Lenora L. 3187
Sec. 46 Larry Springs 3367
Sec. 48 Kirk Russell 3484
Sec. 49 Daniel Edwards, Jr. 1578

T. 3 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 32, 33 Adams, George I. 1584
Sec. ? Addison, Eddy, others 524
Sec. 32 Addison, Herbert 834
Sec. 17,18,19,45 Alford, Lewis 816
Sec. 4 Allen, Roy O. & Warren, H.E. Mrs. 1579
Anchorage Tung Oil Farm 2112
Sec. 37 Anderson Property 1580
Sec. 40 Anthony, Placide 1565
Sec. 25 Alford, Jeff, & Tammy 3264
Sec. 39 Ballard 1577
Sec. 39,40 Ballard, Shelton 824
Sec. 5,38 Bentley, G.W. & Amite Bank &
Trust Co. 1586
Sec. 12,37 Branch, Clyde 1568
Sec. 19 Brown, Annette 2304
Sec. 19,47 Brownell, Claire 1582
Sec. 25 Boutain, Marion 2834
Sec. 43 Buchanan, Noah 3476
Sec. 45 Carpenter, J.D. 416
Sec. 19 Cutrer, Glenn & Jerry 829
Sec. 35 Casanova, Dwight 2970
Sec. 36 Cotton, Johnnie Mae 3067

T. 3 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 37 David Location 1587
Sec. 38 Davidson, Williams, others 1588
Sec. 42 Dees, George 1989
Sec. 9 Dees, Hayden 1589
Sec. 9,10 Dees, Watson, others 1585
Sec. 32 Diggs, Richard, & Sandra 2801
Sec. 36, 35 Dunn, Melissa Ann 2655
Sec. 38 Davidson, Eddie 825
Sec. 32 & 5 Diepenbrock, Ted (Bought survey
From Hulon Simmons) 3048
Sec. ? Eddy, Addison, others 425
Sec. 37 Edwards, A.L. 1563
Sec. 37 Edwards, Carl 823
Sec. 49 Edwards, Daniel Jr. 1578
Edwards, Daniel Jr. A6
Sec. 1,12,37 Edwards, Ernie 1574
Sec. 12 Edwards, Ernie & Wilmer Baptist
Church 1573
Sec. 3 Evans 1902
Sec. 20 Easley, Kelly 3226
Sec. 42 Flaherty, Joseph A. 820
Sec. 39 Federline, Dr. Michael 3411

T. 3 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 3, 43 Grace, W.A. Estate of 822
Sec. 28,29 Gullett Gin Co. 1576
Sec. 31 Hansford Farm 1564
Sec. 27 Harrison, Paul 2616
Sec. 44 Hayden 827
Sec. 3,43 Hayden, Billy N. 821
Sec. 46 Hayden, E. Horace 826
Sec. 5 Hayden, J.T. Mrs. 1575
Sec. 44 Hogue, John W. 1570
Sec. 38 Hyde, Samuel C. Estate of 411
Sec. 38 Hyde, Samuel C. Estate of 377
Sec. 4 Holden, John 3025
Sec. 35 Hicks, Adrian 3148
Sec. 34 Holton, Ronald 3276
Sec. 41,59 Jenkins & others 1569
Sec. 41 Jenkins, Vernon, others 1581

T. 3 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 27 Knight, S.F. 1951
Sec. 27 Kraft, Frank 1560
Sec. 42 Kysar, Jimmy Leo 819
Sec. 19, 46 Lake Superior Piling Company 1559
Sec. 42 Lawrence, Celia S. 1572
Sec. 40 Lawrence, Lena B. 1561
Sec. 41 Leeds Homes, Inc. 830
Sec. 20, 46 Lewis, Elmer 1637
Sec. 3,43 Locations 1555
Sec. 42 Locations in NW corner 1583
Sec. 42 Locations 1571
Sec. 8 Location 1556
Sec. 34 McKean, J. 2074
Sec. 30 Mid-State Homes, Inc. 2656, 2657
Sec. 45 Mt. Nebo Baptist Church 1612
Sec. 9, 10 Murff, M.B. & Wall, Charles 818
Sec. 32 Mike Mobley 3130
Sec. 20 McClendon, J.H., Jr. 3381

T. 3 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 46 Patterson, James A. & Lenora L. 2887
Sec. 9 Pellerin, Margaret 2828
Sec. 30 Ponder, Lynn 2705
Sec. 46 Patterson, James A. & Lenora L. 3187
Sec. 48 Russell, Kirk 3484
Sec. 16 Reeves, Gerald 2906
Sec. 23 Seal, Leroy 1590
Sec. 13 Smith, Timothy Lynn 2333
Sec. 46 Springs, Douglas 1978
Sec. 1 Stevens, Oliver L. 1805
Sec. 32, 5 Simmons, Hulon 2958
Sec. 32 Spiers, Maurice, & Susan 3302
Sec. 46 Spring, Larry 3367
Sec. 19 Sumrall, Mike 3325
Sec. 36 Stevens Cemetery 3410
Sec. 37 Tangipahoa Parish Police Jury 828
Sec. 5 Tillery Estate 3233

T. 3 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 12 Valley Forge Academy 832
Sec. 20,21 Valley Forge Academy 833
Sec. 20,21 Valley Forge Academy 1700
Sec. 41 Vernon, Jenkins, others 1581
Sec. 9,10 Wall, Charles & Murff, M.B. 818
Sec. 26 Walsh, Peter L. 2008
Sec. 9,10 Watson, Dees, others 1585
Sec. 26 Wash/St. Tam Co-op Power
line R/W 2399,2398,2400,2401
Sec. 43 Wash/St. Tam Co-op R/W 2418
Sec. 26 Wash/St. Tam Co-op R/W 2617
Sec. 2 Williams, Fletcher 1558
Sec. 2 Williams, Fletcher 1804
Sec. 38 Williams, Davidson, others 1588
Sec. 37 Wall, M.L. 3065
Sec. 32 Watson, Jo Ann Clark 3097
Sec. 35,36 Zachary, Keegan & Marie Grace 2316
Sec. 16,17,20,44 Enclosed area 580 acres 1566
Sec. 8 10-22- and 3-acre lots 1557

T. 3 S., R. 9 E.
Location Name Page
Sec. 20 Est. of Walter Mixon 661
? Daniel Edwards, Jr. A6
Samuel ZeMurray A10
Sec. 4 Lake Superior Piling Co. A17
Sec. 20,21,28,29,33 Alice Strong Becker A18
Sec. 4,39 Dr. T.C.W. Magee A19
Sec. 4,39 Dr. T.C.W. Magee 1567
Sec. 6,7 Ernie Edwards 1574
Sec. 40 Daniel Edwards, Jr. 1578
Sec. 28 E.B. Rhodes 1621
Sec. 9,41 Thomas A. Lea 1714
Sec. 25 Arnold E. Martin 1715
? Property Owners 1716
Sec. 25,30 Arnold Martin 1717
Sec. 26,27 Monroe Finch 1718
Sec. 25 Levi & Leah Sharp 1719
Sec. 32 Sharp 1720
Sec. 28,33 Jack Gill, Jr. 1721
Sec. 31,32 Carrier, Bell, Neal, others 1722
Sec. 26,27,34,35 W.N. Hughes 1723
Sec. 33 Mrs. R.J. Roach 1724
Sec. 20,21,28,29,33 Mrs. Alice Strong Becker 1725
Sec. 4,39 L.E. Lea 1726
Sec. 19,20 Mrs. J.H. Statham 1727
Sec. 35, 43 Henry W. Cox 1743
Sec. 43, 45 F.W. Yates, LSP Co., others 1760
Sec. 28 R.F. Thurman 1827
Sec. 9 Warren Seal, Jr. 1836
Sec. 24,44 Rexford Wallace 1859
Sec. 27 Nathan W. Morgan 1862
Sec. 25 Kenneth Walker 1865
? Anchorage Tung Oil Co. 2112
Sec. 32 James Pope 3132
Sec. 5,6 Douglas Toney 2218
Sec. 20 Lonnie Pope 2291
Sec. 6 James Creel 2305
Sec. 6 Estate of Daniel Edwards, Jr. 2306
Sec. 6 Daniel Edwards, Jr. 2307

T. 3 S., R. 9 E.
Location Name Page
Sec. 18 Carl L. and Donnel F. Self 2363
Secs. 21, 28 Jenkins Nursery 2415
Sec. 4 Alfred Graham 2640
Sec. 5 Lane Graham 2645
Sec. 6 & 40 Daniel B. Edwards 2747

T. 3 S., R. 9 E.
Location Name Page
? Daniel Edwards, Jr. A6
? Samuel Zemurray A10
? Property owners 1716
? Anchorage Tung Oil Co. 2112
Sec. 4 Lake Superior Piling Co. A17
Sec. 4,39 Dr. T.C.W. Magee A19
Sec. 4,39 Dr. T.C.W.Magee 1567
Sec. 4,39 L.E.Lea 1726
Sec. 4 Alfred Graham 2640
Sec. 5,6 Douglas Toney 2218
Sec. 5 Lane Graham 2645
Sec. 6,7 Ernie Edwards 1574
Sec. 6 James Creel 2305
Sec. 6 Estate of Daniel Edwards, Jr. 2306
Sec. 6 Daniel Edwards, Jr. 2307
Sec. 6,40 Daniel B. Edwards 2747
Sec. 9,41 Thomas A. Lea 1714
Sec. 9 Warren Seal, Jr. 1836
Sec. 18 Carl L. and Donnel F. Self 2363
Sec. 19,20 Mrs. J.H. Statham 1727

T. 3 S., R. 9 E.
Location Name Page
Sec. 20 Est. of Walter Mixon 661
Sec. 20,21,28,29,33 Alice Strong Becker A18
Sec. 20,21,28,29,33 Mrs. Alice Strong Becker 1725
Sec. 20 Lonnie Pope 2291
Sec. 21,28 Jenkins Nursery 2415
Sec. 22 Est. Robert H. Mixon 3262
Sec. 24 ,44 Rexford Wallace 1859
Sec. 25 Arnold E. Martin 1715
Sec. 25,30 Arnold Martin 1717
Sec. 25 Levi & Leah Sharp 1719
Sec. 25 Kenneth Walker 1865
Sec. 26,27 Monroe Finch 1718
Sec. 26,27,34,35 W.N. Hughes 1723
Sec. 27 Nathan W. Morgan 1862
Sec. 28 E.B. Rhodes 1621
Sec. 28,33 Jack Gill, Jr. 1721
Sec. 28 R.F. Thurman 1827

T. 3 S., R. 9 E.
Location Name Page
Sec. 31,32 Carrier, Bell, Neal, others 1722
Sec. 32 Sharp 1720
Sec. 32 James Pope 2132
Sec. 33 Mrs. R.J. Roach 1724
Sec. 35,43 Henry W. Cox 1743
Sec. 40 Daniel Edwards, Jr. 1578
Sec. 43,45 F. W. Yates, LSP Co., others 1760

T. 3 S., R. 9 E.
Location Name Page
? Anchorage Tung Oil Co. 2112
Sec. 20,21,28,29,33 Becker, Alice Strong Mrs. 1725
Sec. 20,21,28,29,33 Becker, Alice Strong Mrs. A18
Sec. 31,32 Bell, Carrier, Neal, others 1722
Sec. 31,32 Carrier, Bell, Neal, others 1722
Sec. 35,43 Cox, Henry W. 1743
Sec. 6 Creel, James 2305
? Edwards, Daniel Jr. A6
Sec. 6 Edwards, Daniel Jr. 2307
Sec. 6,40 Edwards, Daniel B.
Sec. 6 Edwards, Daniel Jr., Estate of 2306
Sec. 40 Edwards, Daniel Jr. 1578 (or 2578)
Sec. 6,7 Edwards, Ernie 2574

T. 3 S., R. 9 E.
Location Name Page
Sec. 26,27 Finch, Monroe 1718
Sec. 28,33 Gill, Jack Jr. 1721
Sec. 5 Graham, Lane 2645
Sec. 4 Graham, Alfred 2640
Sec. 26,27,34,35 Hughes, W.N. 1723
Sec. 21,28 Jenkins Nursery 2415
Sec. 4 Lake Superior Piling Co. A17
Sec. 4,39 Lea, L.E. 1726
Sec. 9,41 Lea, Thomas A. 1714

T. 3 S., R. 9 E.
Location Name Page
Sec. 4,39 Magee, T.C.W. Dr. 1567
Sec. 4, 39 Magee, T.C.W. Dr. A19
Sec. 25,30 Martin, Arnold 1717
Sec. 25 Martin, Arnold E. 1715
Sec. 20 Mixon, Walter, Estate of 661
Sec. 27 Morgan, Nathan W. 1862
Sec. 22 Mixon, Robert H. Est. 3262
Sec. 31,32 Neal, Carrier, Bell, others 1722
Sec. 32 Pope, James 2132
Sec. 20 Pope, Lonnie 2291
Sec. ? Property Owners 1716
Sec. 28 Rhodes, E.B. 1621
Sec. 33 Roach, R.J. Mrs. 1724

T. 3 S., R. 9 E.
Location Name Page
Sec. 32 Sharp 1720
Sec. 25 Sharp, Levi & Leah 1719
Sec. 9 Seal, Warren Jr. 1836
Sec. 18 Self, Carl L. & Donnel F. 2363
Sec. 19,20 Statham, J.H. Mrs. 1727
Sec. 28 Thurman, R.F. 1827
Sec. 5,6 Toney, Douglas 2218
Sec. 25 Walker, Kenneth 1865
Sec. 24,44 Wallace, Rexford 1859
Sec. 43, 45 Yates, F.W., LSP Co., others 1760
Sec. ? Zemurray, Samuel A10

T. 3 S., R. 10 E.
Location Name Page
Sec. 15 2.41 A Tract 1823
Sec. 44 Rexford Wallace 1859
Sec. 38 J.W. Varnado 2134
Sec. 4 Toxie O. Crowe 2142
Sec. 4,9 Frank Gubert 2143

T. 3 S., R. 10 E.
Location Name Page
Sec. 4 Toxie O. Crowe 2142
Sec. 4,9 Frank Gubert 2143
Sec. 15 2.41 Acre tract 1823
Sec. 38 J.W. Varnado 2134
Sec. 44 Rexford Wallace 1859

T. 3 S., R. 11 E.
Location Name Page
HR 46, 54 Green, Arthur 1828

T. 3 S., R. 11 E.
Location Name Page
HR 46,54 Arthur Green 1828

T. 3 S., R. 11 E.
Location Name Page
HR 46,54 Arthur Green 1828

T. 3 S., R. 10 E.
Location Name Page
Sec. 4 Crowe, Toxie O. 2142
Sec. 4,9 Gubert, Frank 2143
Sec. 38 Varnado, J.W. 2134
Sec. 44 Wallace, Rexford 1859
Sec. 15 2.41 A. tract 1823

T. 4 S., R. 3 E.
Location Name Page
Sec. 33,34,50,51 Locations (Old River Bed) 005
Sec. 33,34,50,51 Locations (Old River Bed) 006

T. 4 S., R. 4 E.
Location Name Page
Sec. 60 A.P. Jones 669
Sec. 38 Wheat vs. Miller 672
Sec. 2,60 Estate of A.P. Jones 673
Sec. 27,46,50 W.R. Mullin 674
Sec. 27,46,50 W.R. Mullin 681
Sec. 12 Pine Grove Water Works Assn. 1615
Sec. 30 Kingsley Garrison 1616
Sec. 12 C. Lathan Johnson 1617
Sec. 13 Pine Grove 1627
Sec. 12 Pine Grove Waterworks Assn., Inc. 1687
Sec. 38 Barbara Morgan (Oneal Morgan) 3096
Sec. 52 St. Helena Parish Police Jury 2357
Sec. 45 W.M. McDaniel 2680
Sec. 49 Heirs of Fountain Young 3208

T. 4 S., R. 3 E.
Location Name Page
Sec. 33,34,50,51 Locations (Old River Bed) 5
Sec. 33,34,50,51 Locations (Old River Bed) 6

T. 4 S., R. 3 E.
Location Name Page
Sec. 33,34,50,51 Locations (Old River Bed) 5
Sec. 33,34,50,51 Locations (Old River Bed) 6

T. 4 S., R. 4 E.
Location Name Page
Sec. 12 Johnson, Lathan C. 1617
Sec. 60 Jones, A.P. 669
Sec. 2,60 Jones, A.P., Estate of 673
Sec. 45 McDaniel, W.M. 2680
Sec. 38 Miller vs Wheat 672
Sec. 27,46,50 Mullin, W. R. 674
Sec. 27, 46, 50 Mullin, W.R. 681
Sec. 38 Morgan, Barbara (Oneal Morgan) 3096
Sec. 12 Pine Grove Water Works Assn. 1615
Sec. 13 Pine Grove 1627
Sec. 12 Pine Grove Waterworks Assn. Inc. 1687
Sec. 45 St. Helena Parish Police Jury 2357

T. 4 S., R. 4 E.
Location Name Page
Sec. 2,60 Estate of A.P. Jones 673
Sec. 12 Pine Grove Water Works Assn. 1615
Sec. 12 C. Lathan Johnson 1617
Sec. 12 Pine Grove Waterworks Assn., Inc. 1687
Sec. 13 Pine Grove 1627
Sec. 27,46,50 W.R. Mullin 674
Sec. 27,46,50 W.R. Mullin 681
Sec. 38 Wheat vs. Miller 672
Sec. 38 Barbara Morgan (Oneal Morgan) 3096
Sec. 45 W.M. McDaniel 2680
Sec. 52 St. Helena Parish Police Jury 2357
Sec. 60 A.P. Jones 669

T. 4 S., R. 5 E.
Location Name Page
Sec. 7,18,37 Est. of A.P Jones 014
Sec. 57 84.05 Acres 020
Sec. 55 Climon Ricard 023
Sec. 40 James A. Davis 025
Sec. 55 Willie Preston 028
Sec. 19, 47 Thomas C. King 058
Sec. 23, 26, 44 Locations after 058
Sec. 42 C. Glennon Melville 679
Sec. 42 C. Glennon Melville 680
Sec. 7,37 C. A. Palmer 682
Sec. 47 Property Along Dutchman Creek 1897
Sec. 55 Climon Ricard 1973
Sec. 55 Climon Ricard 2148
Sec. 43 James H. & Billie Claire Tycer 2177
Sec. 47 Jerry Hagan 2238
Sec. 22 Thomas G. Dykes 2277
Sec. 22 Thomas G. Dykes 2280
Sec. 38 Carolyn Watson 2327
Sec. 43 Grant Walder 2340
Sec. 43 Randall Mitchell 2341
Sec. 43 Grant Walder 2340
Sec. 18 Lasson B. Legros, Jr. 2590
Sec. 47 Michael & Ann Meaux 2792
Sec. 37 Wesley Hoover 2383
Sec. 57 Theodore McCray 2725
Sec. 39 Major Washington 2846
Sec. 18 Humbert Jones 2847
Sec. 54 & 25 Irwin Zachary for ? 2852
Sec. 10 Ivy L. Courtney 2851
Sec. 10 Johnny & Betty Housley 2905
Sec. 10 Ivy Courtney 2905
Sec. 10 Ivy Courtney 2951
Sec. 10 Ivy Courtney 2952
Sec. 42 Brad & Felicitie P. Davis 3248
Sec. 42 Linda Burnett 3350

T. 4 S., R. 5 E.
Location Name Page
Sec. 7,18,37 Est. of A.P. Jones 14
Sec. 7,37 C.A. Palmer 682
Sec. 10 Ivy L. Courtney 2851
Sec. 10 Johnny & Betty Housley 2905
Sec. 10 Ivy Courtney 2950
Sec. 10 Ivy Courtney 2951
Sec. 10 Ivy Courtney 2952
Sec. 18 Humbert Jones 2847
Sec. 18 Lasson B. Legros, Jr. 2590
Sec. 19,47 Thomas C. King 58
Sec. 22 Thomas G. Dykes 2277
Sec. 22 Thomas G. Dykes 2280
Sec. 23,26,44 Locations after 58
Sec. 37 Wesley Hoover 2383
Sec. 38 Carolyn Watson 2327

T. 4 S., R. 5 E.
Location Name Page
Sec. 39 Major Washington 2846
Sec. 40 James A. Davis 25
Sec. 42 C. Glennon Melville 679
Sec. 42 C. Glennon Melville 680
Sec. 42 Brad & Felicitie P. Davis 3248
Sec. 42 Linda Burnette 3350
Sec. 43 James H. & Billie Claire Tycer 2177
Sec. 43 Grant Walder 2340
Sec. 43 Randall Mitchell 2341
Sec. 43 Grant Walder 2340
Sec. 47 Property Along Dutchman Creek 1897
Sec. 47 Jerry Hagan 2238
Sec. 47 Michale & Ann Meaux 2792
Sec. 54, 25 Irwin Zachary for ? 2852

T. 4 S., R. 5 E.
Location Name Page
Sec. 55 Climon Ricard 23
Sec. 55 Willie Preston 28
Sec. 55 Climon Ricard 1973
Sec. 55 Climon Ricard 2148
Sec. 57 84.05 acres 20
Sec. 57 Theodore McCray 2725

T. 4 S., R. 5 E.
Location Name Page
Sec. 42 Burnette, Linda Kay 3350


T. 4 S., R. 5 E.
Location Name Page
Sec. 10 Courtney, Ivy L. 2851
Sec. 10 Courtney, Ivy 2950
Sec. 10 Courtney, Ivy 2951
Sec. 10 Courtney, Ivy 2952
Sec. 40 Davis, James A. 25
Sec. 47 Dutchman Creek, Property along 1897
Sec. 22 Dykes, Thomas G. 2280
Sec. 22 Dykes, Thomas G. 2277
Sec. 47 Hagan, Jerry 2238
Sec. 37 Hoover, Wesley 2383
Sec. 10 Housley, Johnny & Betty 2905
Sec. 7,18,37 Jones, A.P., Estate of 14
Sec. 18 Jones, Humbert 2847
Sec. 57 McCray, Theodore 2725
Sec. 42 Melville, Glennon, C. 679

T. 4 S., R. 5 E.
Location Name Page
Sec. 19,47 King, Thomas C. 58
Sec. 18 Legros, Lasson B. Jr. 2590
Sec. 23,26,44 Locations after 58
Sec. 57 McCray, Theodore 2725
Sec. 47 Meaux, Michael & Ann 2792
Sec. 43 Mitchell, Randall 2341
Sec. 42 Melville, C. Glennon 679
Sec. 42 Melville, C. Glennon 680
Sec. 7,37 Palmer, C.A. 682
Sec. 55 Preston, Willie 28

T. 4 S., R. 5 E.
Location Name Page
Sec. 55 Ricard, Climon 1973
Sec. 55 Ricard, Climon 23
Sec. 55 Ricard, Climon 2148
Sec. 43 Tycer, James H. & Billie Claire 2177
Sec. 43 Walder, Grant 2340
Sec. 39 Washington, Major 2846
Sec. 38 Watson, Carolyn 2327
Sec. 54, 25 Zachary, Irwin for ? 2852
Sec. 57 84.05 acres 20

T. 4 S., R. 6 E.
Location Name Page
Sec. 59 James A. Davis 025
Sec. 53 George D. Harpole 109
Sec. 44 St. Helena Parish Police Jury 155
Sec. 61 W.E. Bennett 156
? School District #6 157
Sec. 61 Thomas Freeman 158
Sec. 57 William Banks 159
Sec. 55 21st Judicial Dist. Court 160
Sec. 55 Ivy Miller 161
Sec. 49 R. R. & C. Reid 162
Sec. 45 Fred Jacobson 163
Sec. 36 Tony Moddi 164
Sec. 22,44 Locations 165
Sec. 44 Claudet Plantation 166
Sec. 43 A.P. Claudet 167
Sec. 1 Helen Bush Wilborn 168
Sec. 1 Parish 169
Sec. 1,12 Est. of Thomas Fasula 170
?-4-6 Unknown 171
Sec. 54 Lewis Henry 172
Sec. 39,61 J.M. Wilson 173
Sec. 1 Mrs. Colleen Ballard 175
Sec. 12 Jack Bellavia 176
Sec. 12 Location 177
Sec. 1 Sam Vacurro 178
Sec. 1 Delineations 179
? Locations 180
Sec. 1 Nicolo & Heirs of Parmino Giardina 181
Sec. 3 Locations 182
Sec. 1 S/2 SE/4 183
Sec. 12 N/2 of NE/4 183
Sec. 12 Locations 184
? Field Notes after 184
Sec. 15,54 Elvis Davis 186
Sec. 15,54 Edwin S. Kemper 187
Sec. 24, 38, 45 Locations 188
Sec. 24,38,45 Locations 189
Sec. 24,38,45 Anzalone, Stewart, others 190
Sec. 27, 28, 33 Locations 191
Sec. 12,13 Elliott Kemp 193
Sec. 43 R. D. Wilson 194
Sec. 28,29,46 J. Fred Helmers 192
Sec. 36 Est. Frank Nicosia 583
Sec. 51 W.E. Dykes 667

T. 4 S., R. 6 E.
Location Name Page
Sec. 46,49 Est. of Cora Wilson Murray 842
Sec. 10 James Morris, Jr. & Joe Chapman 843
Sec. 4 Carl Finch 850
Sec. 45 Jacob Smith 1112
Sec. 28,29,46 A. Earle Cefalu 1695
Sec. 38 35 acre Tract 1807
Sec. 38 Kemp to Ware to Kemp 1808
Sec. 38 B.A. Castellon 1949
Sec. 1 John Morgan 1959
Sec. 43 Sidney Stevens 1984
Sec. 1 Jess Ridgedell 2056
Sec. 3 Gerald Davis 2104
Sec. 12 Salvatore Costanza 2201A
Sec. 12 Salvatore Costanza 2219
Sec. 1 Mr. & Mrs. Tommy Gene Lawson 2287
Sec. 1 Richard E. Davis, Jr. 2288
Sec. 42 David Guzzardo 2354
Sec. 42 Bill McFerrin 2694
Sec. 43 R.D. Wilson 194
Sec. 43 Sidney Stevens 1984
Sec. 43 A.P. Claudet 167
Sec. 44 St. Helena Parish Police Jury 155
Sec. 44 Claudet Plantation 166
Sec. 44,22 Herman Henry (Westmoreland
Property) 3039
Sec. 45 Fred Jacobson 163
Sec. 45 Jacob Smith 1112
Sec. 45 & 38 Marsha and Ray Spears 3029A
Sec. 46,49 Est. of Cora Wilson Murray 842
Sec. 49 R.R. & C. Reid 162

T. 4 S., R. 6 E.
Location Name Page
Sec. 51 W.E. Dykes 667
Sec. 51 W.E. Dykes T
H.R. 51 Town of Montpelier 2213
Sec. 51 Tycer, James H. & Billie C. 3467
Sec. 53 George D. Harpole 109
Sec. 54 Lewis Henry 172
Sec. 54 1.0 Acre 2298
Sec. 54 Dorothy Marshall (Davis) 3110
Sec. 54 Dorothy Marshall (Davis) 3111
Sec. 55 21st Judicial Dist. Court 160
Sec. 55 Ivy Miller 161
Sec. 57 William Banks 159
Sec. 57,59 Hillary Watson 2995
Sec. 59 Bobby J. & Anne Davis Crain 3300
Sec. 59 Larry Martinez 3293
Sec. 59 James A. Davis 25
Sec. 59 Brian Dykes, Hillary Watson 2877
Sec. 59 Brian Dykes & Hillary Watson 2984
Sec. 59,57 Hillary Watson 2995
Sec. 59 Hillary Watson 3007
Sec. 59 Jerome Forbes 3192
Sec. 61 W.E. Bennett 156
Sec. 61 Thomas Freeman 158

T. 4 S., R. 6 E.
Location Name Page
Sec. 1 Amite Oyster, Inc. 2853
Sec. 1 Amite Gulf Oyster, Inc. 2854
Sec. 24,38,45 Anzalone, Stewart, others 190
Sec. 10 Baker, Joseph 2916
Sec. 1 Ballard, Colleen Mrs. 175
Sec. 10 Bel, Catherine 2940
Sec. 12 Bellavia, Jack 176
Sec. 61 Bennett, W.E. 156
Sec. 1 Ballard, Dennis 3168
Sec. 3 Bennett, Heather P.S. 3399
Sec. 38 Castellon, B.A. 1949
Sec. 28,29,46 Cefaul, A. Earle 1695
Sec. 10 Chapman, Joe & James Morris Jr. 843
Sec. 24,38,45 Clark, Stewart, others R
Sec. 43 Claudet, S.P. 167
Sec. 44 Claudet Plantation 166
Sec. 54 Corkern, Jesse & Para Belle 2386
Munsell
Sec. 12 Costanza, Salvatore 2219
Sec. 12 Costanza, Salvatore 2201A
Sec. 59 Crain, Bobby J. & Anne Davis 3300

T. 4 S., R. 6 E.
Location Name Page
Sec. 15, 54 Davis, Elvis 186
Sec. 3 Davis, Gerald 2104
Sec. 59 Davis, James A. 25
Sec. 1 Davis, Richard E. Jr. 2288
Sec. 1 Delineations 179
Sec. 59 Dykes, Bryan, & Hillary Watson 2877
Sec. 51 Dykes, W.E. T
Sec. 51 Dykes, W.E. 667
Sec. 59 Dykes, Bryan & Hillary Watson 2984
Sec. 15 Edwards, Ruby 2982
Sec. 15 Edwards, Willie-Margaret Selders 3028
Sec. 3 Ehret, William & Norma 3348
Sec. 1,12 Fasula, Thomas, Estate of 170
Sec. ? Field Notes after 184
Sec. 4 Finch, Carl 850
Sec. 10 Freeman, Royal 2746
Sec. 61 Freeman, Thomas 158
Sec. 59 Forbes, Jerome 3192
Sec. 3 Finch, W.R. 182
Sec. 1 Giardina, Parmino, Heirs of and
Nicolo 181
Sec. 42 Guzzardo, David 2354
Sec. 15 Gordon, Lawrence 3139
Sec. 1 Gordon, Rev. Willie, Sr. 3149
Sec. 22 Gardener, Albert 3169
Sec. 12 Gill, Harrison III 3346-3349
Sec. 10 Gordon, Lawrence 3392
Sec. 10 Gordon 3393

T. 4 S., R. 6 E.
Location Name Page
Sec. 53 Harpole, George D. 109
Sec. 28,29,46 Helmers, Fred J. 192
Sec. 4 Hendry, Gary 2410
Sec. 54 Henry, Lewis 172
Sec. 1,12 Henderson, Harold 2989
Sec. 22 & 44 Henry, Herman (Westmoreland
Property) 3039
Sec. 15 Hillsdale Vol. Fire Dept. 3408
Sec. 45 Jacobson, Fred 163
Sec. 12,13 Kemp, Elliot 193
Sec. 38 Kemp to ware to Kemp 1808
Sec. 15,54 Kemper, Edwin S. 187
Sec. 15 Knight, Dennis 3100
Sec. 16 LaFayette, Donald & Petty 2782
Sec. 1 Lawson, Mr. & Mrs. Tommy Gene 2287
Sec. 38 Lewis, Otis S. 2429
Sec. 24, 38, 45 Locations 189
Sec. 12 Locations 184
Sec. 24,38,45 Location 188
Sec. 22,44 Location 165
Sec. 3 Locations 182
Sec. 27, 28, 33 Locations 191
Sec. ? Location 180
Sec. 12 Location 177
Sec. 1 Rebecca Lawson (Plat) 3045

T. 4 S., R. 6 E.
Location Name Page
Sec. 42 McFerrin, Bill 2694
Sec. 55 Miller, Ivy 161
Sec. 36 Moddi, Tony 164
HR 51 Montpelier, Town of 2213
Sec. 1 Morgan, John 2821
Sec. 1 Morgan, John 1959
Sec. 10 Morris, James Jr. & Joe Chapman 843
Sec. 46, 49 Murray, Cora Wilson, Estate of 842
Sec. 9 Martin, Willie 3011
Sec. 54 Marshall, Dorothy (Davis) 3110
Sec. 54 Marshall, Dorothy (Davis) 3111
Sec. 59 Martinez, Larry 3293
Sec. 1 Nicolo & Heirs of Parmino Giardina 181
Sec. 36 Nicosia, Frank, Estate of 583
Sec. 35 Nutter, Fate of Succession 3163
BLK 2, Montpelier Needham, Julian 668
Sec. 1 Parish 169
Sec. 49 Reid, R.R. & C. 162
Sec. 1 Ridgedell, Jess 2056
Sec. 10 Robertson, Jack & Clementine 2914
Sec. 1 Richardson, Earl 2944

T. 4 S., R. 6 E.
Location Name Page
Sec. ? School District #6 157
Sec. 1,12 Scott, John 2581
Sec. 1,12 Scott, John 2888
Sec. 45 Smith, Jacob 1112
Sec. 43 Stevens, Sidney 1984
Sec. 24,38,45 Stewart, Clark, others R
Sec. 24,38,45 Stewart, Anzalone, others 190
Sec. 22,23 St. Helena Parish Police Jury 2355
Sec. 44 St. Helena Parish Police Jury 155
Sec. 15 Selders, Margaret-Willie Edwards 3028
Sec. 38 & 45 Spears, Marsha Lynn Williams
& Ray Lavell Spears 3029
Sec. 22 Self, Billy Ray 3394
Sec. 14 Thomas, Katherine Lewis 2939
Sec. 51 Montpelier Tycer, James H. & Billie 3467
Sec. ? unknown 171
Sec. 1 Vacurro 178
Sec. 12 Venterella, Carlo 2752
Sec. 12 Venterella, Carlo 3021

T. 4 S., R. 6 E.
Location Name Page
Sec. 59 Watson, Hillary & Bryan Dykes 2877
Sec. 1 Wilborn, Helen Bush 168
Sec. 43 Wilson, R.D. 194
Sec. 39,61 Wilson, J.M. 173
Sec. 59 Watson, Hillary & Bryan Dykes 2984
Sec. 57,59 Watson, Hillary 2995
Sec. 59 Watson, Hillary 3007
Sec. 15 Williams, Joyce (Charles Davis) 3116
Sec. 1 9.12 A along St. Rt. 16 2704
Sec. 55 21st Judicial Dist. Court 160
Sec. 12 N/2 of NE/4 183
Sec. 1 S/2 of SE/4 183
Sec. 38 35 acre tra-t 1807
Sec. 54 1.0 acre 2298

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 28 Jack Liuzza 066
Sec. 6 B.E. Kemp 481
Sec. 6 B.E. Kemp 482
Sec. 21 Mary, G.R., Jr. & Robert
McMichael 564
Sec. 20 J.W. Stevens 565
Sec. 20 Frank Rick, Jr. 567
Sec. 16 J.E. Girdener 568
Sec. 28 11.68 acres 569
Sec. 1 Emmett Braddy 575
Sec. 29 Alvin Holden 576
Sec. 28 Katie Simms & Mabel Jackson 577
Sec. 28 2 acres 578
Sec. 43 Mike Leto 579
Sec. 1 James Clark 580
Sec. 49 Jesse P. Lagarde 581
Sec. 31 Est. Frank Nicosia 583
Sec. 6 John Conti 584
Sec. 26 2.00 acres 585
Sec. 31 W/2 of Frac. Sec. 31 586
Sec. 1 Est. of Thomas Ridgedell 588
Sec. 42 D. Carney & E. Ard 589
Sec. 39 Anderson Gravel Co. 590
? McClendon & others 581
Sec. 53 Leon Cutrer 592
Sec. 37 Alon L. Wall 593
Sec. 34 Mid-States Homes 594
Sec. 51 James Capdeboscq 595
Sec. 37 C. Weham Fitz 596
Sec. 39 Fred Anderson 597
Sec. 16 A.E. Hood, Jr. 598
Sec. 33 Est. of Loretta Vullo 599
Sec. 20 E/2 599A
Sec. 16 Sam Arnone 601
Sec. 53 Mrs. Thelma P. Gordon 602
Sec. 7 Billy Corkern 603
Sec. 34 Vincent Magliola 604
Sec. 34 Est. of Josephine Piazza 605
Sec. 36 Paul Wiggins 606
Sec. 37 Weyman Fitz 607
Sec. 49 H.M. Grice 608
Sec. 47 Benton O. Bickham 609
Sec. 36 John Huck 610
Sec. 43 Velma Heights/ Sam Arnone 612
Sec. 42 C.L. Dykes 613
Sec. 28 Mrs. Annie Muscarello 614
Sec. 28 1 acre in N/2 615
Sec. 28 Joe Giardina 616
Sec. 23, 26, 42 Anderson & Cefalu 617
Sec. 17 N. End of Frac. 17 618
Sec. 16,54 H.D. Story 619
Sec. 15,16 Locations 620

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 15,16 Nicolo Lascario 641
Sec. 51 Mr. & Mrs. Joseph Miller 656
Sec. 46,51 Dr. Neiset 712
Sec. 6 Leonard Genco, et al 771
Sec. 16,37 Urich Brumfield & Clarence
Cryer 961
Sec. 16 Est. N. Lascaro & Anthony
Lascaro 962
Sec. 15,16 Est. of Frances McMichael 963
Sec. 16 George Pinkney 964
Sec. 16 Jno. W. Richardson 965
Sec. 16 John Ruffino 966
Sec. 16 Location 967
Sec. 20 E/2 968
Sec. N. 17 NE/4 of NE/4 of 18-4-7 969
Sec. 21 Locations 970
Sec. 21 Gas line 971
Sec. 21, 28 Locations 972
Sec. 21,28 Meceli-Spitalli 973
Sec. 21 SW/4 974
Sec. 21,26 Subdivision 975
Sec. 21 Locations 976
Sec. 42 Mesaro Brothers 977
Sec. 28 Locations-Lot 6 978
Sec. 28 Locations in Lot 6 979
---------------*
Sec. 28 Locations 981
Sec. 28 Vincent Misito 982
Sec. 28 John Petitto 983
Sec. 28 Paul Palerma 984
Sec. 28 Willie A. & Agnes Brown 985
Sec. 28 Peter Lopinto 986
Sec. 28 Salvador Arnone & Althea Crosby 987
Sec. 28 Sinclair Dist. Station 988
Sec. 29 George D. Harpole 989
Sec. 28,29 D. P. McMichael 980*
Sec. 29 Florida Parishes Homestead 990
Sec. 28 NW/4 of 28 991
Sec. 1 NE/4 of NE/4 992
Sec. 1 Hezzie Lee 993
Sec. 1 Unknown 994
Sec. 1 Stewart Carrier & Lloyd Dreher 995
Sec. 1 N/2 of SE/4 of SW/2 of 1 996
Sec. 1 Lloyd Dreher 997
Sec. 1 George Statham 998
Bl. 34 J.W. Reeves 1002
Sec. 6 Joe N. Guzzardo 1011
Sec. 6 Leonard Genco 1012
Sec. 6 Gulf Oil Corporation 1013
Sec. 6 R.J. Bennett 1014
Sec. 6 Nicolas Conti & others 1015
Sec. 6 Dominic Guiseppe Scemeca 1016
Sec. 6 Tony Bush, Sr. 1017
Sec. 6,7 Vince Spitale 1018
Sec. 6 NE/2 of SE/4 1019
Sec. 7 Hollie Amacker 1020

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 9,10 Miss Clara Morgan 1024
Sec. 9 Tony Bush, Jr. 1026B
Sec. 36 Mrs. Ellen B. Johnson 1064
Sec. 44 Lyon Lumber Co. 1111
Sec. 44 Jocob Smith 1112
Sec. 46, 47 Miss Nell Lynne 1113
Sec. 46 Robert Tony 1114
Sec. 46 Henry Lynne 1115
Sec. 49 Spring to Amite 1116
Sec. 49 William Spring 1117
Sec. 51 Locations 1122
Sec. 51 Lafayette Hayden 1123
Sec. 52 Floyd Williams 1124
Sec. 53 Kemp Hayden or Jessie Clark 1125
Sec. 53 Thomas Zachary 1126
Sec. 53 Gullett Gin Co. to Federal Land
Bank of N.O. 1127
Sec. 53 Gus Cutrer 1128
Sec. 53 J. Ferguson 1129
Sec. 31 Miss Minnie Hughes &
Jack Jenkins 1131
Sec. 32 Frank & Sarah R. Mashon 1133
Sec. 32,45 From Frank Mashon to Federal
Land Bank 1134
Sec. 32 L.C. Durbin 1135
Sec. 32 Viola & Fletcher 1136
Sec. 32 Locations 1137
Sec. 33 Locations 1138
Sec. 33 Israelite Baptist Church 1139
Sec. 33 Locations 1140
Sec. 33 Israelite Baptist Church 1141
Sec. 33 Mrs. Angelina Nicolosi 1142
Sec. 33 B.A. Felder 1143
Sec. 33 Sam Garalotoro 1144
Sec. 33 Polito 1145
Sec. 33 Locations 1146
Sec. 33 Guiseppe Lagatuta 1147
Sec. 33 B.A. Felder 1148
Sec. 33 Location 19.05 acres 1149
Sec. 33 Est. of Mays and Elizabeth Warren 1150
Sec. 34 Joe Larusa 1151
Sec. 35 Loreto Vicari 1152
Sec. 34 Mrs. Cologera Degrudo 1153
Sec. 36 Lot 3 1154
Sec. 36 Subdiv. Of SW/4 1155
Sec. 36 Mrs. Ella Strickland 1157
Sec. 37 Philip Cooper 1158
Sec. 37 Brumfield & Cryer 1159
Sec. 37 E.V., R.V., George P. McMichael 1160
Sec. 37 Sam Petitto 1161
Sec. 37 Corine McMichael Barlow 1162
Sec. 37 Corine McMichael Barlow 1163

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 37 Mrs. Ella Strickland 1164
Sec. 37 Mrs. Catherine Conerly 1165
Sec. 37 Locations along East Line 1166
Sec. 37 Rayford E. Conerly 1167
Sec. 39 Michael Fenn 1168
Sec. 39 Starns and McMichael 1169
Sec. 39 T.A. Tycer 1170
Sec. 43 John Johnson 1171
Sec. 43 Location of 14.10-acre tract 1172
Sec. 43 A. Bickham 1173
Sec. 43 Leander Butler 1174
Sec. 43 Leander Butler 1175
Sec. 43 Mrs. Ella Conwell 1176
Sec. 43 Locations-Stevens, et al 1177
Sec. 43 SW/4 of 43 1178
Sec. 28 Clayton Durbin 1179
Sec. 29 Est. Salvatore Divencenti 1611
Sec. 29 Joe Liuzza after 1611
Sec. 6 Ard's Chapel Church 1630
Sec. 33 Pete Arnone 1692
Sec. 9 A.E. Cefalu 1708
Sec. 6 John Conti 1812
Sec. 43 Oneal Butler 1863
Sec. 1 Carrier 1876
Sec. 25 Dr. John D. Jackson 1878
Sec. 43 Simmie Jones, Jr. 1884
Sec. 5 Road Dedication (Tycer Park, see 3078)
1895?
Sec. 51 20.07 acres 1924
Sec. 36 Tangi Parish Police Jury 1931
Sec. 34 Property 1934
Sec. 33 Isaiah Varnado 1947
Sec. 6 Vincent Gulino 1957
Sec. 51 Plot Plan on St. Rt. 16 1961
Sec. 34 Nick Marciano 1964
Sec. 20,21 Est. of Bernando Cascio 1995
Sec. 7 Leroy Wilkinson 1996
Sec. 32 Audrey Robinson 1998
Sec. 9 Property Location 2020
Sec. 34 Roosevelt Anderson 2027
Sec. 16 Est. of Nicolo Lascaro 2038
Sec. 16 Petitto, Pinckney, others 2064
Sec. 16 John Carr 2068
Sec. 5,8 9.39 acres around Kemp &
McClendon 2085
Sec. 9,16 ¼ Sec. corner 2087
Sec. 6 Aubrey Griffith 2101
Sec. 17 Ora Nelms Logan, others 2102
Sec. 5 Nic Guzzardo 2147
Sec. 28 Between Mason & Giardina 2157

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 17 Harrell Alford 2182
Sec. 16 S/2 of Lots 1 & 2 2183
Sec. 9 Swift 2203
Sec. 48 Melvin G. Miller 2204
Sec. 28 Tangi Parish Police Jury 2209
Sq. 7 Roseland 3.25 Acre Subdivision 2220
Lot 10 Roseland Charles Hudspeth 2221
Sec. 48 Plot Plan on State Route 16 2231
Sec. 53 L.C. Graham 2237
Sec. 8 Larres Foster 2241
Sec. 6 Leroy Wilkinson 2246
Sec. 51 Martin Almond 2283
Sec. 1 Charles Ochman 2285
Sec. 33 Rosalie Taylor 2286
Sec. 49 Frank & Thomas Bellavia 2302
Sec. 28 Heirs of Otelia Britton 2315
Sec. 5 Joe Catalanotto 2332
Sec. 33 Ruby Moore 2335
Sec. 1 Charles Rogers 2353
Sec. 28 Nora T. Harrison, Heirs (Tuckerson) 2404 & 2404 A
Sec. 28 Barbara Ann H. Rudison 2424
Sec. 43 Mayola Williams 2448
Sec. 43, Lot 4 Edward Coston, Jr. (V. Hgts.) 2576
Sec. 20 Nick J. Liuzza 2588
Sec. 1 Raymond E. Rutland 2589
Sec. 31 Frank S. Nicosia, Jr. 2592
? Warren, Walsh—others M
Sec. 41 Thomas Bellavia 2602
Sec. 49 Stanley Anderson 2618
Sec. 33 Andrew Cascio 2630
HR 46 Louis M. Costanza 2661
Sec. 51 Rex Pecora 2662
Sec. 16 Thomas Hulsey 2665
Sec. 33 Leola Washington 2667
Sec. 49 Dwayne Fowler 2670
Sec. 8 & 17 Jake Elliot & G.F. Tycer 2677
Sec. 52 Mrs. Lorena Roark 2697
Sec. 38 Sam Letto 2706
Sec. 47 Saragusa 2715
Sec. 54 Lots 7, 8 Tangipahoa Sheriff's Dept. 2724
Sec. 37 Louis Conn 2741
Sec. 16 Ralph Lipscomb 2743
Sec. 50 Morris vs. Prutsman (NE Frac/4-4, W-50) I, H
Sec. 33 Andrew Cascio 2807
Sec. 1 Harold Wright 2812
Sec. 33 Andrew Cascio for Harold & Bertha Rogers 2823
Sec. 33 Wallace Seals 2830
Sec. 51 J.D. Stevens 2845
Sec. 1 Lot 1 Whit Pierce & Garry Lilley (Willston Sub.) 2850
Sec. 8 Willie Carr 2860

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 43 John Mabry 2878
Sec. John Mabry 2878
Sec. 43 John Mabry 2881
Sec. 1 Lydia Howell 2883
Sec. 1 Michael Rushing 2886
Sec. 51 Pecoraro-Schumacher 2907
Sec. 51 Don Catha 2908
Sec. 29 Joe Arnone 2920
Sec. 9 Alphonse Baker 2933
Sec. 5 Wash Edwards 2934
Sec. 1 Donald Davis 2956
Sec. 1, 6 Ellis & Stevens 2955
Sec. 1 Ernestine Kring 2959
Sec. 54 William T. McKneely 2965
Sec. 51 Israel Cutrer 2967
Sec. 5 Fred Banks 2997
Sec. 16 Pete Giardina 2996
Sec. 9 Vincent J. Cefalu 3002
Sec. 51 Bruce & Linda Cutrer 3008
Sec. 1 & 48 E. Ward Hayden copy
Sec. 32 Lula Jennings Warren (Estate of) 3035
Sec. 32 Jimmy Ebarb 3036
Sec. 6 Edward Baham 3044
Sec. 48 & 1 Stewart Carrier 3049
Sec. 1 (large Dr.) Maize Hayden 3051
Sec. 50 Joey Guzzardo 3066
Sec. 1 Carlo Venterella 3068
Sec. 28 Paul Genco 3069
Sec. 37 E.W. Anderson 3073
Sec. 1 Carlo Venterella 3083
Sec. 49 Frank Bellavia 3105
Sec. 6 Davis Johnson 3109
Sec. 5 Farm Service Center 3120
Sec. 9 Charles Fulda 3121
Sec. 50 Randall Lambert 3123
Sec. 5 Brumfield Motors 3125
Sec. 9 Billy Whit Lambert 3142
Sec. 1 John R. Green 3145
Sec. 28 Arnone Farms 3209
Sec. 50 Lawrence & Tommy J. Reid 3225
Sec. 47 Louis V. Saragusa & Christine Downs Saragusa 3285
Sec. 28 Beverly Brumfield 3305
Sec. 10 Cleo & Dora Bridges 3313
Sec. 20 Jo Ann Lea 3319
Sec. 43 Rosa Stevenson 3328
Sec. 20 Salvador Perez 3325
Sec. 50 Richard P. Currier 3337
Sec. 43 3340
Sec. 32 Jimmy Ebarb 3357
Sec. 37 Danny Miller 3365
Sec. 28 Jack Liuzza 3371
Sec. 51 Anthony & Paulette DiBenitto 3400
Sec. 5 Ann Guzzardo-Knight 3414
Sec. 37 Anthony & Frances Durio 3418

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 6 John K. Trabona 3461
Sec. 5 Vincent & Jake Campo (Amite) 3407
Sec. 6 Ann Guzzardo-Knight 3414
Sec. 4 Episcopal Church (Amite) 3439
Sec. 4 E. Olive First Guaranty Bank (Amite) 3440
Sec. 5 Tycer, et al (Amite) 3419
Sec. 9 W. Palmetto McClendon Est. (Amite) 3412

Sec. 37 John Brumfield 3401-A
Sec. 37 Anthony Durion 3418
Sec. 50 Sanders Sub. D.H. Sanders (Amite) 3434
Sec. 50 Sanders Jerry Poston (Amite) 3458
Sec. 51 Edgar Ray Smith III 3454
Sec. 51 David Scott Sandage 3485

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 5 & 8 Amite McClendon & others 591
Sec. 50 E. Mulberry Delos H. Jones Amite 621
Sec. 9 E. Cherry Moses Butler Amite 622
Sec. 9 & Sq. 36 Jones, Sterns, butler, others Amite 627
Sq. A, Reid Add Booker Lawson Amite 643
Sec. 28 Sinclair Station 688
Sec. 50, Duncan Ave. D.H. Goldsby Amite 700
Sec. 5, Tycer Pk E.J. & K.W. Courtney Amite 711
Sec. 5 Crossing of US Why. 51 & ICRR 716
Sec. 50 Paul Wayne Amite 730
Sec. 33, 3, 7 Frierson Amite 1048
Sec. 4, On N. Laurel Charlie Vernon Amite 1060
Sec. 5, W. Palmetto J.O. Williams Amite 1063
Sq. Mrs. Maude Borst Amite 1078
Sec. 4 Mulb Olive Locations Amite 1080
Sec. 4 Hickory St. R.C. Fussell Amite 1082
Sec. 4 Vining, Kemp Amite 1110
Par. E & L. 25 & 26 Statham, Rowdon, Frohn, Bennettt 2261
? Warren, Walsh, others M
Sec. 1 Emmett Braddy 575
Sec. 1 James Clark 580
Sec. 1 Est. of Thomas J. Ridgedell 588
Sec. 1 NE/4 of NE/4 992
Sec. 1 Hezzie Lee 993
Sec. 1 Unknown 994
Sec. 1 Stewart Carrier & Lloyd Dreher 995
Sec. 1 N/2 of SE/4 of SW/2 of 1 996
Sec. 1 Lloyd Dreher 997
Sec. 1 George Statham 998
Sec. 1 Carrier 1876
Sec. 1 Charles Ochman 2285
Sec. 1 Charles Rogers 2353
Sec. 1, Lot 1 Whit Pierce & Garry Lilley 2850
Sec. 1 Raymond E. Rutland 2589
Sec. 1 Harold Wright 2812
Sec. 1 Lydia Howell 2883
Sec. 1 Michael Rushing 2886
Sec. 1 Donald Davis 2956
Sec.1 Ellis & Stevens 2955
Sec. 1 Kring, Ernestine 2959
Sec. 1 E. Hard Hayden copy
Sec. 1 Stewart Carrier 3049
Sec. 1 Hayden, Maize (large drawer) 3051
Sec. 1 Carlo Venterella 3083
Sec. 1 John R. Green 3145
Sec. 1 Mary Lou Parker 3214

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 4, 5 Thomas E. Tycer 454
Sec. 4 Conerly D. Robertson 570
Sec. 4 G.K. Fortenberry, Jr. 623
Sec. 4 Locations on Hickolry Street 642
Sec. 4 Longley Addition 644
Sec. 4 In Tycer Park 649
Sec. 4 Coleman & Garland 685
Sec. 4 Sq. A Booker Lawson 691
Sec. 4 Garland & Coleman 694
Sec. 4 George Guzzardo 695
Sec. 4 Town of Amite City 696
Sec. 4 Ballard & Reid Addition 697
Sec. 4, L. 5, 7, B.1 John Kemp Dreher 698
Sec. 4 Armette Morgan 701
Sec. 4, L. 14 B.1 Jeff Easley 702
Sec. 4 Stanley Morrison 703
Sec. 4 US Post Office 704
Sec. 4 Luther H. Dyson 715
Sec. 4, L. 9, 10 S. 15 Sam N. Guzzardo 729A
Sec. 4 M.L. Richardson 731
Sec. 4 Conway Guiteau 732

Sec. 4 Antulovich & McClendon 736
Sec. 4 Dr. R.W. Osborn 739
Sec. 4 Mrs. C.M. Gaines 999
Sec. 4, 50 Elliott Property 1000
Sec. 4, 50 Mrs. M.V. Fortenberry 1001
Sec. 4 V.H. Spring 1003
Sec. 4 Golda Thomas 1004
Sec. 4 Locations 1030
Sec. 4 H. Mixon 1046
Sec. 4 R.H. Morris 1050
Sec. 4, 50 Judge Clay Elliot 1059
Sec. 4, L1, B16 James R. Williams 2185
Sec. 4 Dr. Thomas C. Evans, Jr. 2188
Sec. 4, 5 John D. Ponder 2205
Sec. 4 Town of Amite City 2206
Sec. 4 George Emerson Ballard Estate 2207
Sec. 4 E.J. & K.W. Courtney 2208
Sec. 4 Fred Jenkins 2239
Sec. 4 Edgar Letard 2252
Sec. 4 ? 2255
Sec. 4, 5 Larry J. Swofford 2303
Sec. 4 Tommy Lee Brown 2311
Sec. 4, L 12 B. Z Gerald Norman 2842
Sec. 4, 9 Westdale Subdivision 2848
Sec. 4, 9 Westdale Subdivision 2900
Sec. 4 Fieldon H. Stafford 2569
Sec. 4 Horace Martin 2796
Sec. 4 Prentiss Carter, Jr. 2449
Sec. 4, 50 Robert Russell 1054
Sec. 4 Harold & Ruth J. Stokes 3082
Sec. 4 (First) Baptist Church Property Lot 29 1072
Sec. 4 Episcopal Church (Amite) 3439
Sec. 4 First Guaranty (Amite) 3440

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 6 B.E. Kemp 481
Sec. 6 B.E. Kemp 482
Sec. 6 John Conti 584
Sec. 6 Leonard Genco, et al 771
Sec. 6 Joe N. Guzzardo 1011
Sec. 6 Leonard Genco 1012
Sec. 6 Gulf Oil Corporation 1013
Sec. 6 R.J. Bennett 1014
Sec. 6 Nicholas Conti & others 1015
Sec. 6 Dominic Guiseppe Scemeca 1016
Sec. 6 Rony Bush, Sr. 1017
Sec. 6, 7 Vince Spitale 1018
Sec. 6 NE/4 of SE/4 1019
Sec. 6 Ard's Chapel Church 1630
Sec. 6 John Conti 1812
Sec. 6 Vincent Gulino 1957
Sec. 6 Aubrey Griffith 2101
Sec. 6 Leroy Wilkinson 2246
Sec. 6 Ellis & Stevens 2955
Sec. 6 Edward Baham 3044
Sec. 6 Davis Johnson 3109
Sec. 6 Ann Guzzardo-Knight 3414
Sec. 6 John K. Trabona 3461
Sec. 7 Billy Corkern 603
Sec. 7 Hollie Amacker 1020
Sec. 7 Leroy Wilkinson 1996

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 8 Emile Muse 1021
Sec. 8 Emile Muse 1023
Sec. 8 Kemp Property, right-of-way, etc. 2178
Sec. 8 Larres Foster 2241
Sec. 8 Larres Foster 2254
Sec. 8, 17 Jake Elliot & G.F. Tycer 2677
Sec. 8 Willie Carr 2860
Sec. 9, 10 Conway Butler 628
Sec. 9 Charles J. Fulda, Jr. 630
Sec. 9 Cefalu Subdivision 633
Sec. 9 Earl Cefalu 634
Sec. 9 John Fulda 635
Sec. 9, 10 LA Gas Service Co. 640
Sec. 9 Fred Anderson 650
Sec. 9, 54 George Harpole 651
Sec. 9 Oscar Butler, Sr. 658
Sec. 9 Taylor Addition 713
Sec. 9 Moses Butler 714
Sec. 9, B. 45 Hood, Anderson, Moock 721
Sec. 9 E.A. Letarde, Jr. 722
Sec. 9, 10 Miss Clara Morgan 1024
Sec. 9, 54 George Harpole 1025
Sec. 9 Tony Bush, Jr. 1026B
Sec. 9, 16 H.D. Story 1027
Sec. 9 Elija Cooper 1028
Sec. 9 Lloyd J. Dees 1032
Sec. 9, 10 Monroe & Lillie Dillon 1031
Sec. 9, 10 Moses Butler 1033
Sec. 9 Emily Bush 1034
Sec. 9 Locations Amite Building & Supply 1035
Sec. 9 L. Ridgedell 1036
Sec. 9, 54 George Harpole 1037
Sec. 9 A.E. Cefalu 1038
Sec. 9 Locations 1039
Sec. 9, 10 Miss Clara Morgan 1040
Sec. 9 Mrs. Brady & E.H. Bostick 1041
Sec. 9 Moses Butler 1051
Sec. 9 Emily Bush 1067
Sec. 9 Locations 1068
Sec. 9 George Harpole 1091
Sec. 9 Tony Bush, Jr. 1104
Sec. 9 Lawrence & Marilyn 3295

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 9, 54 George Harpole 1130
Sec. 9 A.E. Cefalu 1708
Sec. 9, 10 Church of God in Christ 1788
Sec. 9 Robert Zanders 1799
Sec. 9, 10 Church of God in Christ 1877
Sec. 9 John Callihan 1885
Sec. 9 S. 3rd & Palmetto 1943
Sec. 9 Allie Ruth Leonard 1943A
Sec. 9 Property Location 2020
Sec. 9, 16 ¼ Sec. Corner 2087
Sec. 9 Kennedy Sim Co., S 3rd Street 2103
Sec. 9 Swift 2203
Sec. 9 C. Venterella 2243
Sec. 9 Johnnie Pool 2840
Sec. 9 R.D. Westmoreland 2437
Sec. 9 Alphonse Baker 2933
Sec. 9 Vincent J. Cefalu 3002
Sec. 9 Amite Building & Supply (Pecora) 3031
Sec. 9 Caretha J. Morris (Tony Bush, Jr. Subdiv.) 3085
Sec. 9 Charles Fulda 3121
Sec. 9 Billy Whit Lambert 3142
Sec. 10 Cleo & Dora Bridges 3292
Sec. 10 Cleo & Dora Bridges 3313
Sec. 15, 16 Locations 620
Sec. 15, 16 Nicolo Lascario 641
Sec. 15, 16 Est. of Frances McMichael 963
Sec. 9 McClendon Eset (Amite, W. Palmetto) 3412

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 16 J.E. Girdener 568
Sec. 16 A.E. Hood, Jr. 598
Sec. 16 Sam Arnone 601
Sec. 16, 54 H.D. Story 619
Sec. 16, 37 Urich Brumfield & Clarence Cryer 961
Sec. 16 Est. N. Lascaro & Anthony Lascaro 962
Sec. 16 George Pinkney 964
Sec. 16 Jno. W. Richardson 965
Sec. 16 John Ruffino 966
Sec. 16 Location 967
Sec. 16 Est. of Nicolo Lascaro 2038
Sec. 16 Petitto, Pinkney, others 2064
Sec. 16 John Carr 2068
Sec. 16 S/2 of L. 1 & 2 2183
Sec. 16 Thomas Hulsey 2665
Sec. 16 Ralph Lipscomb 2743
Sec. 16 Pete Giardina 2996
Sec. 17 N. End of Frac. 17 618
Sec. 17 NE/4 of NE/4 of 18-4-7 969
Sec. 17 Ora Nelms Logan, others 2102


T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 20 J.W. Stevens 565
Sec. 20 Frank Rick, Jr. 567
Sec. 20 E/2 599A
Sec. 20, 21 Est. of Bernando Cascio 1995
Sec. 20 Nick J. Liuzza 2588
Sec. 20 Faust, Jo Ann & Edward C. 3210
Sec. 20 Salvador Perez 3325
Sec. 21 Mary G.R., Jr. & Robert McMichael 564
Sec. 21 Locations 970
Sec. 21 Gas Line 971
Sec. 21, 28 Locations 972
Sec. 21, 28 Miceli-Spitalle 973
Sec. 21 SW/4 974
Sec. 21 Locations 976
Sec. 23, 26, 42 Anderson & Cefalu 617
Sec. 25, 26 Subdivision 975
Sec. 25 Dr. John D. Jackson 1878
Sec. 26 2.00 Acres 585

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 28 Jack Liuzza 65
Sec. 28 11.68 acres 569
Sec. 28 Katie Simms & Mabel Jackson 577
Sec. 28 2 acres 578
Sec. 28 Mrs. Annie Muscarello 614
Sec. 28 1 acre in N/2 615
Sec. 28 Joe Giardina 616
Sec. 28 Locations L. 6 978
Sec. 28 Locations in L. 6 979
Sec. 28 Locations 981
Sec. 28 Vincent Misito 982
Sec. 28 John Petitto 983
Sec. 28 Paul Palerma 984
Sec. 28 Willie A. & Agnes Brown 985
Sec. 28 Peter Lopinto 986
Sec. 28 Salvador Arnone & Althea Crosby 987
Sec. 28 Sinclair Dist. Station 988
Sec. 28 D.P. McMichael 980
Sec. 28 NW/4 of 28 991
Sec. 28 Clayton Durbin 1179
Sec. 28 Between Mason & Giardina 2157
Sec. 28 Tangipahoa Parish Police Jury 2209
Sec. 28 John Mabry 2878
Sec. 28 Barbara Ann H. Rudison 2424
Sec. 28 Heirs of Otelia Britton 2315
Sec. 28, Tuckerson Nora T. Harrison, heirs 2404 & 2404A
Sec. 28 Arnone Farms 3209
Sec. 28 Willie Miller 3278
Sec. 28, Lot 5 Brumfield, Beverly 3305
Sec. 28 Jack Liuzza 3371
Sec. 29 Alvin Hoden 576
Sec. 29 George D. Harpole 989
Sec. 29 Florida Parishes Homestead 990
Sec. 29 Est. Salvatore Divincenti 1611
Sec. 29 Joe Liuzza After 1611
Sec. 29 Sam Arnone 2920

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 31 Est. Frank Nicosia 583
Sec. 31 W/2 of Frac. Sec. 31 586
Sec. 31 Frank S. Nicosia, Jr. 2592
Sec. 31 Miss Minnie Hughes & Jack Jenkins 1131
Sec. 32 Jimmie Ebarb 3357
Sec. 32 Frank & Sarah R. Mashon 1133
Sec. 32, 45 From Frank Mashon to Federal Land Bank 1134
Sec. 32 L.C. Durbin 1135
Sec. 32 Viola & Fletcher 1136
Sec. 32 Locations 1137
Sec. 32 Audrey Robinson 1998
Sec. 32, 33 T.A. Tycer Heirs 2686
Sec. 32 Lula Jennings Warren (Estate) (Guidry) 3035
Sec. 32 Jimmy Ebarb 3036
Sec. 33 Est. of Loretta Vullo 599
Sec. 33 Locations 1138
Sec. 33 Israelite Baptist Church 1139
Sec. 33 Locations 1140
Sec. 33 Israelite Baptist Church 1141
Sec. 33 Mrs. Angelina Nicolosi 1142
Sec. 33 B.A. Felder 1143
Sec. 33 Sam Garalotoro 1144
Sec. 33 Polito 1145
Sec. 33 Locations 1146
Sec. 33 Guiseppe Lagatuta 1147
Sec. 33 B.A. Felder 1148
Sec. 33 Location 19.05 acres 1149
Sec. 33 Est. of Mays and Elizabeth Warren 1150
Sec. 33 Pete Arnone 1692
Sec. 33 Isaiah Varnado 1947
Sec. 33 Rosalie Taylor 2286
Sec. 33 Ruby Moore 2335
Sec. 33 Andrew Cascio 2630
Sec. 33 Leola Washington 2667
Sec. 33 Andrew Cascio 2807
Sec. 33 Andrew Cascio for Harold & Bertha Roberts 2823
Sec. 33 Wallace Seals 2830
Sec. 33 Joyce Starks 3295A

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 34 Mid-States Homes 594
Sec. 34 Vincent Magliola 604
Sec. 34 Est. of Josephine Piazza 605
Sec. 34 Joe Larusa 1151
Sec. 34 Mrs. Cologera Degrudo 1153
Sec. 34 Property 1934
Sec. 34 Roosevelt Anderson 2027
Sec. 35 Loreto Vicari 1152
Sec. 36 Paul Wiggins 606
Sec. 36 John Huck 610
Sec. 36 Lot 3 1154
Sec. 36 Subd. Of SW/4 1155
Sec. 36 Subd. N/2 of 36 1156
Sec. 36 Tangipahoa Parish Police Jury 1931
Sec. 37 Alon L. Wall 593
Sec. 37 C. Wehman Fitz 596
Sec. 37 Weyman Fitz 607
Sec. 37 Mrs. Ella Strickland 1157
Sec. 37 Philip Cooper 1158
Sec. 37 Brumfield & Cryer 1159
Sec. 37 E.V., R.!., George P. McMichael 1160
Sec. 37 Sam Petitto 1161
Sec. 37 Corine McMichael Barlow 1162
Sec. 37 Corine McMichael Barlow 1163
Sec. 37 Mrs. Ella Strickland 1164
Sec. 37 Mrs. Catherine Conerly 1165
Sec. 37 Locations along East Line 1166
Sec. 37 Rayford E. Conerly 1167
Sec. 37 Louis Conn 2741
Sec. 37 E.W. Anderson 3073
Sec. 37 Danny Miller 3365
Sec. 37 Anthony & Frances Durio 3418
Sec. 37 John Brumfield 3401-A
Sec. 38 Sam Letto 2706

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 39 Anderson Gravel Company 590
Sec. 39 Fred Anderson 596
Sec. 39 Michael Fenn 1168
Sec. 39 Starns and McMichael 1169
Sec. 39 T.A. Tycer 1170
Sec. 41 Thomas Bellavia 2602
Sec. 42 D. Carney and E. Ard 589
Sec. 42 C.L. Dykes 613
Sec. 42 Mesaro Brothers 977
Sec. 43 Rosa Stevenson 3328
Sec. 43 Mike Leto 579
Sec. 42 Velma Heights/Sam Arnone 612
Sec. 43 John Johnson 1171
Sec. 43 Location of 14.10 acre tract 1172
Sec. 43 A. Bickham 1173
Sec. 43 Leander Butler 1174
Sec. 43 Leander Butler 1175
Sec. 43 Mrs. Ella Conwell 1176
Sec. 43 Locations 1177
Sec. 43 SW/4 of 43 1178
Sec. 43 Simmie Jones, Jr. 1884
Sec. 43 Mayola Williams 2448
Sec. 43 John Mabry 2878 2881
Sec. 43 Carl & Cynthia Head 3269
Sec. 43 3340

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 44 Lyon Lbr. Co. 1111
Sec. 44 Jacob Smith 1112
Sec. 46, 51 Dr. Neiset 712
Sec. 46, 47 Miss Nell Lynne 1113
Sec. 46 Robert Tony 1114
Sec. 46 Henry Lynne 1115
H.R. 46 Louis M. Costanza 2661
Sec. 47 Benton O. Bickham 609
Sec. 47 Saragusa 2715
Sec. 47 Saragusa, Louis V. & Christine Downs 3285
Sec. 48 Melvin G. Miller 2204
Sec. 48 Plot Plan on State Route 16 2231
Sec. 48 & 1 Stewart Carrier 3049
Sec. 49 Jesse P. Lagarde 581
Sec. 49 H.M. Grice 608
Sec. 49 Spring to Amite 1116
Sec. 49 William Spring 1117
Sec. 49 Frank & Thomas Bellavia 2302
Sec. 49, 51 Stanley Anderson 2618
Sec. 49 Dwayne Fowler 2670
Sec. 49 Frank Bellavia 3105

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 50 H.S. Weigel 571
Sec. 50 Sarah Balsano 572
Sec. 50 Mrs. Geraldine Hyman 573
Sec. 50 Mrs. Geraldine Hyman 574
Sec. 50 Charles R. Eldridge, Jr. 600
Sec. 50 Sugar Hill Farm 624
Sec. 50 Vincent Falcone 625
Sec. 50 D.H. Sanders Realty 626
Sec. 50 Clemons & Fortinberry 629
Sec. 50 Mrs. C.M. Mixon 637
Sec. 50 Elm, Mulberry, and Hardy Sts. 647
Sec. 50 Charles E. Darouse 648
Sec. 50 Horace R. Reid 684
Sec. 50 Delos Jones 705
Sec. 50 Mrs. Geraldine Hyman 708
Sec. 50 Robert Finger 725
Sec. 50 , 4 Horace R. Reid 727
Sec. 50 Henry Moak 728
Sec. 50 Philip Barr 770
Sec. 50 Mrs. Geraldine Hyman 1079
Sec. 50 L. H. Martin 1105
Sec. 50 Location 1107
Sec. 50 Dean & D.J. Ellzey III 1108
Sec. 50 Mrs. Geraldine Hyman & Mrs. Audry Mixon 1118
Sec. 50 Sanders Realty Co. & Sarah Balsano 1119
Sec. 50 Marion Stewart 1120
Sec. 50 Amite Cemetery Assn. 1121
Sec. 50 Hugh Bernard 1631
Sec. 50 John M. Hancock (Old Man's Place) 1685
Sec. 50 JoAnn Cavaretta 1898
Sec. 50 Tangi Construction Co. 2025
Sec. 50 Andy Cascio 2098
Sec. 50 East of Duncan Ave. 2228
Sec. 50 Charles Cumpston 2236
Sec. 50 Salvadore C. Fajoni 2264
Sec. 50 Greg Brumfield 2669
Sec. 50 Anderw Cascio 2672
Sec. 50 Robert L. Pipkin 2678
Sec. 50 Andrew Cascio 2707
Sec. 50 Vivian Lea 2879
Sec. 50 Robert Y. Thompson, Jr. 2567
Sec. 50 Morris vs. Prutsman (NE frac/4-4, W-50) I, H
Sec. 50 Burlie & Wilma Wales (Old Man's Place) 2605
Sec. 50 Fred Settoon 2971
Sec. 50 Rev. Jerry Poston Yellow Chair 2678
Sec. 50 Randall Lambert 3123
Sec. 50 Reid, Lawrence & Tommy J. 3225
Sec. 50 Richard P. Currier 3337
Sec. 50 Jerrry Poston 3458
Sec. 50 Bl. 2 & 3 D.H. Sanders Sub. 3434

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 51 James Capdeboscq 595
Sec. 51 Mr. & Mrs. Joseph Miller 656
Sec. 51 Locations 1122
Sec. 51 Lafayette Hayden 1123
Sec. 51 20.07 acres 1924
Sec. 51 Plot Plan on St. Rt. 16 1061
Sec. 51 Rex Pecora 2662
Sec. 51 J.D. Stevens 2845
Sec. 51 Pecoraro-Schumacher 2907
Sec. 51 Don Catha 2908
Sec. 51 Martin Almond 2283
Sec. 51 Cutrer, Israel 2967
Sec. 51 Bruce & Linda Cutrer 3008
Sec. 51 Anthony & Paulette Di Beneditto 3400
Sec. 51 Edgar Ray Smith III 3454
Sec. 52 Mrs. Lorena Roark 2697
Sec. 52 Floyd Williams 1124
Sec. 53 Leon Cutrer 592
Sec. 53 Mrs. Thelma P. Gordon 602
Sec. 53 Kemp Hayden or Jessie Clark 1125
Sec. 53 Thomas Zachary 1126
Sec. 53 Gullett Gin Co. to Federal Land Bank of N.O. 1127
Sec. 53 Gus Cutrer 1128
Sec. 53 J. Ferguson 1129
Sec. 53 L.C. Graham 2237
Sec. 53 Henry N. & Trey Varnado 3159
Sec. 54 Nick Marciano 1964
Sec. 54 Town of Amite City 2184
Sec. 54 Tangipahoa Parish Sheriff's Department 2724
Sec. 54 William T. McKneely 2965

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 5 Addison, Bruce E. 2235
L. 6, 7, 12, 13 B. 1 AM Addison ,McPherson, LeBlanc 2775
Sec. 51 Almond, Martin 2283
Sec. 7 Amacker, Hollie 1020
Sec. 50 Amite Cemetery Association 1121
Sec. 9 Amite Hardware Co. 1096
Sec. 4 B. 15 Amite City, Town of 2206
Sec. 4 Amite City, Town of 696
Sec. 54 Amite City, Town of 2184
Sec. 9 Anderson, Fred 650
Sec. 39 Anderson, Fred 597
Sec. 39 Anderson, Gravel Co. 590
Sec. 9, B. 45 Anderson, Hood, Moack 721
Sec. 34 Anderson, Roosevelt 2027
Sec. 49, 7, 51 Anderson, Stanley 2618
Sec. 23, 26, 42 Anderson & Cefalu 617
Sec. 4 Antulovich & McClendon 736
B. 26 AM Anzalone, John Dr. 2169
Sec. 6 Ard's Chapel Church 2630
Sec. 29 Arnone, Joe 2920
Sec. 33 Arnone, Pete 1692
Sec. 28 Arnone, Salvador & Althea Crosby 987
Sec. 16 Arnone, Sam 601
Sec. 43 Arnone, Sam/Velma Heights 612
Sec. 42 Ard, D. Carney & E. 589
Sec. 9 Amite Building & Supply (Pecora) 3031
Sec. 37 Anderson, E.W. 3073
Sec. 28 Arnone Farms 3209

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
L. 5 B. 10 Tycer Park Baer, Max 2570
Sec. 9 Balker, Alphonse 2933
Sec. 4 Ballard, George Emerson, Estate of 2207
Sec. 4 Ballard & Reid Addition 697
Sec. 50 Balsano, Sarah 572
Sec. 50 Balsano, Sarah & Sanders Realty Co. 1119
L. 1, 2 ACY AM Bankston, Joe Willie 2556
Sec. 37 Barlow, Coring McMichael 1163
Sec. 37 Barlow, Corine McMichael 1162
Sec. 50 Barr, Philip 770
Sec. 49 Bellavia, Frank & Thomas 2302
Sec. 50, L 5, 6 B. 1
Sanders Sub. AM Bellavia, Frank & Thomas 2613
Sec. 50 L 6, 7 B. 1
Sanders Subd. AM Bellavia, Frank & Thomas 2614
Sec. 50, B. 1 L 5, 6, 7
Sanders Subd. AM Bellavia, Frank & Thomas 2612
Sec. 50, B. 1 L 5, 6, 7
Sanders Subd. AM Bellavia, Frank & Thomas 2615
Sec. 41 Bellavia, Thomas 2602
B.C. Bennett, D.L. 1061
Sec. 6 Bennett, R.J. 1014
L. 5, 6 B. 9 Bennett, Statham, Rowdon, Frohn 2261
Sec. 50 Bernard, Hugh 1631
L. 1, 2, 3, 4, 5, 6 Berry, Frank A. 690
Sec. 43 Bickham, A. 1173
Sec. 47 Bickham, Benton O. 609
Sec.: Borst, Maude Mrs. 1078
Sec. 9 Bostick, Mrs. Brady & E.H. 1041
Sec. 1 Braddy, Emmett 575
Sec. 28 Britton, Otelia, Heirs of 2315
Munc #7, ENPL, AM Brown, Sidney 2560
Sec. 4 Brown, Tommy Lee 2311
Sec. 28 Brown, Willie A. & Agnes 985
B. 21, AM Brumfield, E.L. 1044
L 1, 2, 3, B. 2 Sanders Sub Brumfield, Greg 2669
Sec. 16, 37 Brumfield, Urich & Clarence Cryer 961
Sec. 37 Brumfield & Cryer 1159
B. 44, 45 Bryant, D.L. Dr. 738
Sec. 9 Bush, Emily 1034
Sec. 9 Bush, Emily 1067
Sec. 6 Bush, Tony Sr. 1017
Sec. 9 Bush, Tony Jr. 1026B
Sec. 9 Bush, Tony Jr. 1104
Sec. 9, 10 Butler, Conway 628
Sec. 43 Butler, Leander 1175
Sec. 43 Butler, Leander 1174
Sec. 9 AM Butler, Moses 714
Sec. 9 Butler, Moses 1051
Sec. 9, 10 Butler, Moses 1033
Sec. ? Butler, Moses 622
Sec. 43 Butler, Oneal 1863
Sec. 9 Butler, Oscar Sr. 658
Sec. ? Butler, Jones, Sterns, others 627
L. 1, 2, 38, 39 B. Stern Co. 1072

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
L. 11 B. 7 B. Stern Co., Ltd. 723
Sec. 5 Banks, Fred 2997
Sec. 6 Baham, Ed 3044
Sec. 49 Bellavia, Frank 3105
Sec. 4 T4S R7E (First) Baptist Church property 1072
Sec. 5 Brumfield Motors 3125
Sec. 28, Lot 5 Brumfield, Beverly 3305
Sec. 10 Bridges, Cleo & Dora 3292
Sec. 10 Bridges, Cleo & Dora 3313
Sec. 37 Brumfield, John 3401-A

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 9 Callihan, John 1885
Sec. 51 Capdeboscq, James 595
Sec. 16 Carr, John 2068
Sec. 8 Carr, Willie 2860
Sec. 5 Carrier, Stewart 1806
Sec. 5 Carrier, Stewart 611
Sec. 5 Carrier, Stewart 1634
Sec. 1 Carrier, Stewart & Lloyd Dreher 995
Sec. 1 Carrier 1876
Sec. 4 Carter, Prentiss Jr. 2449
Sq. 40 AM Cartwright, A.S. 1101
Sec. 33 Cascio, Andrew for Harold & Bertha Rogers 2823
Sec. 33 Cascio, Andrew 2630
Sec. 50 Cascio, Andrew 2707
Sec. 33 Cascio, Andrew 2807
Sec. 50 Cascio, Andrew 2098
L 16, 18 B. 2 Sand Sub Cascio, Andrew 2672
Sec. 20, 21 Cascio, Bernando, Estate of 1995
Sec. 5 Catalanotto, Jake, Estate of 587
Sec. 5 Catalanotto, Joe 2332
Sec. 51 Catha, Don 2908
Sec. 50 Cavaretta, JoAnn 1898
Sq. 12, AM Cefalu, A. Earle 639
Sec. 9 Cefalu, A.E. 1038
Sec. 9 Cefalu, A.E. 1708
Sec. 9 Cefalu, Earl 634
Sec. 9 Cefalu Subdivision 633
Sec. 23, 26, 42 Cefalu & Anderson 617
L. 6, 7, 8 B. 9 Cefalu & Ponder 1085
Sec. 9, 10 Church of God in Christ 1788
Sec. 9, 10 Church of God in Christ 1877
Sec. 1 Clark, James 580
Sec. 53 Clark, Jessie or Kemp Hayden 1125
Sec. 50 Clemons & Fortinberry 629
Sec. 4 Coleman & Garland 694
Sec. 4 Coleman & Garland 685
Sec. 5, 8 Collins, A.L. 1005
Sec. 37 Conerly, Catherine Mrs. 1165
L. 11, 14, 15 B. 32 AM Conerly, Elvis J. 1955
Sec. 37 Conerly, Rayford E. 1167
Sec. 37 Conn, Louis 2741
Sec. 6 Conti, John 1812
Sec. 6 Conti, John 584
Sec. 6 Conti, Nicolas & others 1015
Sec. 43 Conwell, Ella, Mrs. 1176
Sec. 9 Cooper, Elija 1028
Sec. 37 Cooper, Phillip 1158
Sec. 7 Corkern, Billy 603
B. 47 Corkern, Leah Mrs. 1049
HR 46 Costanza, Louis M. 2661
L. 4 V HGTS, Sec. 43 Coston, Edward Jr. 2576

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 4 Courtney, E.J. & K.W. 2208
? Courtney, E.J. & K.W. 711
Sec. 16, 37 Cryer, Clarence & Urich Brumfield 961
Sec. 28 Crosby, Althea & Salvadore Arnone 987
Sec. 37 Cryer & Brumfield 1159
Sec. 50 Cumpston ,Charles 2236
L. 10, 11 S 21 AM Currier, Joseph & Vera 734
L. 11 B. 10 TY PK Curts, James H. 2554
Sec. 53 Cutrer, Gus 1128
Sec. 53 Cutrer, Leon 592
Sec. 51 Cutrer, Israel 2967
Sec. 9 Cefalu, Vincent J. 3002
Sec. 51 Cutrer, Bruce & Linda 3008
Sec. 48 & 1 Carrier, Stewart 3049
Parallelogram G Carpenter, Fred & Barbara 3206
Sec. 50 Currier, Richard P. 3337
Sec. 5 Campo, Vincent & Jake (Amite) 3407

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 50 Darouse, Charles E. 648
Sec. 4, L 5, 7 B 1 AM Dreher, John Kemp 698
Sec. 1 Dreher, Lloyd 997
Sec. 9 Dees, Lloyd J. 1032
L. 9, 10 B. 15 Dees, Margaret 1055
Sec. 34 Degrudo, Cologera Mrs. 1153
Sec. 9, 10 Dillon, Monroe & Lillie 1031
Sec. 29 Divincenti, Salvatore, Estate of 1611
L. 20 Lake Subd. AM Dowden, Carl 2266
Sec. 1 Dreher, Lloyd & Stewart Carrier 995
Sec. 28 Durbin, Clayton 1179
Sec. 32 Durbin, L.C. 1135
Sec. 42 Dykes, C.L. 613
Sec. 4 Dyson, Luther H. 715
Sec. 1 Davis, Donald 2950
Sec. 51 DiBeneditto, Anthony & Paulette 3400
Sec. 37 Durio, Anthony & Frances 3418
Sec. 4 L. 14 B. 1 AM Easley, Jeff 702
Sec. 5 Edwards, Wash 2934
Sec. 50 Eldridge, Charles R. Jr. 600
B. 8, 26 Elliott, Bldg. 1097
Sec. 8, 17 Elliott, Jake & G.F. Tycer 2677
Sec. 4, 50 Elliott, Judge Clay 1059
Sec. 4, 50 Elliott Property 1000
Sec. 50 Ellzey, Dean & D.J. 1108
Sec. 4 Evans, Thomas C. Jr. Dr. 2188
Sec. 1, 6 Ellis & Stevnes 2955
Sec. 32 Ebarb, Jimmy 3036
Lots 35 & 36
Harlem Villages Edwards, Wash & Linda Edwards 3182
Sec. 32 Ebarb, Jimmy 3352
Sec. 4, E. Olive St. Episcopal Church (Amite) 3439

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 50 Fajoni, Salvadore C. 2264
Sec. 50 Falcone, Vincent 625
Sec. 5 Farm Service Center 2873
B. 9 AM Federal Post Office 1089
Sec. 33 Felder, B.A. 1148
Sec. 33 Felder, B.A. 1143
Sec. 39 Fenn, Michael 1168
Sec. 53 Ferguson, J. 1129
Sec. 50 Finger, Robert 725
Sec. 37 Fitz, C. Wehman 596
L. 2 B. 6 Tycer PK Fitz, C. Wehman 2548
Sec. 37 Fitz, Weyman 607
Sec. 32 Fletcher & Viola 1136
B. C AM Fleming, Frank & Jennell 733
Sec. 29 Florida Parishes Homestead 990
Sec. 50 Fortinberry & Clemons 629
Sec. 4 Fortinberry, G.K. Jr. 623
Sec. 4, 50 Fortenberry, M.V. Mrs. 1001
Amite Fortenberry, Robert & William 646
Sec. 8 Foster, Larres 2241
Sec. 8 Foster, Larres 2254
Sec. 49 Fowler, Dwane 2670
L. 5, 6 B. 9 Sec. 4 Frohn, Statham, Rowdon, Bennett (Amite) 2261
Sec. 9 Fulda, Charles J. Jr. 630
Sec. 9 Fulda, John 635
Sec. ? Fussell, R.C. 1082
Sec. 5 Farm Service Center 3120
Sec. 9 Fulda, Charles 3121
Sec. 20 Faust, Edward C. & Jo Ann 3210
Sec. 9 Fulda, Charles 3257
Sec. 4 First Guaranty Bank (E. Olive St.) 3440


T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 4 Gaines, C.M. Mrs. 999
Sec. 21 Gas Line 971
Sec. 33 Garalotoro, Sam 1144
Sec. 4 AM Garland & Coleman 694
Sec. 4 Garland & Coleman 685
Munc #710, ENPL, AM Gatipon, Mr. & Mrs. Henry 2558, 2559
L. 3, 4 B. 20 TY PK AM Gay, Donald 2196
Sec. 6 Genco, Leonard et al 771
Sec. 6 Genco, Leonard 1012
L. 1, 2 B. 8 AM Genco, Paul 2343
Sec. 28 Giardina, Joe 616
Sec. 28 Giardina & Mason –Between 2157
Sec. 16 Girdener, J.E. 568
B. 19 AM Goings, Mollie Mrs. 1043
L. 14, 15, 16 Goldsby, A.F. 1058
Sec.? Goldsby, D.H. 700
Sec. 53 Gordon, Thelma, P. Mrs. 602
Sec. 53 Graham, L.C. 2237
Sec. 5 Gray, Lee 2825
L. 4 B. 12 TYPK Gray, Lee L. 2565
Sec. 49 Grice, H.M. 608
Sec. 6 Griffith, Aubrey 2101
Sec. 4 Guiteau, Conway 732
Sec. 6 Gulf Oil Corporation 1013
Sec. 6 Gulino, Vincent 1957
Sec. 53 Gullett Gin Co. to Federal Land
Bank of N.O. 1127
Sec. 4, B. 24 AM Guzzardo, George 695
Sec. 6 Guzzardo, Joe N. 1011
Sec. 5 Guzzardo, Nic 2147
Sec. 4 L. 9, 10 Sw 15 Guzzardo, Sam N. 729A
Sec. 16 Giardina, Pete 2996
Sec. 50 Guzzardo, Joey 3066
Sec. 28 Genco, Paul 3069
Sec. 1 Green, John R. 3145
Sec. 5 Guzzardo-Knight, Ann (Amite) 3413
Sec. 6 Guzzardo-Knight 3414

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
L. 52, 53 Hanby, Dave 1090
Sec. 50 Hancock, John M. (Old Man's Place) 1685
Sec. 9 Harpole, George 1091
Sec. 9, 54 Harpole, George 1025
Sec. 9, 54 Harpole, George 1130
Sec. 29 Harpole, George D. 989
Sec. 9, 54 Harpole, George 1037
Sec. 9, 54 Harpole, George 651
SQ 51 Harpole, George 1106
L. 3 Est. of Tuckerson Harrison, Nora T. Heirs of 2404, 2404A
L. A, B, C, AM Hart, Little 717
Sec. 53 Hayden, Kemp, or Jessie Clark 1125
Sec. 51 Hayden, Lafayette 1123
L. 7 Hendry, B.M. 1047
L. 3, B. 17 Hodges, Susie 1075
L. 4 Sug H Farm, Am Holcomb, John 2586
Sec. 29 Holden, Alvin 576
B. 16 Holstead, J.C. 1095
Sec. 16 Hood, A.E. Jr. 598
Sec. 9, B 45 AM Hood, Anderson, Moock 721
Sec. 5 Hornsby, Zola Mae 2778
Sec. 1 Howell, Lydia 2883
Sec. 36 Huck, John 610
L. 10 RO Hudspeth, Charles 2221
Sec. 31 Hughes, Minnie Miss & Jack Jenkins 1131
Sec. 16 Hulsey, Thomas 2665
? Hyde, Sammie 719
Sec. 50 Hyman, Geraldine, Mrs. 708
Sec. 50 Hyman, Geraldine, Mrs. 1079
Sec. 50 Hyman, Geraldine, Mrs. 573
Sec. 50 Hyman, Geraldine, Mrs. 574
Sec. 50 Hyman, Geraldine Mrs. & Audry Mixon 1118
Sec. 1 & 48 Hayden, E. Ward copy
Sec. 1 Hayden, Maize (large drawer T4S R7E) 3051
Sec. 43 Head, Carl & Cynthia 3269
Sec. 9 Harrison, Lawrence & Marilyn 3295

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 33 Israelite Baptist Church 1141
Sec. 33 Israelite Baptist Church 1139
Sec. 25 Jackson, John D. Dr. 1878
Sec. 28 Jackson, Mabel & Katie Simms 577
Sec. 43 Johnson, John 1171
B. 21 Johnson, Katherine, Mrs. 1056
Sec. 4 Jenkins, Fred 2239
Sec. 31 Jenkins, Jack & Miss Minnie Hughes 1131
Sec. 50 Jones, Delos 705
Sec. ? Jones, Delos H. 621
Sec. ? Jones, Sterns, Butler, others 627
Sec. 43 Jones, Simmie Jr. 1884
Sec. 6 Johnson, Davis 3109
Sec. 6 Kemp, B.E. 482
Sec. 6 Kemp, B.E. 481
Sec. 4 B. 8 Kemp, H.J. 707
Sec. 8 Kemp Property, R/W, etc. 2178
Sec. 5, 8 Kemp & McClendon (9, 39 A) 2085
Sec. 9 Kennedy Sign Co., S 3rd St. 2103
L. 4 B. 8 Kentzel, Billie F. 735
L. 9 S. 7 Kopfler, E.J. 1083
L. 18, 14, 15, 16 S 17 Kopfler, E.J. 1083
L. 5 B. 17 Kopfler, Frederick 1086
Sec. 5, 6 Kopfler, Catherine Mrs. & Joseph 1006
Sec. 1 Kring, Ernestine 2959
Sec. 5 Knight, Ann Guzzardo (Amite) 3413
Sec. 6 Knight, Ann Guzzardo 3414

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 5 LaBarbera 2713
Sec. 49 Latarde, Jesse P. 581
Sec. 33 Lagatuta, Guiseppe 1147
Sec. 34 Larusa, Joe 1151
Sec. 15, 16 Lascaro, Nicolo 641
Sec. 16 Lascaro, Nicolo, Estate of 2038
Sec. 16 Lascaro, N., Estate of & Anthony Lascaro 962
Sec. 4 Sq A Reid Add Lawson, Booker 643
Sec. 4 Sq A Reid Add Lawson, Booker 691
L. 6, 7, 12, 13 BL LeBlanc, McPherson, Addison 2775
Sec. 50 Lea, Vivian 2979
L. 4 B. 2 TY PK Lee, C.W. 2547
Sec. 1 Lee, Hezzie 993
L. 5, 6 S 15 AM Lee, Wallace 718
L. 8 B. 21 LeNoir, Carrie Mrs. 1081
L. 8 B. 21 LeNoir, Carrie Mrs. 1100
Sec. 9 Leonard, Allie Ruth 1943A
Sec. 5 Leonard, Arthur D., Heirs to School Bd. 2899
Sec. 4 Letard, Edgar 2252
Sec. 9 Letarde, E.A. Jr. 722
L. 9, 11 B. 4 Letard, Linda Catherine 2425
Sec. 43 Leto, Mike 579
Sec. 38 Letto, Sam 2706
Sec. 1 L 1 (Willston Sub.) Lilley, Garry & Whit Pierce 2850
L. 9 B. 13 TYPK, AM Linzay, Jack 2562
Sec. 16 Lipscomb, Ralph 2743
Sec. 28 Liuzza, Jack 66
Sec. 29 Liuzza, Joe After 1611
Sec. 20 Liuzza, Nick J. 2588
Sec. 17 Logan, Ora Nelms, others 2102
Sec. 4 Longley Addition 644
Sec. 28 Lopinto, Peter 986
Sec. 9, 10 Louisiana Gas Service Co. 640
B. 2 AM Loyd, Mary 636
B. 53 AM Locations 1093
Sec. 51 Locations 1122
Sec. 33 Locations 1146
Sec. 28 Locations 981
Sec. 15, 16 Locations 620
Sec. 9 Locations 1039
Sec. 9 Locations 1035
Sec. ? Locations 1080
B. 26 Locations 1099
B. 20 AM Locations 1066
Sec. ? Locations 1048
Sec. 21, 28 Locations 972
Sec. 9 Locations 1068
Sec. 43 Locations 1022
B. 29 Locations 1062
Sq. 7 AM Locations 1109
Sec. 33 Locations 1138
Sq. 55 Locations 1026A
Sec. ? Locations 1110
Sec. 4 Locations 1030

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 21 Locations 976
Sec. 16 Locations 967
Sec. 32 Locations 1137
Sec. 33 Locations 1140
B. 8 AM Locations 1088
Sed. 50 Location 1107
B.C.D.E.F. Location 1045
Sec. 43 Locations 1177
Sec. 5, 8 Locations 1010
L. 9 10 AM Locations 1074
Sec. 21 Locations 970
Sec. 37 Location along East Line 1166
Sec. 4 Locations on Hickory Street 642
Sec. 33 Location 19.05 acres 1149
Sec. 28 Locations- L. 6 978
B. 39 Location- curb & gutter 1084
Sec. 43 Location of 14.10 Acre Tract 1172
Sq. 2 AM Locations-Factory St. 1042
L. 10, 11, 12, 13 B.C., AM Locations- Reid Addition 1065
Sec. 28 Locations in L. 6 979
Sec. 46 Lynne, Henry 1115
Sec. 46, 47 Lynne, Nell Miss 1113
Sec. 44 Lyon Lumber Company 1111
Sec. 50 Lambert, Randall 3123
Sec. 9 Lambert, Billy Whit 3142
Lots 4 & 5, Blk. 18
Tycer Park Labarbera, Nick P. 3173
Sec. 28 Lea, Jo Ann 3319
Sec. 28 Liuzza, Jack 3371

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 43 Mabry, John 2881
Sec. 28 Mabry, John 2878
Sec. 34 Magliola, Vincent 604
Sec. 54 Marciano, Nick 1964
B. 52 Marshall, Hazel 1057
Sec. 4 Martin, Horace 2796
Sec. 50 Martin, L.H. 1105
Sec. 32, 45 Mashon, Frank, to Federal Bank 1134
Sec. 32 Mashon, Frank & Sarah 1133
Sec. 28 Mason, Biardina- Between 2157
Sec. 5 McClendon, J.H. & R.S. 1888
Sec. 5 McClendon, J.H. Sr., Estate of 1802
Sec. 5, 6 McClendon, H.P. 1008
Sec. 5, 8 McClendon, R. Spec 1626
Sec. 4 McClendon & Antulovich 736
Sec. ? McClendon & others 591
Sec. 5, 8 McClendon & Kemp (9, 93 A) 2085
Sec. 28, 29 McMichael, Dc P. 980
Sec. 37 McMichael, E.V., R.V., George P. 1160
Sec. 15, 16 McMichael, Frances, Estate of 963
Sec. 21 McMichael, Mary, G.P.R. & Robert 564
Sec. 39 McMichael & Starns 1169
L. 6, 7, 12, 13 B. 1 Amite McPherson, Addison, LeBlanc 2775
Sec. 42 Mesaro Brothers 977
Sec. 21, 28 Miceli-Spitalli 973
Sec. 34 Mid-States Homes 594
Sec. 51 Miller, Mr. & Mrs. Joseph 656
Sec. 48 Miller, Melvin G. 2204
L. 1, 2 B. 18 AM Miller, Patricia 2348
B. 46 AM Millett, Mr. & Mrs. Edward 724
Sec. 28 Misito, Vincent 982
Sec. 50 Mixon, Audrey & Mrs. Geraldine Hyman 1118
Sec. 50 Mixon, Mrs. C.M. 637
Sec. 4 Mixon, H. 1046
Sec. 50 Moak, Henry 728
Sec. 5 Mobley, Gloria 2864
Sec. 9 B. 45 AM Moock, Hood, Anderson 721
Sec. 54 Moore, Jerry 2371
Sec. 33 Moore, Ruby 2335
Sec. 4 Morgan, Armette 701
Sec. 9, 10 Morgan, Clara Miss 1040
Sq. 34 AM Morgan, Clara Miss 632
Sec. 9, 10 Morgan, Clara Miss 1024
Sec. 4 Morris, R.H. 1050
Sec. 50 (NE Frac/4-4, W-50) Morris vs. Prutsman I, H
Sec. 4 Sq. 9 Morrison, Stanley 703
L. 12, 13, 14, 15 B. 2 AM Mullin, W.J. 1053
Sq. 52 AM Murphy, Dr. F.H. 1094
Sec. 28 Muscarello, Annie Mrs. 614
Sec. 8 Muse, Emile 1023
Sec. 8 Muse, Emile 1021
Sec. 54 McKneely, William T. 2965
Sec. 9 Morris, Caretha (Tony Bush, Jr. subdivision) 3085
Sec. 28 Millerm Willie 3278
Sec. 37 Miller, Danny 3365
Sec. 9 W. Palmetto McClendon Est. (Amite) 3412

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
L. 8, 9, 12 B 2 Needham, Julian 668
Sec. 46, 51 Neiset, Dr. 712
Sec. 33 Nicolosi, Angelina Mrs. 1142
Sec. 31 Nicosia, Frank S. Jr. 2592
Sec. 31 Nicosia, Frank, Estate of 583
Sec. 4 L. 13 B. Z
Reid Addition Norman, Gerald 2842
Sec. 1 Ochman, Charles 2285
Sec. 4 Osborn, R.W. Dr. 739

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sq. 53 AM Page, John 2105
Sec. 28 Palerma, Paul 984
Munc #706 ENPL, AM Patenotte, Frank E. Jr. 2585
Sec. 51 Pecora, Rex 2662
Sec. 51 Pecoraro-Schumacher 2907
Sec. 4 S 3rd St. Perry, Mrs. Masalie Leonard & Robert Lee 2210
Sec. 28 Petitto, John 983
Sec. 37 Petitto, Sam 1161
Sec. 16 Petitto, Pinckney, others 3064
Sec. 34 Piazza, Josephine, Estate of 605
L. 9, 12, 13, 16 B. 28 AM Pierce, C.B. 1102
Sec. 1, Lot 1 (Willston S) Pierce, Whit & Garry Lilley 2850
Sec. 16 Pinkney, Goerge 964
Sec. 50 Pipkin, Robert L. 2678
Sec. 33 Polito 1145
Sec. 4, 5 TY PK AM Ponder, John D. 2205
L. 6, 7, 8 B. 9 Ponder & Cefalu 1085
Sec. 9 L. 3 Pool, Johnnie 2840
Sec. 34 Property 1934
Sec. 9 Property Location 2020
Sec. 9 L. 6 Pulliam, Claude 699
Sec. 50 Poston, Rev. Jerry 2678
Sec. 1 Parker, Mary Lou 2314
Sec. 20 Perez, Salvador 3325
Sec. 50 Yellow Chair, Poston, Jerry 3458

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
B. 34 AM Reeves, J.W. 1002
L. 10, 11, 12, 13 B. C Reid Addition 692
Sec. 4, L. 10, 11, 12, 13
BL. C Reid AM Reid Addition 689
Sec. 4 Reid Addition & Ballard 697
Sec. 50 Reid, Horace R. 684
Sec. 50 AM Sec. 4 Reid, Horace R. 727
Sec. 16 Richardson, Jno. W. 965
Sec. 4 Richardson, M.L. 731
Sec. 20 Rick, Frank Jr. 567
Sec. 9 Ridgedell, L. 1036
Sec. 1 Ridgedell, Thomas J., Estate of 588
Sec. 5 Road Dedication 1895
Sec. 52 Roark, Lorena Mrs. 2697
Sec. 4 Robertson, Conerly D. 570
Sec. 32 Robinson, Audrey 1998
Sec. 1 Robinson, Audrey 1998
Sec. 1 Rogers, Charles 2353
Sec. 33 Rogers, Bertha & Harold (Andrew Cascio) 2923
L. 5, 6 B. 9 Rowdon, Statham, Frohn, Bennett 2261
Sec. 28 Rudison, Barbara Ann H. 2424
Sec. 16 Ruffino, John 966
L. 2 B. 11 TY PK, AM Ruffinno, Louis J. 2583
Sec. 1 Rushing, Michael 2886
Sec. 4, 50 Russell, Robert 1054
Sec. 1 Rutland, Raymond E. 2589
Sec. 5 Ray, Derris & Candace 3172
Sec. 50 Reid, Lawrence & Tommy J. 3225

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
B. 1, 2, 3 AM Sanders, D.H. Realty 638
Sec. 50 Sanders, D.H. Realty 626
Sec. 50 Sanders Realty Co. & Sara Balsano 1119
L. 3, 4 B. 1 AM Sanders, D.H. Subd. 2159
L. 5, B. 1 Am Sanders, D.H. Subd. 2149
Sec. 47 Saragusa 2715/3285
Sec. 6 Scemeca, Dominic Guiseppe 1016
L. 9, 10 Sq. 15 Sec. 9 Schexnayder, Roy 729
L. 9, 10 Sq 9 AM Schilling, C.H. 631
L. 7, 10 B. 8 AM Schilling, Edwin C. Jr. 741
Sec. 33 Seals, Wallace 2830
Sec. 5 Self, Alfred 2679
L. 13, 14, 15, 20, 21 Settoon, Dudley K. III 2402
L. 9 B. 17 Settoon, D.K. 1069, 1070
L. 9 B. 17 Settoon, D.K. 1092
B. 9 TY PK, AM Sharp, Jerry 2251
L. 5, 6, 7, 8 S. 15 Simon, Lynn J. 737
Sec. 28 Sinclair Dist. Station 988
Sec.? Sinclair Station 688
B. 6 AM Singletary, J.B. 1076
S. 44, 55 Smith, Annie B. 1052
Sec. 5 TYPK, AM Smith, Curtis D. 2179
Sec. 44 Smith, Jacob 1112
L. 10, B. 13 TYPK, AM Spring, Jerry A. 2587
Sec. 4 Spring, V.H. 1003
Sec. 49 Spring, William 1117
Sec. 49 Spring to Amite 1116
Sec. 7 Spitale, Vince 1018
Sec. 4 AM Stafford, Fieldon, H. 2569
Sec. 1 Statham, George 998
Sec. ? Sterns, Jones, Butler, others 627
Sec. 51 Stevens, J.D. 2845
Sec. 20 Stevens, J.W. 565
Sec. 50 Stewart, Marion 1120
Sec. 9, 16 Story, H.D. 1027
Sec. 16, 54 Story, H.D. 619
Sec. 37 Strickland, Mrs. Ella 1157
Sec. 37 Strickland, Mrs. Ella 1164
Sec. 25, 26 Subdivision 975
Sec. 50 Sugar Hill Farm 624
Sec. 9 Swift 2203
Sec. 4m5 TYPK L. 7, 8 B 16 Swofford, Larry J. 2303
Sec. 1, 6 Stevens & Ellis 2955
Sec. 50 Fred Settoon 2971
Sec. 4 Harold & Ruth J. Stokes 3082
Sec. 33 Starks, Joyce 3295A
Sec. 16 Spitale Subdivision 960
Sec. 43 Stevenson, Rosa 3328
Sec. 51 Smith, Edgar Ray III 3454
Sec. 50 Blk. 2 & 3 Sanders, D.H. (Amite) 3434
Sec. 51 Sandage, David Scott 3485

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 50 Tangi Construction Co. 2025
Sec. 5 Tangilena Village 2078
Sec. 36 Tangipahoa Parish Police Jury 1931
Sec. 38 Tangipahoa Parish Police Jury 2209
Sec. 54 L 7, 8 Tangipahoa Parish Sheriff's Dept. 2724
Sec. 9 Taylor Addition 713
Sec. 33 Taylor, Rosalie 2286
Sec. 5 Texaco, Inc. 1009
Sec. 4 Thomas, Golda 1004
L. 8 B. 10 TY PK Thompson, Clyde T. 2550
L. 2 B. 14 TYPK Thompson, Clyde T. 1860
L. 10, 11, 12, 13 Thompson, Robert 1098
Sec. 50 Thompson, Robert Y. Jr. 2567
Sec. 5 Thompson, Russell 1007
Sec. 46 Tony, Robert 1114
Sec. 8, 17 Tycer, G.F. & Jake Elliott 2677
Sec. 39 Tycer, T.A. 1170
Sec. 5 Tycer, T.A. 65
Sec. 32, 33 Tycer, T.A., Heirs of 2686
Sec. 4, 5 Tycer, Thos. E. 454
Sec. 5 Tycer Heirs 2858
Sec. 4 Tycer Park, In 649
Sec. 5 Tycer heirs 3078
Sec. 6 Trabona, John K. 3461
Sec. 5 Walnut St. Tycer, et al (Amite) 3419
Sec. 4 U.S. Post Office 704
Sec. 5 Unknown 582
L. 4 B. 9 TYPK Unknown 2182
Sec. 1 Unknown 994

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 33 Varnado, Isaiah 1947
L. 7, 8 S 12 AM Veal, Anastasia 2413
Sec. 9 Venterella, C. 2243
Sec. ? Vernon, Charlie 1060
Sec. 35 Vicari, Loreto 1152
Sec. 32 Viola & Fletcher 1136
Sec. 33 Vullo, Loretta, Estate of 599
Sec. 1 Venterella, Carlo 3068
Sec. 1 Venterella, Carlo 3083
Sec. 53 Varnado, Troy Ray and Linda Fay 3159
Sec. 50 Wales, Wilma & Burlie 2605
Sec. 37 Wall, Alon L. 593
Sec. 33 Warren, Elizabeth & Mays, Estate of 1150
Sec. ? Warren, Walsh, others M
Sec. 33 Washington, Leola 2667
L. 19, 21 Watson, Sara Miss 1077
Sec. 50 Wayne, Paul 730
Sec. 50 Weigel, H.S. 571
L. 38, 39, 40 Weist Addition 1071
Sec. 4, 9 Westdale Subdivision 2900
Sec. 4, 9 Westdale Subdivision 2484
Sec. 9 Westmoreland, R.D. 2437
Sec. 36 Wiggins, Paul 606
Sec. 6 Wilkinson, Leroy 2246
Sec. 7 Wilkinson, Leroy 1996
Sec. 52 Williams, Floyd 1124
Sec. 4 Williams, James R. 2185
Sec. ? Williams, J.O. 1063
Sec. 43 Williams, Mayola 2448
Sec. 1 Wright, Harold 2812
Sec. 32 Warren, Lula Jennings (Estate of)
Brenda Guidry 3035
Lot 6 Block 20 Wood, Roy 3072

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 53 Zachary, Thomas 1126
Sec. 9 Zanders, Robert 1799
Sec. 31 W/2 of Frac Sec. 31 586
Sec. 1 N/2 of SW/4 of SE/4 of 1 996
Sec. 6 NE/4 of SE/4 1019
Sec. 17 NE/4 of NE/4 of 18-4-7 969
Sec. 9, 16 ¼ Sec corner 2087
Sec. 36 Subd. N/2 of 36 1156
Sec. 43 SW/4 of 43 1178
Sec. 36 SW/4, Subd. 1155
Sec. 20 E/2 968
Sec. 20 E/2 599A
Sec. 28 NW/4 991
Sec. 17 N. end of Frac 17 618
Sec. 1 NE/4 of NE/4 992
NE Cor SW/4 of NE/4 of Sq. 9 Gullett Add 693
Sec. 21 SW/4 974
Sec. 16 S/2 of L. 1 & 2 2183
Sec. 50 Sanders Add East Oak and E Mulberry E of Duncan 2674
Sec. 48 Plot Plan on St. Rt. 16 2231
L. 13, 14, 15 B. 52 Laurel & Cherry Streets 720
L. 9, 12, 13, 16 S 28 Improvements on E. Chestnut 2152
L. 5, 6, 7, 8 S. 15 AM Near Pine Street 740
L. 12 B.10 Near 1st Street 710
L. 13, 14, 15, 16 AM Along Laurel Street 645
B. 44, 45 1st and 2nd Streets 742
L. 9, 12, 13, 16 S 22 E. Mulberry & Bay Streets 2150
Sec. 9 S. 3rd and Palmetto 1943
Sec. 50 East of Duncan Avenue 2228
B. 8 Sec. 4 Imp. On Mulberry, Oak & Laurel Street 706
L. 8 B. 10 AM Near 1st Street 708
Crossing of U.S. Hwy 51 & ICRR 716
AM Corp. Limits Proposed Annexation Hwy 16 E area 2395
AM Corp. Limits Proposed Annexation Ogden Lane area 2397
AM Corp. Limits Proposed Annexation Hwy 16 W area 2396
Sec. 36 Lot 3 1154
Sec. 50 Elm, Mulberry, and Hardy Streets 647
Sec. 51 Plot Plan on St. Rt. 16 1961
Sec. 28 2 Acres 578
Sq. 7 RO 3.25 Acre Subd. 2220
Sec. 26 2.00 Acres 585
Sec. 51 20.07 Acres 1924
Sec. 28 11.68 Acres 569
Sec. 28 1 Acre in N/2 615

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
L. 1, 4, 5 S. 33 AM Improvements 1103
L. 16 B. 10 TYPK ? 2555
Sec. 4 TY PK ? 2255

T. 4 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 34 Phillip C. Ingraffia 662
Sec. 6 Jose' Gonzales 817
Sec. 13 Est. of Calvin Hughes 831
Sec. 31 F.C. Howze 835
Sec. 28 So. Natural Gas Pipeline 1591
Sec. 18 Est. J.W. Mixon 1592
Sec. 35, 40 L. Duncan Hart 1593
Sec. 18 Populas, Mr. Cutrer, Elliot 1594
Sec. 13, 24 J.H. Goldsby 1595
Sec. 36, 40 Locations, Zemurray, others 1596
Sec. 39 Genessee Lumber Co., King 1597
Sec. 39 Elijah Hagan 1598
Sec. 9, 10 Beatrice B. Wright 1599
Sec. 21 Monroe Cooper 1600
Sec. 20 Robert Neal 1601
Sec. 5 E. 30 A. NW/4 SW/4 1602
Sec. 4 S/2 of NE/4 1603
Sec. 4 C.M. Mixon 1604
Sec. 4 J.W. Dupuis 1605
Sec. 13 Request of W.E. Mount 1606
Sec. ? Bearing trees 1607
Sec. 31 E/2 of 31 1608
Sec. 9 Request of W.E. Mount 1610
Sec. 29 Sewell Bahm 1623
Sec. 31 Mrs. Ellen Johnson 1064
Sec. 36 Muriel Husser 1754
Sec. 21 Thomas J. Burns 1803
Sec. 6 A.F. Cox, Jr. 1858
Sec. 19 Tangipahoa Parish Police Jury 1932
Sec. 20 Carl Alford 1962
Sec. 29 Leonard M. Wilkinson 1977
Sec. 29 Leonard M. Wilkinson 1979
Sec. 26 W.A. Chambers 2121
Sec. 39 Locations in S/E Corner 2122
Sec. 25 Cora Husser & Farrell Chatelain 2259

T. 4 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 31 Sam E. Parnell 2262
Sec. 12 Elvin Hughes, Jr. 2271
Sec. 38 Bernice King 2300
Sec. 24 St. Alexander 2301
Sec. 11 Robert Naquin 2726
Sec. 28 Paula Nunnery 2793
Sec. 5 Richard and Sandra Diggs 2801
Sec. 28 Paula Nunnery 2793 (plot plan)
Sec. 25 Cora Husser & Farrell Chatelain 2711
Sec. 5 Billy Slaven 2715 (plot plan)
Sec. 6, Lot 2 (Willston Sub.) Whit Pierce & Garry Lilley 2850
Sec. 6 Elmer Hayden et all 2872
Sec. 35 James D. Howell 2911
Sec. 24 Russell Graff 2917
Sec. 32, 5 Hulon Simmons 2958
Sec. 1, 6 Ellis & Stevens 2955
Sec. 1 Calvin Gambino 2990
Sec. 32 & 5 Ted Diepenbrock
(bought survey from Hulon Simmons) 3048
Sec. 31 Mays Morris & Betty M. Morris 3081
Sec. 2 C.H. Vierhout 3104
Sec. 24 Charlotte Schertler 3247
Sec. 28 Patricia C. Barrilleaux 3397
Sec. 39 Alvin Baham 3437

T. 4 S., R. 8 E.
Location Name Page
? Bearing trees 1607
Sec. 2 C.H. Vierhout 3104
Sec. 1 Ellis & Stevens 2955
Sec. 1 Calvin Gambino 2990
Sec. 4 S/2 of NE/4 1603
Sec. 4 C.M. Mixon 1604
Sec. 4 J.W. Dupuis 1605
Sec. 5 E. 30 A. NW/4 SW/4 1602
Sec. 5 Richard and Sandra Diggs 2801
Sec. 5 Billy Slaven 2715 (plot plan)
Sec. 5 & 32 Hulon Simmons 2958
Sec. 6 Jose' Gonzales 817
Sec. 6 A.F. Cox, Jr. 1858
Sec. 6 Whit Pierce & Garry Lilley 2850
Sec. 6 Elmer Hayden et all 2872
Sec. 6 Ellis & Stevens 2955
Sec. 9, 10 Beatrice B. Wright 1599
Sec. 9 Request of W.E. Mount 1610
Sec. 11 Robert Naquin 2726
Sec. 12 Elvin Hughes, Jr. 2271

T. 4 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 13 Est. of Calvin Hughes 831
Sec. 13, 24 J.H. Goldsby 1595
Sec. 13 Request of W.E. Mount 1606
Sec. 18 Est. of J.W. Mixon 1592
Sec. 18 Populas, Mr. Cutrer, Elliot 1594
Sec. 19 Tangipahoa Parish Police Jury 1932
Sec. 20 Robert Neal 1601
Sec. 20 Carl Alford 1962
Sec. 21 Thomas J. Burns 1803
Sec. 24 St. Alexander 2301
Sec. 24 Russell Graff 2917
Sec. 24 Charlotte Schertler 3247
Sec. 25 Cora Husser & Farrell Chatelain 2711
Sec. 25 Cora Husser & Farrell Chatelain 2259
Sec. 26 W.A. Chambers 2121
Sec. 28 So. Natural Gas Pipeline 1591
Sec. 28 Paula Nunnery 2793
Sec. 28 Paula Nunnery 2793
Sec. 28 Patricia C. Barrilleaux 3397
Sec. 29 Leonard M. Wilkinson 1979
Sec. 29 Leonard M. Wilkinson 1977
Sec. 29 Sewell Bahm 1623

T. 4 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 31 F.C. Howze 835
Sec. 31 E/2 of 31 1608
Sec. 31 Sam E. Parnell 2262
Sec. 31 Mays Morris & Betty M. Morris 3081
Sec. 32 & 5 Hulon Simmons 2958
Sec. 34 Phillip C. Ingraffia 662
Sec. 35 James. D. Howell 2911
Sec. 36, 40 Locations, Zemurray, others 1596
Sec. 36 Muriel Husser 1754
Sec. 38 Bernice King 2300
Sec. 39 Genessee Lumber Co, King 1597
Sec. 39 Elijah Hagan 1598
Sec. 39 Locations in SE corner 2122
Sec. 39 Baham 3437
Sec. 26 Chamber, W.A. 2121
Sec. 25 Chatelain, Farrell, Cora Husse 2711
Sec. 25 Chatelain, Farrell, & Cora Husser 2259
Sec. 21 Cooper, Monroe 1600
Sec. 6 Cox, A. F. Jr. 1858
Sec. 18 Cutrer, Populas, Elliot 1594
Sec. 5 Diggs, Richard and Sanders 2801
Sec. 4 Dupuis, J.W. 1605
Sec. 32 & 5 Diepenbrock, Ted 3048
(Brought survey from Hulon Simons)
Sec. 18 Elliot, Populas, Cutrer 1594
Sec. 1, 6 Ellis & Stevens 2955
Sec. 39 Genesee Lumber Co.- King 1597
Sec. 13, 24 Goldsby, J.H. 1595
Sec. 6 Gonzales, Jose 817
Sec. 24 Graff, Russell 2917
Sec. 1 Gambino, Calvin 2990
Sec. 39 Hagan, Elijah 1598
Sec. 35, 40 Hart, L. Duncan 1593
Sec. 6 Hayden, Elmer et al 2872
Sec. 35 Howell, James D. 2911
Sec. 31 Howze, F.C. 835
Sec. 13 Hughes, Calvin, Estate of 831
Sec. 12 Hughes, Elvin Jr. 2271
Sec. 25 Husser, Cora & Farrell Chatelain 2711
Sec. 25 Husser, Cora & Farrell Chatelain 2259
Sec. 36 Husser, Muriel 1754
Sec. 34 Ingraffia, Phillip C. 662

T. 4 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 31 Johnson, Ellen Mrs. 1064
Sec. 38 King, Bernice 2300
Sec. 28 King, Genessee Lumber Co. 1597
Sec. 6 Lot 2 (Willston Sub) Lilley, Garry & Whit Pierce 2850
Sec. 4 Mixon, C.M. 1604
Sec. 18 Mixon, J.W., Estate of 1592
Sec. 13 Mount, W.E., Request of 1606
Sec. 9 Mount, W.E., Request of 1610
Sec. 31 Morris, Mays and Betty M. 3081

T. 4 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 11 Naquin, Robert 2726
Sec. 20 Neal, Robert 1601
Sec. 28 Nunnery, Paula 2793
Sec. 28 Nunnery, Paula (plot plan) 2793
Sec. 31 Parnell, Sam E. 2262
Sec. 6 (Wil. Sub) Pierce, Whit & Garry Lilley 2850
Sec. 18 Populas, Cutrer, Elliot 1594
Sec. 5 Slaven, Billy (plot plan) 2715
Sec. 28 So. Natural Gas Pipeline 1591
Sec. 24 St. Alexander 2301
Sec. 1, 6 Stevens & Ellis 2955
Sec. 32 & 5 Simmons, Hulon 2958
Sec. 24 Schertler, Charlotte 3247
Sec. 19 Tangipahoa Parish Police Jury 1932
Sec. 2 C.H. Vierhout 3104
Sec. 29 Wilkinson, Leonard M. 1977
Sec. 29 Wilkinson, Leonard M. 1979
Sec. 9,10 Wright, Beatrice B. 1599
Sec. 36, 40 Zemurray, Locations, others 1596
Bearing trees 1607
Sec. 39 Locations in S/E Corner 2122
Sec. 5 E 30 A NW/4 SW/4 1602
Sec. 4 S/2 of NE/4 1603
Sec. 31 E/2 of 31 1608

T. 4 S., R. 9 E.
Location Name Page
? Property Owners 1716
Sec. 4,5 Property Owners 1722
Sec. 29 Locations along North line 1741
Sec. 32 Locations in W/2 (C.J. Brunette) 1742
Sec. 2,45 Henry W. Cox 1743
Sec. 11 Alvie Holden 1746
Sec. 4,5 William Sharp 1747
Sec. 32 James Brunett 1748
Sec. 37 Est. of Bell Gardener 1749
Sec. 43 Ranger Land Co. 1750
Sec. 39 Tangipahoa Tung Co. & Lake
Superior Piling & Geo Bell 1751
Sec. 19 Althus Husser 1752
Sec. 25 Gaston Lanaux 1753
Sec. 31 Muriel Husser 1754
Sec. 39 Lampton Realty Co. 1755
Sec. 33 August Dixon 1756
Sec. 9 SW/2 of SW/4 1757
Sec. 29,30 Lawrence, Willie, & Jerro Husser 1758
Sec. 33 Samuel Zemurray 1759
Sec. 35,36 Mrs. Sophie Baham 1761
Sec. 35 Gaston Lanaux, Jr. 1762
Sec. 4,5 George Bell 1763
Sec. 30 John H. Ward 1816
Sec. 34 Charles Moffitt 1830
Sec. 44 N/2 of SE/2 1831
Sec. 35 Est. Leonard Reid 1976
Sec. 2 Albert Sanders, Jr. 2039
Sec. 2 Ted Holden 2040
Sec. 30 Bankston 2180
Sec. 40 C.M. Yates 2212
Sec. 35 Heirs of Garfield Reid 2329
Sec. 6 Dale Mixon 2331
Sec. 32 Mr. & Mrs. Preston Addison &
Samuel Zemurray A10
Sec. 32 Mr. & Mrs. Preston Addison A9
Sec. 39 Lampton Realty Co. A11
Sec. 39 Lampton Realty Co. A12
Sec. 39 Lampton Realty CO. A13
Sec. 4,5 George Bell A14
Sec. 4,5 William Sharp A15
Sec. 35 Weda O'Keefe 2909
Sec. 18 Angeline Ard 2931
Sec. 2 Jenkins, Bryant 3704

T. 4 S., R. 9 E.
Location Name Page
? Property Owners 1716
Sec. 2 Jenkins, Bryant 3074
Sec. 2, 45 Henry W. Cox 1743
Sec. 2 Albert Sanders, Jr. 2039
Sec. 2 Ted Holden 2040
Sec. 4, 5 Property Owners 1722
Sec. 4, 5 William Sharp 1747
Sec. 4, 5 George Bell 1763
Sec. 4, 5 George Bell A14
Sec. 4, 5 William Sharp A15
Sec. 6 Dale Mixon 2331
Sec. 9 SW/2 of SW/4 1757
Sec. 11 Alvie Holden 1746
Sec. 18 Angeline Ard 2931
Sec. 19 Althus Husser 1752
Sec. 25 Gaston Lanaux 1753
Sec. 29 Locations along North line 1741
Sec. 29, 30 Lawrence, Willie, Jerro Husser 1758

T. 4 S., R. 9 E.
Location Name Page
Sec. 30 John H. Ward 1816
Sec. 30 Bankston 2180
Sec. 31 Muriel Husser 1754
Sec. 32 Locations in W/2 (C.J. Brunette) 1742
Sec. 32 James Brunett 1748
Sec. 32 Mr. & Mrs. Preston Addison A9
Sec. 32 Mr. & Mrs. Preston Addison & S. Zemurray A10
Sec. 33 August Dixon 1756
Sec. 33 Samuel Zemurray 1759
Sec. 34 Charles Moffit 1830
Sec. 35, 36 Sophie Baham 1761
Sec. 35 Gaston Lanaux, Jr. 1762
Sec. 35 Est. Leonard Reid 1976
Sec. 35 Heirs of Garfield Reid 2329
Sec. 35 Weda O'Keefe 2909
Sec. 37 Est. of Bell Gardener 1749
Sec. 39 Tangipahoa Tung Co. & Lake Superior 1751 Piling and George Bell
Sec.39 Lampton Realty Co. 1755
Sec. 39 Lampton Realty Co. A11
Sec. 39 Lampton Realty Co. A12
Sec. 39 Lampton Realty Co. A13

T. 4 S., R. 9 E.
Location Name Page
Sec. 40 C.M. Yates 2212
Sec. 43 Ranger Land Co. 1750
Sec. 44 N/2 of SE/2 1831


T. 4 S., R. 9 E.
Location Name Page
Sec. 32 Addison, Mr. & Mrs. Preston &
Samuel Zemurray A10
Sec. 32 Addison, Mr. & Mrs. Preston A9
Sec. 18 Ard, Angelina 2931
Sec. 35, 36 Baham, Sophie Mrs. 1761
Sec. 30 Bankston 2180
Sec. 4, 5 Bell, George A14
Sec.4, 5 Bell, George 1763
Sec. 32 Bruneff, James 1748
Sec. 2, 45 Cox, Henry W. 1743
Sec. 33 Dixon, August 1756
Sec. 37 Gardener, Bell, Estate of 1749

T. 4 S., R. 9 E.
Location Name Page
Sec. 11 Holden, Alvie 1746
Sec. 2 Holden, Ted 2040
Sec. 19 Husser, Althus 1752
Sec. 29, 30 Husser, Jerro & Willie & Lawrence 1758
Sec. 31 Husser, Muriel 1754
Sec. 2 Jenkins, Bryant 3074
Sec. 39 Lampton Realty Co. A11
Sec. 39 Lampton Realty Co. A12
Sec. 39 Lampton Realty Co. A13
Sec. 39 Lampton Realty Co. 1755
Sec. 25 Lanaux, Gaston 1753
Sec. 35 Lanaux, Gaston, Jr. 1762
Sec. 29, 30 Lawrence, Willie, Husser 1758
Sec. 6 Mixon, Dale 2331
Sec. 34 Moffitt, Charles 1830

T. 4 S., R. 9 E.
Location Name Page
Sec. 35 O'Keefe, Weda 2909
? Property Owners 1716
Sec. 4, 5 Property Owners 1722
Sec. 43 Ranger Land Company 1750
Sec. 35 Reid, Garfield, Heirs of 2329
Sec. 35 Reid, Leonrard, Estate of 1976
Sec. 2 Sanders, Albert Jr. 2039
Sec. 4, 5 Sharp, William 1747
Sec. 4, 5 Sharp, William A15

T. 4 S., R. 9 E.
Location Name Page
Sec. 39 Tangipahoa Tung Co, &
Lake Superior Piline & Geo. Bell 1751
Sec. 30 Ward, John H. 1816
Sec. 29, 30 Willie, Lawrence, Husser 1758
Sec. 40 Yates, C.M. 2212
Sec. 33 Zemurray, Samuel 1759
Sec. 32 Zemurray, Samuel & Mr. & Mrs. P. Addison A10
Sec. 9 SW/2 of SW/4 1757
Sec. 44 N/2 of SE/2 1831
Sec. 20 Locations along North line 1741
Sec. 32 Locations in W/2 (C.J. Brunette) 1742

T. 4 S., R. 10 E.
Location Name Page
Sec. 40 C.M. Yates 2212
Sec. 6, 38 C.M. Yates L

T. 4 S., R. 11 E.
Location Name Page
HR 46, 54 Arthur Green 1828

T. 4 S., R. 10 E.
Location Name Page
Sec. 6, 38 C.M. Yates L
Sec. 40 C.M. Yates 2212

T. 4 S., R. 10 E.
Location Name Page
Sec. 40 Yates, C.M. 2212
Sec. 6, 38 Yates, C.M. L

T. 4 S., R. 11 E.
Location Name Page
HR 46, 54 Arthur Green 1828

T. 4 S., R. 11 E.
Location Name Page
HR 46, 54 Green, Arthur 1828

T. 5 S., R. 3 E.
Location Name Page
Sec. 24 NE/4 of NW/4 of 24 007
Sec. 1 C.E. Hodges 008
Sec. 22 Burrell Carter 1935

T. 5 S., R. 4 E.
Location Name Page
Sec. 2 Lewis Jones 1786
Sec. 16 John L. Vernon 1994
Sec. 7, 37 C.A. Palmer 682

T. 5 S., R. 6 E.
Location Name Page
HRs 37, 48 Est. of William N & Catherine Fletcher 201
Sec. 38 Location at request of
A.A. Russell 202
? Locations 195
Sec. 1 Locations 196
Sec. 4 George b lackwell to Indep. Bank 197
Sec. 34, 35 J.G. Kinchen 199
Sec. 32, 33, 44 Proposed WPA Road 200
Sec. 24 Larry Cloud 2738
Sec. 40 76.30 acre tract 216
Sec. 24 Tim Barron 3034

T. 5 S., R. 3 E.
Location Name Page
Sec. 1 C.E. Hodges 8
Sec. 22 Burrell Carter 1935
Sec. 24 NE/4 of NW/4 of 24 7
Sec. 2 Lewis Jones 1786
Sec. 7, 37 C.A. Palmer 682
Sec. 16 John L. Vernon 1994

T. 5 S., R. 4 E.
Location Name Page
Sec. 2 Jones, Lewis 1786
Sec. 7, 37 Palmer, C.A. 682
Sec. 16 Vernon, John L. 1994

T. 5 S., R. 6 E.
Location Name Page
Sec. 4 Blackwell, George to Indep. Bank 197
Sec. 24 Baron, Tim 3034
Sec. 24 Cloud, Larry 2738
HR 37, 48 Fletcher, William N. & Catherine 201
Sec. 34, 35 Kinchen, J.G. 199
Sec. 34, 35 Kinchen, J.G. 198
Sec. ? Locations 195
Sec. 1 Locations 196
Sec. 32, 33, 44 Proposed WPA Road 200
Sec. 38 Russell, A.A., Location at request of 202
Sec. 40 76.30 acre tract 216

T. 5 S., R. 6 E.
Location Name Page
? Locations 195
Sec. 1 Locations 196
Sec. 4 George Blackwell to Indep. Bank 197
Sec. 24 Larry Cloud 2738
Sec. 24 Tim Baron 3034
Sec. 32, 33, 44 Proposed WPA Road 200
Sec. 34, 35 J.G. Kinchen 199
Sec. 34, 35 J.G. Kinchen 198
HR 37, 48 Est. of William N. & Catherine Fletcher 201
Sec. 38 Location at request of A.A. Russell 202
Sec. 40 76.30 acre tract 216

T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 15 R. Marggio 185
Sec. 37 Benton O. Bickham 609
Sec. 15 Locations 664
Sec. 15 Jack Candiotto 666
Sec. 14 Louis Wallace 769
Sec. 9, 16 J. Burrescia 858
Sq. 24, IND Carmelo Musso 859
IND Frank & Phillippo Sinagra 860
Sq. 11, IND Lots along Pine Street 861
Sq. 11, IND Sam Messina 862
Sq. 33, IND Frank Anzalone 863
Sq. 15, IND Frank Sinagra 864
B.7, IND Benton Bickham 865
B. 9 IND Mrs. Helen Reid 866
B. 34, IND Mrs. Don Gumelsky 868
B.1, IND John Gulatto 869
Sq. 29, IND Mrs. Marianne Catalano 870
L. 27, Sq. 33, IND Charles Polito 871
L. 2, Sq. 6, IND Willie Morgan, Jr. 872
B. 33, IND. Arnel Rainey 873
L. 2, Sq. 6, IND. Willie Morgan, Jr. 874
B. 7, IND. Rev. M.J. Black, Sr. 875
Sq. 25, IND. Rick Crawford 876
Sec. 9, 14, 19, 26, 39 Vito Volcise 877
L. 9, B. 11 Mary & Anthony DiMaggio, Jr. 878
Sq. 9 Along 2nd, 3rd, & Dillo Sts. 879
? David Gaines & others 880
Sq. 9, IND Frank Michelle 881
L. 9, Sq. 38, IND Louis Pechon 882
Sq. 31, IND. John J. Masaracchia 883
B. 40, IND. Dr. Paul Lamarca 884
Sq. 11, IND Vick Cuti 885
Sec. 9 Grover Taplin 3374
Sec. 34 Town of Tickfaw 917
Sec. 16 Estate of Giacoma Cappadora 918
Sec. 5 Freiler Property 919
Sq. 11, IND Cardaronella 920
L. 1, 2, B. 3, Sq. 23, IND Park & Wilson Ave. 921
Sec. 15 Annie Disolvo 922
Sec. 15 Estate of Bodassamo Maggio 923
Sq. 36, IND Tony Cardaronella 924
Sec. 22 Sam and Rosa Santangello 925
Sec. 16 N. Dana 2414

T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 10 Schiro 926
Sec. 14 Earline Carson 927
Sec. 1 Holland Chambers 928
Sec. 1 Shelby Blackwell 929
Sec. 4 Donald Ray Stewart 930
Sec. 4 Mrs. Tecla Dibuono Guzzardo 931
Sec. 5 Mrs. Martha Mashon 932
Sec. 4 Nick Gerage 933
Sec. 15 Nathaniel Adams 934
Sec. 23 Joe Matise 935
Sec. 10 Dr. Paul Lamarca 936
Sec. 3 Philip Macalusa 938
Sec. 25 Berlin Hagan 939
Sq. 16, 17, 18, IND. Dr. Paul Lamarca 940
Sec. 9, 16 Gene Alessi 941
Sec. 3 Fred Vilardo 942
Sec. 4 Mr. & Mrs. Claiborne Powell 943
Sec. 40 Improvements 944
Sec. 8 .26 acres 945
Sec. 33 Est. John Catalanotte 946
Sec. 26, 27 Joe Galafora 947
Sec. 39 John Farace, Jr. 948
Sec. 3 Dr. J.J.Anzalone 949
Sec. 38 John Hick 950
Sec. 9, 16 Gene Alessi 951
Sec. 21, 22 Roy Hamilton 952
Sec. 22 Charles Cittadino 953
Sec. 16 Gerald I. Gulota 954
Sec. 28 Est. of Peter D'Anna 955
Sec. 3, 4 Joseph A. D'Anna, Sr. 956
Sec. 9 Allen Basso & Calvin Basso 957
Sec .10 Bernice Young 958
Sec. 39 Robert Paille 959
Sec. 14 22.32 Tract of Land 1180
Sec. 14 Vincent Galiano 1181
Sec. 1 NE/4 1182
Sec. 3, 4 Genessee Lbr. Co. 1183
Sec. 3, 4 Tony Spitale 1184
Sec. 3, 4 Tony Spitale 1185
Sec. 3, 4 Gaitano Anzalone 1186
Sec. 3, 4 Sam Valardo 1187
Sec .3, 4 W.A. Huck 1188
Sec. 2, 3 Rosario Ingraffia 1189
Sec. 2, 3 W.A. Huck 1190
Sec. 3 George Cucio 1191
Sec. 4 H.H. Hathorn 1192
Sec. 3, 4 Guiseppi Bruno 1193
Sec. 4 SE/4 of SW/4 1194
Sec. 4 Canals on SW/4 of SW/4 1195

T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 4 NW/4 of NE/4 1196
Sec. 4 Charles Anzalone 1197
Sec. 4 Tony Guzzardo 1198
Sec. 4 Tony Guzzardo 1199
Sec. 4 Amite Bank & Trust 1200
Sec. 4 Rosario Divittorio 1201
Sec. 4 J.H. McGinty 1202
Sec. 4 Buster J. Guzzardo 1203
Sec. 4 Howard Hawthorn 1204
Sec. 4, 9 Locations 1205
Sec. 4 SE/4 of SW/4 of 4 1206
Sec. 4 S/2 of NW/4 1207
Sec. 4 Michele 1208
Sec. 4 Subd. Of 5.5 acres 1209
Sec. 3, 4 Guisseppe D'Anna et al 1210
Sec. 5 Independence Feed and Flour Co. 1211
Sec. 5 Sharkey Cemetery 1212
Sec. 5 Locations 1213
Sec. 5, 8 Locations of 6.00 A. tract 1214
Sec. 5 SE/4 of NE/4 of 5 1215
Sec. 5 Sam Magliolo 1216
Sec. 6 W/2 of SW/4 1217
Sec. 6 Marion P. Garafola 1218
Sec. 8 Santo & Peter Uli 1219
Sec. 8, 9 Mrs. T.B. Levatino 1220
Sec. 8, 17 Sam Cittadino 1221
Sec. 8 Lazard Gumelsky 1222
Sec. 8, 15 Vincenzo DiSalvo 1223
Sec. 8 Location 1224
Sec. 9, 39 Vito Volcise 1225
Sec. 9 Joseph Digiovanni 1226
Sec. 9 Locations 1227
Sec. 9, 10, 15, 16 Rufus Denham 1228
Sec. 9 Frank Destifano 1229
Sec. 9 Lazard Gumelsky 1230
Sec. 9, 10 Calogero Tortorice 1231
Sec. 9, 39 Vito Volcise 1232
Sec. 10 Carmello Damico 1233
Sec. 10 A. Gumelsky 1234
Sec. 13, 14, 23, 24 R. Lillie & Hammond St. Bank 1235
Sec. 13, 14 Salvatore Levatino 1236
Sec. 44 Mrs. Genevieve R. George 1239
Sec. 6 .70 acres 1240
Sec. 14 Francois Lalumo 1241
Sec. 14 Frank Anzalone 1242
Sec. 14 Locations 1243
Sec. 14 Andrea Dagro 1244
Sec. 14 L. Canale & F. Lalumia 1245

T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 15 Locations 1246
Sec. 15 Sam Orlando & Joe Anzalone 1247
Sec. 15, 16 Ingnazzio Centanni 1248
Sec. 15 Frank Corrente, Sr. 1249
Sec. 15 John Raggio 1250
Sec. 15 Joe Recile 1251
Sec. 15 Badassimo Maggio 1252
Sec. 15 Locations 1253
Sec. 15 Location 1254
Sec. 15 Location 1255
Sec. 16, 17 Huck Estate 1256
Sec. 16 Vincent Vitrano 1257
Sec. 16 Subd. Of W/2 1258
Sec. 16 Locations 1259
Sec. 21 Leonardo Lipari 1260
Sec. 17 Leon Garon 1261
Sec. 17 Location of 20. A. tract 1262
Sec. 17 Location of 29.21 A. tract 1263
Sec. 18 G.T. Schiro 1264
Sec. 14 Guy Adams & Frank Goblowsky 1265
Sec. 21, 22 Vincendo Bondi 1266
Sec. 17 George D. Harpole 1267
Sec. 20, 21 Locations 1268
Sec. 21 SW/4 & NE/4 1269
Sec. 21 E/2 1270
Sec. 22 Lena Tortorice 1271
Sec. 22 NW/4 of NE/4 1272
Sec. 22 N/2 of SW/4 of 5-7, NW/4 1273
Sec. 22 Locations 1274
Sec. 22 N/2 of NW/4 1275
Sec. 22 George Lamarco & Nick Cacioppo 1276
Sec. 22 Lena Tortorice 1277
Sec. 23 S.G. Morgan 1278
Sec. 23 Guiesseppe Ciaccio 1279
Sec. 24 Location 1280
Sec. 25 NW/4 of SE/4 and NE/4 of SW/4 1281
Sec. 25, 26 Marchand Property 1282
Sec. 27 Louisiana Power & Light Co. 1283
Sec. 27 Subdivision 1284
Sec. 27 SE/4 of the NE/4 1285
Sec. 27, 28 Mr/Mrs J. Danner 1286
Sec. 27 N/2 of N/2 1287
Sec. 27 N/2 of N/2 1288
Sec. 27 W.A. and Susie Wunch 1289
Sec. 29 SE/4 of SE/4 1290

T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 29 SE/4 of SE/4 1290
Sec. 38 Sam J. Coniglio 1291
Sec. 33 Frank Valente 1292
Sec. 35 Est. N.W. Corner 1293
Sec. 37 Location 1294
Sec. 39 Subd. Of L. 14 1296
Sec. 39 Subd. Of B. 19 1295
Sec. 40 J.Y. Ware & D.C. Chandler 1297
Sec. 25 Vincent Mannino 1298
Sec. 42 Hutchinson & others 1299
Sec. 17, 44 Thomas D. Robertson 1300
Sec. 44 Mrs. Geneviene George 1301
Sec. 44 Tony Campise 1302
HR 38, 45 E.R. Hoover 1303
Sec. 45 Vacarro 1304
Sec. 1 David P. Lee 1305
Sq. 33, IND Subdivision 1306
Sq. 113, 114 ,IND St. Joseph Society 1307
Sq. 23, IND Subdivision 1308
IND High School Grounds 1309
B. 11, IND Louis Klotzback 1310
IND Various Squares 1311
Sq. 11, IND Mrs. A. A. Tararella 1312
L. 2, Sq. 34, IND Gumelsky 1313
B. 39, IND 5th St. 1314
Sq. 31, IND Bet 6th & 7th 1315
B. 26, IND Tony Catalano/Nunco Thomas 1316
Sq. 35, IND P.E. Dolhonde 1317
IND 6th & WRR 1318
L. 4, 9, Sq. 24, IND Sam Cittadino 1319
L. 2, 3, 9, Sq. 24, IND Improvements 1320
L. 2, Sq. 34 Grochman 1321
? 15.65 Acres 1322
Sq. 10, IND Subdivision 1323
Sq. 32, IND Tillie Gumelsky 1324
B. 29, 44, IND Locations 1325
Sq. 33, IND Request of Paul Paleramo 1326
B. 21, IND off 2nd. St. 1327
Sq. 40, 44, IND Tony Lamarco 1328
Sq. 23, B.1, IND Wilson to Saltz 1329
L. 4, 9 Sq. 24, IND Sam Cittadino 1330
Sq. 45, IND Calcagno-Vacaro 1331
Sq. 20, IND Amite Bank & Trust Co. 1332
L. 2, Sq. 34, IND Gumulsky 1333

T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
B. 34, IND J.W. Tycer 1334
7th St., IND Vito & Francis D. Cuti 1335
Sq. 33, IND Bet. Cypress & ICRR 1336
Bl. 24, IND Bet. Tulane & 4th 1338
Sq. 33, IND Bet. Cypress & ICRR 1337
B. 5, IND Subdivision 1339
B. 7, 8, IND Mrs. Mary Kemp 1340
Sq. 10, IND Subdivision 1341
Sq.? IND Whistler-Edgerton on Pine St. 1343
Sec. 34 Joseph J. Fedele 1344
Sec. 18 Heirs of F.P. Robertson 1438
B. 28, IND Dr. Paul J. Lamarca 1613
Sec. 35 Farina Estate 1632
Sec. 27 Joseph Lamonte 1636
Sec. 4 Donald Ray Stewart 1686
Sec. 5, 8 Improvements on 95.547-A. tract 1688
L. 24, Sec. 39, IND Town of Independence 1691
L. 1-10, Sq. 33, IND Town of Independence 1693
Sec. 1, 2 Benny Major 1698
Sec. 14 Albert Leonard Genco 1789
Sec. 17 Est. of H.L. Nelson 1791
Sec. 36 James R. Edwards 1793
Sec. 15 14.09 acres 1796
Sec. 15 Candiotto, Anzalone & Falcone 1801
L. 3, 4, B. 1, Sq. 23, IND Est. Joe Buindo 1815
Sec. 9, IND Est. of D. Musso 1852
Sec. 14 Leonard Genco, Jr. 1855
Sec. 8 Ivy Kinchen 1864
B. 2, Sq. 23, IND Community St. Bank 1869
Sec. 1 G.C. Cox & Prime D. Rose 1873
Sec. 4, IND Isaiah Varnado 1889
Sec. 16 Paul Miceli 1895
Sec. 39 Anthony Shiro 1917
Sec. 23 Williams, Morgan & others 1919
Sec. 17 Nelson 1920
Sec. 1 Dave P. Lee 1927
Sec. 40 Elof Russell 1944
Sec. 40 Charles B. Sitts 1944A
Sec. 16 Lawrence Navarre 1948
IND Proposed Water Main 1958

T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 3 Charles Baglio, Sr. 1965
Sec. 4 Property Location 1980
Sec. 3, 4 2.05 A. between Vaccaro & Spitale 1983
Sec. 5, 6 H.F. Freiler 1999
Sec. 5, 6 H.F. Freiler 2002
Sec. 15 Industrial Park 2010
Sec. 5 Freiler Property 2023
Sec. 15 Lamarca, Mary & Carlo Costa 2067
? Roy Wood-Navarre Subd. 2081
Sec. 4 John G. LaRock 2092
Sec. 9 Digiovanni 2099
? 62.082 A. on I-55 2106
Sq. 33, IND Joe E. Anzalone 2133
B. 18, 19 Town of Independence 2144
B. 33, Kentwood Herbert Lea 2145
Sec. 22 Warren Ricks 2163
Sec. 4 Donald Ray Stewart 2164
Sec. 39 George M. Capadona, Jr. 2170
L. 11, 12, 13, 14 B. 33 Town of Independence 2187
Sec. 11 Mrs. Edna Howze 2190
Sec.40 Land Transfers 2193
Sec. 4, 9 Est. of Gaetano Anzalone A
? J.C. Bahm B
Sec. 10 Andrew Stevenes D
Sec. 42 John T. Hutchinson
(Harpole & Herring) O
Sec. 24 Locatin on Hammond Road V
Sec. 15 Carlo Costa 2222
Sec. 3, 4 Mrs. Isabel D'Anna and
Heirs of Vincent D'Anna 2224
Sec. 9, 16 George ABD Giovanna Grovanna
Alessi 2230
Sec. 4, l. 6, 7, 8, Sq. 37, IND Peter V. Luizza 2242
Sec. 15 Pelice Anzalone 2295
Sec. 15 J.W. Harpole in front of 2300
Sec. 8 G.C. Taylor 2330
Sec. 39, IND. Nhac Quang Duong 2337
L. 42, Sq. 42 IND Gary Lee Carroll, Sr. 2371
Sec. 29 Tangi Parish Police Jury 2375A

T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
L. 23, 6, Sq. 12IND Ronnie Lavigne 2447
L. 89, 90, IND Kluchin Subd. 2542
Sec. 4 Dan Divottoria 2551
L. 3, 4, Sq. 25 IND on 6th St. 2552
L. 1, 2, B. 3, IND Preston A. Baham 2557
Sec. 14 Paul C. Uli 2564
Sec. 27 Sam Lacara 2568
L. 28, Sq. 24 IND Ben Lucia 2580
Sec. 4 Ronnie Polito 2599
Sec. 31 James Larry Bryant 2640
Sec. 31 James Larry Bryant 2641
L. 7, Sec. 1 Brenda Chambers 2739
Sec. 20, 44 Acey Allen 2740
Sec. 16 Ralph Lipscomb 2743
Sec. 4 Bennie Relan 2755
L. 89, 90 KLU SUBD IND Vincent A. & Marilyn Calcagno 2770
Sec. 16 Carlo Triolo 2776
Sec. 6 Carlo Vaccaro 2777
Sec. 6 Carlo Vaccaro 2778
Sec. 6 Leland & Josephine Taylor 2779
Sec. 6 Carol Ann Vaccaro 2780
Sec. 1 Russell Johnson, Jr. 2365
Sec. 14 Andrew Cascio 2299
Sec. 4 Jimmy Ebarb 2412
Sec. 6 Kerry Thomas 2456
Sec. 4 Town of Independence 2607
Sec. 3 & 4 Town of Independence 2608
Sec. 16 Nurphy Danna 2414
Sec. 16 Nurphy Danna (1961 survey) 2598
L. 1, 2, 3, 4 Sq. 23 Town
Of Independence Donald McNulty 907
Sec. 40 A.J. Normand 2626
Lands of Sewell Bahm 2629
Sec. 6 Kerry Thomas 2436
Amite City, Sec. 15 J.W. Harpole (very old survey) 2633
Sec. 9, Independence Town of Independence 2637
Sec. 9 Town of Independence (lift station) 2606
Sec. 4 Town of Independence (from Heirs
Of John Garman) 2690
Sec. 4, 9 Town of Independence (From Hester Tate) 2689
Sec. 9 Town of Independence (CDBG-Land Acquisition) 2691
Square 11
Town of Indy Louis Divincenti 2708

T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 14 Harry Roger 2728
Sec. 34 & 35 Peter Liuzza to Charles Malnar 2836
Sec. 9 & 10 Town of Independence 2849
Sec. 37 Johnny Saragusa 2863
Sec.32 Tony Noto 2904
Sec. 27 David Magee 2936
Sec. 14 Joseph Frederick A. LaMarca 2941
Sec. 37 Cyprian Heirs 2978
Sec. 40 Jack Brian Carona 2981
Sec. 40 Elbert Hayden 2983
Sec. 1 Sam Pierre 2987
Sec. 1 Jack Good 3003
Sec. 40 Peter Imbraguglio 3004
Sec. 1 Russell Johnson (Danford Estate) 3037
Sec. 27 C.G. Forrest Est. 3054
Sec. 8 Dalton Breaux 3113
Sec. 15 Giardina, Angelo T. & Charlotte G. 3188
Sec. 9 Grover Taplin 3374

T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
? David Gaines & others 880
? 15.65 Acres 1322
? Roy Wood Navarre Subdivision 2081
? 62.082 acre on I-55 2106
? J.C. Bahm B
Sec. 1 Holland Chambers 928
Sec. 1 Shelby Blackwell 929
Sec. 1 NE/4 1182
Sec. 1 David P. Lee 1305
Sec. 1, 2 Benny Major 1698
Sec. 1 G.C. Cox & Price D. Rose 1873
Sec. 1 David P. Lee 1927
Sec. 1 Russell Johnson, Jr. 2365
Sec. 1 Sam Pierre 2987
Sec. 1 Jack Good 3004
Sec. 1 Russell Johnson (Danford Property) 3037
Sec. 1 Carline, Joseph L. & Wanda Jean 3291
Sec. 2, 3 Rosario Ingraffia 1189
Sec. 2, 3 W.A. Huck 1190
Sec. 3 Philip Macalusa 938
Sec. 3 Fred Vilardo 942
Sec. 3 Dr. J.J. Anzalone 949
Sec. 3, 4 Joseph A. D'Anna, Sr. 956
Sec. 3, 4 Genessee Lbr. Co. 1183
Sec. 3, 4 Tony Spitale 1184
Sec. 3, 4 Tony Spitale 1185
Sec. 3, 4 Gaitano Anzalone 1186
Sec. 3, 4 Sam Valardo 1187
Sec. 3, 4 W.A. Huck 1188
Sec. 3, 4 Guiseppi Bruno 1193
Sec. 3 George Cucio 1191
Sec. 3, 4 Guisseppe D'Anna et al 1210
Sec. 3, 4 Mrs. Isabel D'Anna and Heirs of
Vincent D'Anna 2224
Sec. 3 Charles Baglio, Sr. 1965
Sec. 3, 4 20.5 acres between Vaccaro & Spitale 1983
Sec. 3, 4 Town of Independence 2608

T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 4 Donald Ray Stewart 930
Sec. 4 Mrs. Tecla Dibuono Guzzardo 931
Sec. 4 Nick Gerage 933
Sec. 4 Mr. & Mrs. Claiborne Powell 943
Sec. 4 H.H. Hathorn 1192
Sec. 4 SE/4 of SW/4 1194
Sec. 4 Canals on SW/4 of SW/4 1195
Sec. 4 NW/4 of NE/4 1196
Sec. 4 Charles Anzalone 1197
Sec. 4 Tony Guzzardo 1198
Sec. 4 Tony Guzzardo 1199
Sec. 4 Amite Bank & Trust 1200
Sec. 4 Rosario Divittorio 1201
Sec. 4 J.H. McGinty 1202
Sec. 4 Buster J. Guzzardo 1203
Sec. 4 Howard Hawthorn 1204
Sec. 4, 9 Locations 1205
Sec. 4 SE/4 of SW/4 of 4 1206
Sec. 4 S/2 of NW/4 1207
Sec. 4 Michele 1208
Sec. 4 Subdivision of 5.5 acres 1209
Sec. 4 Donald Ray Stewart 1686
Sec. 4 Isaiah Varnado 1889
Sec. 4 Property Location 1980
Sec. 4 John G. LaRock 2092
Sec. 4 Donald Ray Stewart 2164
Sec. 4, 9 Est. of Gaetano Anzalone A
Sec. 4 Peter V. Liuzza 2242
Sec. 4 Dan Divottoria 2551
Sec. 4 Ronnie Polito 2559
Sec. 4 Bennie Relan 2755
Sec. 4 Jimmy Ebarb 2412
Sec. 4 Town of Independence 2607
Sec. 4 Town of Independence (from heirs
Of John Garman) 2690
Sec. 4, 9 Town of Independence
(from Hester Tate) 2689
Sec. 4 Jack Brian Carona 2981


T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 5 Freiler Property 919
Sec. 5 Mrs. Martha Mashon 932
Sec. 5 Independence Feed and Flour Co. 1211
Sec. 5 Sharkey Cemetery 1212
Sec. 5 Locations 1213
Sec. 5, 8 Locations of 6.00 acre tract 1214
Sec. 5 SW/4 of NW/4 of 5 1215
Sec. 5 Sam Magliolo 1216
Sec. 5, 8 Improvements on 95, 547 acre tract 1688
Sec. 5, 6 H.F. Freiler 1999
Sec. 5, 6 H.F. Freiler 2002
Sec. 5 Freiler Property 2023
Sec. 6 W/2 of SW/4 1217
Sec. 6 Marion P. Garafola 1218
Sec. 6 .70 acre 1240
Sec. 6 Carlo Vaccaro 2777
Sec. 6 Carlo Vaccaro 2778
Sec. 6 Leland & Josephine Taylor 2779
Sec. 6 Carol Ann Vaccaro 2780
Sec. 6 Kerry Thomas 2436
Sec. 8 Dalton Breaux 3113
Sec. 8 Santo & Peter Uli 1219
Sec. 8, 9 Mrs. T.B. Levatino 1220
Sec.8, 17 Sam Cittadino 1221
Sec. 8 Lazard Gumelsky 1222
Sec. 8, 15 Vincenzo DiSalvo 1223
Sec. 8 Location 1224
Sec. 8 G.C. Taylor 2330
Sec. 8 Ivy Kinchen 1864
Sec. 8 .26 acre 945

T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 9, 16 Gene Alessi 941
Sec. 9, 16 Gene Alessi 951
Sec. 9 Allen Basso & Calvin Basso 957
Sec. 9 Est. of D. Musso 1852
Sec .9 Digiovanni 2099
Sec. 9, 16 George ABD Giovanno Grovanna Alessi 2230
Sec .9, 39 Vito Volcise 1225
Sec. 9 Joseph Digiovanni 1226
Sec. 9 Locations 1227
Sec. 9, 10, 15, 16 Rufus Denham 1228
Sec. 9 Frank Destifano 1229
Sec. 9 Lazard Gumelsky 1230
Sec. 9, 10 Galogero Tortorice 1231
Sec. 9, 39 Vito Volcise 1232
Sec. 9 Town of Independence 2637
Sec. 9 Town of Independence 2606
Sec. 9 Town of Independence (CDBG-Land Acquisition) 2691
Sec. 9, 16 J. Burrescia 858
Sec. 9, 14, 19, 26, 39 Vito Volcise 877
Sec. 9, 10 Town of Independence 2849
Sec. 9 Taplin, Grover 3374
Sec. 10 Carmello Damico 1233
Sec. 10 A. Gumelsky 1234
Sec. 10 Andrew Stevens D
Sec. 10 Schiro 926
Sec. 10 Dr. Paul Lamarca 936
Sec. 10 Bernice Young 958

T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 11 Mrs. Edna Howze 2190
Sec. 13, 14, 23, 24 R. Lillie & Hammond St. Bank 1235
Sec. 13, 14 Salvatore Levatino 1236
Sec. 14 Andrew Cascio 3263
Sec. 14 Francois Lalumo 1241
Sec. 14 Frank Anzalone 1242
Sec. 14 Locations 1243
Sec. 14 Andrew Dagro 1244
Sec. 14 L. Canale & F. Lalumia 1245
Sec. 14 Earline Carson 927
Sec. 14 22.32 Tract of land 1180
Sec. 14 Vincent Galiano 1181
Sec. 14 Harry Roger 2728
Sec. 14 Louis Wallace 769
Sec. 14 Paul C. Uli 2564
Sec. 14 Andrew Cascio 2299
Sec.14 Albert Leonard Genco 1789
Sec. 14 Leonard Genco, Jr. 1855
Sec. 14 Guy Adams & Frank Goblowsky 1265
Sec. 14 Joseph Frederick A. LaMarca 2941
Sec. 15 Locations 1246
Sec. 15 Sam Orlando & Joe Anzalone 1247
Sec. 15, 16 Ingnazzio Centanni 1248
Sec. 15 Frank Corrente, Sr. 1249
Sec. 15 Johhn Raggio 1250
Sec. 15 Joe Recile 1251
Sec. 15 Badassino Marggio 1252
Sec. 15 Locations 1253
Sec. 15 Location 1254
Sec. 15 Location 1255
Sec. 15 Carlo Costa 3288

T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 15 14.09 acres 1795
Sec. 15 Candiotto, Anzalone & Falcone 1801
Sec. 15 J.W. Harpole (very old survey) 2633
Sec. 15 R. Marggio 185
Sec. 15 Locations 664
Sec. 15 Jack Candiotto 666
Sec. 15 Annie Disolvo 922
Sec. 15 Estate of Bodassamo Maggio 923
Sec. 15 Industrial Park 2010
Sec. 15 Lamarca, Mary & Carlo Costa 2067
Sec. 15 Carlo Costa 2222
Sec. 15 Pelice Anzalone 2295
Sec. 15 J.W. Harpole in front of 2300
Sec. 15 Nathaniel Adams 934
Sec. 15 Giardina, Angelo T. & Charlotte G. 3188
Sec. 15 Ann Adeline Agnello 3220
Sec. 16 Gerald I. Gulota 954
Sec. 16 Estate of Giacoma Cappadora 918
Sec. 16 N. Dana 2414
Sec. 16 Ralph Lipscomb 2743
Sec. 16 Carlo Triolo 2776
Sec. 16 Nurphy Danna 2414
Sec. 16 Nurphy Danna (1961 survey) 2598
Sec. 16 Paul Miceli 1895
Sec. 16 Lawrence Navarre 1948
Sec. 16, 17 Huck Estate 1256
Sec. 16 Vincent Vitrano 1257
Sec. 16 Subdivision of W/2 1258
Sec. 16 Locations 1259
Sec. 17 Leon Garon 1261
Sec. 17 Location of 20 A. tract 1262
Sec. 17 Location of 29.21 A. tract 1263
Sec. 17 George D. Harpole 1267
Sec. 17 Est. of H.L. Nelson 1791
Sec. 17 Nelson 1920
Sec. 17, 44 Thomas D. Robertson 1300

T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 18 Heirs of F.P Robertson 1438
Sec. 18 G.T Schiro 1264
Sec. 20, 44 Acey Allen 2740
Sec. 20, 21 Locations 1268
Sec. 21, 22 Roy Hamilton 952
Sec. 21 Leonardo Lipari 1260
Sec. 21, 22 Vincendo Bondi 1266
Sec. 21 SW/4 & NE/4 1269
Sec. 21 E/2 1270
Sec. 22 Santangello, Sam and Rosa 925
Sec. 22 Cittadino, Charles 953
Sec. 22 Tortorice, Lena 1271
Sec. 22 NW/4 of NE/4 1272
Sec. 22 N/2 of SE/4 of 5-7, NW/4 1273
Sec. 22 Locations 1274
Sec. 22 N/2 of NW/4 1275
Sec. 22 Geoge Lamarco & Nick Cacioppo 1276
Sec. 22 Lena Tortorice 1277
Sec. 22 Warren Ricks 2163

T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 23 Williams, Morgan & others 1919
Sec. 23 Matise, Joe 935
Sec. 23 Morgan, S.G. 1278
Sec. 23 Ciaccio, Guiesseppe 1279
Sec. 24 Location 1280
Sec. 24 Location on Hammond Road V
Sec. 25, 26 Marchand Property 1282
SEc. 25 NW/4 of SE/4 and NE/4 of SW/4 1281
Sec. 25 Hagan, Berlin 939
Sec. 25 Mannino, Vincent 1298
Sec. 26 Joe Carafola 947

T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 27 N/2 of N/2 1288
Sec. 27 SE/4 of the NE/4 1285
Sec. 27 Louisiana Power & Light Co. 1283
Sec. 27 Joseph Lamonte 1636
Sec. 27, 28 Mr. & Mrs. J. Danner 1286
Sec. 27 Sam Lacara 2568
Sec. 27 Subdivision 1284
Sec. 27 Magee, David 2936
Sec. 27 N/2 of N/2 287
Sec. 27 W.A. and Susie Wunch 1289
Sec. 27 C.G. Forrest, Est. 3054
Sec. 28 Est. of Peter D'Anna 955
Sec. 29 SE/4 of SE/4 1290
Sec. 29 SE/4 of SE/4 1290
Sec. 29 Tangipahoa Parish Police Jury 2375A

T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 31 James Larry Bryant 2641
Sec. 31 James Larry Bryant 2640
Sec. 32 Tony Noto 2904
Sec. 33 Frank Valente 1292
Sec. 33 Estate of John Catalonotte 946
Sec. 34 Joseph J. Fedele 1344
Sec. 34 Town of Tickfaw 917
Sec. 34, 35 Peter Liuzza to Charles Malnar 2836
Sec. 35 Farina Estate 1632
Sec. 35 E of NW corner 1293
Sec. 36 James R. Edwards 1793

T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 37 Benton O. Bickham 609
Sec. 37 Location 1294
Sec. 37 Johnny Saragusa 2863
Sec. 37 Cyprian Heirs 2978
Sec. 37 Carleen Hayden 3238A
Sec. 38 John Huck 950
HR 38, 45 E.R. Hoover 1303
Sec. 38 Sam J. Coniglio 1291
Sec. 39 George M. Capadona, Jr. 2170
Sec. 39 Nhac Quang Duong 2337
Sec. 39 Robert Paille 959
Sec. 39 Subd. Of L. 14 1296
Sec. 39 Subd. Of B. 19 1295
Sec. 39 Anthony Schiro 1917
Sec. 39 John Farace, Jr. 948
Sec. 40 Improvements 944
Sec. 40 Charles B. Sitts 1944A
Sec. 40 Land Transfers 2193
Sec. 40 Normand, A.J. 2626
Sec. 40 Elof Russell 1944
Sec. 40 J.Y. Ware & D.C. Chandler 1297
Sec. 40 Elbert Hayden 2983
Sec. 40 Peter Imbraguglio 3004
Sec. 40 Peter Imbraguglio
Jimmy Bennett 3232

T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 42 Hutchinson & others 1299
Sec. 42 John T. Hutchinson (Harpole & Herring) O
Sec. 44 Mrs. Genevieve R. George 1239
Sec. 44 Mrs. Genevieve George 1301
Sec. 44 Tony Campise 1302
Sec. 45 Vocarro 1304

T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
B. 1, IND Gulatto, John 869
B. 3, L. 1, 2 Baham, Preston A. 2557
B. 5 Subdivision 1339
Sq. 6 L. 2 Willie Morgan, Jr. 874
Sq. 6 L 2 Willie Morgan, Jr. 872
B. 7 Rev. M.J. Black, Sr. 875
B. 7 Benton Bickham 865
B. 7, 8 Mrs. Mary Kemp 1340
Sq. 9 Along 2nd, 3rd, and Dillo Sts 879
B. 9 Mrs. Helen Reid 866
Sq. 10 Subdivision 1341
Sq. 10 Subdivision 1323
B. 11 L. 9 Mary & Anthony DiMaggio, Jr. 878
B. 11 Louis Klotzback 1310
Sq. 11 Vick Cuti 885
Sq. 11 Lots along Pine Street 861
Sq. 11 Mrs. A. A. Tararella 1312
Sq. 11 Cardaronella 920
Sq. 11 Louis Divincenti 2708
Sq. 12, L. 23 Ronnie Lavigne 2447
Sq. 15 Frank Sinagra 864
Sq. 16, 17, 18 Dr. Paul Lamarca 940

T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
B. 18, 19 Town of Independence 2144
Sq. 20 Amite Bank & Trust Co. 1332
B. 21 off 2nd Street 1327
Sq. 23 B. 1 Wilson to Saltz 1329
Sq. 23 L. 1, 2, 3, 4 Donald McNulty 907
Sq. 23 L. 1, 2 Park and Wilson Ave. 921
Sq. 23 L. 3, 4 B. 1 Est. Joe Buindo 1815
Sq. 23 Community State Bank 1869
Sq. 23 Subdivision 1308
Sq. 24 L. 4, 9 Sam Cittadino 1319
Sq. 24 L. 42 Gary Lee Carroll, Sr. 2371
Sq. 24 L. 4, 9 Sam Cittadno 1330
B. 24 Between Tulane & 4th 1338
Sq. 24 Carmelo Musso 859
Sq. 24 L. 2, 3, 9 Improvements 1320
Sq. 24 L. 28 Ben Lucia 2580
Sq. 25 L. 3, 4 Ind on 6th St. 2552
Sq. 25 Rick Crawford 876
B. 26 Tony Catalano/Nunco Thomas 1316
B. 28 Dr. Paul J. Lamarca 1613
B. 29, 44 Locations 1325
Sq. 29 Mrs. Marianne Catalano 870
Sq. 31 John J. Masaracchia 883
Sq. 21 Between 6th and 7th 1315
Sq. 32 Tillie Gumelsky 1324

T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sq. 33 L. 27 Charles Politio 871
B. 33 Herbert Lea 2145
Sq. 33 L. 1-10 Town of Independence 1693
Sq. 33 Joe E. Anzalone 2133
Sq. 33 Between Cypress & ICRR 1336
Sq. 33 Between Cypress & ICRR 1337
Sq. 33 Frank Anzalone 863
Sq. 33 Request of Paul Palermo 1326
B. 33 Rainey, Arnel 873
B. 33 L. 11, 12, 13, 14 Town of Independence 2187
Sq. 23 Subdivision 1306
Sq. 34 L. 2 Gumelsky 1313
B. 34 J.W. Tycer 1334
Sq. 34 L. 2 Gumelsky 1333
Sq. 34 L. 2 Grochman 1321
B. 34 Mrs. Don Gumelsky 868
Sq. 35 P.E. Dolhonde 1317
Sq. 36 Tony Cardaronella 924
Sq. 38, L. 9 Louis Pechon 882
B. 39 5th St. 1314
Sq. 40, 44 Tony Lamarco 1328
B. 40 Dr. Paul Lamarca 884
Sq. 45 Calcagno-Vacaro 1331
Sq. 113, 114 St. Joseph Society 1307
L. 89, 90 Kluchin Subd. 2542
L. 89, 90 KLU SUBD Vincent A. & Marilyn Calcagno 2770
Sq. ? Whistler-Edgerton on Pine St. 1343
L. 24 Sec. 39 Town of Independence 1691

T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
IND 7th St. Vito & Francis D. Cuti 1335
IND Various Squares 1311
IND High School Grounds 1309
IND 6th & WWR 1318
IND Frank & Phillippo Sinagra 869
IND Proposed Water Main 1958
? 15.65 Acres 1322
? 62.082 A on I-55 2106
? J.C. Bahm B
? David Gaines & others 880
? Roy Wood- Navarre Subd. 2081
? Lands of Sewell Bahm 2629

T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 14 Adams, Guy & Frank Goblowksy 1265
Sec. 15 Adams, Nathaniel 934
Sec. 9, 16 Alessi, Gene 941
Sec. 9, 16 Alessi, Gene 951
Sec. 9, 16 Alessi, George ABD Giovanna Grovanna 2230
Sec. 20, 44 Allen, Acey 2740
Sq. 20 IND Amite Bank & Trust Co. 1332
Sec. 4 Amite Bank & Trust Co. 1200
Sec. 4 Anzalone, Charles 1197
Sec. 15 Anzalone, Felice 2295
Sq. 33 INC Anzalone, Frank 863
Sec. 14 Anzalone, Frank 1242
Sec. 4, 9 Anzalone, Gaetano, Estate of A
Sec. 3, 4 Gaetano, Anzalone 1186
Sq. 33 IND Anzalone, Joe E. 2133
Sec. 15 Anzalone, Joe & Orlando Sam 1247
Sec. 3 Anzalone, J.J. Dr. 949
Sec. 15 Anzalone, Falcone, Candiotto 1801
Sec. 15 Agnello, Ann Adeline 3320
Sec. 1 Addison, Donald & Betty Z. 3290
Sec. 3 Baglio, Charles Sr. 1965
L. 1, 2 B. 3 IND Baham, Preston A. 2557
? Bahm, J.C. B
Bahm, Lands of Sewell 2629
Sec. 9 Basso, Calvin & Allen 957
B. 7 IND Bickham, Benton 865
Sec. 37 Bickham, Benton O. 609
B. 7 IND Black, M.J. Sr., Rev. 875
Sec. 1 Blackwell, Shelby 929
Sec. 21, 22 Bondi, Vincendo 1266
Sec. 3, 4 Bruno, Guisepi 1193
Sec. 31 Bryant, James Larry 2641
Sec. 31 Bryant, James Larry 2640
L. 3, 4 B. 1 Sq. 23 IND Biundo, Joe, Estate of 1815
Sec. 9, 16 Burrescia 858
Sec. 8 Breaux Dalton 3113
Sec. 40 Bennett, Jimmy 3232

T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 22 Cacioppo, Nick & George Lamarco 1276
L. 89, 90 KLU SUB Calcagno, Marilyn & Vincent A. 2770
Sq. 45 IND Calcagno-Vacaro 1231
Sec. 44 Campise, Tony 1302
Sec. 14 Canale, L. & F. Lalumia 1245
Sec. 15 Candiotto, Jack 666
Sec. 15 Candiotto, Anzalone, Falcone 1801
Sec. 39 Capadona, George M. Jr. 2170
Sec. 16 Cappadora, Giacoma, Estate of 918
Sq. 11 IND Cardaronella 920
Sq. 33 IND Cardaronella, Tony 924
L. 42 Sq. 24 IND Carroll, Gary Lee Sr. 2371
Sec. 14 Carson, Earline 927
Sec. 14 Cascio, Andrew 2299
Sq. 29 IND Catalano, Marianne Mrs. 870
B. 26 IND Catalano, Tony/Nunco Thomas 1316
Sec. 33 Catalanotte, John, Estate of 946
Sec. 15, 16 Centanni, Ingnazzio 1248
L. 7 Sec. 1 Chambers, Brenda 2739
Sec. 1 Chambers, Holland 928
Sec. 40 Chandler, D.C. & J.Y. Ware 1297
Sec. 23 Ciaccio, Guiesseppe 1279
Sec. 22 Cittadino, Charles 953
Sec. 8, 17 Cittadino, Sam 1221
L. 4, 9 Sq. 24 IND Cittadino, Sam 1319
L. 4 SQ. 24 IND Cittadino, Sam 1330
B. 2, SQ. 33 IND Community State Bank 1869
Sec. 38 Coniglio, Sam J. 1291
Sec. 15 Corrente, Frank Sr. 1249
Sec. 15 Costa, Carlo 2222
Sec. 15 Costa, Carlo & Mary Lamarca 2067
Sec. 1 Cox, G.C & Price D. Rose 1873
Sq. 25 IND Craword, Rick 876
Sec. 3 Cucio, George 1191
Sq. 11 IND Cuti, Vick 885
7th St. IND Cuti, Vito & Francis D. 1335
Sec. 37 Cyprian Heirs 2978
Sec. 4 Carona, Jack Brian 2981
Sec. 14 Cascio, Andrew 3263
Sec. 15 Costa, Carlo 3288
Sec. 1 Carline, Joseph L. & Wanda Jean 3291

T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 14 Dagro, Andrea 1244
Sec. 10 Damico, Carmello 1233
Sec. 3, 4 D'Anna, Guisseppe et al 1210
Sec. 3, 4 D'Anna, Isabel & Heirs of V. D'Anna 2224
Sec. 3, 4 D'Anna, Joseph, A. Sr. 956
Sec. 16 Danna, Nurphy (1961 Survey) 2598
Sec. 16 Danna, Nurphy 2414
Sec. 28 D'Anna, Peter, Estate of 955
Sec. 27, 28 Danner, Mr. & Mrs. J. 1286
Sec. 9, 10, 15, 16 Denham, Rufus 1228
Sec. 9 Destifano, Frank 1229
Sec. 9 Digiovanni 2099

Sec. 9 Digiovanni, Joseph 1226
L. 9 B. 11 DiMaggio, Mary & Anthony, Jr. 878
Sec. 15 Disalvo, Annie 922
Sec. 8, 15 Disalvo, Vincenzo 1223
Sq. 11 IND Divincenti, Louis 2708
Sec. 4 Divittorio, Rosario 1201
Sec. 4 Divottoria, Dan 2551
Sq. 35 IND Dolhonde, P.E. 1317
Sec. 39 Duong, Nhac Quang 2337
Sec. 4 Danna, Emile 3199
Sec. 4 Ebarb, Jimmy 2412
Sq. ? Edgerton-Whistler on Pine Street 1314
Sec. 36 Edwards, James R. 1793

T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 39 Farace, John Jr. 948
Sec. 35 Farina, Estate of 1632
Sec. 34 Fedele, Joseph J. 1344
Sec. 5, 6 Freiler, H.F. 2002
Sec. 5, 6 Freiler, H.G. 1999
Sec. 5 Freiler Property 2023
Sec. 5 Freiler Property 919
Sec. 15 Fancone, Candiotto, Anzalone 1801
Sec. 27 Forrest, C.G. (Estate) 3054
Sec. 27 Forrest, C.G. (Estate) 3261

T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. ? Gaines, David & others 880
Sec. 14 Galiano, Vincent 1181
Sec. 26, 27 Garafola, Joe 947
Sec. 6 Garafola, Marion P. 1218
Sec. 4 Garman, John, Heirs of to IND 2690
Sec. 17 Garon, Leon 1261
Sec. 14 Genco, Albert Leonard 1789
Sec. 14 Genco, Leonard Jr. 1855
Sec. 3, 4 Genessee Lumber Co. 1855
Sec. 3, 4 Genessee Lumber Co. 1183
Sec. 44 George, Genevieve Mrs. 1301
Sec. 44 George, Genevieve Mrs. 1239
Sec. 4 Gerage, Nick 933
Sec. 14 Goblowsky, Frank & Guy Adams 1265
L. 2 Sq. 34 Grochman 1321
Sec. 16 Gulota, Gerald I. 954
B. 1 IND Gulatto, John 869
Sec. 10 Gumelsky, A. 1234
B. 34 IND Gumelsky, Don Mrs. 868
Sec. 9 Gumelsky, Lazard 1230
Sec. 8 Gumelsky, Lazard 1222
Sq. 32 IND Gumelsky, Tillie 1324
L. 2 Sq. 34 IND Gumelsky 1333
L. 2 Sq. 34 IND Gumelsky 1313
Sec. 4 Guzzardo, Buster J. 1203
Sec. 4 Guzzardo, Tecla Dibuono Mrs. 931
Sec. 4 Guzzardo, Tony 1199
Sec. 4 Guzzardo, Tony 1198
Sec. 1 Good, Jack 3003
Sec. 15 Giardina, Angelo T. & Charlotte G. 3188
Sec. 9 Gaeta, Frances M. 3200

T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 25 Hagan, Berlin 939
Sec. 21, 22 Hamilton, Roy 952
Sec. 13, 14, 23, 24 Hammond State Bank & R. Lillie 1235
Sec. 17 Harpole, George D. 1267
Sec. 15 Harpole, J.W. 2633
Sec. 15 Harpole, J.W. in front of 2300
Sec. 4 Hathorn, H.H. 1192
Sec. 4 Hawthorn, Howard 1204
IND High School Grounds 1309
HR 38, 45 Hoover, E.R. 1303
Sec. 11 Howze, Edna Mrs. 2190
Sec. 38 Huck, John 950
Sec. 2, 3 Huck, W.A. 1190
Sec. 3, 4 Huck, W.A. 1188
Sec. 16, 17 Huck Estate 1256
Sec. 42 Hutchinson, John T. O
Sec. 42 Hutchinson, others 1299
Sec. 40 Hayden, Elbert 2983
Sec. 37 Hayden, Carleen 3238A
Sec. 40 Imbraguglio, Peter 3004
Sec. 5 Independence Feed and Flour Co. 1211
L. 1-10 Sq. 33 Independence, Town of 1693
Sec. 3, 4 Independence, Town of 2608
B. 18, 19 Independence, Town of 2144
Sec. 9 Independence, Town of (lift station) 2606
L. 24 Sec. 39 Independence, Town of 1691
L. 11, 12, 13, 14 B. 33 Independence, Town of 2187
Sec. 4 Independene, Town of 2607
Sec. 9 Independence, Town of 2637
Sec. 9, 10 Independence, Town of 2849
Sec. 9 Independence, Town of (CDBG) 2691
Sec. 15 Industrial Park 2010
Sec. 2, 3 Ingraffia, Rosario 1189
Sec. 40 Imbraguligio, Peter 3232
Sec. 3 & 4 Indy IND. Park 1983

T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 1, 5, 7 Johnson, Russell Jr. 2365
Sec. 1, 5, 7 Johnson, Russell Jr. (Danford Estate) 3037
B. 7, 8 IND Kemp, Mary Mrs. 1340
Sec. 8 Kinchen, Ivy 1864
B. 11 IND Klotzback, Louis 1310
L. 89, 90 IND Kluchin Subdivision 2542

T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 27 Lacara, Sam 2568
Sec. 14 Lalumia, F. & L. Canale 1245
Sec. 14 Lalumo, Francois 1241
Sec. 22 Lamarco, George & Nick Cacioppo 1276
Sec. 14 LaMarca, Joseph Frederick A. 2941
Sec. 15 Lamarca, Mary & Carlo Costa 2067
B. 40 IND Lamarca, Paul Dr. 884
Sq. 16, 17, 18 IND Lamarca, Paul Dr. 940
Sec. 10 Lamarca, Paul Dr. 936
B. 28 IND Lamarca, Paul Dr. 1613
Sq. 40, 44 IND Lamarco, Tony 1328
Sec. 27 Lamonte, Joseph 1636
Sec. 4 LaRock, John G. 2092
L. 23, 6 Sq 12 IND Lavigne, Ronnie 2447
B. 33 IND Lea, Herbert 2145
Sec. 1 Lee, David P. 1305
Sec. 1 Lee, Dave P. 1927
Sec. 13, 14 Levatino, Salvatore 1236
Sec. 8, 9 Levatino, T.B. Mrs. 1220
Sec. 13, 14, 23, 24 Lillie, R. & Hammond State Bank 1235
Sec. 21 Lipari, Leonardo 1260
Sec. 16 Lipscomb, Ralph 2743
Sec. 4, L. 6, 7, 7 Sq. 37 Liuzza, Peter V. 2242
Sec. 34, 35 Liuzza, Peter to Charles Malnar 2836
Sec. 4, 9 Locations 1205
Sec. 15 Locations 1254
Sec. 37 Locations 1294
Sec. 5 Locations 1213
Sec. 5, 8 Locations of 6 A tract 1214
Sec. 15 Locations 1253
Sec. 15 Location 1255
Sec. 14 Locations 1243
Sec. 20, 21 Locations 1268
Sec. 24 Location 1280
Sec. 15 Locations 664
B. 29, 44 IND Locations 1325
Sec. 8 Location 1224
Sec. 15 Locations 1246
Sec. 22 Locations 1274
Sec. 16 Locations 1259
Sec. 9 Locations 1227
Sec. 27 Louisiana Power & Light Co. 1283
L. 28 Sq. 44 IND Lucia, Ben 2580
Sec. 9 (Lot 1A & 2A) Lee, Gary & Carla (Independence) 3272

T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 3 Macalusa, Philip 938
Sec. 27 Magee, David 2936
Sec. 15 Maggio, Bodassamo, Estate of 923
Sec. 5 Magliolo, Sam 1216
Sec. 1, 2 Major, Benny 1698
Sec. 34, 35 Malnar, Charles-from Peter Liuzza 2836
Sec. 25 Mannino, Vincent 1298
Sec. 25, 26 Marchand Property 1282
Sec. 15 Maggio, R. 185
Sec. 15 Maggio, Bassino 1252
Sq. 31 IND Masaracchia, John J. 883
Sec. 5 Mashon, Martha Mrs. 932
Sec. 23 Matise, Joe 935
Sec. 4 McGinty, J.H. 1202
L. 1, 2, 3, 4, Sq 23 IND McNulty, Donald 907
Sq. 11 Messina, Sam 862
Sec. 16 Miceli, Paul 1895
Sec. 4 Michele 1208
Sq. 9 IND Michelle, Frank 881
Sec. 23 Morgan, S.G. 1278
L. 2 S. 6 IND Morgan, Willie Jr. 874
L. 2 S. 6 IND Morgan, Willie Jr. 872
Sec. 23 Morgan, Williams, others 1919
Sq. 24 IND Musso, Carmelo 859
Sec. 9 IND Musso D. Estate of 1852

T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 16 Navarre, Lawrence 1948
Sec. 17 Nelson, H.Ll, Estate of 1791
Sec. 17 Nelson 1920
Sec. 40 Normand, A. J. 2626
Sec. 32 Noto, Tony 2904
Sec. 15 Orlando, Sam & Joe Anzalone 1247
Sec. 39 Paille, Robert 959
Sq. 33 Palmero, Paul, Request of 1326
L. 9 Sq. 38 IND Pechon, Louis 882
L. 27 Sq. 33 IND Polito, Charles 871
Sec. 4 Polito, Ronnie 2599
Sec. 4 Powell, Mr. & Mrs. Claiborne 943
Sec. 1 Pierre, Sam 2987

T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 15 Raggio, John 1250
B. 33 IND Rainey, Arnel 873
Sec. 15 Recile, Joe 1251
B. 9 IND Reid, Helen Mrs. 866
Sec. 4 Relan, Bennie 2755
Sec. 22 Ricks, Warren 2163
Sec. 18 Robertson, F.P., Heirs of 1438
Sec. 17, 44 Robertson, Thomas D. 1300
Sec. 14 Roger, Harry 227
Sec. 40 Russell, Elof 1944
Sq. 23 B. 1 IND Saltz from Wilson 1329
Sec. 22 Santangello, Sam and Rosa 925
Sec. 37 Saragusa, Johnny 2863
Sec. 39 Schiro, Anthony 1917
Sec. 18 Schiro, G.T. 1264
Sec. 10 Schiro 926
Sec. 5 Sharkey Cemetery 1212
Sq. 15 IND Sinagra, Frank 864
IND Sinagra, Frank & Phillippo 860
Sec. 40 Sitts, Charles B. 1944A
Sec. 3, 4 Spitale, Tony 1184
Sec. 3, 4 Spitale, Tony 1185
Sec. 3, 4 Spitale & Vaccaro 2.05 A between 1983
Sq. 113, 114 IND St. Joseph Society 1307
Sec. 10 Stevens, Andrew D
Sec. 4 Stewart, Donald Ray 2164
Sec. 4 Stewart, Donald Ray 930
Sec. 4 Stewart, Donald Ray 1686
Sec. 27 Subdivision 1284

T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 29 Tangi Parish Police Jury 2375A
Sq. 11 IND Tararella, A.A. Mrs. 1312
Sec. 4, 9 Tate, Hester to Town of Independence 2689
Sec. 8 Taylor, G.C. 2330
Sec. 6 Taylor, Leland & Josephine 2779
Sec. 6 Thomas, Kerry 2436
B. 26 IND Thomas, Nunco & Catalano, Tony 1216
Sec. 34 Tickfaw, Town of 917
Sec. 9, 10 Tortorice, Calogero 1231
Sec. 33 Tortorice, Lena 1271
Sec. 22 Tortorice, Lena 1277
Sec. 16 Triolo, Carlo 2776
B. 34 IND Tycer, J.W. 1334
Sec. 9 Taplin, Grover 3374
Sec. 14 Uli, Paul C. 2564
Sec. 8 Uli, Santo & Peter 1219

T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 6 Vaccaro, Carlo 2778
Sec. 6 Vaccaro, Carlo 2777
Sec. 6 Vaccaro, Carol Ann 2780
Sq. 45 IND Vacaro-Calcagno 1331
Sec. 45 Vacarro 1304
Sec. 3, 4 Valardo, Sam 1187
Sec. 4 IND Varnado, Isaiah 1889
Sec. 33 Valante, Frank 1292
Sec. 3 Vilardo, Fred 942
Sec. 16 Vitrano, Vincent 1257
Sec. 9, 14, 19, 26, 39 Volcise, Vito 877
Sec. 9, 39 Volcise, Vito 1232
Sec. 9, 39 Volcise, Vito 1225
Sec. 45 Vaccro, Carlo 3196
Sec. 14 Wallace, Louis 769
Sec. 40 Ware, J.Y. & D.C. Chandler 1297
Sq. ? IND Whistler-Edgerton on Pine St. 1343
SQ. 23, B 1 Wilson to Saltz 1329
? Wood, Roy-Navarre Subd. 2081
Sec. 27 Wunch, Susie and W.A. 1289

T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 10 Young, Bernice 958
Sec. 5 SE/5 of NE/4 of 5 1215
Sec. 4 SE/4 of SW/ 4 of 4 1206
Sec. 4 S/2 of NW/4 1207
Sec. 4 Canals on SW/4 of SW/4 1195
Sec. 1 NE/4 1182
Sec. 4 SE/4 of SW/4 1194
Sec. 27 SE/4 of the NE/4 1285
Sec. 25 NW/4 of SE/4 and NE/4 of SW/4 1281
Sec. 22 N/2 of NW/4 1275
Sec. 29 SE/4 of SE/4 1290
Sec. 6 W/2 of SW/4 1217
Sec. 21 SW/4 of NE/4 1269
Sec. 27 N/2 of N/2 1288
Sec. 27 N/2 of N/2 1287
Sec. 22 NW/4 of NE/4 1272
Sec. 16 Subd. Of W/2 1258
Sec. 21 E/2 1270
Sec. 22 N/2 of SE/4 of 5-7 NW/4 1273
Sec. 4 NW/4 of NE/4 1196
Sec. 29 SE/4 of SE/4 1290
Sq. 33 IND Between Cypress & ICRR 1337
Sq. 11 IND Lots along Pine Street 861
B. 24 IND Between Tulane & 4th 1338
L. 1, 2 B. 3 Sq. 23 IND Park & Wilson Avenue 921
Sec. 24 Location on Hammond Road V
Sq. 9 Along 2nd, 3rd, and Dillo Streets 879
Sq. 31 IND Between 6th and 7th 1315
B. 21 IND off 2nd St. 1327
Sq. 33 IND Between Cypress & ICRR 1336
L. 3, 4 Sq. 25 IND on 6th St. 2552
B. 39 IND 5th St. 1314
IND 6th & WRR 1318
Sec. 4 Subd. Of 5.5 Acres 1209
Sec. 8 .26 Acres 945
Sec. 14 22.32 Tract of Land 1180

T. 5 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 15 14.09 Acres 1795
Sec. 17 Location of 29.21 A tract 1263
Sec. 5, 8 Improvements on 95.547 A tract 1688
Sec. 17 Location of 20 A tract 1262
Sec. 6 .70 Acres 1240
? 62.082 A on I-55 2106
? 15.65 Acres 1322
IND Proposed Water Main 1958
IND Various Squares 1311
Sq. 10 IND Subdivision 1341
Sq. 23 IND Subdivision 1308
B. 5, IND Subdivision 1339
Sec. 39 Subdivision of L. 14 1296
Sec. 39 Subdivision of B. 19 1295
Sq. 10 IND Subdivision 1323
Sq. 33 IND Subdivision 1306
Sec. 40 Improvements 944
L. 2, 3, 9 S. 24 IND Improvements 1320
Sec. 40 Land Transfers 2193
Sec. 35 Est. N.W. Corner 1293
Sec. 4 Property Location 1980
Sec. 27 C.G. Forrest Est. 3261

T. 5 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 6 Wilton J. Naquin 657
Sec. 33, 43 Marchand Property 1282
Sec. 27, 33, 34, 43, 45 King DePhillip 1677
Sec. 19 Dunnington, Johnson, others 1678
Sec. 31 Dunnington & others 1679
Sec. 6 SW/4 of SW/4 1680
Sec. 46 Est. of Bertrand Roberts 1681
Sec. 39 & others Property Owners 1682
Sec. 11 Edgar Populis 1694
Sec. 9 Ernestine C. Neal 1728
Sec. 22 Byron P. Merritt 1729
Sec. 2 Preston Robinson, Jr. 1730
Sec. 15 Herbert Flynn 1731
Sec. 33 Joseph N. Naccari & Chelsea
Title & Guaranty Co. 1734
Sec. 10 N/2 of SW/4 and S/2 of NW/4 1735
Sec. 9 Kenneth Champlin 1736
Sec. 8 William E. Shockley 1737
Sec. 18, 19 Freiler Property 1740
Sec. 19 Eugene Henkel 1797
Sec. 19 Herbert Freiler 1874
Sec. 6 Travis Howes 1875
Sec. 4 Location of Property 1971
Sec. 4 Location of Property 1981
Sec. 4 Location 1982
Sec. 9 Janet Grice 2006
Sec. 4 Hempfill 2034
Sec. 32, 44 Mrs. Helen M. Rhodus 2107
Sec. 3 W/2 of SW/2 2108
Sec. 18, 39 Locations 2109
Sec. 40 Allen Stevens 2110
Sec. 33 Brayden Property 2111
Sec. 42 James A. Newsham 2112
Sec. 20, 40, 41 Subdivision 2113
Sec. 19 H. Freiler 2114
Sec. 33 R.J. Usher 2116
Sec. 24 Genessee Lbr., Lester, others 2117
Sec. 24 Joiner, Wmson, Lester 2118
Sec. 2 Ranger Land Company 2119
Sec. 33 R.J. Usher 2120
Sec. 20, 41 Subd. Of HR 2123

T. 5 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 9 Roy Burnthorn 2359
Sec. 3 Tangi Parish School Board 2361
Sec. 3 Tangi Parish School Board 2443
Sec. 42 John T. Hutchinson 0
Sec. 46 Bertrand Roberts A4
Sec. 46 Roberts, Harper, others A5
Sec. 3 Tangi Parish School Board 2646
Sec. 3 Tangi Parish School Board 2647
Sec. 4 Tangi Parish School Board 2717
Sec. 4 Walter E. Shockley 3164
Sec. 4 Walter E. Shockley 3275

T. 5 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 33 Brayden Property 2111
Sec. 9 Bunthorn, Roy 2359
Sec. 9 Champlin, Kenneth 1736
Sec. 27, 33, 34, 43, 45 DePhillip, King 1677
Sec. 19 Dunnington, Johnson, others 1678
Sec. 31 Dunnington, others 1679
Sec. 15 Flynn, Herbert 1731
Sec. 19 Freiler, Herbert 1874
Sec. 19 Freiler, H. 2114
Sec. 18, 19 Freiler, Property 1740
Sec. 24 Genessee Lbr., Lester, others 2117
Sec. 9 Grice, Janet 2006

T. 5 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 46 Harper, Roberts, others A5
Sec. 19 Henkel, Eugene 1797
Sec. 4 Hemphill 2034
Sec. 6 Howes, Travis 1875
Sec. 42 Hutchinson, John T. 0
Sec. 19 Johnson, Dunnington, others 1678
Sec. 24 Joiner, Williamson, Lester 2118
Sec. 24 Lester, Joiner, Williamson 2118
Sec. 4 Location 1982
Sec. 18, 39 Locations 2109
Sec. 4 Location of Property 1971
Sec. 4 Location of Property 1981
Sec. 33, 43 Marchand Property 1282
Sec. 22 Merritt, Byron P. 1729

T. 5 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 33 Naccari, Joseph N. & Chelsea Title
& Guaranty Co. 1734
Sec. 6 Naquin, Wilton J. 657
Sec. 9 Neal, Ernestine C. 1728
Sec. 42 Newsham, James A. 2112
Sec. 11 Populis, Edgar 694
Sec. 39, others Property Owners 1682
Sec. 2 Ranger Land Company 2119
Sec. 32, 44 Rhodus, Mrs. Helen M. 2107
Sec. 46 Roberts, Bertrand A4
Sec. 46 Roberts, Bertrand, Estate of 1681
Sec. 46 Roberts, Harper, others A5
Sec. 2 Shockley, Walter E. 3164
Sec. 8 Shockley, William E. 1737
Sec. 40 Stevens, Allen 2110
Sec. 20, 40, 41 Subdivision 2113
Sec. 4 Shockley, Walter E. 3275

T. 5 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 3 Tangipahoa Parish School Board 2361
Sec. 3 Tangipahoa Parish School Board 2443
Sec. 3 Tangipahoa Parish School Board 2646
Sec. 3 Tangipahoa Parish School Board 2647
Sec. 4 Tangipahoa Parish School Board 2717
Sec. 33 Usher, R.J. 2120
Sec. 33 Usher, R.J. 2116
Sec. 24 Williamson, Lester, Joiner 2118
Sec. 10 N/2 of SW/4 and S/2 of NW/4 1735
Sec. 3 S/2 of SW/2 2108
Sec. 6 SW/4 of SW/4 1680
Sec. 20, 41 Subdivision of HR 2123

T. 5 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 2 Preston Robinson, Jr. 1730
Sec. 2 Ranger Land Company 2119
Sec. 3 W/2 of SW/2 2108
Sec. 3 Tangipahoa Parish School Board 2647
Sec. 3 Tangipahoa Parish School Board 2443
Sec. 3 Tangipahoa Parish School Board 2361
Sec. 3 Tangipahoa Parish School Board 2646
Sec. 4 Hemphill 2034
Sec. 4 Location 1982
Sec. 4 Location of Property 1971
Sec. 4 Location of Property 1981
Sec. 4 Tangipahoa Parish School Board 2717
Sec. 6 Wilton J. Naquin 657
Sec. 6 Travis Howes 1875
Sec. 6 SW/4 of SW/4 1680
Sec. 8 William E. Shockley 1737
Sec. 9 Roy Bunthorn 2359
Sec. 9 Kenneth Champlin 1736
Sec. 9 Janet Grice 2006
Sec. 9 Ernestine C. Neal 1728

T. 5 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 10 N/2 of SW/4 and S/2 of NW/4 1735
Sec. 11 Edgar Populis 1694
Sec. 15 Herbert Flynn 1731
Sec. 18, 39 Locations 2109
Sec. 18, 19 Freiler Property 1740
Sec. 19 Herbert Freiler 1874
Sec. 19 Dunnington, Johnson, others 1678
Sec. 19 H. Freiler 2114
Sec. 19 Eugene Henkel 1797
Sec. 20, 41 Subdivision of HR 2123
Sec. 20, 40, 41 Subdivision 2113

T. 5 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 22 Bryon P. Merritt 1729
Sec. 24 Genessee Lbr., Lester, others 2117
Sec. 24 Joiner, Williamson, Lester 2118
Sec. 27, 33, 34, 43, 45 Kind DePhillip 1677
Sec. 31 Dunnington & others 1679
Sec. 32, 44 Mrs. Helen M. Rhodus 2107
Sec. 33, 43 Marchand property 1282
Sec. 33 R.J. Usher 2120
Sec. 33 Joseph N. Naccari & Chelsea
Title & Guaranty Co. 1734
Sec. 33 R.J. Usher 2116
Sec. 33 Brayden Property 2111
Sec. 39, others Property Owners 1682
Sec. 39 Baham 3437

T. 5 S., R. 8 E.
Location Name Page
Sec. 40 Allen Stevens 2110
Sec. 42 James A. Newsham 2112
Sec. 42 John T. Hutchinson 0
Sec. 46 Bertrand Roberts A4
Sec. 46 Estate of Bertrand Roberts 1681
Sec. 46 Roberts, Harper, others A5

T. 5 S., R. 9 E.
Location Name Page
Sec. 2 Heirs of Garfield Reid 2351
Sec. 3 Leander & Bessie Roberts 2954
Sec. 10 Tangipahoa Parish Police Jury 1930
Sec. 11 Estate of Wallace Hutchinson 1867
Sec. 11 Leo Reid 1745
Sec. 14 At the request of Mrs. W.C. Neal 1702
Sec. 14 Pierre and others 1707
Sec. 14 Lawrence Alexis 1817
Sec. 15 Hubert Smith 1704
Sec.15 NW/4 of NE/4, E/2 of NE/4 of NW/4 1703
Sec. 15 Fines Baham 3046
Sec. 16 NW/4 of NW/4 1706
Sec. 23 Peter L. Bernard 1732
Sec. 23 Guy J. Basalacchi 1826
Sec. 23 McGeen Nursery & others 1744
Sec. 36 NW/4 of SE/4 1705
? Samuel Zemurray A10

T. 5 S., R. 11 E.
Location Name Page
HR 46, 54 Arthur Green 1828

T. 5 S., R. 9 E.
Location Name Page
Sec. 14 At the Request of
Mrs. W.C. Neal 1702
Sec. 15 NW/4 of NE/4, E/2 of NE/4 of NW/4 1703
Sec. 15 Hubert Smith 1704
Sec. 36 NW/4 of SE/4 1705
Sec. 16 NW/4 of NW/4 1706
Sec. 14, 23 Pierre and others 1707
Sec. 23 Peter L. Bernard 1732
Sec. 23 McGeen Nursery & others 1744
Sec. 11 Leo Reid 1745
Sec. 14 Lawrence Alexis 1817
Sec. 23 Guy J. Busalacchi 1826
Sec. 11 Est. of Wallace Hutchinson 1867
Sec. 10 Tangi Parish Police Jury 1930
Sec. 2 Heirs of Garfield Reid 2351
? Samuel Zemurray A10
Sec. 3 Leander & Bessie Roberts 2954
Sec. 15 Fines Baham 3046
Sec. 15 Fines Baham 3047

T. 5 S., R. 11 E.
Location Name Page
HR 46, 54 Arthur Green 1828

T. 5 S., R. 9 E.
Location Name Page
Sec. 14 Alexis, Lawrence 1817
Sec. 23 Bernard, Peter L. 1732
Sec. 23 Busalacchi 1826
Sec. 15 Baham, Fines 3046
Sec. 15 Baham, Fines 3047
Sec. 11 Hutchinson, Wallace, Estate of 1867
Sec. 23 McGeen Nursery & others 1744
Sec. 14 Neal, W.C. Mrs., At the request of 1702
Sec. 14, 23 Pierre and others 1707
Sec. 2 Reid, Garfield, Heirs of 2351
Sec. 11 Reid, Leo 1745
Sec. 3 Roberts, Leander & Bessie 2954

T. 5 S., R. 9 E.
Location Name Page
Sec. 15 Smith, Hubert 1704
Sec. 10 Tangipahoa Parish Police Jury 1930
? Zemurray, Samuel A10
Sec. 15 NW/4 of NE/4, E/2 of NE/4 of NW/4 1703
Sec. 36 NW/4 of SE/4 1705
Sec. 16 NW/4 of NW/4 1706

T. 5 S., R. 11 E.
Location Name Page
HR 46, 54 Green, Arthur 1828

T. 6 S., R.5 E.
Location Name Page
Sec. 10 Stafford, Herring, others 059
Sec. 39 Efferson 061
Sec. 27, 28, 33, 34 Schank Property 1779
Sec. 40 Davis vs. White 1903

T. 6 S., R.6 E.
Location Name Page
? Denkmann Lumber Co. 203
Sec. 1 Buckley, Van, others 205
Sec. 1 Tangi Parish Police Jury 204
Sec. 38 Augusta Crisp 207
Sec. 40 Estate of B.E. Thompson 208
? Natalbany School District 209
Sec. 21 Mid-States Homes 211
Sec. 7, 12 Felix Howell 891
Sec. 41 Martin vs. Thompson 1379
Sec. 41 Edward L. Gatlin 2135
Sec. 20 Wanda Ann White 2601
Sec. 27 Cecil Stewart 2650
Sec. 32 James Sharp 2677
Sec. 20 Darel Marcotte 2719
Sec. 20 Johnny and Pam Martin 2760
Sec. 20 James Roach 2759
Sec. 20 David and Linda Karl 2761

T. 6 S., R.5 E.
Location Name Page
Sec. 10 Stafford, Herring, others 59
Sec. 27, 28, 33, 34 Schank Property 1779
Sec. 39 Efferson 61
Sec. 40 Davis vs White 1903

T. 6 S., R.5 E.
Location Name Page
Sec. 40 Davis vs. White 1903
Sec. 39 Efferson 61
Sec. 10 Herring, Stafford, others 59
Sec. 27, 28, 33, 34 Schank Property 1779
Sec. 10 Stafford, Herring, others 59
Sec. 40 White, David vs 1903

T. 6 S., R.6 E.
Location Name Page
Sec. 1 Tangipahoa Parish Police Jury 204
Sec. 1 Buckley, Van, others 205
Sec. 7, 12 Felix Howell 891
Sec. 20 David and Linda Karl 2761
Sec. 20 Darel Marcotte 2719
Sec. 20 Johnny and Pam Martin 2760
Sec. 20 James Roach 2759
Sec. 20 Wanda Ann White 2601
Sec. 21 Mid-States Homes 211
Sec. 27 Cecil Stewart 2650
Sec. 32 James Sharp 2677
Sec. 38 Augusta Crisp 207
Sec. 40 Martin vs Thompson 1379

T. 6 S., R.6 E.
Location Name Page
Sec. 41 Edward L. Gatlin 2135
Sec. ? Denkmann Lumber Co. 203
Sec. ? Natalbany School District 209

T. 6 S., R.6 E.
Location Name Page
Sec. 1 Buckley, Van, others 205
Sec. 38 Crisp, Augusta 207
? Denkmann Lumber Co. 203
Sec. 41 Gatlin, Edward 2135
Sec. 7, 12 Howell, Felix 891

Sec. 20 Karl, Davind and Linda 2761
Sec. 20 Marcotte, Darel 2719
Sec. 20 Martin, Johnny and Pam 2760
Sec. 41 Martin vs Thompson 1379
Sec. 21 Mid-States Homes 211

T. 6 S., R.6 E.
Location Name Page
Sec. ? Natalbany School District 209
Sec. 20 Roach, James 2759
Sec. 32 Sharp, James 2677
Sec. 27 Stewart, Cecil 2650
Sec. 1 Tangipahoa Parish Police Jury 204
Sec. 40 Thompson, Estate of B.E. 208
Sec. 1 Van, Buckley, others 205
Sec. 20 White, Wanda Ann 2601

T. 6 S., R.7 E.
Location Name Page
Sec. 41 Mrs. Augusta Crisp 207
Sec. 27, L. 8, B. 14
FLORA PARK Ivy Alvin Miller 206
? Natalbany School District 209
Sec. 9 Wilbert T. Robertson 886
Sec. 24 Ard 887
Sec. 4 Fred L. Piazza 889
Sec. 16 Allie O. Depriest 890
Sec. 7, 12 Felix Howell 891
Sec. 19 Wilbert L. Robertson 892
Sec. 32 Joseph B. Johnson 893
Sec. 27 E.H. Anderson 894
Sec. 23 "Sam" Salvatore Distefano, Jr.
& "Charlie" Vincent Distefano 895
Sec. 3 Est. John Governale 899
Sec. 39 Clyde Yarborough (now Quave) 1344A
Sec. 40 Canthon, Corbin, McGowen, Gainey 1345
Sec. 21 S/2 1346
Sec. 10 Locations of NE/4 1347
Sec. 2, 3 Loranger Community Co. 1348
Sec. 2 Genessee Lumber Co. 1349
Sec. 23 Tangi Parish School Board 1350
Sec. 20, 21 Vito Costanza 1351
Sec. 20, 21 Vito Costanza 1352
Sec. 38 Subdivision 1353
Sec. 25 McElroy Sloan Shoe Co. 1354
Sec. 5, 6 Messrs. Robertson & Cosell 1355
Sec. 9 Frank Schell & L.L. Arnold 1356
Sec. 20 Costanza-Cali 1357
Sec. 24 Robert M. McGehee 1358
Sec. 32 J.O. Corbin & J.L. Hinson 1359
Sec. 10 Mrs. Stella B. Stelley 1360
Sec. 22 Mrs. Louise Miller 1361
Sec. 4 Lumber Co. 1362
Sec. 22 Dr. H.M. Gates and others 1363
Sec. 39 H.F. McTeague 1364
Sec. 30 Locations 1365
Sec. 22 Dr. H.M. Gates & others 1366
Sec. 36 Lacascio vs. Duplantis 1367
Sec. 10 Locations 1368
Sec. 14 Warren Landry 1369
Sec. 2, 3 Subdivision 1370
Sec. 23 Frank Musso 1371
Hammond Albert H. Williams 1372
Sec. 23 Joseph Rizzuto 1373
Sec. 7 Location 1374

T. 6 S., R.7 E.
Location Name Page
Sec. 20, 43 W.E. Schutzmann 1375
Sec. 10 Property Lines 1376
Sec. 8 Locations 1377
Bldg. Dist. #111 1378
Sec. 40 William McGovern 1380
Sec. 12 Costanza Vallavuta 1381
Sec. 10 Mrs. Lillie Turcott 1382
Sec. 36 Locations NW/4 1385
Sec. 24, Ham Robert Randall 1383
B70, HAM Wilcambe Property 1384
L. 6, 7, 8, Sq. 26, PONCH Dr. M.L. Pittman 1387
Sec. 24 Ard 1775
Sec. 4 Brosi Macalusa 2090
Sec. 6 Johnnie Jones 2181
Sec. 9, 46 Tangi Parish Police Jury 2191
Sec. 2, 3 Tangi Parish Police Jury 2292
L. 18, 19, 20, 21
B. 2, COL PL, HAM Manley Youngblood 2582
Sec. 34 Charles Blount 2683
Sec. 3 Henry L. Jacobsen 2685
Sec. 21 Robert Day 2733
Sec. 9 Davis Johnson, Jr. 2803
Sec. 9 Davis Johnson, and other owners 2803-A
Sec. 35 (also, Sec. 2, 7-7) Mike Ciolini 2421
Sec. 23 Reese Owen 3131
Sec. 18 Ronald Bell vs #77416 3308

T. 6 S., R.7 E.
Location Name Page
Sec. 2 Genessee Lumber Co. 1349
Sec. 2, 3 Loranger Community Co. 1348
Sec. 2, 3 Subdivision 1370
Sec. 2, 3 Tangi Parish Police Jury 2292
Sec. 3 Henry L. Jacobsen 2685
Sec. 3 Estate of John Governale 899
Sec. 3 Michael & Rosa Delaughter 3216
Sec. 4 Piazza, Fred L. 889
Sec. 4 Brosi Macalusa 2090
Sec. 4 Lumber Co. 1362
Sec. 5, 6 Messrs. Robertson & Cosell 1355
Sec. 6 Johnnie Jones 2181
Sec. 7, 12 Felix Howell 891
Sec. 7 Location 1374

T. 6 S., R.7 E.
Location Name Page
Sec. 8 Locations 1377
Sec. 9, 16 Tangipahoa Parish Police Jury 2191
Sec. 9 Frank Schell & L.L. Arnold 1356
Sec. 9 Davis Johnson, Jr. 2803
Sec. 9 Wilbert T. Robertson 886
Sec. 9 Davis Johnson, others 2803A
Sec. 10 Mrs. Stella B. Stelley 1360
Sec. 10 Locations 1368
Sec. 10 Property Lines 1376
Sec. 10 Mrs. Lillie Turcott 1382
Sec. 10 Locations of NE/4 1347
Sec. 12 Costanza Vallavuta 1381
Sec. 14 Warren Landry 1369
Sec. 16 Allie O. Depriest 890
Sec. 18 Ronald Bell #77416 Battles 3308
Sec. 19 Wilbert L. Robertson 892

T. 6 S., R.7 E.
Location Name Page
Sec. 20, 21 Vito Costanza 1351
Sec. 20, 43 W.E. Shutzmann 1375
Sec. 20, 21 Vito Costanza 1352
Sec. 20 Costanza-Cali 1357
Sec. 21 S/2 1346
Sec. 21 Robert Day 2733
Sec. 22 Mrs. Louise Miller 1361
Sec. 22 Dr. H.M. Gates & others 1366
Sec. 22 Dr. H.M. Gates and others 1363
Sec. 23 Joseph Rizzuto 1373
Sec. 23 "Sam" Salvatore Distefano, Jr.
& "Charlie" Vincent Distefano 895
Sec. 23 Tangipahoa Parish School Board 1350
Sec. 23 Frank Musso 1371
Sec. 23 Reese Owen 3131
Sec. 24 Robert M. McGehee 1358
Sec. 24 Ard 887
Sec. 24 Ard 1775
Sec. 24 Robert Randall 1383
Sec. 25 McElroy Sloan Shoe Co. 1354

T. 6 S., R.7 E.
Location Name Page
Sec. 27 L 8, B. 14 FLORA PK Ivy Alvin Miller 206
Sec. 27 E.H. Anderson 894
Sec. 30 Locations 1365
Sec. 32 J.O. Corbin & J.L. Hinson 1359
Sec. 32 Joseph B. Johnson 893
Sec. 34 Charles Blount 2683
Sec. 35 (also 2-7-7) Mike Ciolini 2421
Sec. 36 Lacascio vs Duplantis 1367
Sec. 36 Locations NW/4 1385
Sec. 38 Subdivision 1353
Sec. 39 H.F. McTeague 1364
Sec. 39 Clyde Yarborough (now Quave) 1344A
Sec. 40 Canthon, corbin, McGowen , Gainey 1345
Sec. 40 William McGovern 1380
Sec. 41 Mrs. Augusta Crisp 207

T. 6 S., R.7 E.
Location Name Page
Bl. 2 COL PL HAM Manley Youngblood 2582
Sq. 26 L. 6, 7, 8 PONCH Dr. M.L. Pittman 1387
B. 70 HAM Wilcambe Property 1384
Hammond Albert H. Williams 1372
? Boulding District #111 1378
? Natalbany School District 209

T. 6 S., R.7 E.
Location Name Page
Sec. 27 Anderson, E.H. 894
Sec. 24 Ard 887
Sec. 24 Ard 1775
Sec. 9 Arnold, L.L. & Frank Schell 1356
Sec. 34 Blount, Charles 2683
Sec. ? Boulding District #111 1378
Sec. 18 Bell, Ronald Vs #77416 (Battles) 3308
Sec. 40 Canthon, Corbin, McGowen, Gainey 1345
Sec. 35 (2-7-7) Ciolini, Mike 2421
Sec. 32 Corbin, J.O. & J.L. Hinson 1359
Sec. 5, 6 Cosell & Robertson 1355
Sec. 20 Costanza-Cali 1357
Sec. 20, 21 Costanza, Vito 1351
Sec. 20, 21 Costanza, Vito 1352
Sec. 41 Crisp, Augusta Mrs. 207
Sec. 21 Day, Robert 2733
Sec. 16 Depriest, Allie O. 890

Sec. 23 Distefano, "Sam" Salvatore Jr. &
"Charlie" Vincent Distefano 895
Sec. 3 DeLaughter, Michael & Rosa 3216

T. 6 S., R.7 E.
Location Name Page
Sec. 22 Gates, H.M. Dr. & others 1366
Sec. 22 Gates, H.M. Dr. & others 1363
Sec. 40 Gainey, Canthon, Corbin, McGowen 1345
Sec. 2 Genessee Lumber Company 1349
Sec. 3 Governale, John, Estate of 899
Sec. 7, 12 Howell, Felix 891
Sec. 32 Hinson, J.L. & Corbin, J.O. 1359
Sec. 3 Jacobsen, Henry L. 2685
Sec. 9 Johnson, Davis Jr. 2803
Sec. 9 Johnson, Davis and other owners 2803A
Sec. 32 Johnson, Joseph B. 893
Sec. 6 Jones, Johnnie 2181

T. 6 S., R.7 E.
Location Name Page
Sec. 36 Lacascio vs Duplantis 1367
Sec. 14 Landry, Warren 1369
Sec. 30 Locations 1365
Sec. 10 Locations 1368
Sec. 7 Locations 1374
Sec. 10 Locations of NE/4 1347
Sec. 8 Locations 1377
Sec. 36 Locatins of NW/4 1385
Sec. 2, 3 Loranger Community Co. 1348
Sec. 4 Lumber Co. 1362
Sec. 25 McElroy Sloan Shoe Co. 1354
Sec. 4 Macalusa, Brosi 2090
Sec. 24 McGehee, Robert M. 1358
Sec. 40 McGovern, William 1380
Sec. 40 McGowen, Gainey, Canthon, Corbin 1345
Sec. 39 McTeague, H.F. 1364
Sec. 27 L. 8 B. 14 FLORA PK Miller, Ivy Alvin 206
Sec. 22 Miller, Louise Mrs. 1361
Sec. 23 Musso, Frank 1371
Sec. ? Natalbany School District 209
Sec. 23 Owen, Reese 3131

T. 6 S., R.7 E.
Location Name Page
Sec. 4 Piazza, Fred L. 889
L. 6, 7, 8 Sq. 26 PONCH Pittman, M.L. Dr. 1387
Sec. 10 Property Lines 1376
Sec. 24 Randall, Robert 1383
Sec. 23 Rizzuto 1373
Sec. 5, 6 Robertson & Cosell 1355
Sec. 9 Robertson, Wilbert T. 886
Sec. 19 Robertson, Wilbert T. 892
Sec. 9 Schnell, Frank & L.L. Arnold 1356
Sec. 20, 43 Schutzmann, W.E. 1375
Sec. 10 Stelley, Stella B. Mrs. 1360
Sec. 2, 3 Subdivision 1370
Sec. 38 Subdivision 1353

T. 6 S., R.7 E.
Location Name Page
Sec. 9, 46 Tangipahoa Parish Police Jury 2191
Sec. 2, 3 Tangipahoa Parish Police Jury 2292
Sec. 23 Tangipahoa Parish School Board 1350
Sec. 10 Turcott, Lillie Mrs. 1382
Sec. 12 Wallavuta, Costanza 1381
B. 70 HAM Wilcambe Property 1384
Hammond Williams, Albert H. 1372
L. 18, 19, 20, 21 B 2
COL PL HAM Youngblood, Manley 2582
Sec. 21 S/2 1346

T. 6 S., R.8 E.
Location Name Page
Sec. 31 Natalbany School District 209
Sec. 19 Ard 887
Sec. 43 Est. of Bertrand Roberts 1681
Sec. 3, 37 American Creosote Works 1733
Sec. 19 R.P. McLaurin 1738

Sec. 18 NW/4 of SE/4 of NE/4 and NE/4
Of SE/4 of NE/4 1739
Sec. 35 George Doerr 1769
Sec. 29, 32 Pleasant Ridge Subdivision 1770
Sec. 6 Jacob R. Faller 1771
Locations 1772
? Locations around Old Madisonville
Pine Grove Road River 1773
Sec. 19 Location of Lots (E. Corp. Line
Hammond) 1774
Sec. 19 Ard 1775
Sec. 45 Schmidt's Line 1776
Sec. 31 S.J. Lanier 1777
Sec. 24 Lake Superior Piling Co. 1778
Sec. 38 Line between Lots 10 and 11 1780
Sec. 30 Dugue vs. Smith 1781
Sec. 28 SW/4 of SW/4 1782
Sec. 18 Lucia DiMattia 1783
Sec. 45 S.B. Parker 1784
Sec. 21 Tangi Parish Police Jury 1785
Sec. 29 Est. of Ben Jackson 2053
Sec. 5 Jerry Dunnington 2442
Sec. 12, 38 Keating, Breckwoldt, others Z
Sec. 35 SE/4 A1
Sec. 1, 12 Locations along 6-9 A2
Sec. 43 Bertrand Roberts A4
Sec. 37, 43 Harper, Roberts & others A5
Sec. 18 Beverly 2722
Sec. 30 Woodland Subdivision 2895
Sec. 30 Woodland Subdivision 2896

T. 6 S., R.8 E.
Location Name Page
Sec. 1, 12, 38 Keating, Breckwoldt, others Z
Sec. 1, 12 Locations along 6-9 A2
Sec. 3, 37 American Creosote Works 1733
Sec. 5 Jerry Dunnington 2442
Sec. 6 Jacob R. Faller 1771
Sec. 18 James Beverly 2722
Sec. 18 Lucia DiMattia 1783
Sec. 18 NW/4 of SE/4 of NE/4 and NE/4 of
SE/4 of NE/4 1739
Sec. 19 Location of Lots (E Corp Line HMD) 1774
Sec. 19 Ard 887
Sec. 19 Ard 1775
Sec. 19 R.P. McLaurin 1737
Sec. 21 Tangipahoa Parish Police Jury 1785

T. 6 S., R.8 E.
Location Name Page
Sec. 24 Lake Superior Piling Company 1778
Sec. 28 SW/4 of SW/4 1782
Sec. 29, 32 Pleasant Ridge Subdivision 1770
Sec. 29 Estate of Ben Jackson 2053
Sec. 30 Dugue vs. Smith 1781
Sec. 30 Woodland Subdivision 2896
Sec. 30 Woodland Subdivision 2895
Sec. 31 S.J. Lanier 1777
Sec. 31 Natalbany School District 209
Sec. 35 George Doerr 1769
SEc. 35 SE/4 A1

T. 6 S., R.8 E.
Location Name Page
Sec. 37, 43 Harper, Roberts & others A5
Sec. 38 Line between Lots 10 and 11 1780
Sec. 43 Bertrand Roberts A4
Sec. 43 Estate of Bertrand Roberts 1681
Sec. 45 S.B. Parker 1784
Sec. 45 Schmidt's Line 1776
? Locations around Old Madisonville
Pine Grove Road River 1773
? Locations 1772

T. 6 S., R.8 E.
Location Name Page
Sec. 3, 37 American Creosote Works 1733
Sec. 19 Ard 887
Sec. 19 Ard 1775
Sec. 18 Beverly, James 2722
Sec. 1, 12, 38 Breckwoldt, Keating, others Z
Sec. 18 DiMattia, Lucia 1783
Sec. 35 Doerr, George 1769
Sec. 30 Dugue vs. Smith 1781
Sec. 5 Dunnington, Jerry 2442
Sec. 6 Faller, Jacob R. 1771
Sec. 37, 43 Harper, Roberts, others A5
Sec. 29 jackson, Ben, Estate of 2053

T. 6 S., R.8 E.
Location Name Page
Sec. 24 Lake Superior Piling Company 1778
Sec. 31 Lanier, S.J. 1777
Sec. 19 McLaurin, R.P. 1738
Sec. 31 Natalany School District 209
Sec. 45 Parker, S.B. 1784
Sec. 29, 32 Pleasant Ridge Subdivision 1770
Sec. 43 Roberts, Bertrand, Estate of 1681
Sec. 43 Roberts, Bertrand A4
Sec. 37, 43 Roberts, Harper, others A5

T. 6 S., R.8 E.
Location Name Page
Sec. 45 Schmidt's Line 1776
Sec. 21 Tangipahoa Parish Police Jury 1785
Sec. 30 Woodland Subdivision 2895
Sec. 30 Woodland Subdivision 2896
Sec. 18 NE/4 of SE/4 of NE/4 and NE/4 of
SE/4 of SE/4 1739
Sec. 28 SW/4 of SW/4 1782
Sec. 35 SE/4 A1
Sec. 28 Line between Lots 10 and 11 1780
? Locations around old Madisonville
Pine Grove Road River 1773
Sec. 1, 12 Locations along 6-9 A2
? Locations 1772
Sec. 19 Locatin of Lots (E Corp Line HMD) 1774

T. 6 S., R.9 E.
Location Name Page
Sec. 40 A.A. Koep, Bardwell 210
Sec. 30 Request of Albert L. Smith A3
? Locations around Old Madisonville
Pine Grove Road 1773
Sec. 29 Locations E/2 2166
Sec. 33 Thomas Cherella 2289
Sec. 29 Harold Rowbatham 2338

T. 6 S., R.9 E.
Location Name Page
Sec. 29 Locations E/2 2166
Sec. 29 Harold Rowbatham 2338
Sec. 30 Request of Albert L. Smith A3
Sec. 33 Thomas Cherella 2289
Sec. 40 A.A. Koepp, Bardwell 210
? Locations around Old Madisonville
Pine Grove Road 1773

T. 6 S., R.9 E.
Location Name Page
Sec. 40 Bardwell, A.A .Koepp 210
Sec. 33 Charella, Thomas 2289
Sec. 40 Koepp, A.A. & Bardwell 210
? Locations around Old Madisonville
Pine Grove Road 1773
? Locations E/2 2166
Sec. 29 Rowbatham, Harold 2338
Sec. 30 Smith, Albert L., Request of A3

T. 6 S., R.11 E.
Location Name Page
Sec. 37 Earl P. Barlett, Jr. 2478
L. 12, 13, B. 3
Garland's Add,
Sec. 42 Robert E. Stolzenthaler 2501
Sec. 43 Soulet 2523

T. 6 S., R.11 E.
Location Name Page
Sec. 37 Earl P. Barlett, Jr. 2478
Sec. 42 L. 12, 13 B.3
Garland's Add Robert E. Stolzenthaler 2501
Sec. 43 Soulet 2523

T. 6 S., R.11 E.
Location Name Page
Sec. 37 Barlett, Earl P. Jr. 2478
Sec. 43 Soulet 2523
Sec. 42 L. 12, 13 B. 3
Garland's Add Stolzenthaler, Robert E. 2501

T. 7 S., R.6 E.
Location Name Page
Sec. 43, 44 George & John Spiller 212
Sec. 20, 43 W.E. Shutzmann 213
Sec. 24 L. Felder Lee 214
Sec. 2 Shirley Faust 215
Sec. 40 Location 216
Sec. 40 Location 217
Sec. 41 Lester Felder 218
? Location 1238
Sec. 49 Martin Vs. Thompson 1379
L. 22, 23, B. 13, HAM ? 2579

T. 7 S., R.6 E.
Location Name Page
Sec. 2 Shirley Faust 215
Sec. 20, 43 W.E. Shutzmann 213
Sec. 24 L. Felder Lee 214
Sec. 40 Locations 216
Sec. 40 Locations 217
Sec. 41 Lester Felder 218
Sec. 45, 44 George & John Spiller 212
Sec. 49 Martin vs Thompson 1379
L. 22, 23 B. 13 HMD ? 2579
? Locations 1238

T. 7 S., R.6 E.
Location Name Page
Sec. 2 Faust, Shirley 215
Sec. 41 Felder, Lester 218
Sec. 24 Lee, L. Felder 214
Sec. 40 Location 216
Sec. 40 Location 217
? Locations 1238
Sec. 49 Martin vs. Thompson 1379
Sec. 20, 43 Schutzmann, W.E. 213
Sec. 43, 44 Spiller, George & John 212
Sec. 49 Thompson, Martin vs. 1379
L. 22, 23 B. 13 HMD ? 2579

T. 7 S., R.7 E.
Location Name Page
? Natalbany School District 209
Sec. 56, 57 Marvin Faller 888
Sec. 17 Est. of T.W. Pemble 896
Sec. 39 Fred Chatellier 897
Sec. 42 Redo Hughes, Jr. 898
Sec. 37 Earl Murray 1336
Sec. 50 Martin vs. Thompson 1379
Sec. 56 F.T. Foot 1388
Sec. 59 Paul Poche 1389
Sec. 12 Locations on Highway 51 1390
Sec. 59 Est. of Wm. E. Haight 1391
Sec. 19 Hill vs. Kinchen 1392
Sec. 56 Location 1393
Sec. 42 Burns vs. Burns 1394
Sec. 1 Tony Salvaggio 1395
Sec. 40, 42 John Schilling, Louis Nicolau,
& Heirs of August Schneider 1396
Sec. 56 Locations 1397
Sec. 47 Anderson Tract 1398
Sec. 47 Oscar Davis 1399
Sec. 47 Anderson & others 1400
Sec. 55 Locations 1401
Sec. 57 Schaefer Tract 1402
Sec. 40 Locations after 1402
Sec. 1, 12 Edgar L. St. Ceran Land for
Alden W. Muller 1403
Sec. 57 Wm. Manuk vs. August L. Stoffman
Et al 1404
Sec. 59 Subdivision 1405
Sec. 37 Walter Fitzgerald 1406
Sec. 55 J.E. Lavigne 1407
Sec. 42 Prof. Helgh 1408
Sec. 59 S.L. Bjorkgren 1409
Sec. 44, 48 H.P. Benedict & Anderson Tract 1410
Sec. 1 Rosario Res. Santo Locascio 1411
Sec. 56, 57 Locations 1412
Sec. 1 Rosario Res. Santo Locascio 1414
Sec. 47 Property Owners 1415
Sec. 57 Locations 1416
Sec. 57 Locations SE Corner 1417
Sec. 56 Walter B. Clark 1418
Sec. 43, 44, 47, 48 Locations 1419
? Locations 1420
Sec. 56, 57 Locations 1421
Sec. 57 Collinswood Tract 1422
Sec. 1, 47 Property Owners 1423
Sec. 43, 44, 47, 48 Locations 1424
Sec. 47, 48 Benedict Subdivision 1425

T. 7 S., R.7 E.
Location Name Page
Sec. 59 Mrs. Mary E. Haight 1426
Sec. 42 Location 1427
Sec. 39 Ed Wild 1428
Sec. 52 Douglas Behrman 1429
Sec. 56 Dr. Doyle Magee 1430
Sec. 39 Hugh Murray 1431
Sec. 1 Mr. C.W. Eubanks 1432
Sec. 57 SE Corner 1433
Sec. 56 W.E. Mount 1434
Sec. 37 William Haight 1435
Sec. 24 J.L. Ferrin 1436
Sec. 39 Wild 1437
Sec. 57 Locations 1439
Sec. 57 Collins, Shaefer, others 1440
Sec. 39 Jacobina Wild & others 1441
Sec. 57 Locations of 4.55 Acres 1442
Sec. 27, 39 WPA Road Project 1443
? Arnold, Leonard, others 1444
Sec. 37, 49 William Bjorkgren 1445
Sec. 56 22.06 A. Tract 1446
Sec. 59 Mrs. Bella Harris 1447
Sec. 56 2-10-acre Tracts 1448
Sec. 59 Mrs. Bella Harris 1449
Sec. 47 Union Title Guarantee Co., Inc. 1450
Sec. 37 Mr. Webber 1451
Sec. 1 Request of J.K. Abulo 1452
Sec. 1 Veto Gionnobles 1453
Sec. 58 T.J. Rause 1454
Sec. 56 Locations 1455
Sec. 56 42.06 Acres 1456
SEc. 37 Mrs. Pauline Triche Cowan 1907
Sec. 59 Aubrey Setton 1916
Sec. 39 Anthony Schiro 1917
Sec. 2 (Also, Sec. 35, 6-7) Mike Ciolini 2421
L. 15, Sq. 15
Woodland Park Subd., Hammond Beverly Long 2611
L. 13, Sq. 15
Woodland Park Subd., Hammond Beverly Long 2609
L. 14, Sq. 15
Woodland Park Subd., Hamamond Beverly Long 2610
Sec. 3 Tangi Parish Tourist Commission 2891
Sec. 46 Bon Aire Estates 2911-A
Sec. 12 C. Abels Subd. (Moore) 3435

T. 7 S., R.7 E.
Location Name Page
Sec. 1 Request of J.K. Abulo 1452
Sec. 1 Tony Salvaggio 1395
Sec. 1 Rosario Res. Santo Locascio 1411
Sec. 1 Mr. C.W. Euganks 1432
Sec. 1 Rosario Res. Santo Locascio 1414
Sec. 1 Veto Gionnobles 1453
Sec. 1, 47 Property Owners 1423
Sec. 1, 12 Edgar L. St. Ceran Land for
Alden W. Muller 1403
Sec. 2 Mike Ciolini 2421
Sec. 3 Tangipahoa Parish Tourist Commission 2891
Sec. 12 Location on Hwy 51 1390
Sec. 12 C. Abels Subd. (Moore) 3435

Sec. 17 Estate of T.W. Pemble 896
Sec. 19 Hill vs. Kinchen 1392
Sec. 24 J.L. Ferrin 1436

T. 7 S., R.7 E.
Location Name Page
Sec. 27, 39 WPA Road Project 1443
Sec. 37 Mr. Webber 1451
Sec. 37 Walter Fitzgerald 1406
Sec. 37 Mrs. Pauline Triche Cowan 1907
Sec. 37 Earl Murray 1336
Sec. 37 William Haight 1435
Sec. 37, 49 William Bjorkgren 1445
Sec. 39 Fred Chatellier 897
Sec. 39 Anthony Schiro 1917
Sec. 39 Wild 1437
Sec. 39 Jacobina Wild & others 1441
Sec. 39 Ed Wild 1428
Sec. 39 Hugh Murray 1431
Sec. 40 Locations after 1402
Sec. 40, 42 John Schilling, Louis Nicolau, &
Heirs of August Schneider 1396

T. 7 S., R.7 E.
Location Name Page
Sec. 42 Proj. Helgh 1408
Sec. 42 Location 1427
Sec. 42 Redo Hughes, Jr. 898
Sec. 42 Burns vs Burns 1394
Sec. 43, 44, 47, 48 Locations 1424
Sec. 43, 44, 47, 48 Locations 1419
Sec. 44, 48 H.P. Benedict & Anderson Tract 1410
Sec. 46 Bon Aire Estates 2911A
Sec. 47 Oscar Davis 1399
Sec. 47 Anderson Tract 1398
Sec. 47 Union Title Guarantee Co., Inc. 1450
Sec. 47 Anderson & others 1400
Sec. 47 Property Owners 1415
Sec. 47, 48 Benedict Subdivision 1425

T. 7 S., R.7 E.
Location Name Page
Sec. 50 Martin vs. Thompson 1379
Sec. 52 Douglas Behrman 1429
Sec. 55 Locations 1401
Sec. 55 J.E. Lavigne 1407
Sec. 56 42.06 Acres 1456
Sec. 56 Location 1393
Sec. 56 2 10 Acre Tracts 1448
Sec. 56 Locations 1455
Sec. 56 Locations 1397
Sec. 56 22.06 A Tract 1446
Sec. 56 T.F. Foot 1288
Sec. 56 W.E. Mount 1434
Sec. 56 Dr. Doyle Magee 1430
Sec. 56 Walter B. Clark 1418
Sec. 56, 57 Locations 1421
Sec. 56, 57 Marvin Faller 888
Sec. 56, 57 Locations 1412
Sec. 57 Locations 1416
Sec. 57 Locations 1439
Sec. 57 Wm. Manuk vs. August L. Stoffman et al 1404
Sec. 57 Locations SE Corner 1417
Sec. 57 Collins, Shaerfer, others 1440
Sec. 57 SE Corner 1433
Sec. 57 Location of 4.55 Acres 1442
Sec. 57 Collinswood Tract 1422
Sec. 57 Schaefer Tract 1402

T. 7 S., R.7 E.
Location Name Page
Sec. 58 T.J. Rause 1454
Sec. 59 Paul Poche 1389
Sec. 59 Mrs. Mary E. Haight 1426
Sec. 59 Subdivision 1405
Sec. 59 Aubrey Setton 1916
Sec. 59 Mrs. Bella Harris 1447
Sec. 59 Estate of Wm. E. Haight 1391
Sec. 59 Mrs. Bella Harris 1449
Sec. 59 S.L. Bjorkgren 1409
L. 15 Sq. 15 WD PK HMD Beverly Long 2611
L. 13 Sq. 15 WD PK HMD Beverly Long 2609
L. 14 Sq. 15 WD PK HMD Beverly Long 2610
? Arnold, Leonard, others 1444
? Locations 1420
? Natalbany School District 209

T. 7 S., R.7 E.
Location Name Page
Sec. 1 Abulo, J.K., Request of 1452
Sec. 47 Anderson Tract 1398
Sec. 44, 48 Anderson Tract & H.P. Benedict 1410
Sec. 47 Anderson & others 1400
Sec. ? Arnold, Leonard, others 1444
Sec. 12 Abels, C., Subdivision (Moore) 3435
Sec. 52 Behrman, Douglas 1429
Sec. 44, 48 Benedict, H.P. & Anderson Tract 1410
Sec. 47, 48 Benedict Subdivision 1425
Sec. 59 Bjorkgren, S.L. 1409
Sec .37, 49 Bjorkgren, William 1445
Sec. 46 Bon Aire Estates 2911A
Sec. 42 Burns vs Burns 1394
Sec. 39 Chatellier, Fred 897
Sec. 2 (also 35-6-7) Ciolini, Mike 2421
Sec. 56 Clark, Walter B. 1418
Sec. 57 Collins, Shaefer, others 1440
Sec. 57 Collinswood Tract 1422
Sec. 37 Cowan, Mrs. Pauline Triche 1907

T. 7 S., R.7 E.
Location Name Page
Sec. 47 Davis, Oscar 1399
Sec. 1 Eubanks, C.W. Mr. 1432
Sec. 56, 57 Faller, Marvin 888
Sec. 24 Ferrin, J.L. 1436
Sec. 37 Fitzgerald, Walter 1406
Sec. 56 Foot, F.T. 1388
Sec. 1 Gionnobles, Veto 1453

T. 7 S., R.7 E.
Location Name Page
Sec. 59 Haight, Mary E. Mrs. 1426
Sec. 37 Haight, William 1435
Sec. 59 Haight, William E., Estate of 1391
Sec. 59 Harris, Bella Mrs. 1449
Sec. 59 Harris, Bella Mrs. 1449
Sec. 42 Helgh, Proj. 1408
Sec. 19 Hill vs. Kinchen 1392
Sec. 42 Hughes, Redo Jr. 898
Sec. 55 Lavigne, J.E. 1407
Sec. ? Leonard, Arnold, others 1444
Sec. 1 Locascio, Rosario Res. Santo 1414
Sec. 1 Locascio, Rosario Res. Santo 1411
L. 13 Sq 15 WD PK HMD Long, Beverly 2609
L. 14 Sq 15 WD PK HMD Long, Beverly 2610
L. 15 Sq 15 WD PK HMD Long, Beverly 2611
Sec. 56 Magee, Doyle Dr. 1430
Sec. 57 Manuk, Wm. Vs Augst L. Stoffman et al 1404
Sec. 50 Martin vs. Thompson 1379
Sec. 56 Mount, W.E. 1434
Sec. 37 Murray, Earl 1336
Sec. 39 Murray, Hugh 1431

T. 7 S., R.7 E.
Location Name Page
Sec. 40, 42 Nicolau, Louis/John Schilling, &
Heirs of August Schnieder 1396
Sec. Natalbany School District 209
Sec. 17 Pemble, T.W. Estate of 896
Sec. 59 Poche, Paul 1389
Sec. 58 Rause, T.J. 1454
Sec. 1 Salvaggio, Tony 1395
Sec. 57 Schaefer Tract 1402
Sec. 40, 42 Schilling, John, Louis Nicolau, &
Heirs of August Schneider 1396
Sec. 39 Schiro, Anthony 1917
Sec. 57 Shaefer, Collins, others 1440
Sec. 59 Setton, Aubrey 1916
Sec. 12 St. Ceran, Edgar L. Land for
Alden W. Muller 1403

T. 7 S., R.7 E.
Location Name Page
Sec. 3 Tangipahoa Parish Tourist Commission 2891
Sec. 47 Union Title Guarantee Co., Inc. 1450
Sec. 37 Webber 1451
Sec. 39 Wild, Ed 1428
Sec. 39 Wild, Jacobina & others 1441
Sec. 39 Wild 1437
Sec. 27, 39 WPA Road Project 1443
Sec. 12 Location on Highway 51 1390
Sec. 56 Locations 1397
Sec. ? Locations 1420
Sec. 43, 44, 47, 48 Locations 1424
Sec. 40 Locations After 1402
Sec. 56 Locations 1455
Sec. 43, 44, 47, 48 Locations 1419
Sec. 55 Locations 1401
Sec. 56, 57 Locations 1421
Sec. 56 Locations 1393
Sec. 42 Locations 1427
Sec. 57 Locations 1416
Sec. 57 Locations 1439
Sec. 56, 57 Locations 1412
Sec. 57 Locations SE Corner 1417
Sec. 57 Location of 4.55 Acres 1442

T. 7 S., R.7 E.
Location Name Page
Sec. 56 2-10 Acre Tracts ' 1448
Sec. 56 42.06 Acre Tract 1456
Sec. 56 22.06 Acre Tract 1446
Sec. 57 Southeast Corner 1433
Sec. 59 Subdivision 1405
Sec. 47 Property Owners 1415
Sec. 1, 47 Property Owners 1423

T. 7 S., R.8 E.
Location Name Page
Sec. 7 Edgar L. St. Ceran Land for Alden
W. Muller 1403
Sec. 15 Eyrich & others 1413
Sec. 14 Sand Hill Cemetery 1639
Sec. 14 Sand Hill Cemetery 1640
Sec. 17 T.W. Pemble 1641
Sec. 41 Bert Tucker 1642
Sec. 8 Herbert Lanier 1643
Sec. 4 Prichard & others 1644
Sec. 6 E/2 of SW/4 1645
Sec. 8 Kevlin to Smith 1646
Sec. 8 Kinchen vs. Davenport 1647
Sec. 8 Bradley 1648
Sec. 9, 41 Bradley, Yokum, others 1649
Sec. 8 Bradley/Tucker 1650
Sec. 10 Locations in SE/4 1651
Sec. 10 Mrs. Mary DeJean & Jos. V. Ozment 1652
Sec. 13 SW/4 of Frac. Sec. 1653
Sec. 13 Jos. K. Ferris 1654
Sec. 43 John c. Mueller & Adam Drott 1655
Sec. 43 John C. Mueller & Adam Drott 1656
Sec. 14 Hicks, Poche, others 1657
Sec. 13, 14 Ellis S. Thibodeaux 1658
Sec. 14 Lucille & Thomas Wells 1659
Sec. 15 George Will, Sr. 1660
Sec. 8, 17 S/2-8 & N/2-17 1661
Sec. 17 George Fisher 1662
Sec. 17 W.R. Kemp & Minnie Varnado 1663
Sec. 17 George Fisher 1664
Sec. 23 NE/2 of SE/4 1665
Sec. 22 Vervevile Property 1666
Sec. 22 Mitchell, Mears, others 1667
Sec. 21, 22, 28 Est. of M.E. Vineyard 1668
Sec. 21, 22, 28 Est. of M.E. Vineyard 1669
Sec. 41 Mrs. Ruby Kemp 1670
Sec. 41 J.W. Horner 1671
Sec. 8, 9, 17, 41 Showing Corners 1672
Sec. 42 Locations 1673
Sec. 40 Mary 1674
Sec. 43 Fulda Tract 1675
Sec. 22 Est. of John A. Newman 1676
Sec. 5 Edwin C. Kirchberg 1909
Sec. 39, 40, 41, 42 Tangi Parish Police Jury 1953
Sec. 7 Est. of Ben Jackson 2042

T. 7 S., R.8 E.
Location Name Page
Sec. 15 Barton Bankston 3457
Sec. 13 James & Noel Cutts 2334
Sec. 6 Louis Costanza 2370
Sec. 15 Barton Bankston 3451
Sec. 15 Melvin Drude G
Sec. 17 Est. of T.W. Pemble A8

T. 7 S., R.8 E.
Location Name Page
Sec. 4 Prichard & others 1644
Sec. 5 Edwin C. Kirchberg 1909
Sec. 6 E/2 of SW/4 1645
Sec. 6 Louis Costanza 2370
Sec. 7 Estate of Ben Jackson 2042
Sec. 7 Edgar L. St. Ceran Land for
Alden W. Muller 1403
Sec. 8 Herbert Lanier 1643
Sec. 8 Kinchen vs. Davenport 1647
Sec. 8 Bradley 1648
Sec. 8, 17 S/2-8 & N/2-17 1661
Sec. 8 Bradley/Tucker 1650
Sec. 8, 9, 17, 41 Showing/Tucker 1672
Sec. 8 Kevlin to Smith 1646
Sec. 9, 41 Bradley, Yokum, others 1649

T. 7 S., R.8 E.
Location Name Page
Sec. 10 Locations in SE/4 1651
Sec. 10 Mrs. Mary DeJean & Jos. V. Ozment 1652
Sec. 13, 14 Ellis S. Thibodeaux 1658
Sec. 13 SW/4 of Frac Sec 1653
Sec. 13 Jos K. Ferris 1654
Sec. 13 James & Noel Cutts 2334
Sec. 14 Sand Hill Cemetery 1640
Sec. 14 Sand Hill Cemetery 1639
Sec. 14 Lucille Y Thomas Wells 1659
Sec. 14 Hicks, Poche, others 1657
Sec. 15 Eyrich & others 1413
Sec. 15 George Will, Sr. 1660
Sec. 15 Melvin Drude G
Sec. 15 Barton Bankston 3451
Sec. 17 W.R. Kemp & Minnie Varnado 1663
Sec. 17 George Fisher 1662
Sec. 17 George Fisher 1664
Sec. 17 Estate of T.S. Pemble A8
Sec. 17 T.W. Pemble 1641

T. 7 S., R.8 E.
Location Name Page
Sec. 21, 22, 28 Estate of M.E. Vineyard 1669
Sec. 21, 22, 28 Estate of M.E. Vineyard 1668
Sec. 22 Mitchell, Mears, others 1667
Sec. 22 Vervevile Property 1666
Sec. 22 Estate of John A. Newman 1676
Sec. 23 NE/4 of SE/4 1665
Sec. 39, 40, 41, 42 Tangipahoa Parish Police Jury 1953
Sec. 40 Mary 1674
Sec. 41 J.W. Horner 1671
Sec. 41 Mrs. Ruby Kemp 1670
Sec. 41 Bert Tucker 1642

T. 7 S., R.8 E.
Location Name Page
Sec. 42 Locations 1673
Sec. 43 John C. Mueller & Adam Drott 1656
Sec. 43 Fulda Tract 1675
Sec. 43 John C. Mueller & Adam Drott 1655

T. 7 S., R.8 E.
Location Name Page
Sec. 15 Bankston, Barton 3451
Sec. 8 Bradley 1648
Sec. 8 Bradley-Tucker 1650
Sec. 9, 41 Bradley, Yokum, others 1649
Sec. 15 Bankston, Barton 3451
Sec. 6 Costanza, Louis 2370
Sec. 13 Cutts, Noel & James 2334
Sec. 10 DeJean, Mrs. Mary & Jos. V. Ozment 1652
Sec. 43 Drott, Adam & John C. Mueller 1655
Sec. 15 Drude, Melvin G
Sec. 15 Eyrich & others 1413
Sec. 13 Ferris, Jos. K. 1654
Sec. 17 Fisher, George 1662
Sec. 17 Fisher, George 1664
Sec. 43 Fulda Tract 1675

T. 7 S., R.8 E.
Location Name Page
Sec. 14 Hicks, Poche, others 1657
Sec. 41 Horner, J.W. 1671
Sec. 7 Jackson, Ben, Estate 2042
Sec. 41 Kemp, Ruby Mrs. 1670
Sec. 8 Kevlin to Smith 1646
Sec. 8 Kinchen vs. Davenport 1647
Sec. 5 Kirchberg, Edwin C. 1909
Sec. 8 Lanier, Herbert 1643
Sec. 40 Mary 1674
Sec. 22 Mitchell, Mears, others 1667
Sec. 43 Mueller, John C. & Adam Drott 1655
Sec. 43 Mueller, John C. & Adam Drott 1656
Sec. 7 Muller, Alden W. (Edgar L. St. Ceran
Land for Alden W. Muller) 1403

T. 7 S., R.8 E.
Location Name Page
Sec. 22 Newman, John A., Estate of 1676
Sec. 10 Ozment, Jos. V. & Mrs. Mary DeJean 1652
Sec. 14 Poche, Hicks, others 1657
Sec. 17 Pemble, T.W., Estate of A8
Sec. 17 Pemble, T.W. 1641
Sec. 4 Prichard & others 1644
Sec. 14 Sand Hill Cemetery 1639
Sec. 14 Sand Hill Cemetery 1640
Sec. 8 Smith from Kevlin 1646

T. 7 S., R.9 E.
Location Name Page
Sec. 42 Mary 1674
Sec. 39 John K. Jackson 1764
Sec. 8 C.B. Bardwell 1765
Sec. 48 P. Raiford, others 1766
Sec. 43 W.A. Graves 1767
Sec. 43 H.J. Higsen 1768
Sec. 48 Block A 1824
Sec. 48 Camp Site 10 1985
Sec. 49 L.B. Ponder, Jr. & Earl Cefalu 2003
Sec. 3 Raymond Drude 2362
Sec. 11 E.E. Steadman 2373
Sec. 11 E.E. Steadman 2374
Sec. 48 Edwards, Cox, Requested by
Chester Cooper, Sr. A16

T. 7 S., R.9 E.
Location Name Page
Sec. 3 Raymond Drude 2362
Sec. 8 C.B. Bardwell 1765
Sec. 11 E.E. Steadman 2373
Sec. 11 E.E. Steadman 2374
Sec. 39 John K. Jackson 1764
Sec. 42 Mary 1674
Sec. 43 W.A. Graves 1767
Sec. 43 H.J. Hisgen 1768
Sec. 48 Cooper 3438
Sec. 48 P. Raiford others 1766
Sec. 48 Block A. 1824
Sec. 48 Camp Site 10 1985
Sec. 48 Edwards, Cox, Requested by
Chester Cooper, Sr. A16

T. 7 S., R.9 E.
Location Name Page
Sec. 49 L.B. Ponder, Jr., & Earl Cefalu 2003

T. 7 S., R.9 E.
Location Name Page
Sec. 8 Bardwell, C.B. 1765
Sec. 48 Block A 1824
Sec. 48 Camp Site 10 1985
Sec. 49 Cefalu, Earl & L.B. Ponder, Jr. 2003
Sec. 48 Coooper, Chester St. Edwards Cox, 3438
Requested by A16
Sec. 3 Drude, Raymond 2362
Sec. 43 Graves, W.A. 1767
Sec. 43 Hisgen, H.J. 1768
Sec. 39 Jackson, John K. 1764
Sec. 42 Mary 1674

T. 7 S., R.9 E.
Location Name Page
Sec. 49 Ponder, L. B. Jr. & Ear Cefalu 2003
Sec. 48 Raiford, P. & others 1766
Sec. 11 Steadman, E.E. 2373
Sec. 11 Steadman, E.E. 2374

T. 7 S., R.11 E.
Location Name Page
Tchefuncta Club Estates
L. 304, sq. 32
Sec. 50, 51, 42 Richard J. Shopf (Kansas City
Title Ins. Co.) 2453

L. 54, Sq. 5
Sec. 19, 50, 51, 52 Edward Boyne Wood 2454
L. 355, Sq. 24
Sec. 50, 51, 52 Alvin B. Gibson 2460

L. 281, Sq. 38
Sec. 50, 51, 52 John W. Corrington 2461

L. 275, Sq. 29
Sec. 50, 51, 52 George E. Parker 2462

L. 302, Sq. 32
Sec. 50, 51, 52 Carl R. Patterson 2463

L. 196, Sq. 23
Sec. 19, 50, 51, 52 Roy A. Bauer 2464

L. 77, Sq. 8
Sec. 50, 51, 52 Fritz Lindley 2455

L. 348, Sq. 24
Sec. 50, 51, 52 Frank P. Clark 2456

L. 116, B. 10
Sec. 19, 50, 51, 52 C.A. Von Hoene 2457

L. 142, Sq. 14
Sec. 19, 50, 51, 52 Royal B. Strong 2465

L. 170, Sq. 17
Sec. 50, 51, 52 Andrew J. Pickett, Jr. 2466

L. 119, Sq. 10
Sec. 19, 50, 51, 52 Robert C. Stone 2467

L. 79, Sq. 8
Sec. 19, 50, 51, 52 Donald P. Murray 2468

L. 369, Sq. 33
Sec. 50, 51, 52 Francis A. Schurtz 2469

L. 12, B. 2
Sec. 19, 50, 51, 52 Monty C. Hogue 2470

T. 7 S., R.11 E.
Location Name Page
Tchefuncta Club Estates
L. 203, Sq. 20
Sec. 50, 51, 52 Gerald C. Hill 2471

L. 217, Sq. 26
Sec. 50, 51, 52 Harold Owen 2474

L. 321, B.36
Sec. 19, 50, 51, 52 Vaino Vehko 2476

L. 309, Sq. 32
Sec. 19, 50, 51, 52 Jack Mincher 2477

L. 383, Sq. 19
Sec. 50, 51, 52 Lawyers Title Inc. Co.
Lawrence C. Gayle 2479

L. 281, Sq. 38
Sec. 50, 51, 52 John W. Corrington 2480

L. 125, Sq. 10
Sec. 50, 51, 52 Jack R. Mincher 2481

L. 234, Sq. 21
Sec. 50, 51, 52 George A. Lopez 2482

L. 47, Sq. 6
Sec. 50, 51, 52 Chicago Title Ins. Co. and
William J. Stewart 2484

L. 360, Sq. 24
Sec. 50, 51, 52 Chicago Title Ins. Co. 2485

L. 311, Sq. 32
Sec. 50, 51, 52 Lawyers Title Ins. Corp. and
Lemle, Kelleher, Kallmeyer,
Matthes and Shumacher 2486

L. 271, Sq. 29
Sec. 50, 51, 52 Euguene J. Joanen, III 2487

L. 197, Sq. 23
Sec. 50, 51, 52 John S. Morris, Jr. 2488

L. 133, Sq. 12
Sec. 50, 51, 52 Mr. & Mrs. John A. Duddy, Jr. 2489

L. 161, Sq. 18
Sec. 50, 51, 52 Eugene L. Sullivan, Jr. 2490

T. 7 S., R.11 E.
Location Name Page
Tchefuncta Club Estates
L. 82, Sq. 8
Sec. 50, 51, 52 ? 2491

L. 148, Sq. 15
Sec. 50, 51, 52 ? 2492

L. 384, Sq. 19
Sec. 50, 51, 52 James B. Dunn 2493

L. 376, Sq. 25
Sec. 50, 51, 52 Rogert E. Leake 2494

L. 16, Sq. 16
Sec. 21, 22, 37 Robert E. Fortier 2495

L. 347, Sq. 33
Sec. 19, 50, 51, 52 Richard F. Gompertz 2497

L. 178, Sq. 22
Sec. 50, 51, 52 John P. Moore 2504

L. 64, Sq. 7
Sec. 50, 51, 52 ? 2506

L. 198, Sq. 23
Sec. 50, 51, 52 Cecil M. Sanders 2507

L. 325, Sq. 36
Sec. 50, 51, 52 Edwin L. Williams 2509

L. 288, Sq. 31
Sec. 19, 50, 51, 52 Mrs. & Mrs. Alfred W.
Evans, Jr. 2510

L. 251, B. 27
Sec. 19, 50, 51, 52 Barton 2511

L. 214, Sq. 23
Sec. 19, 50, 51, 52 Richard Q. Foote 2512

L. 246, Sq. 28
Sec. 19, 50, 51, 52 Howell Douglas Ritter 2515

L. 350, Sq. 24
Sec. 50, 51, 52 J.A. Dutton 2516

L. 305, Sq. 32
Sec. 50, 51, 52 John H. Broocks 2517

T. 7 S., R.11 E.
Location Name Page
Tchefuncta Club Estates
L. 177, Sq. 22
Sec. 19, 50, 51, 52 H.F.S. McLaughlin, III 2518

L. 7, Sec. 50 Kennis W. Gilbert 2519

L. 178, Sq. 22
Sec. 50, 51, 52 John P. Moore 2522

L. 1, Sec. 50 Edward S. Bagley 2524

L. 354, Sq. 24
Sec. 50, 51, 52 Felix D. Richardson 2525

L. 249, Sq. 27
Sec. 50, 51, 52 ? 2526

L. 186, Sq. 22
Sec. 50, 51, 52 Hugh Warren 2528

L. 57, Sq. 6
Sec. 50, 51, 52 ? 2530

L. 82, Sq. 8
Sec. 50, 51, 51 ? 2531

L. 8, Sq. 1
Sec. 50, 51, 52 Dr. Colin R. Austin 2533

L.9, Sq. 1
Sec. 50, 51, 52 ? 2534

L. 216, Sq. 26
Sec. 50, 51, 52 Gerald W. Monier 2537

L. 301, Sq. 32
Sec. 50, 51, 52 Dr. William A. Mason 2538

L. 226, B. 21
Sec. 19, 50, 51, 52 Jaubert 2539

L. 390, B. 19
Sec. 19, 50, 51, 52 Daussat 2541

L. 209, Sq. 20
Sec. 19, 50, 51, 52 A.R. Trahern, Jr. 2544

L. 213, Sq. 23
Sec. 50, 51, 52 Title Ins. Co. of Minnesota
Gulf Coast Ins. Corporation
Mrs. Va. Jamoville Mitchell 2545

T. 7 S., R.11 E.
Location Name Page
Tchefuncta Club Estates

L. 49, Sq. 6
Sec. 10, 50, 51, 52 Thomas Killgore 2546

Country Club Estates

L. 9, Sec. 37 Ambrose L. Moore 2458

L. 12, B.Q
Sec. 37 Charles Hurt 2459

L. 57, Sec. 37 Felix W. Dreyfus 2520

L. 31, B.A.
Sec. 37 Don Phillips 2529

L. 62, Sec. 37 ? 2540
L. 14 Sec. 37 Improvements of Vernon Williams 2635

Riverwood Subdivision
L. 11, Sq. 11
Sec. 37 W. Scott McIntyre, Jr. 2472

L.8, B. 1
Sec. 21, 22, 37 Bernhard 2473

L. 4, Sq. 12
Sec. 21, 22, 37 Barr 2475
L. 1, B. 14 Leo A. Guenther 2483

L.8, Sq. 4, Sec. 37 William Stroup 2536

L. 21, Sq. 15 Sec. 37 William h. Brugman, Jr. 2498

L. 26, Sq. 11
Sec. 21, 22, 37 ? 2499

Riverwood Subdivision
L. 20, Sq. 11
Sec. 21, 22, 37 Mr. & Mrs. Eugene
O. Staffel 2500

L. 14, Sq. 7
Sec. 21, 22, 37 Hubert D. Harrison 2502

L. 24, Sq. 3
Sec. 21, 22, 37 Louis Lee, Jr. 2503

L. 25, Sq. 3
Sec. 21, 22, 37 Gerald Reed 2505

L. 41, Sq. 1
Sec. 21, 22, 37 Francis A. Garrity 2521

General
T. 7 S., R.11 E.

Sec. 44, Covington Dr. Ronald A. Hardey 2527

L. 12, Riverwood Forest,
Sec. 37 W.F. Klump 2532

T. 8 S., R.5 E.
Location Name Page
Sec. 21 Johnny Ratcliff 1635
Sec. 32 C.Law Ponder 3311

T. 8 S., R.5 E.
Location Name Page
Sec. 21 Johnny Ratcliff 1635
Sec. 32 C. Law Ponder 3311

T. 8 S., R.6 E.
Location Name Page
Sec. 31 Est. J.J. Manson 1814

T. 8 S., R.8 E.
Location Name Page
Sec. 28 J.B. Travis 1936
Sec. 28 Wm Lewis 1966

T. 8 S., R.7 E.
Location Name Page
Sec. 4 Ansil New 2767

T. 8 S., R.6 E.
Location Name Page
Sec. 31 Manson, J.J., Estate of 1814

T. 8 S., R.7 E.
Location Name Page
Sec. 4 Ansil New 2767

T. 8 S., R.8 E.
Location Name Page
Sec. 28 Flanagan, E.J., Jr. 3181A
Sec. 28 Lewis, William 1966
Sec. 28 Travis, J.B. 1936

T. 9 S., R.8 E.
Location Name Page
Sec. 4, L. 1, 2, 3, 4 B.B Frank Allen 2211
Sec. 4 Frank Allen 1701

T. 9 S., R.8 E.
Location Name Page
Sec. 4, L. 1, 2, 3, 4 B.B. Frank Allen 2211
Sec. 4 Frank Allen 1701

T. 12 S., R.13 E.
Location Name Page
Sec. 5, 6, 32 Daigle & Simoneaux Lands 1835

T. 12 S., R.13 E.
Location Name Page
Sec. 5, 6, 32 Daigle & Simoneaux Lands 1835

Municipalites

Amite

Location Name Page
Sec. 5 T.A. Tycer 065
Sec. 33 Hugh H. Engler 419
Sec. 33 Amite Bank & Trust Co. 422
Sec. 28, 49 Johnson, others 430
Duncan Ave. J.W. Gaines, Jr. 439
Sec. 49 L.1 Boulding, L. 2 Eager 441
Sec. 49 C.J. Johnson 442
Sec. 33 Kemp, others 443
Sec. 33 Thos. E. Tycer 454
Sec. 4, 5 Thos. E. Tycer 454
Sec. 49 Mrs. E.D. Johnson 463
Sec. 4, 5 Joynton, others 469
Sec. 33 18.08 off Duncan 471
Off Duncan 1.95 A. behind Letard 473
Sec. 50-3-7 (The Camelias) Mrs. C.H. Ogden 474
Sec. 50-3-7 Central Gravel Co. 475
Sec. 33, 50 B.E. Kemp 484
T9-3-7 Ellis Cemetery 496
Sec. 32 Dibert, Bancroft & Ross 498
Sec. 33, 49 Dibert, Bancroft & Ross 499
Sec. 33-3-7 Thomas A. Tycer 501
L. 20 Amite Bank & Trust/W.A. Tycer 507
Sec. 33 Right-of-Way 509
33 * 49-3-7 Fitz, Brumfield, Foulkes & others 512
49 & 50-3-7 Adams 519
Sec. 28, 49 Morse & Ory 522
Sec. 49 J.M. Foulkes (lots sold by) 524
Sec. 33-3-7 W.A. Tycer property (L.20)
Tangi Bk. & Trust Co. Subd. 529
Sec. 32 Robert S. McClendon 531
Sec. 33, 49 Dibert, Bancroft & Ross 534
Sec. 33, 49 Dibert, Bancroft & Ross 535
Sec. 49 Martina Buck, et al 536
Sec. 33-3-7 Topography/North line 537
Sec. 32, 33-3-7 Ed Carroll 538
Sec. 33-3-7 Capdau property 539
Sec. 33-3-7 St. Paul Spiritual Temple 542
Sec. 49-3-7 Joe Foulkes, Jr. 544
Sec. 32 Arcena Huff McCall 547
Sec. 32, 33-3-7 Property owners 554
Sec. 50-3-7 Town of Amite City 556
Sec. 49-3-7 Edward W. Crim
(Foulkes Subdivision, L. 1-4) 562
Sec. 4 (Pecan St.) Conerly D. Robertson 570
Sec. 50-3-7 H.S. Weigel 571
Sec. 50-3-7 Sarah Balsano/Subdiv. D.H. Sanders 572
Sec. 50 Mrs. Geraldine Hyman
(Sec. 2 of Sugar Hill) 573
Sec. 50 Mrs. Geraldine Hyman
(Sec. 1, 2 of Sugar Hill) 574
Sec. 5-4-7 Ext. of Walnut Street 582
Sec. 5 Est. off Jake Catalanotto 587
Sec. 5 Property owners 591
Sec. 49 Glenn Wilson 559
Lot 34 & 35, C. G/
Foulkes Subdivision Rhonda & Rita Carreca 3240

Amite

Location Name Page
Sec. 50-4-7 Charles R. Eldridge, Jr. 600
Sec. 5-4-7 Stewart Carrier 611
Sec. 43-4-7 Sam Arnone 612
Sanders Subdiv. Delos H. Jones 621
? Moses Butler 622
Sec. 4 (L. 3, B. 3) G.K. Fortenberry, Jr. 623
Sec. 50 Sugar Hill Farm 642
Sec. 50-4-7 Vincent Falcone 625
Sec. 50 D.H. Sanders Realty Co. 626
Sq. 36, L. 1 Jones, Sterns, Butler, others (locations) 627
L. 1, Sec. 9, 10-47, S. 36 Conway Butler 628
Sec. 50-4-7 Clemons & Fortenberry 629
Sec. 9-4-7 Charles J. Fulda, Jr. 630
L. 9, 10, Sq. 9 D.H. Schilling 631
Sq. 34 Miss Clara Morgan 632
Sec. 9-4-7 A. Earle Cefalu (Cefalu Subdivision) 633
Sec. 9-4-7 Earl Cefalu 634
Sec. 9-4-7 John Fulda 635
B. "Z" Mary Lloyd Reid Add. 636
Sec. 50, Sq. 24 Est., Mrs. C.M. Mixon 637
B. 1, 2, 3 D.H. Sanders Realty Subdivision 638
Sec. 12 A. Earle Cefalu 639
Sec. 9-4-7 McClendon Estate 3412
Sec. 5-4-7 Jake & Vince Campo 3407
Sec. 5-4-7 Anne Guzzardo-Knight 3413
L 3 Bl. 6, Ty Park Scott Sandage 3416
33-3-7 Arthur Harrell 3417
5-4-7 Holly Grove Apartments 3419
49-3-7 J.M. Foulkes Est. 3427
Bl. 2 & 3 D.H. Sanders 3434
E. Olive Episcopal Church 3439
E. Olive First Guaranty 3440
50-3-7 Maurice Roberts 3447
50-3-7 Jerry L. Poston 3458
L 4, Blk. 16 Nick Trabona 3462

Amite

Location Name Page
Sec. 9, 10-4-7 La. Gas Service Co. 640
Sec. 15, 16-4-7 Nicola Lascarios 641
Sec. 4, L. 1, 2, 3 Magruder (Locations on Hickory Street) 642
Sq. A Booker Lawson 643
Sec. 4 (Parallelogram E) Longley Addition Lots 1-5 S.R. Gordon 644
L. 13, 14, 15, 16 along Laurel Street 645
L. 14, 15 Robert & William Fortenberry 646
Sec. 50-4-7 Elm, Mulberry & Hardy Streets 647
Sec. 50 Charles E. Darouse 648
Sec. 4, L. 6 Tycer Park (location) 649
Sec. 9-4-7 Fred Anderson 650
Sec. 9, 54-4-7 George Harpole 651
Sec. 9-4-7 Oscar Butler, Sr. 658
L. 8, 9, 12 B. 2 Julian Needham 668
Sec. 50-4-7 Horace R. Reid 684
Sec. 4, Sq. 21 Coleman & Garland
Addition/Imp. On L. 5 685
Sec. 9-4-7 locations/Bush, Sellers, Roberts,
Dolly Ridgedell, Roy Ardillo,
Ed Aden 686
4-7 Locations 687
28-4-7 Sinclair Station at Velma 688
Sec. 4, L. 10, 11, 12, 13 Reid Addition (Bl. C) 689
L. 1, 2, 3, 4, 5, 6 Frank A. Berry 690
Sec. 4, Sq. A Booker Lawson (Reid Addition) 691
L. 10, 11, 12, 13, Bl. C Location in Reid Addition 692
NE Cor. SW/4 of NE/4 of Sq. 9,
Gullett Addition 693
Sec. 4 Wm. H. Garland & Coleman 694
Sec. 4, B. 24 George Guzzardo 695
Sec. 4 Town of Amite City
Right-of-way dedication 696
Sec. 4-4-7 Ballard & Reid Addition 697
Sec. 4, L. 5, 7, Bl. 1 John Kemp Dreher 698
Sec. 9-4-7, L. 6 Claude Pullian 699
(COB 195 P 405) D.H. Goldsby-improvements 700
Sec. 4-4-7 Frac NE Armette Morgan 701
Sec. 4, L. 14, B.1 Jeff Easley 702
Sec. 4, Sq. 9 Stanely Morrison (Laurel/N. St.) 703
Sec. 4 U.S. Post Office (site for) 704
Sec. 50 Delos Jones (Sanders Sub imp) 705
Sec. 4, B.8 Locations- Mulberry, Oak & Laurel St imp. 706
Sec. 4, B.8 H.J. Kemp 707
Sec. 50 Mrs. Geraldine Hyman
(Sugar Hill Farm Subdivision) 708
L.8, B. 6, 10 M & M, 5 & 10 Store (near 1st Street) 709
L.12, B.10 Near 1st Street 710
Sec. 5-4-7 E.J. & K.W. Courtney 711
Sec. 9 Taylor Addition 713
Sec. 9, 2-4-7 Moses Butler 714
Sec. 4-4-7 Luther H. Dyson 715
Proposed crossing U.S. Hwy. 51 & ICRR 716
L. 3, MB Suibdiv. Lillie Hart 717
L. 5, 5, Sq. 15 Wallace Lee-imp. 718
Hickory St. Sammie Hyde 719
L. 13, 14, 15, B1.52 Laurel & Cherry Streets 720

Amite

Location Name Page
Sec. 9, B.45 Locations-Hood, Anderson, Moock 721
Sec. 9 E.A. Letarde, Jr. 722
L. 11, B. 7 B. Stern Co., Ltd. 723
B.46 Mr. & Mrs. Edward F. Millett 724
Sec. 50 Robert Finger (Sarah Balsano Sub) 725
Duncan Avenue Joseph A. Currier 726
Sec. 50, 4 Horace R. Reid (Duncan Avenue) 727
Sec. 50 Henry Moak 728
Sec. 9, L. 9, 10, Sq. 15 Roy Schexnayder 729
Sec .4, L. 9, 10, Sq. 15 Sam N. Guzzardo 729A
Sec. 50 (San Subd.) Paul Wayne 730
Sec. 4-4-7 M.L. Richardson 731
Sec. 4 Conway Guiteau 732
B1. "C" Frank & Jennell Fleming 733
L. 10, 11, Sq. 21 Joseph & Vera Warren Currier 734
L. 4, Bl .8 Tycer Park Bille F. Kentzel 735
Sec. 4-4-7 Antulovich & McClendon 736
L. 5, 6, 7, 8, Sq. 15 Lynn J. Simon 737
B.44, 55 Dr. D.L. Bryant 738
Sec. 4-Laurel St. Dr. R.W. Osborn 739
L. 5, 6, 7, 9, Sq. 15 near Pine Street 740
L. 7, 10, Bl.8 Edwin Schilling, Jr. 741
Bl. 44, 55 1st and 2nd Streets 742
Duncan Avenue Neil Mixon 743
Sec. 50-3-7 James D. Crawford 744
Sq. 23 Mrs. Mildred Forshag 745
L. 2, 3, 6, Sq. 30 Rayford E. Conerly 746
Hickory Street Miss Marguerite H. McClendon 747
L.17, 18, Sq. 22 Porter Estate 748
Hickory Street First Baptist Church Parsonage 749
Sq. 26 Mrs. Amanda Ponder 750
Sec. 9-4-7 Henrietta Burton 751
Sander Subidvision R.P. McLaurin 752
Duncan Avenue Frank E. Patenotte, JR. 753
L.2, B1. 13 Tycer Pk. Robinson S. Lee 754
L. 28 FP Subdivision Elvis Don Davis 755
Sq. C, RE ADD. Leslie Davis 756
L. 13, 14, Sq. 10 Mrs. Amanda Ponder 757
W.2 Frac. B1. F Arthur E. Hood, Sr. 758
L.20, 22, B1. 1 Wallace A. Dees, Jr. & Mrs. Jean Dees 759
L. 30 Longley Add., Est. E.D. Pipes 760
Sq. 25 Tangi Parish Police Jury 761
L.5, B1. 11 Tycer Pk. Thomas E. Davis 762
Sec. 9, 54-4-7 Harpole Subdivision 763
Sq. 44 Mrs. Bessye Payer 764
Bl. 44, 55 Maude Borst 765
Sec. 4-4-7 Jack C. Pope 766
L. 4, Bl. 7 Aubrey H. Laird 767
L. 10, 11, 12, Sq. 17 William A. Holton 768
Sec. 50 Philip Barr 770
Sec. 6 Leonard Genco 771
Sec. 4, 5-4-7 E.J. & K.W. Courtney 772
Sec. 29, 32-3-7 Patsy Jones 773

Amite

Location Name Page
Sec. 4-4-7 Gaines, C.M. 999
Sec. 4, 50 (Duncan Ave.) Elliott Property 1000
Sec. 4, 50 Mrs. M.V. Fortenberry 1001
Sec. 4, 50 V.H. Spring (to Nic Cefalu) 1003
Sec. 4-4-7 Golda Thomas 1004
Sec. 5, 8 (W. Palmetto) property owners- A.L. Collins 1005
Sec. 5, 6 Joseph & Mrs. Catherine Kopfler 1006
Sec. 5 Russell Thompson 1007
Sec. 5, 6 H.P. McClendon 1008
Sec. 5 Texaco, Inc. 1009
Sec. 5, 8 (W. Palmetto) locations 1010
Sec. 8-4-7 Emile Muse 1021
Sec. 8-4-7 Est. Ephraim Jones 1022
Sec. 8 Emile Muse 1023
Sec. 9-4-7 Robert Zanders 1023A
Sec. 9, 10-4-7 Clara Morgan (Miss) 1024
Sec. 9, 54 George D. Harpole 1025
Sec. 9-4-7 George D. Harpole 1026
Sec. 55 locations-Subdivision/G.D.Harpole 1026A
Sec. 9 Tony Bush, Jr. (Subdivision) 1026B
Sec. 9, 16 H.D. Story 1027
Sec. 9 Elija Cooper 1028
Bl.6 Moses Butler est.- Western portion 1029
Sec. 4-4-7 locations-est. F.C. Eldridge/B.W. June 1030
L. 8, Sec. 9, 10-4-7 Monroe-Lillie Daniels 1031
Sec. 9-4-7 Lloyd J. Dees 1032
Sec. 9,10 Moses Butler-Western portion 1033
Sec. 9, L. 4,5 Emily Bush (subdivision) 1034
Sec. 9-4-7 locations- Amite Building &
Supply Co. 1035
Sec. 9-4-7 L. Ridgedell 1036
Sec. 9, 54-4-7 George D. Harpole 1037
Sec. 9 A.E. Cefalu 1038
Sec. 9 locations (Amite Building &
Supply Co., Inc.) 1039
Sec. 9, 10 Miss Clara Morgan 1040
Sec. 9-4-7 Mrs. Brady & E.H. Bostick 1041
Sq. 2 (Factory St.) Locations—Gullet Gin Co.
& ACY property 1042
B. 19 Mrs. Millie Goings 1043
B. 21 E.L. Brumfield 1044
Bl. C, D, E, F locations 1045
Sec. 4 H. Mixon 1046
L. 7 B.M. Hendry 1047
Locations—
Francis Frierson, property 1048
Bl. 47 Mrs. Leah Sauls Corkern 1049
Sec. 4 R.H. Morris 1050
Sec. 9, L. 1 Moses Butler (Western portion) 1051
Sq. 44, 55 Annie B. Smith (A.) (Mix) (Borst) 1052
L. 12, 13, 14, 15 Bl. 2 W.J. Mullin 1053
Sec. 4, 50 Robert Russell 1054
L. 9, 10, Bl. 15 Margaret B. Dees 1055
B. 21 Katherine Johnson (Mrs.) 1056
L. 13, 14, Bl.52 Hazel Evans Marshall 1057
L. 14, 15, 16, Bl. 8 A.F. Goldsby 1058
Sec. 4, 50 Judge Clay Elliott 1059

Amite

Location Name Page
Laurel St. Charlie Vernon 1060
Bl. "C", Reid Add. D.L. Bennett 1061
Bl. 29 locations 1062
Sec. 8 Palmetto St. J.O. Williams 1063
Sec. 36-4-7 Mrs. Ellen B. Johnson 1064
L. 10, 11, 12, 13, Bl.C Locations—Reid Addition 1065
Bl. 20 Locations- E. 150' Magnolia-Pine St. 1066
Sec. 9- 3rd St. Emily Bush Est. 1067
Bl. 50-51 Locations/fractional sec. 1068
L.9, Bl.17 D.K. Settoon 1069
Camille/Olive Nick Cefalu 1070
L.38, 39, 40 Weist Add. Vincent Malone 1071
L. 1, 2, 38, 39 Longley Ad. B. Stern Co. 1072
Lot 29/Sec. 4-4-7 First Baptist Church property 1072
L.9, 1st Street Improvements 1073
L.9, 10/1st. St.- W.RR A. Locations- Hwy. 51 through Amite 1074
L. 3, bl. 17 Susie Clare Hodges 1075
Bl. 6 J.B. Singletary 1076
L. 19, 21, Bl. 1 Miss Sarah May Watson 1077
Bl. 45 & 54- First St. Mrs. Maude Borst 1078
Sec. 50-4-7, Bl. 30 Mrs. Geraldine Hyman 1079
Mulbery St. Locations-
property fronting Olive Street 1080
L. 8, Bl. 21 Est. Dr. J.L. Lenoir-
Mrs. Carrie Wayne Lenoir 1081
Hickory St. R.C. Fussell 1082
L. 9, Sq. 7 E.J. Kopfler 1083
Bl. 39 Location- curb & gutter 1084
L. 6, 7, 8, Bl. 9 C. Thomas Cefalu/L.B. Ponder, Jr. 1085
L. 5, Bl. 17 Frederick C. Kopfler 1086
L. 13, 14, 15, 16, Sq. 17 E.J. Kopfler 1087
Bl.8 Locations- Security Bank Bldg. 1088
Bl.9 proposed Federal Post Office site 1089
L.52, 53 Dave R. Hanby 1090
Sec. 9, Laurel/Factory George D. Harpole 1091
L.9, Bl.17 D.K. Settoon 1092
Bl. 53 Locations 1093
Sq. 52 Dr. F.N. Murphy 1094
Bl. 16 J.C. Holstead 1095
Sq. 9 Amite Hardware Co. 1096
Bl. 8, 26 E. Mulberry Elliott Building 1097
L. 10, 11, 12, 13 Robert R. Thompson 1098
Bl. 26 locations-Methodist Church,
Lautier, Mayer, Currier 1099
L. 8, Bl. 21 Mrs. Carrie Wayne Lenoir 1100
Sq. 40 A.S. Cartwright 1101
L. 9, 12, 13, 16, Bl. 28 C.B. Pierce Est. 1102
L. 1, 4, 5, Sq. 33 Improvements/E/2 of L. 1, 4, 5 1103
Sec. 9, 3rd St. Tony Bush, Jr. (Holloway) 1104
Sec. 50, Duncan Ave. L.H. Martin 1105
Sq. 51 George D. Harpole 1106
Sec. 50-4-7 Location on Duncan 100x80 1107
Sec. 50 Duncan Ave. Dean & D.J. Ellzey III 1108
Sq. 7 Locations 1109
Sec. 4, Laurel St. Locations-Kemp/Vining
(See S.P. 1001 tracing) 1110
Sec. 50 Mrs. Geraldine Hyman
& Mrs. Audry Mixon 1118
Sec. 50, Hardy St. Sanders Realty Co. & Sara Balsano 1119
Sec. 50 Marion Stewart 1120

Amite

Location Name Page
Sec. 50-4-7 Amite Cemetery Assn. 1121
Sec. 9, 54-4-7 George D. Harpole 1130
Sec. 5, 8-4-7 R. Spec McClendon 1626
Cemetery-E. Mulberry Hugh Bernard 1631
Sec. 5 Stewart Carrier 1634
Sec. 50 John M. Hancock (Old Man's Place) 1685
Sec. 9 A.E. Cefalu 1708
Sec. 28, 33, 49 Joseph M. Foulk 1711
Sec. 9, 10 Church of God in Christ 1788
Sec. 9 Robert Zanders 1799
Sec. 5 Est. of J.H. McClendon, Sr. 1802
Sec. 5 Stewart Carrier 1806
L. 2, Bl. 14 Tycer Pk. Clyde Thompson 1860
Sec. 9 & 10 Moses Subd. Church of God in Christ 1877
L. 21, 22, 23, 24 Jerry Lynn Ellzey 1879
Sec. 9 John Callihan 1885
Sec. 5 Dr. J.H. & R.S. McClendon 1888
Sec. 5 Road Dedication 1896
Sec. 50 JoAnn Cavaretta 1898
Sec. 33, 50-3-7 Werlein 1921
Sec. 9-4-7 Properties at S. Third & Palmetto 1943
Sec. 9-4-7 Alice Ruth Leonard 1943A
Sec. 50-3-7 Mae Weathersby 1954
L. 11, 14, 15 Bl.32 Elvis J. Conerly 1955
? Tangilena Village 1972
Sec. 50-4-7 Town of Amite 1986
Sec. 5-4-7 Tangilena Village 1991
L. 1, 2, 14, 15, 6 Sq. 12 Grants Chapel Church 2000
L.4 Bl. 11 Tycer Pk. Marion H. Hendry, Jr. 2019
Sec. 9-4-7 Location 2020
Sec. 50 Tangi Construction Co. 2025
L.2, 3 Sq. 28 Monroe Finch 2032
Sec. 5 Tangilena Village 2078
Sec. 50 Andy Cascio 2098
Sec. 6 Aubrey Griffith 2101
Sec. 9-4-7 Kennedy Sign Co., S. 3rd St. 2103
SE Cor. Sq. 53 H.D. Passman 2105
H.R. 51-4-7 John Page
(Subdivision on Conner property) 2105
Sec. 33 Ellis & Painting 2128
L. 27 C.G. Foulkes Subdivision 2147
L.5 Bl. 1 D.H. Sanders Subdivision 2149
L. 9, 12, 13, 16, Sq. 22 E. Mulberry & Bay St., Myrtle St. 2150
L. 9, 12, 13, 16 Sq. 28 Imp.-E. Chestnut 2152
Sec. 33-3-7 Horace Ensign 2155
L. 3, 4 Bl. 1 D.H. Sanders Subdivision 2159
Sec. 4, L. 1B18 Tycer Pk. Suzanne & Courtney Drives 2161
Sec. 49 & 50, L. 27 Improvements /C. G. Foulkes
Subdivision 2167
Bl. 26 Dr. John Anzalone 2169

Amite

Location Name Page
49-3-7 Town of Amite City
(Harry D. Wilson property) 2171
Sec. 8 Kemp property- right-of-way, etc. 2178
Sec. 5, L4 Bl. 20 Curtis D. Smith (Tycer Park) 2179
Sec. 4, L4 Bl. 9 Unknown-N. Second & Ash Streets 2182 A
Sec. 16 S/2 of Lots 1 & 2 2183
Sec. 54 Town of Amite City 2184
Sec. 4, L1 Bl. 16 James R. Williams 2185
Sec. 4 Dr. Thomas C. Evans, Jr. 2188
Sec. 33-3-7 Tangipahoa Parish Assessor 2189
L2 Bl 20 Tycer Park Donald Gay 2196
Sec. 4, 5 L4 Bl. 14 John D. Ponder (Tycer Park) 2205
Sec. 4 Bl. 15 Town of Amite City 2206
Sec. 4-4-7 George Emerson Ballard Est.
(Johnston Map) 2207
Tycer Park E.J. & K.W. Courtney 2208
Sec. 4 S. 3rd St. Robert Lee &
Mrs. Masalie Leonard Perry 2210
Sec. 50 East of Duncan Ave. 2228
Sec. 5 Bruce E. Addison 2235
Sec. 50 L. 10 LAK Sub. Charles Cumpston 2236
Sec. 4 L2, 3, 6, 7 Sq. 31 Fred Jenkins 2239
Sec. 9-4-7 Carlo Venterella 2243
L 3 Bl. 8 Truman Miller 2250
Bl.9 Tycer Park Jerry Sharp 2251
Sec. 4 L 12 & 13 Sq. 16 Edgar Letard 2252
Sec. 8 Larres Foster 2254
Sec. 4 L5, 6 Bl. 9 TyPk ? 2255
L5/L25, 26, 27, 28/Subd. Hayden, Bennet
Longley & Olive St. parallelogram E (Statham, Rowdon, Frohn 2261
Sec. 50 L16, 17, 18, 19 Salvador C. Fajoni (LAK Sub.) 2264
L 20 (LAK Sub.) Carl Dowden 2266
Sec. 32 Alma Giles 2284
Sec. 4, 4 L7, 8, Bl. 16 Larry J. Swofford (Tycer Park) 2303
Sec. 4 Tommy Lee Brown 2311
L 1, 2 Bl. 8 Paul Genco 2343
L 1, 2 Bl. 18 Patricia Miller 2348
Sec. 54 Jerry Moore 2371
Corp. Limits Proposed Annexation Hwy. 16 East 2395
Corp. Limits Proposed Annexation Hwy. 16 West 2396
Corp. Limits Proposed Annexation Ogden Lane area 2397
L13, 14, 15, 20 & 21 Dudley K. Settoon, III 2402
L7, 8 Sq. 12 Anastasia Veal 2413
Sec. 9 R.D. Westmoreland 2437
L9&11 Bl. 4 Linda Catherine Letard 2425
Sec. 4 Prentis Carter, Jr. 2449
Sec. 50, Duncan Ave. Robert Calvin McPherson 2455
L 6, 5 Bl. 3 Tycer pk. Anthony Venterella 2543
L 4 Bl 2 Tycer Pk. C.W. Lee 2547
L 1 Bl.6 Tycer Pk. C. Wehman Fitz 2548
L 8 Bl. 10 Tycer Pk. Clyde T. Thompson 2550
L 11 Bl. 10 Tycer Pk. James H. Curtis 2554
L 16 B.10 Tycer Pk. ? 2555
L 1, 2 ACY Subdiv. Joe Willis Bankston 2556
Mun. 710, E. NO PL Mr. & Mrs. Henry P. Gatipon 2558 & 2559
Mun. 714, E. NO PL Sidney Brown 2560
L 9 Bl.18 Tycer Pk. Jack Linzay 2562
Sec. 49, 50 L36 Gerald Baham 2563
L 4 Bl.12 Tycer Pk. Lee L. Gray 2565
Sec. 50-3-7 Robert Y. Thompson, Jr. 2567
Sec. 4-4-7 Fieldon P. Stafford 2569

Amite

Location Name Page
Sec. 4-4-7 L5 Bl.10 Max Baer 2570
Sec. 49-3-7 Warren D. Kent, Jr. 2574
L2 Bl.11 Tycer Park Louis J. Ruffino 2583
Mun. 706, E. NO PL Frank E. Patenotte, Jr. 2585
L 4 Sugar Hill Farm John Holcomb 2586
L 10 Bl.13 Tycer Pk. Jerry A. Springs 2587
Sec. 50 Burlie & Wilma Wales
(Old Man's Place) 2605
Sec. 50 L5 Bl.1 Frank & Thomas Bellavia
(Sanders Subdivision) 2612
Sec. 50 L5, 6 Bl.1 Frank & Thomas Bellavia
(Sanders Subdivision) 2613
Sec. 50 L6, 7 Bl.1 Frank & Thomas Bellavia
(Sanders Subdivision) 2614
Sec. 50, L5, 6, 7 Bl.1 Frank & Thomas Bellavia
(Sanders Subdivision) 2615
Sec. 49 Ernest Christmas (Foulks Subdivision) 2642
L 12&13 Bl.18 Ty. Pk. Vince Labarbera 2648
L 14&14 Weist Add. Luke Nicolosi 2649
L 12&13 " " Luke Nicolosi 2651
L 10&11 " " Sam Conerly 2652
L 3& Bl.8 William M. Finnin, Sr. 2653
Bl.A, Reid Addition Tewanna Dyson 2658
L. 2, 2, 4 Bl. 8 Bobby Miller 2663
Bl.16 Milton D. Bel 2664
Sec. 5 Zola Mae Hornsby 2668
Sec. 50 Greg Brumfield 2669
Sec. 50 Andrew Cascio 2672
Sec. 50 Sanders Sub. Various landowners—
E. Mulberry/Oak/Duncan 2674
Sec. 50 Robert L. Pipkin 2678
Sec. 50 Rev. Jerry Poston duplicate
Sec. 5 Alfred Self 2679
Sec. 5 T.A. Tycer heirs 2686
Sec. 50 Andrew Cascio 2707
Sec. 5 LaBarbera 2713
Weist Addition Mike Campo 2714
L 14 & 15 & 11 Sq. 28 Addie W. Woods 2716
Lots 9 & 10 Bl.10 Husser City Glass Works 2745
Sec. 33 L 1 Harry D. Joynton
(Capdau Subdivision) 2748
L 6 Bl.14 Tycer Pk. Douglas Kent, Sr. 2750
L 14, 15, 16 Sq. 46 Mrs. Eunice Brocato 2753
L 5, 6 Troy Evans
(Frank A. Berry Subdivision) 2756
Barricade & Traffic Detour Town of Amite City 2772
Sec. 49 Jerry Paul Cutrer 2773
L 6, 7, 12, 13 Bl. 1 McPherson, Addison, LeBlanc 2775
Sec. 4 Horace Martin 2796
Bl. 26 Locations? 2814
Bl. C L10, 11, 12&13 Hometown Farm & Garden
(Reid Addition) 2822
Sec. 5 Lee Gray 2825
Sec. 9, L 3 Johnnie Pool
(Moses Butler Subdivision) 2840
Sec. 4 L 13 Bl.Z Gerald Norman (Reid Addition) 2842
Sec. 4 & 9, Bl.1 Mattie Williams (L.6)
Westdale Subdivision 2848
Sec. 49 Lake & Mildred Johnston Story 2855
Sec. 5 Tycer heirs 2858
Bl.28, L 13 & 16 Helmrick 2862
Sec. 5 Gloria Mobley 2864
L 41&42 Weist Add. Roy L. Wood 2868
Sec. 5 Farm Service Center 2873
Sec. 50 Vivian Lea 2879
Sec. 49 Mary Lou Ardillo Bell
(for Ruchard Dunn) 2890

Amite

Location Name Page
L 5, 8 & 9 Bl.31 Francis Boudreaux 2894
Sec. 49 & 50 C.G. Foulks 2897
Sec. 49 J.M. Foulks 2898
Sec. 5 Arthur D. Leonard
Heirs to School Board 2899
Sec. 4 & 9 Westdale Subdivision 2900
L 3 & 4; 27 & 28 Pauline Vinterella Matulich 2927
Alphonse Baker 2929
L. 15, Bl.22 Henry Bennett 2932
Sec. 9-4-7 Alphonse Baker 2933
Sec. 5 Margie Lee Wood 2937
Sec. 50 Roy L. Wood 2938
Factory, 1st Sullivan 2945
Sec. 5, 50 American Legion Post No. 5,
Amite Lions Club 2946
Bl. 44 & 55 Dr. Donald L. Bryant 2953
Bl. 44 & 45 Gene Rutland 2960
Bl. 55 Gene Rutland 2961
Bl. A, Reid Addition Lawson to Daniels 2963
L 1, Bl. 18 Tycer Pk. John M. Jones 2969
Sec. 50 Fred Settoon 2971
L 9, 10, 11 Sq. 6 Mose Guzzardo 2991
Bl. 41 & 42 Beatty property
(Est. of Emily Beatty) 2992 & 2993
Bl. 18 John Durnin 3026
Sec. 9 Amite Building & Supply 3031
Bl. 19 L4 Freida Green 3033
Bl. 17 S ½ of Lots 1 & 2 3053
Sec. 33 Dr. C.G. Forrest (Duncan Ave.) 3058
L6 Bl.20 Roy Wood 3072
L 15 & 16 Conerly D. Robertson 3075
Sec. 5 Tycer heirs 3078
Sec. 4 Harold & Ruth J. Stokes 3082
L6 Bl.21 Russel Bittolo 3083
L 3, 4, 5 Caretha J. Morris
(Tony Bush, Jr. Subdivision) 3085
L 4, Bl. 20 Russell Conger 3087
L 1&2, Bl. 10 Stewart Family/Mrs. Brister 3093
L 13&16, Bl. 33 Stanley Sullivan 3098
L 9, 10, 13&14 Bl. 4 Sam Campo (Also Tract B,
Ballard Partition) 3099
Sec. 6 Davis Johnson 3109
L 11 Bl. 2 Town of Amite City 3114
Bl. 5 L6, 7, 8 Ward's 3119
Sec. 9-4-7, L 2 Charles Fulda 3121
Lot 1, Bl. 14, Tycer Pk. Lee Schilling 3144
Lot 1, Bl. 18, Ty. Pk. Charlie M. Blades & Donna Blades 3152
Parallelogram G Fred & Barbara Carpenter 3206
Lot 3, 4, Blk 17, Tycer Park Derris & Candace Ray 317
Lot 4 & 5, Blk 18, Tycer Park Nick LaBarbara 3173
Lot 3, Blk. 19, Tycer Park Bob Buxton 3174
Sec. 50 Maurice & Diane Roberts 3274
Sec. 49-3-7 J.M. Foulkes Est. 3427
Sec. 28-33, 49-3-7 J.M. Foulkes Est. 3428
Sec. 5-4-7 V & J Campo 3407
Sec. 9-4-7 McClendon Est. 3412
Sec. 5-4-7 Ann Guzzardo-Knight 2413
L. 3, B. 16, Tycer Park Scott Sandage 3416
Sec. 33-3-7 Arthur Harroll 3417
Sec. 5-4-7 Miscellaneous Owners 3419

Amite

Location Name Page
L. 14, 15, 16, Blk. 16 Jesse Lagarde 3356
Lot 16 Judy K, Blades 3016
Lot 29 (Sec. 4 T4S R7E) (First) Baptist Church property 1072
Blk. 44 & 55 Clyde Moore, Jr. 3353
L. 4, Blk. 19 Tyc Pk James R. Williams 3355
Lots 9, 10, 13, & 14, Bl. 4 & Tract B Ballard Part.
Lot 4, Bl. Tycer Park Russell Conger 3087
Lot 9, Bl. 17 Catherine Lopinto 3187
Lots 10 & 11 Weist Sam Conerly 2652
Lots 10 & 11, Bl. 2 Claire & Buddy Bel 3309
Blk. 46 3360
Blk. 4 Estate Jessie Ricks 3310
Lots 14 & 15, Weist Roy Wood 3320
Lot 11 Durnin, John 3026
Lots 12 & 13, Weist Roy Wood 3321
L. 3, Blk. 21, Tyc. Pk. Donald Flynn 3327
L. 3 & 4, Blk. 17 John J. Cutrer, Jr. 3332
Blk. 39 Kopfler 3336
L. 5, Blk. 8, Tyc Pk. Joseph M. Guzzardo 3341
Lot 4, Blk. 19 Green, Freida 3033
L.5, Blk. 8, Tyc Pk. Joseph M. Guzzardo 3345
Lots 16 & 17 (Weist Add.) Conerly D. Robertson 3075
Sec 9-4-7 Sullivan Drive Inn 2945
Sec. 9 Robert Sullivan 3347
Lot 6, Block 20, Tyc Pk. Roy Wood 3072
Lot 6 Block 21, Tyc Pk. Russel Bittolo 3072
Lots 3, 4, 5 Caretha J. Morris 3085
(Tony Bush, Jr. Subdivision)
Lots 1 & 2, Block 10 Stewart Fly./Brister 3093
Lots 13 & 16, Bl. 33 Stanley Sullivan 3098
Lot 11, Block 2 Town of Amite City 3114
Bl. 5, Lots 6, 7, 8 Ward's 3119
Lot 9, Bl. 17 Catherine Lopinto 3136
Lot 1, Bl. 14, Tyc Pk. Lee Schilling 3144
Lot 1, Block 18, Tyc Pk. John M. Jones 2969
Lot 1, Block 18, Tyc Pk. Charlie M. Blades & Donna 3152
Lots 2 & 3, and a portion
Lots 1, 4, 5 & 5, S2.27 Kathleen Addison 3218
Lots 3 & 6, Sq. 28 Kathleen Addison 3236
Lot 11, Bl. 18 Tycer Park John N. & Klaudia C. Durnin 3238
Lot 14, 15 Bl. 18, TPK Glasgow, E. Ray 3245
Reid Add./ W. Olive Edith Hudson 3249
Lot 15, Sq. 22 Norman Henry Bennett &
Merrie Christmas Bennett 3255
Lots 10 & 11, BLK. 2 Buddy Bel (Cabby's) 3309
BLK. 4 Ricks/Campo 3310
33-3-7, Tract A Heirs of T.A. Tycer 3301
Blk.46 Brocato to ? 3360
Blk. 21, G.& C. Add. L. 8 ½ Percy Washington 3395
Sec. 49, 3-7 Foulkes, J.M. Est. 3427
Sec. 28, 33, 49-3-7 Foulkes, J.M. Est. 3428
Sec. 5-4-7, W. Oak St. Campo, V. & J. 3407
Sec. 9-4-7 McClendon Est. 3412
Sec. 5-4-7, West Oak Guzzardo-Knight, Ann 3413
L. 3, Bl. 16, TPK. Sandage, Scott 3416
Sec. 33-3-7, Robin St. Harrell, Arthur 3417
Sec. 5-4-7, Walnut St. Various Owners 3419
Sec. 50-4-7 DHS Sanders Realty 3434
Lots 12 $ 13, Bl. 16 David Currier 3470
Block 5, Ty Pk. Tycer 3477

Amite, Alphabetical

Location Name Page
Sec. 50 Amite Cemetery Assoc. 1121
Sq. 9, L. 3 & 4 Amite Hardware Co. 1096
Sq. 15, Comm. Center Amite City, Town of 2206
Sec. 4, LeSare Drive Amite City, Town of 696
Sec. 54 Amite City, Town of 2184
Blk. 6, L. 9, 11, 13, 15 Anzalone, John A. 2169
Lot 5, b. 10, T.P. Baer, Max 2570
S. 4, L.A, B, C, Z Ballard & Reid Subdiv. 697
B.4, 2nd St. Ballard, G.E. Estate 2207
Sec. 50 Balsano, Sarah 572
Sec. 50 Balsano & Sanders 1119
Lot 1, 2 Acey Subd. Bankston, Joe Willie 2556
L. 5, 6, 7, Bl. 2, Sndrs. Bellavia, Frank & Thomas 2612
L. 5, 6, Bl. 2, Sandrs. Bellavia, Frank & Thomas 2613
L. 5, 6, Bl. 2, Sndrs. Bellavia, Frank & Thomas 2614
Par. E, L. 1-5, Olive Bennett, Statham, Rowdon, Frohn 2261
Berry Subdiv. Berry, Frank A. 690
Sec. 50, E. North Pl. Brown, Sidney 2560
Bl. 21, L.1 & 70'N. Brumfield, Edgar Lee 1044
L. 1, 2, 3, Bk. 2, Sndrs Brumfield, Greg 2669
Blk. 44, 45 Bryant, D.L., Dr. 738
Sec. 9, Bush Subd. Bush, Tony Jr. 1026-b
Sec. 9, " " Bush, Emily 1034
Sec. 9 " " Bush, Emily 1067
Sec. 9 " " Bush, Tony Jr. 1104
Sec. 9, Cherry St. Butler, Moses 622
Sec. 9, Cherry St. Butler, Moses 714
Sec. 9, 10, Factory Butler, Conway 628
Lot 29, Longley Baptist Church, First 1072
Sec. 5 Brumfield Motors 3125
Bl. 22, L. 15 Bennett, Henry 2932
Bl. 22, L. 15 Bennett, Henry & Merrie 3255
Blk. 2, L. 10 & 11 Bel, Buddy & Claire (Cabby's) 3309
Sec. 4, Olive St. Baham, Nettie 1003
Blk. 46 Brocato 3360
Sec. 9 Baker, Alphonse 2933

Amite, Alphabetical, Cont'd.

Location Name Page
Sec. 5 Campo, V. & J. 3407
Sec. 4 (Olive) Cefalu, N. 1003
L. 110, 11, Weist Add. Conerly , Sam 2652
Blk. 4 Campo & Ricks 3310
Sec. 5 Carrier, Stewart 1806
Sec. 5, W. Oak Carrier, Stewart 611
Sec. 5, W. Oak St. Carrier, Stewart 1634
Sq. 40, L. 3-12 Cartwright, A.S. 1101
Bl. 2, Sanders, L. 1, 2 Cascio, Andrew 2672
Bl. 50, Hardy St. Cavaretta, Joan 1898
Blk. 12, L. 9, 10, 11, 12 Cefalu, Earle 639
Sec. 9 Cefalu, Earle Subdivision 633
Sec. 9 Cefalu, Earle 634
Sec. 9 Cefalu, Earle 1038
Blk. 9, L. 6, 7, 8 Cefalu & Ponder 1085
Sec. 9 Cefalu, Earle 1708
Sec. 50, Private St. Clemons & Fortenberry 629
Blk. 32, L. 11, 14, 15 Conery, Elvis J. 1955
L. 59-62, Weist Add. Campo, Michael & Valerie 3191
Parallelogram G Carpenter, Fred & Barbara 3206
L. 34, 35, C.G.F. Carreca, Rhonda & Rita 3240
L. 11-16, E/2, Bl. 47 Corkern, Mrs. Leah 1049
Blk. 21, L. 10, 11 Currier, Joseph & Vera 734
L. 11, Blk. 10, TP Curts, James H. 2554
E. Olive St. Church, Episcopal 3439
Sec. 33, Capdau Capdau 539
Lot 1, Capdau H. Joynton 2748
Blk. 17, L. 3 & 4 Cutrer, John J. 3332
Lot 12 & 13, Sq. 16 Currier, David 3470
Sec. 50, Balsano Darouse, Charles E. 648
Blk. 1, L. 5, 7, GGSub. Dreher, John Kemp 698
Sec. 4, Kemp Dyson, Luther 715
Blk. 15, L. 9, 10 Dees, Margaret 1055
Lot 20, lkwd. Sub. Dowden, Carl 2266
Bl. 18, L. 11, TP Durnin, John N. & Claudia C. 3238
Bl. 16, L. 14-16 Durnin, John N. 3479

Amite
Alphabetical Index

Location Name Page
Sec. 50 Darouse, Charles 648
Lot 5 & 7, Blk. 1, GGCo. Dreher, John K. 698
Sec. 4 Dyson, Luther 715
Lot 9 & 10, Blk. 15 Dees, Margaret 1055
Lot 20, Lakwd. Sub. Dowden, Carl 2266
Lot 11, Blk. 18, Ty Pk. Durnin, John & Klaudia C. 3238
Blk. 16 Durnin, John & Klaudia 3479
Sec. 50 Eldridge, Carles R., Jr. 600
Lot 14, Block 1 Easley, Jeff 702
Sec. 4 & 50 Elliott, Judge Clay 1059
Blk. 8, L 26 Elliott Building 1097
Sec. 50 Ellzey, D.J. & Dean 1108
Sec. 4 & 50 Elliott, Judge Clay 1000
Sec. 5 Edwards, Wash 2934
Sec. 4, Olive St. Episcopal Church 3439
Sec. 4, E. Olive St. First Guaranty Bank 3440
L. 3, Blk. 3, Tyc Pk. Fortinberry, George K., Jr. 623
Sec. 50 Falcone, Vincent 625
Sec. 50 Fortenberry & Clemons 629
Sec. 9 Fulda, Charles J., Jr. 630
Sec. 9 Fulda, John 635
Duncan Ave Fortenberry, Roberty & William 646
Sec. 50 Finger, Robert 725
Sec. 4 & 50 Fortenberry, M.V., Mrs. 1001
Blk. 9 Federal Post Office 1089
Lot 1, Blk. 6, Tyc Pk Fitz, C. Wehman 2548
Sec. 5 Farm Bureau Center 2873
Sec. 5 Farm Bureau Service Center 3120
Lot 29, Longley Add. First Baptist Church 1072
Lot 3, Blk. 21, Tyc Pk Flynn, Don 3327
Sec. 49, Foulkes Sub. Foulkes, J.M. Est. 3427
Sec. 28, 33, Foulkes Foulkes, J.M Est. 3428
Sec. 4 Gaines, C.M., Mrs. 999
Sec. 4 Coleman & Garland 694
Sec. 4, L.5 Sq. 21, G & C Garland & Coleman (Celia Love) 685
Sec. 50, 710 E. North Pl. Gatipon, Henry 2558
Sec. 50 E. North Place Gatipon, Henry 2559
Sec. 4 Giles, Tom 1003
L. 3 & 4, Blk. 20, Tyc Pk. Gay, Donald 2196
L. 1 & 2, Blk. 8 Genco, Paul 2343
Blk. 19 Goings, Mrs. Mollie 1043
L. 14, 15, 16 Goldsby, A.F. 1058
Sec. 5 Goldsby, D.H. 700
Sec. 5, Tyc Pk. Gray, Lee 2825
L.4, Blk. 12, Tyc Pk Gray, Lee L. 2565
Sec. 4 Guiteau, Conway 732
Sec. 4, Blk. 24 Guzzardo, George 695
Sec. 4, L. 9 & 10, Sq. 15 Guzzardo, Sam N. 729A
Lots 14 & 15, Blk. 18, Tyc Pk Glasgow, Ray 3245
L.5, Blk. 8, Tyc Pk Guzzardo, Joseph M. 3341
L. 5, Blk. , Tyc Pk Guzzardo, Joseph M. 3345
Sec. 5-4-7, Tangia Lena Guzzardo, Ann Knight 3413

Amite

Location Name Page
Lot 52, 53 Hanby, Dave 1090
Sec. 50-3-7, Amite Hancock, John M. (Old Man's Place) 1685
Sq. 51 Harpole, George 1106
Lots A, B, C Hart, Lillie 717
Lot 7 Hendry, B.M. 1047
Lot 3 B 17 Hodges, Susie 1075
Lot 4, Sugar Hill Farm Holcomb, John 2586
Sec. 9, Blk 45 Hood, Anderson, Moock 721
Sec. 5-4-7, Amite Hornsby, Zola Mae 2778
Hyde, Sammie 719
Sec. 50-4-7, Amite Hyman, Geraldine, Mrs. 708
1079
573
574
Sec. 50 Hyman, Geraldine & Aubry Mixon 1118
W. Olive St./Reid Add. Hudson, Edith 3249
33-3-7, Robin St. Harrell, Arthur 3417
Blk. 21 Johnson, Katherine 1056
Sec. 50-4-7, Amite Jones, Delos 705
" " 621
SQ. 36 Lot 1 Sec. 9 Jones, Sterns, Butler, others 627
Lot 1, Capdau Sub. Joynton, Harry 2748
Blk. 39 Kopfler 3336
Sec. 4, Blk. 8 Kemp, H.J. 707
Sec. 9-4-7 Kennedy Sign Co., S 3rd St. 2103
L 4 Blk 8 Kentzel, Billie F. 735
L 9 Kopfler, E.J. 1083
L 18, 14, 15, 16 S 17 " " 1083
L 5 B 17 Frederick 1086
Sec. 49-3-7, Amite Kent, Warren Douglas, Jr. 2574
Sec. 49-3-7, Amite Kent, Warren Douglas, Jr. 3184
Sec. 5, Tangi Lena Knight, Ann Guzzardo 3413
Sec. 5 LaBarbera 2713
Sec. 4-4-7, Amite Lawson, Booker 643
Sec. 4, Sq. A Reid Add " " 691
L 6, 7, 12, 13 B 1 LeBlanc, McPherson, Addison 2775
Sec. 50, East North Place Lee, Vivian 2979
L 4 Blk. 2 Tycer Park Lee, C.W. 2547
L 5 6 Sq. 15 Lee, Wallace 708
L 8 Blk. 21 LeNoir, Carrie Mrs. 1081
L 8 Blk. 21 " " 1100


Amite

Location Name Page
Sec. 4 LeTard, Edgar 2252
Sec. 9 LeTard, E.A. Jr. 722
L 9 11 Blk. 4 LeTard, Linda Catherine 2425
L 9, Blk 13 Tycer Park Linzay, Jack 2562
Sec. 4 Longley Addition 644
Blk 2 Long, Mary 636
Blk 53 Locations 1093
Blk 26 Locations 1099
Blk 20 Locations 1066
Blk. 29 Locations 1062
Sq. 7 Locations 1109
Sq. 55 Locations 1026A
Blk. 8 Locations 1088
Blks. 1, 2, 7, 8, 9,
10, 21, 22, 26, 25,
27, 28 Locations 1045
Lot 9, 10 Locations 1074
Sec. 4 Hickory St. Locations 642
Blk. 39 Locations 1084
Sq. 2 Locations- Factory St. 1042
L 10, 11, 12, 13, Bk C. Locations- Reid Addition 1065
Lots 4 & 5, Blk. 18
Tycer Park Labarbera, Nick P. 3173
L. 14, 15, 16, Blk. 16 Lagarde, Jesse 3356
Blk. 52 Marshall, Hazel 1057
Sec.50 Martin, L.H. 1105
L 6, 7, 12, 13 Bk 1 McPherson, Addison, LeBlanc 2775
L 1, 2 B 18 Miller, Patricia 2348
Blk. 46 Millet, Mr. & Mrs. Edward 724
Sec.50 Mixon, Mrs. C.M. 637
Sec. 50 Moak, Henry 728
Sec. 9, Blk 45 Moock. Hood, Anderson 721
Sec. 4 Morgan, Armette 701
Sec. 9, 10 Morgan, Miss Clara 1040
Sq. 34 " " 632
Sec. 9, 10 " " 1024
Sec. 4, Sq. 9 Morrison, Stanley 703
L 12, 13, 14, 15 B 2 Mullin, W.J. 1053
Sq. 52 Murphy, D.F.H. 1094
Sec. 9-4-7 Morris, Caretha (Tony Bush, Jr. Sub) 3085
Blk. 44 & 45 Moore, Clyde, Jr. 3353
Sec. 9-4-7 McClendon, Est. J.H. (W. Palmetto) 3412
Sec. 4-4-7 McClendon, Est. J.H. 3419
Sec. 4, L 13, Blk.
Reid Addition Norman, Gerald 2842
Lots 12 & 13, Weist Nicolosi, Luke 2651
Lots 14 & 15, Weist Nicolosi, Luke 2649

Amite

Location Name Page
Sec. 4 Osborn, R.W., Dr. 739
Sq 28, 9, 12, 13, 16 Pierce, C.W. 1102
Sq. 53 Page John 2105
Mun. #706 East North Pattenotte, Frank E. Jr. 2585
Sec. 4, S 3rd St. Perry, Masalie Leonard & Robert Lee 2210
L 9, 12, 13, 16 Bk. 28 Pierce, C.B. 1102
Sec. 50, L. 7 Lakeside Pipkin, Robert L. 2678
Sec. 4 5, Tycer Park Ponder, John D. 2205
L 6 7, 8, Blk 9 Ponder & Cefalu 1085
Sec. 9, Lot 3 Pool, Johnnie 2840
Sec. 50- Yellow Chair Poston, Rev. Jerry 2678
Lot 30, Longley Add. Pipes, Estate 760
Lot 7, Lksd. Daniel Poston, Jerry 3458
Blk. 4 Ricks 3385
Blk. 34 Reeves, J.W. 1002
L 10, 11, 12, 13 Bk C Reid Addition 692
Sec. 4 " " 689
Sec. 4, Sq. A, B, C, & Z Reid Addition & Ballard 697
Sec. 50 Reid, Horance R. 684
Sec. 50 " " 727
Sec. 4 Richardson, M.L. 731
Sec. 4, Tycer Park Robertson, Conerly D. 570
L 5, 6 Blk. 9 Rowdon, Statham, Frohn, Bennett 2261
L 2 B 11 Tycer Park Ruffino, Louis J. 2583
Sec. 4, 50 Russell, Robert 1054
Sec. 5 Ray, Derris & Candance 3172
Sec. 50 Amite Roberts, G. Arnold & Maurice 3186
Sec. 50 Amite Reid, Larry & T.J. 3225
Sec. 50 Amite Reid, Larry & t.J. 3227
BLK. 4 Ricks Campo 3310
Lots 16 & 17, Weist Robertson, Conerly 3075
Blk. 1, 2, 3 Sanders, D.H. Realty 638
Sec. 50 Sanders, D.H. Realty 626
Sec. 50 " " & Sara Balsano 1119
L 3, 4, Blk 1 Sanders, D.H. Subdivision 2159
Lot 5, Blk 1 " " 2149
Lot 9, 10 Sq 15 Schexnayder, Roy 729
Lot 9, 10 Sq. 9 Schilling, D.H. 631
Lot 7, 10 Blk 8 Schilling, Edwin C. Jr. 741
L 13, 14, 14, 20, 21 Settoon, Dudley K. III 2402
Lot 9 Blk 17 " " 1069, 1070
" " " " 1092
Blk. 9, Tycer Park Sharp, Jerry 2251
L5, 6, 7, 8 Sq. 15 Simon, Lynn J. 737

Amite

Location Name Page
L. 3, Blk. 6, TP Sandage, Scott 3416
Blk. 6 Singletary, J.B. 1076
Sq. 44, 55 Smith, Annie B. 1052
Sec. 5, Tycer Park Smith, Curtis D. 2179
Lot 10, Blk 13 Tycer Park Spring, Jerry A. 2587
Sec. 4 Springs, V.H. 1003
Sec. 4 Stafford, Fieldon H. 2569
Sec. 50, Duncan Avenue Stewart, Marion 1120
Sec. 50 Sugar Hill Farm 624
Sec. 4, 5, Tycer Park Swofford, Larry J. 2303
Sec. 4 Stokes, Harold & Ruth Stokes 3082
Sec. 4 Stern, B. 1003
Sec. 4 Spring, Vic 1003
Sec. 4 Stern, B. 723
Sec. 4 Stern, B. 1072
Sec. 9 Sullivan, Robert 3347
Lot 4, Blk. 13 Tyc Pk Seal 3378
Bl. 2 & 3, Bourgeois Sanders Realty 3434
Sec. 50 (Old Man's Place) Tangi Construction Co. 2025
Sec. 5 Tangilena Village 2078
Sec. 9 Taylor Addition 713
L 8 Blk 10 Tycer Park Thompson, Clyde T. 2550
L 2 Blk 14 Thompson, Clyde T. 1860
L 10, 11, 12, 13 Thompson, Robert 1098
Sec. 50 Thompson, Robert Y. Jr 2567/3181
Sec.5 Thompson, Russell 1007
Sec. 5 Tycer, T.A. 65
Sec. 4, 5 Tycer, Thos. E. 454
Sec. 5 Tycer Heirs 2858
Sec. 4, Lot 6, Blk 10 Tycer Park 649
Sec. 5 Tycer Heirs 3078
33-3-7 Tycer Heirs 3301
Blk. 5 Tycer 3477
Sec. 4 U.S. Post Office 704
L 4 Blk 9 Tycer Park 2182-A
L 7, 8 Sq. 12 Veal, Anastasia 2413
Sec. 50, Aubrey Sanders Wales, Wilma & Burlie 2605
Lot 19, 21 Watson, Sara Miss 1077
Sec. 50 Wayne, Paul 730
Sec. 50 Weigel, H.S. 571

Amite

Location Name Page
Lots 38, 39, 40 Weist Addition 1071
Sec. 4, 9 Westdale Subdivision 2900
Sec. 4, 9 " " 2848
Sec. 4 William, James R. 2185
Lot 6 Blk 20 Woods, Roy 3072
Lots 12 & 13, Weist Wood, Roy 3321
Lots 14 & 15, Weist Wood, Roy 3320
Lot 8 ½, Blk 21, G. & C Washington, Percy 3395
Lot 4, Blk. 19, Tyc Pk Williams, James R. 3355
Sec. 49-3-7 Wilson Right-of-Way 2171
Sec. 9, South 2nd. Zanders, Robert 1799

Amite
Alphabetical Index

Location Name Page
L. 5, Blk. 10, Tyc Pk Baer, Max 2570
Sec. 4 Ballard & Reid Addition 697
Sec. 4 Ballard George E., Estate 2207
Sec. 50 Balsano, Sarah 572
Sec. 50 Balsano, Sarah & D.H.S. Realty 1119
Lots 1, 2, Acy Subdiv. Bankston, Joe Willie 2556
Lots 5 & 6, Blk. 1, DHS Bellavia, Frank & Thomas 2613
Lots 5 & 6, Blk. 1, DHS Bewllavia, Frank & Thomas 2614
Lots 5, 6, 7, Blk. 1, DHS Bellavia, Frank & Thomas 2612
Lots 1-6, Taylor Berry, Frank A. 690
Lots 1-5, & Parl. E Bennet, Statham, Rowdon, Frohn 2261
Mun. #7, East North Place Brown, Sidney 2560
Blk. 21 Brumfield, E.L. 1044
Lots 1, 2, 3, Bl. 2 DHS Brumfield, Greg 2669
Blk. 44 & 55 Bryant, D.L., Dr. 738
Sec. 9 Bush, Emily 1034
Sec. 9 Bush, Emily 1067
Sec. 9 Bush, Tony Jr. 1026B
Sec. 9 Bush, Tony Jr. 1104
Sec. 9 & 10 Butler, Conway 628
Sec. 9 Butler, Moses, Est. 714
Sec. 9 Butler, Moses, Est. 622
Sec. 9 Butler, Moses 1033
Sec. 9 Butler, Moses 1051
Sec. 4 Baptist Church Property 1072
Sec. 5 Brumfield Motor Co. 3125
Lot 15, Blk. 22 Bennett, Henry 2932
Lot 15, Blk. 22 Bennet, Norman H. & Merrie C. 3309
Sec. 4, E. Olive Bahm, Nettie 1003
L. 10 & 11, Bl. 2 Bell, Claire & Buddy 3309
Blk. 3 Belcher, Gregory 3363
Blk. 46 Brocato to 3360
Sec. 5-4-7 Campo, V. & J. 3407
Sec. 4 N. Cefalu/ V. Spring 1003
Lots 10 & 11, Weist Conerly, Sam 2652
BLK 4 Campo/Ricks 3310
Sec. 5 Carrier, Stewart 1806
" " " " 611
" " " " 1634
Sq. 40 Cartwright, A.S. 1101
L 16, 18 Blk 2, Sanders Cascio, Andrew 2672
Sec. 50 Cavaretta, JoAnn 1898
Sq. 12, L 9, 10, 11, 12, 13 Cefalu, Earle 639
Sec. 9 14, 15, 16 " " 1038
" " " " 1708
" " " " 634
" " Cefalu Subdivision 633
L 6, 7, 8 Blk. 9 Cefalu & Ponder 1085
Sec. 50 Clemons & Fortinberry 629
L 11, 14, 15 Blk. 32 Conerly, Elvis J. 1955
L 59, 60, 61 7 62, Weist Add. Campo, Michael & Valerie 3191
Parallelogram G Carpenter, Fred & Barbara 3206
Subdivision Carreca, Rhonda & Rita 3240

Amite
Alphabetical Index

Location Name Page
Sec. 4, E. Olive & Camille Cefalu, Nic/Spring, Vic 1003
Lots 10 & 11, Weist Add. Conerly, Sam 2652
Block 4 Campo/Ricks 3310
Sec. 5 Carrier, Stewart 1806
Sec. 5 Carrier, Stewart 611
Sec. 5 Carrier, Stewart 1634
Square 40 Cartwright, A.S. 1101
Lot 16 & 18, Bl. 2, D.H.S. Cascio, Andrew 2672
Sec. 50 Cavarreta, Jo Ann 1898
Sec. 9, Gullett St. Cefalu Subdivision 633
Sec. 9 Cefalu, Earl 634
Sec. 9 Cefalu, Earl 639
Sec. 9 Cefalu, Earl 1038
Sec. 9 Cefalu & Ponder 1085
Sec. 9 Cefalu, Earl 1708
Sec. 50 Clemons & Fortenberry 629
L. 11, 14 & 15, Blk 32 Conerly, Elvis J. 1955
L 59, 60, 61 & 62, Weist Campo, Michael & Valerie 3191
Parallelogram G Carpenter, Fred & Barbara 3206
Lots 34 & 35, C.G.
Foulkes Subdivision Carreca, Rhonda & Rita 3240
Blk. 47 Corkern, Leah Mrs. 1049
L 10, 11 Sq. 21 Currier, Joseph & Vera 734
L. 11, Blk. 10 Tycer Park Curts, James H. 2554
Blk. 4 Campo & Ricks 3310
L. 3&4, Blk.17 Cutrer, John J. 3332
Sec. 33-3-7 Capdau Subd. 539
Lot 1 Capdau 2748
Sec. 5-4-7 Campo, Vince & Joseph 3407

Amite

Location Name Page
Lot on Duncan Avenue
Town of Amite City 50-4-7 Robert Y. Thompson, Jr. 3181
Sec. 50 Amite Cemetery Association 1121
Sq. 9 lots 3 7 4 Amite Hardware Co. 1096
Sec. 4, Blk 15, Com. Center Amite City, Town of 2206
La Sare Drive Amite City, Town of 696
Sec. 54 Amite City, Town of 2184
Blk. 6, 9, 11, 13 & 15 Dr. John Anzalone 2169
Lot 5, Blk. 10 Tycer Park Baer, Max 2570
Sec. 4 Lots A, B, C & 2 Ballard & Reid Addition 697
Sec. 4 Ballard, George Emerson, Estate of 2207
Sec. 50 Balsano, Sarah 572
Sec. 50 Balsano, Sarah & Sanders Realty co. 1119
L. 1, 2 ACY Sub. Bankston, Joe Willie 2556
Lots 5 & 6 Blk 1, Sanders Bellavia, Frank & Thomas 2613
" " 2614
Lots 5, 6, 7 Blk 1 " " 2612
Lots 1-5 & 11 E Bennett, Statham, Rowdon, Frohn 2261
Lots 1, 2, 3, 4, 5, 6 Berry, Frank A. 690
Mun #7, East North Place Brown, Sidney 2560
Blk. 21 Brumfield, E.L. 1044
L. 1, 2, 3, Blk. 2, Sanders Brumfield, Greg 2669
Blk. 44, 45 Bryant, D.L. Dr. 738
Sec. 9 Bush, Emily 1034
" " " " 1067
" " " " Tony Jr. 1026B
" " " " 1104
Sec. 9, 10 Butler, Conway 628
Sec. 9 Butler, Moses 714
" " " " 1051
Sec. 9, 10 Butler, " " 1033
Sec. 9 " " 622
L.2, 38, 39 B. Stern Co. 1072
Sec. 5 Brumfield Motors 3125
Lot 15, Bl. 22 Bennett, Henry 2932

Lot 15, Sq. 22 Bennett, Norman Henry &
Merrie Christmas 3255
Lots 10 & 11, BLK. 2 Bel, Buddy (Cabby's) 3309

Amite
Alphabetical Index

Location Name Page
Sec. 50 Amite Cemetery Association 1121
Sec. 9 Amite Hardware Company 1096
Sec. 4, Blk. 15 Amite City, Town of 2206
Sec. 4 Amite City, Town of 696
Sec. 54 Amite City, Town of 2184
Block 6 Anzalone, Dr. John 2169

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
Sec. 53 Zachary, Thomas 1126
Sec. 9 Zanders, Robert 1799
Sec. 31 W/2 of Frac Sec. 31 586
Sec. 1 N/2 of SW/4 of SE/4 of 1 996
Sec. 6 NE/4 of SE/4 1019
Sec. 17 NE/4 of NE/4 of 18-4-7 969
Sec. 9, 16 ¼ Sec corner 2087
Sec. 36 Subd. N/2 of 36 1156
Sec. 43 SW/4 of 43 1178
Sec. 36 SW/4, Subd. 1155
Sec. 20 E/2 968
Sec. 20 E/2 599A
Sec. 28 NW/4 991
Sec. 17 N. end of Frac 17 618
Sec. 1 NE/4 of NE/4 992
NE Cor SW/4 of NE/4 of Sq. 9 Gullett Add 693
Sec. 21 SW/4 974
Sec. 16 S/2 of L. 1 & 2 2183
Sec. 50 Sanders Add East Oak and E Mulberry 2674
E of Duncan
Sec. 48 Plot Plan on St. Rt. 16 2231
L. 13, 14, 15 B. 52 Laurel & Cherry Streets 720
L. 9, 12, 13, 16 S 28 Improvements on E. Chestnut 2152
L. 5, 6, 7, 8 S. 15 AM Near Pine Street 740
L. 12 B. 10 Near 1st Street 710
L. 13, 14, 15, 16 AM Along Laurel Street 645
B. 44, 55 1st and 2nd Streets 742
L. 9, 12,13, 16 S 22 E. Mulberry & Bay Streets 2150
Sec. 9 S. 3rd and Palmetto 1943
Sec. 50 East of Duncan Avenue 2228
B. 8 Sec .4 Imp. On Mulberry, Oak
& Laurel Street 706
L. 8 B. 10 AM Near 1st Street 708
Crossing of U.S. Hwy 51 & ICRR 716
AM Corp. Limits Proposed Annexation Hwy 16 E area 2395
AM Corp. Limits Proposed Annexation Ogden
Lane Area 2397
AM Corp. Limits Proposed Annexation Hw 16 W area 2396
Sec. 36 Lot 3 1154
Sec. 50 Elm, Mulberry, and Hardy Streets 647
Sec. 51 Plot Plan on St. Rt. 16 1961
Sec. 28 2 Acres 578
Sq. 7 RO 3.25 Acre Subd. 2220
Sec. 26 2.00 Acres 585
Sec. 51 20.07 Acres 1924
Sec. 28 11.68 Acres 569
Sec. 28 1 Acre in N/2 615

T. 4 S., R. 7 E.
Location Name Page
L. 1, 4, 5 S. 33 AM Improvements 1103
L. 16 B. 10 TYPK ? 2555
Sec. 4 TY PK ? 2255

Amite
Location Name Page
Lot 29 First Baptist Church Property 1072
Lot 16 Judy K. Blades 3016
Lot 6 Block 21 Russel Bittolo 3083
Lot 4, Block 20 Russell Conger 3087
Lots 9, 10, 13 & 14 Sam Campo 3099
Bl. 4 & Tract B, Ballard Part.
Lot 11 BLK 18 John Durnin 3026
Lot 4 BLK 13 Green, Freida 3033
Lots 1 & 2 Block 10 Stewart Fly./Brister 3093
Lots 13 & 16, Bl. 33 Stanley Sullivan 3098
Lot 11, Block 2 Town of Amite City 3114
Lot 2, Sec. 9 Charles Fulda 3121
Lot 1, Block 18 John M. Jones 2969
Lot 1, Block 18 Charlie M. Blades & Donna 3152
Lots 15 & 16 Weist Add. Conerly D. Robertson 3075
Bl. 5, Lots 6, 7, 8 Ward's 3119
Lot 1 & 2 (S ½) Blk 17 Wood, Roy (Weldon Russell) 3053
Lot 9, Bl. 17 Catherine Lopinto 3136
Lot 1, Bl. 14, Tycer Pk. Lee Schilling 3144
Lots 3 & 4, Blk 17
Tycer Park Ray, Derris & Candace 3172
Lots 4 7 5, Block 18
Tycer Park Labarbera, Nick P. 3173
Lot 3, Blk. 19 Buckston, Bob 3176
Lots 14, 15 & 17, Blk. 40 Miss Ann's, Inc. 3177

Town of Greensburg

Location Name Page
L. 28, 41 Schilling Bros. after 060
L. 28, 41 Schilling Bros. 836
L. 24 Charles J. Cole, Jr. 837
L. 40 St. Helena Parish School Board 838
Rocky Creek Road Rose B. Webb 839
Second St. St. Helena Parish Hospital Site 2709
Block 15 St. Helena Parish Police Jury 2806
Lot 6, Taylor Subd. St. Helena Parish Police Jury 3001

Independence

Location Name Page
Lot 10, Bl. 9 Hilda Mae Chester 3137

Independence

Location Name Page
Sq. 24 Carmelo Musso 859
? Frank/Phillippo Sinagra 860
Sq. 11 Lots fronting Pine St. 861
L. 16, 17, Sq. 11 Sam Messina 862
Sq. 33 Frank T. Anzalone 863
Sq. 15 Frank S. Sinagra 864
B. 7 Benton O. Bickham 865
B.9 Mrs. Helen Reid 866
B. 34 Mrs. Ian Cotler Gumelsky 868
L. 24, 25, B.1 John Culatto 869
Sq. 29 Mrs. Marianne Catalano 870
L. 26, 27, Sq. 33 Charles Polito 871
L. 1, 2, Sq. 6 Willie Morgan, Jr. 872
B.33 Arvel Rainey 873
L.1, 2, Sq. 6 Willie Morgan, Jr. 874
B.7 Rev. M.J. Black, Sr. 875
Sq. 25 Rich H. Crawford 876
Sq. 14, 19, 16 Vito Volcise 877
L.9, B. 11 Mary/Anthony DiMaggio 878
Sq. 9 Subdivision 879
Sq. 9 Frank Michelle 881
L. 9, Sq. 38 Louis Pechon 882
Sq. 31 John J. Masaracchia 883
B.40 Dr. Paul LaMarca 884
Sq.11 Vick Cuti 885
L. 1, 2, 3, 4, B.4, Sq. 23 Donald McNulty 907
L. 7, 8, Sq. C, B.10 Tony Vilardo 908
Sec. 4-5-7 J.H. McClendon, Jr. 910
B. 9 John Farace, Jr. 911
B.1, Sq. 23 A.L. McNulty 913
L.6 Phillip Giaratano 914
Sq. 11 Cardanella 920
L. 1, 2, B.3, Sq. 23 Plot plan, Park Avenue 921
Sq. 36 Tony Cardanella 924
Sq. 47 Dr. Paul LaMarca 936
L. 43, 44, 45, Sq. 39 Sam S. Analone 937
Sq. 16, 17, 28 Dr. Paul LaMarca 940
Sec. 3-5-7 Fred Vilardo 942
L.1 Mr./Mrs. Claiborne Powell 943
Sq. 39 John J. Farace, Jr. 948
Sec. 3-5-7 Dr. F.F. Anzalone 949
Sec. 3, 4-5-7 Joseph A. D'Anna, Sr. 956
Sec. 39-5-7 Robert P. Paille 959
Sec. 16-4-7 Sam Spitale 960
Sec. 28-4-7 Paul Palermo 984

Independence

Location Name Page
B.28 Dr. Paul J. LaMarca 1613
L.24, Sec. 39-5-7 Town of Independence 1691
L. 1-10, Sq. 33 Town of Independence 1693
L. 3, 4, B.1, Sq. 23 Est. Joe Buindo 1815
Sec. 9-5-7 Est. of D. Musson 1852
Sec. 29, 32-3-7 Roy Spears 1856
B. 2, Sq. 23 Community State Bank 1869
Sec. 4-5-7 Isaiah Varnado 1889
Location of Property—Water Main- Town of Independence 1958
Sq. 41 Town 1969
Sq. 33 Joe E. Anzalone 2133
B. 18, 19 Town of Independence 2144
L. 1, 2, B.D, Sq. 10 Unknown 2154
L. 11, 12, 13, 14, B. 33 Town of Independence 2186
B.19 Town of Independence 2187
Sec. 3, 4 Mrs. Isabel D'Anna, Heirs of
Vincent D'Anna 2224
Sec. 4 Peter Liuzza 2242
L. 23, 24, 39 Nhac Quang Duong 2337
L. 42, Sq. 24 Town of Independence for
Gary Lee Carroll, Sr. 2371
Town Ronnie Lavigne 2447
L. 89, 90 Kluchin Subd. 2542
L. 3, 4, Sq. 25 Town of Independence 2552
L. 1, 2, B. 3, Sq. 23 Preston A. Baham 2557
L. 28, Sq. 24 Ben Lucia 2580
L.90, W/2 of L.89 Kluchin Subd.
Vincent A & Marilyn Calcagno 2770
Sec. 9 Town of Independence 2606
Sec. 4 Town of Independence 2607
Sec. 3 & 4 Town of Independence 2608
Sec. 16 Nurphy Danna 2414
Sec. 9 Town of Independence 2637
Sec. 9 Town of Independence (CDBG-Land
Acquisition) 2691
Sec. 4, 9 Town of Independence
(from Hester Tate) 2689
Sec. 4 Town of Independence
(from Heirs of John Garman) 2690

Independence

Location Name Page
Square 11 Louis Divincenti 2708
Block 6 Town of Independence 2620
Lot 10, Block 9 Hilda Mae Chester 3137
Blk. 33, L. D. Joseph Waltzer, Jr. 3304 & 3306
Blk. 22, Sq. 2 Hulsey & Ballard (Quick Stop) 3312
Blk. 23, Sq. 1 Reginald D. Martin 3339

Independence

Location Name Page
Block 33 Andrew Corrente 3063
Lot 10 Bl. 9 Hilda Mae Chester 3137
Lot 26, 27, 36, 37 Dean J. Waltzer &
Charlene Polito Waltzer 3306, 3304
Blk. 22, Sq. 2 Hulsey & Ballard (Quick Stop) 3312
Blk. 23, Sq. 1 Reginald D. Martin 3339

Kentwood

Location Name Page
Lots 9 & 10, Bl. 12 Harold J. Smith 3077
Lot 1, Block 12 Brad & Judy Bridges 3092
Lots 10 & 12, Bl. 24 William Myers 3102
Lots 3, 4, 12, 13, 14 Wilda Pigott 3103
Sec. 43 Morris, J.P. 3118
Lots 5, 6, 7, 8-Bl. 8 R. Coleman to Gloria Kinzey 3126
Sec. 28 Harrell Co. 3127
Lots 3, 5 Block 11 William and Ruby Travis 3128
47-1-7 Nelson & Juanell Simmons 3132
Lots 12 & 14, Bl. 1 Sunflower Food Store
(Jack & Shirley Dick) 3133
Sec. 31 & 46 Jess W. Naul, Jr. 3138
L 1, 3 & 5, Bl. 25 David K. & Georgia L. Yarborough 3165
L * &10, Bl. 37 Newman Or C of C 3490

Kentwood

Location Name Page
Lots 9 & 10, Block 12 Harold J. Smith 3077
Lot 1, Block 12 Subdiv. Brad & Judy Bridges 3092
Lots 10 & 12, Bl. 24 William Myers 3102
Lots 3, 4, 12, 13, & 14 Wilda Pigott 3103
Sec. 43 J.P. Morris 3118
Lots 5, 6, 7, 8-Bl.8 R. Coleman to Gloria Kinzey 3126
Sec. 28 Harrell Co. 3127
Lots 3, 5 Block 11 William & Ruby Travis 3128
47-1-7 Nelson & Juanell Simmons 3132
Lots 12 & 14, Bl.1 Sunflower Food Store
(Jack & Shirley Dick) 3133
Sec. 31 & 46 Naul, Jr., Jess W. 3138
Lots 1, 3 & 5, Bl. 25 David K. & Georgia L. Yarborough 3165
Lot in Lillard Sub. Calvin Neal 3174
Lot 1, 3 & 5 Blk. 25 David K. & Georgia L. Yarborough 3175
Sec. 41 James McCray 3178
Lot 3, Bl. E, 10 Ac. Willie Mae Williams 3344
Lot A, Brk-Snln 3463
Blk 38 J.P. Morris 3469
Bl. 37, Lots 8 & 10 C of Co or Newman 3490

Kentwood

Block Name Page
Bl. A, L 29 Town of Kentwood 1974
Bl. B, L 1 J.H. Raybourn 316
Bl. B, L 3 Charles Sheffield 2785
Bl. B, L 30 (10-A Add.) Davis D. Lewis 2811
Bl. B, C Est. of Frank Womack 325
Bl. C, B Est. of Frank Womack 325
Bl. C, L 17, 19 Tobias 326
Bl. C, L 5 Est. of Davis L. White, Sr. 327
Bl. C, L 4 Lowell Wilson 1956
Bl. C, L 28 Town of Kentwood (Well location) 2880
Bl. C, L 2 & 29 Dennis Cogan 3259
Bl. D, L 11 Anthony & Naomi Jackson 226
Bl. D, L 29, 30 Est. of Archie Naul 333
Bl. D, L 30 Percy Fluker 1941
Bl. D, L 29, 30 for Duke Hulsey, Subd. Archie Naul 2076
Bl. D, L 7 Brown Title Corp. 2141
Bl. D, L 27 Church of God of Prophecy 2364
Bl. D, L 21, 23 Wallace Brumfield 1638
Bl. E, L 3 Jim Walter Corp. 297
Bl. E, L 3 Annie M. Taylor (10 Ac.) 337
Bl. E, L 26 (O.G.) Alvin R. Gordon 2378
Bl. E, L 28 Theodore Dunn (Ten Ac. Add.) 2377
Bl. E, L 3 (10 Ac) Willie Mae Williams 3444

Kentwood

Block Name Page
Bl. F, L 6 Fred Simmons Subdivision 308
Bl. F, L 6 Fred Simmons 334

Kentwood

Block Name Page
Bl. 1, L7, 9, 11, 12, 13 Amos Cutrer 227
Bl. 1, L15, 17, 19, 21, 23, 25 Richard E. Beatty 234
Bl. 1, L23, 25 Mrs. Marguerite Navarro 2393
Bl. 1, L5, 7 Cutrer 2800
Bl. 1, L5, 7, 9, 11, 13 Town of Kentwood 302
Bl. 1, L 12, 14 Sunflower Food Store
(Jack & Shirley Dick) 3133
Bl. 1, N/2 LOT LO Jack Dick 3241
Blk. 1, L 17-25 Jocie Beatty 3267
Bl. 2, L24 Kentwood School Grounds 315
Bl. 2, L9, 11 Dr. John I. Pike 329
Bl. 2, L11 Aaron B. Morris, III 2202
Bl2, L2 Douglas Wilson 2253
Bl.2, L4, 2 John C. Brumfield 2575
Bl.2 James C. Ransom 2614

Kentwood

Block Name Page
Bl.3, L11 Drury E. Smith 320
Bl.3, L1, 3 Amelia Terry 2256
Bl.3, L7 Nicholas Saladino 2571
Bl.3, L15, 16 Freddie Rick 2869
Bl.4, L22, 24, 16 Rembert Carloss 347
Bl.4, Sec. 42 Douglas Spring 2215
Bl.4, L.C heirs of Charlie Lindsey 2774A
Bl.4, L2 Charlie Sheffield 2783
Bl.4, 5 L.C reference (Charlie Lindsey) 2774
Bl.4, L6 Theodore and Rosie Dawson 2870

Kentwood

Block Name Page
Bl.5, L1, 2 Velma Walker 335
Bl.5, L5, 7 Impr.-Warren A. Hurst 352
Bl.5, L5, 7 Warren A. Hurst 353
Bl.5, L5, 6 Lowell Wilson 1866
Bl.5, L5, 7 Town of Kentwood 2176
Bl. 5, L5, 7 Sec. 41 Ruby Cobb 2195
Bl.5, L12, 13, 14 Henry C. Wales (AKR Subdivision) 2350
Bl.5, L.A Robin Rocheforte (Brooks Scan Add) 2799
Bl.5, L 5, 6 Lowell Wilson (Kent Realty Add.) 2638
Bl.5 LA Jamie Spears 3151
Bl.6, L 7, 8 Amos Kent Realty 309
Bl.6, L 2 James Slaven 2232
Bl.6. L , 2, 4, 6 George Bunch 2260

Kentwood

Block Name Page
Bl.7, L 7 J. Devon Sanders 319
Bl.8, L 8 Evie Moak (Amos Kent Subdivision) 2781
Bl.8, L5, 6, 7, 8 R. Coleman to—Gloria Kinzey 3126

Kentwood

Block Name Page
Bl.9, L 1, 3, 5, 7 Raymond Coleman 2423
Bl. 9, L 1 Earl Bates 2438
Bl. 9, L 1 Linton Holloway 2440
Bl. 9, L 1, 3 Earl Bates 2827
Bl.9 L 3 Town of Kentwood (Lonnie McGee) 2885

Kentwood

Block Name Page
Bl. 11, L2, 4 Freida Milton,
Mr. & Mrs. Leroy Milton 344
Bl. 11, 12 Nyme Newman 348
Bl.11, L1, 2, 15, 16 Mack & Lizzie Lart (AKR Add.) 2197
Bl.11, L3, 5 William & Ruby Travis 3128
Bl. 12, L8 Dana L. Cutrer 339
Bl. 12, L8, 10 Wirgil Woodward, Jr. 2766
Bl. 12, L9, 10 Harold J. Smith 3077
Bl.12, L1 Brad & Judy Bridges 3092

Kentwood

Block Name Page
Bl. 13 Hugh Bates (AKR Add.) 2342
Bl. 13, L7, 8 Troy J. Adams (AKR Co. Addition) 2416
Bl. 14, L10, 12 Sidney Leo Strickland 311

Kentwood

Block Name Page
Bl. 17, L2, 4 Charlie Sheffield 2784

Kentwood

Block Name Page
Bl. 20, L 8, 10 John Wayne Grice 2765
Bl. 22, L 17, 19, 21, 23 Douglas L. Wilson 2217
Bl. 22, L 21, 23 William E. Hatcher 2363
Bl. 23, L 11, 19 Frank Brown 1699
Bl. 23, L 21, 23 Walter Benjamin 2736
Bl. 24, L 7, 9 Ronald Harrell 2924
Bl. 24, L 10, 12 William Myers 3102
Bl. 25, L 1, 3 7 5 David & Georgia L. Yarborough 3165

Kentwood

Block Name Page
Bl. 27, L 46 Mr. & Mrs. T.C. Lewis, Jr. 314
Bl. 27, L 4, 6 ? 1945
Bl. 28 J.P. Morris, Kramer Sanders 1871
Bl. 29, L 2, 4, 6, 8, 10 Town of Kentwood 338
Bl. 29, L 14, 16 Grover L. Covington 2136
Bl. 29, L 10, 12 Nicholas Saladino 2249
Bl. 29 Nicholas Saladino 2270
Cl. 30, L 29, 31 Knights of Pythias
(Kentwood Lodge) 321

Kentwood

Block Name Page
Bl. 33, l 13, 14 Harrell Gas Co. 299
Bl. 33, L1, 3, 7, 9 Herbert Lea 2162
Bl. 33 Dr. Steve Bryan 2273
Bl. 35 Eddie Valery 2272
Bl. 37 William A. & Velta Morris 2269
Bl. 37 Newman Or C of G 3490
Bl. 38 Charles Kuss/Nyme Newman 303
Bl. 38 J.W. Naul, Jr. 2106
Bl. 38 B. Morris Store (Accident site) 2214
Bl. 38 J.P. Morris 3469
Bl. 39, L 18, 20 Mrs. Wilma Cutrer Smith 312
Bl. 39 Mrs. Margaret Pierson 1792

Kentwood

Block Name Page
Bl. 42 Harold Thornton 2376

Kentwood

Block Name Page
Bl. 46 James Bateman 306
Bl. 46 Pluribus B. Grace 2584
Bl. 48 Hugh D. Cutrer 2151

Kentwood—Miscellaneous

Location Name Page
Lots 6, 7, 8 James Schmidt 237
Sec. 2, 3, 10, 11, 55 Locations 261
Avenue I Oak Grove AME Church 307
J.H. Miller Subd. Est. Flemon Singleton 322
Sec. 3 Hugh C. Snell 323
J.H. Miller 324
(Singleton) Forrest Thibodeaux 343
Lillard Subd. Ralph E. Lewis (Miller Addition) 345
Lillard Subd. James R. Lewis (Miller Addition) 346
Lillard Subd. Elton Shaw 450
Avenue K (Singleton) James C. Tolar 351
Lots 2, 3, 4, 5, 26, 27 Est. of Iverson Lard 793
17, 18, 40, 41 Porter Bentley 1798
Lot 6 Claude Gill 2158
Lot 1 Joe B. Reagan 2160
Gin Road Town of Kentwood 2165
Lillard Subdivision Robert Philon 2312
Lot 0 Pecan Hgts. Nelson Pope 2763
Lots H & H-1 Hal Pledger (Pecan Heights) 2764
Lots 1, 2, 3 Kentwood Nursing Home
(Davl. White Subd.) 2388
Zada Quinn 2639
Lots 4, 5 of Lot 30 Town of Kentwood
(Sewer line r-o-w) 3041
Lots 3, 4, 12, 13, 14 Wilda Pigott 3103
Lot A Brooks-Scanlon Dr. Fulton Carl Sneed 3286
Lot 3, Blk. E, 10 Ac. Willie Mae Williams 3444
Lot A, Brooks-Scanlon 3463
Blk. 38 J.P. Morris 3469

Kentwood

Square Name Page
Sq. 33, L 2, 4 Town of Kentwood 310
Sq. 34, L 10, 12 Ralph Jumel France 654

Kentwood

Square Name Page
Sq. 23, L 21, 23 Mrs. Bertie W. Hano 336
Sq. 23, L 14, 16 Harold J. Wickham 2553
Sq. 28, L 12, 13, 14 J. Polk Morris 298
Sq. 30, L 26, 28 Town of Kentwood 2216

Kentwood

Section Name Page
Sec. 28 1.03-Acre Tract 235
Sec. 28, 43 Town of Kentwood 287
Sec. 28 Champ Yarbrough 293
Sec. 28, 33 Luther Layton Ricks 301
Sec. 28 Town of Kentwood 1872
Sec. 28, 29, 32 Charles Kent Property 2227
Sec. 28 Randy Simpson 2323
Sec. 28 Harrell Co. 3127
Sec. 29, 32 Bennie Costello 236
Sec. 29 James Schmidt 238
Sec. 29 Rev. Leo Hawkins 239
Sec. 29 Fochia Wilson 292
Sec. 29 Town of Kentwood 342
Sec. 29 John Wilson 790
Sec. 29 Est. of David L. White, Sr. 791
Sec. 29 Leon Thomas 795
Sec. 29, 30 William H. Lee, Walter W. Travis 798
Sec. 29, 32 Jessie J. Dancer 1629
Sec. 29 Charles Sheffield 2245
Sec. 29 Juanita Walker/Nettie Robertson 2666
Sec. 29 Reggie Gibson 2695
Sec. 29 Sewer Line right-of-way (Winters) 2831
Sec. 29 Sewer Line right-of-way (Womack & Wall) 2832
Sec. 29 & 32 Acquisition from Catherine Wall for Town 2838
Sec. 29 Town of Kentwood/Sewer Line right-of-way 3042

Kentwood

Section Name Page
Sec. 31 Kent vs. Womack 802
Sec. 31 & 46 Naul, Jr., Jess W. 3138
Sec. 32, 46 Nick Smith 243
Sec. 32 Charles Fischer 244
Sec. 32, 33, 46 D.A. Fidele 778
Sec. 32, 29, 28 Charles Kent property 2227
Sec. 32, L 6 heirs of Louis Wall 2349
Sec. 33 Carrie Tate Black 242
Sec. 33, 28 Luther Layton Ricks 301
Sec. 33, L 2 Charlence Hookfin 317
Sec. 33 Frank Reedy 803

Kentwood

Section Name Page
Sec. 39 Subd., Succession of N.R. Jennings 267
Sec. 41 Albert Harris 331
Sec. 41, 42 Richard Prescott 801
Sec. 41 Theodore Dunn 1946
Sec. 41 Andrew Hudson 2014
Sec. 41, L 5, 7 Bl. 5 Ruby Cobb 2195
Sec. 41 Bobby Raborn 2549
Sec. 41 James G. Jackson 2703

Kentwood

Section Name Page
Sec. 42 Dr. M.B. Small 328
Sec. 42 Jourdan, Fowler 247
Sec. 42 Jourdan, M.C. 248
Sec. 42 G.E. Joyal 249
Sec. 42 Harold A. Davis 250
Sec. 42 Talmadge E. Andrews 318
Sec. 42 Locations- Project on 5th St. (Sanders, etc.) 332
Sec. 42, 41 Richard Prescott 801
Sec. 42 5.20 Acres along St. Rt. 1053 2146
Sec. 42, L 3 Lloyd E. Thornton 2154
Sec. 42, L 4 Thomas O. Spring 2012
Sec. 42, L 9 Clarence Carver 2015
Sec. 42, L 5 Lenoir Frazier 2017
Sec. 43 Mrs. W.L. Philips 252
Sec. 43, 42 Town of Kentwood 287
Sec. 43 Kentwood Co-Operative 300
Sec. 43 F.L. Swindle 304
Sec. 43 Kentwood Co-Operative 788
Sec. 43 Joe Terry, Jr. 792
Sec. 43 Rogers Grocery Co. 797
Sec. 43 Consolidated Co., Inc. & Kentwood Farm Center, Inc. 800
Sec. 43 2095
Sec. 43 2096
Sec.43 R.H. Pledger 2097
Sec. 43 J.P. Morris 3118

Kentwood

Section Name Page
Sec. 45 Lowell Wilson 2279
Sec. 45 Bruce Harrell 2293
Sec. 46 Nick Smith 243
Sec. 46 Est. of William Womack 259
Sec. 46 Ebony Citizens Rec. Center 313
Sec. 46, 32, 33 D.A. Fidele 778
Sec. 46 Ebony Citizens Rec. Center 2787
Sec. 47, 51 Kentwood Chamber of Commerce 354
Sec. 47 Nelson & Juanell Simmons 3132

Loranger

Location Name Page
L. 490, 491 B. 14 Community State Bank 2066
Sec. 4, T5S, R8E Walter E. Shockley 3164

Loranger

Location Name Page
Sec. 4 Walter E. Shockley 3164
B. 17, L.490, 491 Community State Bank 2066

Loranger

Section Name Page
L. 491, 491 B. 17 Community State Bank 2066
Sec. 4 Walter E. Shockley 3164

Town of Montpelier

Section Name Page
51-4-6 W.E. Dykes 667
B. 2, L. 8, 9, 12 Julian Needham 668
43-4-5, Mont James H. & Billie Claire Tycer 2177
Town of Montpellier 2213
Town of Montpellier in front of 2300
51-4-6 W.E. Dykes T
Map of City of Montpelier 2632
Bl. 6 Subdiv. Ms. Mary Williams 3090
43-4-5 Walder, Grant 2340
43-4-5 Mitchell, Randall 2341

Town of Montpelier

Location Name Page
B. 2, L. 8, I, 12 Julian Needham 668
48-4-5 James H. & Billie Claire Tycer 2177
51-4-6 W.E. Dykes 667
51-4-6 W.E. Dykes T
51-4-6 J.H. & Billie Claire Tycer 3467
Town of Montpelier 2213
Town of Montpelier in front of 2300
Map of City of Montpelier 2632
Bl. 6 Subdiv. Ms. Mary Williams 3090

Town of Montpelier

Location Name Page
51-4-6 Dykes, W.E. T
51-4-6 Dykes, W.E. 667
Montpelier, Town of 2213
Montpelier, Town of (City Map) 2632
Montpelier, Town of in front of 2300
B. 2, L. 8, 9, 12 Needham, Julian 668
48-4-5 Tycer, James H. & Billie Claire 2177
Bl. 6 Subdiv. Ms. Mary Williams 3090

Roseland

Location Name Page
Blocks 6 & 8 E.J. Bourgeois 2866
Block 13 Audrey Hose 2913
Lot 70 Obry Kenneth Wilson, Sr. 2921
Lots 15, 16, 68 Jerry and Ann Ellzey 2923
Lots 1, 2, 3, 4 Bl. 3 Warren Dorsa 2962
Block 44 James Edward Wales 3005
Block 50 & 60 Albert Williams 3030
Lot 82 Clarence & Irma Boyle from Manuel Zanders 3202
Lot 74 Howard Thompson 3221

Roseland

Location Name Page
Lot 114 Navarrow L. Hart 2935
Block 70 Earnest Bennett 2972
Block 58 Margarette Navarra 3056
Block 12, L5, 7 Belinda Phillips 3059

Roseland

Location Name Page
Sec. 44 Village of Roseland 500
L. 49, 62 Herbert F. Freiler 513
L. 67 Milton Badon 527
L.4, B.6 Frank Schumacher 533
L. 42, 43 Henry Dunn 774
Sq. 23, 27, 7 Ricks & Garon 775
B. 63 Big Zion Church 1622
Sec. 49, 62 Roy Spears 1690
Sq. 65 Myrtle Leonard 1713
L. 50, 60 Roy Spears 1787
B. 6, 8 Edward Carroll 1832
Sec. 29, 32 Roy Spears 1856
B.8 M.L. Bennett 1926
? Schematic Diagram of Roseland 2020
Sec. 20 Mrs. Beulah G. Kleinpeter 2140
L.14 Town of Roseland 2173
B. 10 Town of Roseland 2174
Sq. 7 Town of Roseland 2220
L. 10 Charles Hudspeth 2221
L. 70 Donald Hickman 2281
L. 21 Louise Gordon 2322
B. 25 Ora Lee Briggs 2325
B. 25 Ora Lee Briggs 2325A
Sec. 44 Thomas Enmon 2317
B. 10 Robbin H. and Kelly A. Ritter 2368
Sec. 44 Viet-Anh K. Nguyen
Tuyet-Thi Nguyen
Mung T. Bui 2450

W. 125', L. 11,
WAND ADD Lynn Fleming 2788
Sec. 44 Robert G Barrilleaux 2456
L. 5, Bl. 9, Roseland David McConnell 2636
L. 6, Bl. 1, Roseland Louis Ruffino 2660
Sq. 23, sq. 24, sq. 7 Ricks & Garon 775
L. 7&7 Bl. 3 & Charles Brister & Richard Dunn 2721
L. 9 Blk. 8 Richard King 2727
Lot 10, Sq. 3, Sec. 44 Charles Brister & Richard Dunn 2829

Roseland

Location Name Page
Sec. 43 Lawrence Cutrer 3122
Sec. 29 Clarence & Irma Boyle from Manuel Zander 3202
Lot 134 Cramer Osborne 3366
Lots 9&10, Bkl. 28 Floyd Harvey 3388
L 6, Blk. 9 G. Lawrence 3429
L 1, Blk. 7 Rudolph Dupree 3433
L 2, Sq. 3 3409


Roseland

Location Name Page
L. 67 Badon, Milton 527
Sec. 44 Barrilleaux, Robert G. 2456
Bl. 70 Bennett, Earnest 2962
B. 8 Bennett, M.L. 1926
B. 63 Big Zion Church 1622
Bl. 6, 8 Bourgeois, E.J. 2866
B. 25 Briggs, Ora Lee 2325A
B. 25 Briggs, Ora Lee 2325
L. 10, Sq. 3, Sec. 44 Brister, Charles & Richard Dunn 2829
L. 7, 6 B. 3 &
L. 10, B. 4 Brister, Charles & Richard Dunn 2721
Sec. 29, L. 82 Boyle, Clarence & Irma 3202
B. 6, 8 Carroll, Edward 1832
Lot 123,
Sec. 43-3-7 Cutrer, Lawrence 3122
L. 1, 2, 3, 4 B. 3 Dorsa, Warren 2962
Lot 10, Sq. 3 Dunn, Richard & Charles Brister 2829
L. 7 & 6, B. 3 & L. 10, B. 4 Dunn, Richard & Charles Brister 2721
L. 42, 43 Dunn, Henry 774
L. 1, B 4 Dupree, Rudolph 3433
L. 15, 16, 68 Ellzey, Jerry and Ann 2923
Sec. 44 Enmon, Thomas 2317

Roseland

Location Name Page
W. 125', L. 11,
WAND ADD Fleming, Lynn 2788
L. 49, 62 Freiler, Herbert F. 513
Sq. 23, S. 24, & Sq. 17 Garon & Ricks 775
L. 21 Gordon, Louise 2322
L. 114 Hart, Navarrow L. 2935
L. 70 Hickman, Donald 2281
Bl. 13 Hose, Audrey 2913
L. 10 Hudspeth, Charles 2221
L. 9, B. 8 King, Richard 2727
Sec. 20 Kleinpeter, Mrs. Beulah G. 2140
Sq. 65 Leonard, Myrtle 1713
L 6, B. 9 Lawrence, G. 3429

Roseland

Location Name Page
L. 5, B. 9 McConnell, David 2636
Sec. 44 Nguyen, Viet-Anh
Nguyen, Tuyet-Thi
& Mung T. Bui 2450
Block 58 Navarra, Margarette 3056
Lock 12, L5, 7 Phillips, Belinda 3059
Sq. 23, Sq. 24 & Sq. 17 Ricks & Garon 775
B. 10 Ritter, Robbin H. & Kelly A. 2368
L. 14 Roseland, Town of 2173
B. 10 Roseland, Town of 2174
Sec. 44 Roseland, Village of 500
Sq. 7 Roseland, Town of 2220
? Roseland, Schematic Diagram of 2029
L. 6, B. 1 Ruffino, Louis 2660
Sec. 29 & Lot 51 Roseland, Town of 3038
Lot 6, Blk. 1 Ruffino, Louis 3158
L. 4, B. 6 Schumacher, Frank 533
Sec. 49, 62 Spears, Roy 1690
L. 50, 60 Spears, Roy 1787
Sec. 29, 32 Spears, Roy 1856
Block 44 Wales, James Edward 3005
Lot 70 Wilson, Obry Kenneth Sr. 2921
Block 50 & 60 Williams, Albert 3030

Village of Tangipahoa
T. 2 S., R. 7 E.

Location Name Page
? Allen's Feed Co. 359
? Mrs. Bessie Sims 365
L. 128, B. 14 Dalton Bridges 406
L. 173, B. 14 Dalton Bridges 410
Sec. 41 Village of Tangipahoa 1683
L. 26, 27, 34, 35, B.6 Ike Baudoin 1684
L. 11, 2, Easley Part. H.R. Bond 1833
L. 51, RO COLONY Roy Spears 1856
Sec. 61 Easley & Colwet 2280A
Sec. 37 Juanita Scott 2282
B. 19, L. 214 Mack Hurst 2320
L. 76, 77, 78, Sq. 9 Arnold Pezant 2344
Sec. 45 Larry& Lavalle Cannon 2805
Plantation Lot 1 Kenny Thomas 2693
Sec. 61 Robert Lewis 3222

Village of Tangipahoa

Location Name Page
? Allen's Feed Co. 359
L. 26, 27, 34, 35,
B. 6 Baudoin, Ike 1684
L. 11, 2 Easley Par. Bond, H.R. 1833
L. 173, B. 14 Bridges, Dalton 3186/410
L. 128, B. 14 Bridges, Dalton 3186/406
Sec. 45 Cannon, Larry & Lavalle 2805
Sec. 61 Colwet & Easley 2280A
L 177 & 178, Blk. 13 Carter, Essie L. 3194
Sec. 61 Easley & Colwet 2280A
B. 19, L. 214 Hurst, Mack 2320
L. 76, 77, 78, Sq. 9 Pezant, Arnold 2344
Lots 146-150 Perry, Leon 3185

Village of Tangipahoa

Location Name Page
Sec. 37 Scott, Juanita 2282
? Sims, Mrs. Bessie 365
L. 51, RO COLONY Spears, Roy 1856
Sec. 41 Tangipahoa, Village of 1683
Plantation Lot 1 Thomas, Kerry 2693

Village of Tangipahoa

Location Name Page
Sec. 37 Scott, Juanita 2282
Sec. 41 Village of Tangipahoa 1683
Sec. 45 Larry & Lavelle Cannon 2805
Sec. 61 Easley & Colwet 2280A

Village of Tangipahoa

Location Name Page
B. 6, L. 26, 27, 34, 35 Ike Baudoin 1684
Sq. 9, L 76, 77, 78 Arnold Pezant 2344
B. 14, L. 173 Dalton Bridges 410
B. 14, L. 128 Dalton Bridges 406
B. 19, L. 214 Hurst, Mack 2320
L. 11, 2 Easley Part H.R. Bond 1833
L. 51, RO Co Roy Spears 1856
Plantation Lot 1 Kerry Thomas 2693
? Mrs. Bessie Sims 365
? Allen's Feed Co. 359

Hammond, Ponchatoula

Location Name Page
L. 9, 10, B. 44 Emile J. Grande 174
E. Church St., H Albert H. Williams 1372
Sec. 24-6-7 Robert Randall 1383
B. 70 Wilcambe Property 1384
L. 6, 7, 8, Sq. 26 Dr. M.L. Pittman 1387
Sec. 59 Paul Poche 1389
Sec. 14, PONCH Sand Hill Cemetery 1639
Holly St. Leon Poirier 1834
B. 63, PONCH Charles Sutton 1904
L. 11, 12, B. 32, PONCH Frances S. Gassen 1906
L. 9, 10, B. 50 Mrs. Pearl Adele Haag 1908
B. 63, PONCH Charles Sutton 1905
L. 5, B. 22 J.S. Vaughan 1910
Belmont Place Frank Cloutier 1911
L. 9, 10, 11, 12, B. 53 PONCH Mrs. Lucille Mattie McWilliams 1912
L. 7, 8, B. 110, PONCH Edward p. Kinchen, Jr. 1913
L. 3, 4, 5, B. 54 Mertie B. Hawkins 1914
B. 59 Willard M. Mitchell 1915
L. 9, 0, B. 44 Emile J. Claude 1918
Sec. 26-6-7 Est. of Ben Jackson 2045
Greenville Park Est. of Ben Jackson 2046
Sec. 34 Est. of Ben Jackson 2046
L. 10, 11, B. 6 Est. of Ben Jackson 2047-2055
Whitmar Acres Richard Drury 2449
L. 22, 23, B. 13 Hammond 2579
L. 18, 19, 20, 21, B.2 City/Manley Youngblood 2582
L. 15, Sq. 15
Woodland Park Subd, Hammond Beverly Long 2611
L. 13, Sq. 15
Woodland Park Subd, Hammond Beverly Long 2609
L. 14, Sq. 15
Woodland Par Subd, Hammond Beverly Long 2610